STEEM informacje i ogólny wątek

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: kxmedia » środa, 20 lipca 2016, 16:01

nowa (chyba) platforma lub też waluta robi furorę w cyfrowym świecie STEEM, więc zakładam nowy wątek , i dodatkowo też pytam warto czy nie warto tym się interesować. Dla mnie większość cyfrowych walut to w bardzo dużym stopniu to piramidki ale chