STEEM informacje i ogólny wątek

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » wtorek, 29 listopada 2016, 18:48

Dla Ciebie inflacja była 100% APR - bo w przypadku STEEM jesteś traderem. W dodatku taka inflacja jest dodatkowo dotkliwa, jeżeli dotyka ona własnych zainwestowanych środków

Ja traderem byłem (za dobrych czasów litecoina i dogecoina :D), ale dawno mi się już przejadło, szukałem projektu, w który mógłbym zainwestować w dłuższej perspektywie (nie tylko pieniędzmi ale także swoją pracą). Początkowy wkład w większości wypracowałem na platformie pisząc dwa bardzo popularne posty... które dostały 10 raz więcej kasy, niż byłbym w stanie zainwestować.

Te kasę postanowiłem zatrzymać na platformie w postaci SteemPower (dobrowolnie, wówczas na okres 2 lat), dzięki czemu w nagrodę na start miałem dużo niższy APR, tj. 10%, a w dodatku w przypadku dobrego stosunku STEEM do STEEM Power (im mniej STEEM jest ulokowane w STEEM Power, tym mniejsza rzeczywista inflacja (gdyż SteemPower cały czas z każdą sekundą się mnoży na depozycie), a w przypadku gdy SteemPower jest mało, to nagle całość z perspektywy inwestora staje się deflacyjna)

Innymi słowy... Ty jako trader patrzysz na wartość tokena STEEM (tak jak to się zawsze robiło ze wszystkimi coinami), ja jako aktywny członek społeczności, korzystam z narzędzi, które platforma udostępnia... i dla mnie defakto największą wykładnią jest nie cena tokena, co ewaluacja całej sieci i mojego procentowego w niej udziału.

Więc kiedy Ty mówisz, że z Twojej perspektywy STEEM stracił 98,3332%, ja Ci powiem, że z mojej perspektywy wygląda to zupełnie inaczej... bo jestem 66% na plus ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 29 listopada 2016, 20:17

@noisy, ja na Steem też ogólnie zarobiłem, ale to jasne, że piszę o coinie STEEM i jak się zachował na wykresie + lekki kontekst projektu. To nie ma znaczenia czy jestem na + czy na - na Steem. Spadek -98,3332% to nie jest żadna moja perspektywa ale suche fakty z wykresu.
Co mnie zastanawia, to czy zrobią tego forka w końcu w obiecanym terminie i czy ludzie się nabiorą że warto kupić Steem. Jeśli wykres będzie mówił kup, to oczywiście może też jeszcze Steem kupię, mimo uwag, które mam do przejrzystości ich postępowania z forkiem, inflacją itd.
Fajnie, że projekt Ci się podoba i masz radochę z uczestnictwa w nim, to zawsze fajna sprawa coś robić i to lubić. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » środa, 30 listopada 2016, 21:58

FYI:

jest oficjalne info: https://steemit.com/steem/@steemitblog/ ... -upgrading
The upgrade is still scheduled for 2016/12/06 16:00:00 UTC (11:00:00 EST).
oraz otagowany kod release'a na githubie:
https://github.com/steemit/steem/releases/tag/v0.16.0

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Sayan » czwartek, 1 grudnia 2016, 08:58

No ciekawe, zapowiada się, że już chyba nic nie przesuną. Zastanawiam się, czy jest sens teraz skupować steama jak spadł, czy jednak nie. Ciężko przewidzieć jak sie zachowa cena

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 11:33

@Sayan, Jako początkujący, lepiej trzymać się tych dużych, no a jeśli te mniejsze to odpowiednio mniejszy wkład. Dlaczego? Większe bardziej podlegają analizie (nie tylko tej wykresowej, ale ogólnie rozkmince), ruchy są łatwiejsze do przewidzenia (wiadomo, kosztem ich wielkości w stosunku do mniejszych monet). Z tymi mniejszymi/średnimi altami trzeba bardzo uważać, by nie iść w nich na całość (all in albo duży % btc in), bo można się zablokować - podejrzewam, że wiele karier na altach zostało szybko zakończonych przez złe wejście w coś (zwłaszcza niedużego) i bagholding. Co prawda Steem ma spory cap, ale co do tradingu to jest jednak III liga, w porywach czasem II jak jest posucha. Takie ogólne przemyślenia, może Ci się przydadzą. Ogólnie na początku bym uczył się tego, że wkładam w eth/xmr np. 0.1btc i udaje się wyciągnąć np. 0.105-0.1 opierając wejścia i wyjścia na prostych obserwacjach wykresu, typu wysokie/niskie rsi, double bottom czy double top. Taka powolna nauka oparta na umiejętnościach, nie zachowania jak z kasyna typu "a tam wrzucę sobie tu i tu i tu w momentach których w żaden sposób nie uzasadniam, że są dobre na wejście, ale mam monety i jestem happy" - to cechuje chyba większość nowych ludzi na crypto i dlatego większość wtapia i bagholduje. :) Innymi słowy zachęcam zawsze nowych do powolnej i małej nauki czegokolwiek z wykresu, ta nauka jest bezcenna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Sayan » czwartek, 1 grudnia 2016, 13:14

@Wymazywanie, dzięki za cenne wskazówki. Unikam wchodzenia All in w jednego alta, jeszcze tak wątpliwego jak steem. staram sie zazwyczaj robić research i orientować się co warto kupić. Mam plan, który zakłada kilka coinów na mid/long i pojedyncze na shorty. Operuje obecnie na bardzo małych pieniądzach żeby sie nie zrazić, bo naprawdę podoba mi sie temat krypto, tylko wiem, że wymaga cierpliwości i zdobycia wiedzy.
Małymi kroczkami mam nadzieję, że kiedyś dojdę do czegoś :mrgreen:

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » czwartek, 1 grudnia 2016, 14:39

Skorzystając z faktu, że ja i tak tutaj już pewnie uchodzę za osobę hype'ującą steema, to podrzucę link do kolejnego artykułu:

https://steemit.com/steem/@dantheman/th ... -challenge

Steem już 4 miesiące temu pod względem liczby transakcji był drugą największą siecią (przeganiając m.in. ETH). Okazuje się, że ostatnimi czasy steem rzekomo pracuje nad dalszymi usprawnieniami, które mają na celu dalsze przyśpieszenie blockchaina steem.

Obecnie podobno mają rozwiązanie na prędkość 4,5 do 9 mln transakcji na sekundę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 15:11

@noisy, Hype nie jest zły, jeśli opiera się na prawdziwych informacjach. Hype "zły" zaczyna się tam, gdzie ludzi wciskają kity i ciemnotę. :) Ty raczej uchodzisz za jedyną osobę z forum... zaangażowaną mocno w Steem a więc raczej dobre źródło informacji. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Sayan » sobota, 3 grudnia 2016, 18:17

Znowu się ruszyło. Ciekawe, czy powtórzy się sytuacja sprzed paru dni, czy pójdzie wyżej

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » wtorek, 6 grudnia 2016, 13:04

tak ruszyło :D :)

Pytanie, kiedy będzie korekta i jak głęboka, czy po prostu to pump and dump i jutro będzie znowu kapitalizacja na poziomie 20 mln

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: bl4ck » środa, 7 grudnia 2016, 16:01

Po hardforku już czy jak? nie pojmuje komunikacji tego serwisu z ludźmi, nigdzie nie ma żadnych informacji.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » sobota, 31 grudnia 2016, 21:39

Po hardforku już czy jak? nie pojmuje komunikacji tego serwisu z ludźmi, nigdzie nie ma żadnych informacji.
hardfork to kwestia stricte techcniczna i user nie musi być o tym informowany, tak jak użytkownik facebooka nie musi wiedzieć, że zrobili deploy na produkcje. Ale jakby co, to wszystkie dane masz tutaj: https://github.com/steemit/steem/releases

Z kolei informacje w mniej techczniczny sposób są udostępniane na https://steemit.com/@steemitblog

-------------------

A tak swoją drogą, dzisiaj wpadłem by udostępnić ten filmik zrobiony przez społeczność :)

[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 1 stycznia 2017, 12:54

noisy pisze: hardfork to kwestia stricte techcniczna i user nie musi być o tym informowany, tak jak użytkownik facebooka nie musi wiedzieć, że zrobili deploy na produkcje
Nieprawda. Facebook to nie kryptowaluta, bardzo złe porównanie.
User coina MUSI wiedzieć o hardforku chociażby dlatego, że mogą być problemy z przesyłem monet, złym łańcuchem, aktualizacją walleta itd.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » wtorek, 3 stycznia 2017, 18:18

User coina MUSI wiedzieć o hardforku chociażby dlatego, że mogą być problemy z przesyłem monet, złym łańcuchem, aktualizacją walleta itd.
Nie, nie musi. I jeżeli marzysz o tym, by kryptowaluty kiedykolwiek zdominowały rynek, takie podejście również musi przejść do historii. Zwykłego Jana Kowalskiego nie obchodzi, że serwis X ma update. Jan Kowalski tego nazwać nie potrafi, ale w praktyce oczekuje za każdym razem bezproblemowego zero-downtime deploymentu, bez jakiejkolwiek potrzeby manualnej aktualizacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 3 stycznia 2017, 18:41

Nie zgadzam się. Owszem, jeśli na wallecie jest auto-update to fajnie, ale informacja o hardforku jest, była i będzie zawsze ważna. Nawet jeśli nie wiąże się z koniecznością manualnego updatu walleta, to jest ważna, by użytkownik zachował ostrożność z przesyłaniem środków podczas hardforka (lub wręcz jej zaniechał na ten czas).

IMO crypto to nie ma być zbiór częściowo bezmózgich userów facebooka czy instagrama, ale zbiór świadomych ludzi rozumiejących działanie tej technologii.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: blasei » wtorek, 3 stycznia 2017, 19:33

Wymazywanie pisze: IMO crypto to nie ma być zbiór częściowo bezmózgich userów facebooka czy instagrama, ale zbiór świadomych ludzi rozumiejących działanie tej technologii.
Tu się nie mogę zgodzić, jeśli waluta ma zostać zaakceptowana jako alternatywny środek płatności (w domyśle zastąpić fiaty), musi być łatwa w użyciu i przede wszystkim bezobsługowa. Przecież zwykły użytkownik karty płatniczej nie ma pojęcia o stojącej za nią infrastrukturze i pewnie w większość nie chce wiedzieć, ma działać i już.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 3 stycznia 2017, 19:38

Tak ale obok użytkowników typu zakupy w tesco czy h&m czy płatność za bilet mpk, zawsze będą tacy jak my czyli wallet na kompie, przelewy itd., i tacy użytkownicy muszą mieć tego typu informacje. Imo kolega Noisy tłumaczy tak po prostu troszkę gównianą komunikację ze strony Steem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » piątek, 6 stycznia 2017, 02:04

Medium - znana platforma blogowa, na której swoje konto ma między innymi tesla - powoli zmienia swój model biznesowy, w skrócie: reklamy nie przynoszą rezultatów.

Jak sami piszą:
We believe people who write and share ideas should be rewarded on their ability to enlighten and inform, not simply their ability to attract a few seconds of attention.
Tymczasem Fred Wilson, współzałożyciel funduszu inwestycyjnego, który zainwestował m.in w Twittera, Tumblr, Foursquare, Zynge, Kickstartera i 10gen, dzisiaj na swoim blogu napisał taki oto artykuł: Online Publishing Should Look At Steem, Not Spotify, For Inspiration
I think the blockchain based social network Steem would be a more interesting place for the Medium team to poke around at.
Jak widać, nie jeden duży VC ogląda się na Steem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: adam1226 » piątek, 6 stycznia 2017, 02:20

tylko ze to niekoniecznie jest dobra wiadomosc..
jesli zerzna technologie to steem stanie sie bezwartosciowe..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » piątek, 6 stycznia 2017, 12:31

Technologia jest open source, ale jest licencjonowana przez Steemit, Inc. W praktyce inna firma tak łatwo tego nie sforkuje. Anonimowa osoba w sieci może to zrobić bez problemu, ale firma musi się liczyć z koncekwencjami prawnymi

Firma taka jak Medium (nie mająca doświadczenia z blockchainem), może albo samodzielnie starać się stworzyć własne rozwiązanie, albo może spróbować się dogadać ze Steemit, Inc, albo po prostu stworzyć coś na istniejącej sieci Steem.

Nawet jeżeli jakimś cudem stworzyli by własny blockchain, z miejsca ich rozwiązanie na każdym kroku będzie porównywane do Steem - a to daje bardzo duży rozgłos. Nawet jeżeli Medium z tej konfrontacji wychodziło by zwycięsko, dla użytkownika konkurencja jest zawsze dobra.

W praktyce jednak takie przypadki rozwiązuje się inaczej - współpracą. Jest to dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości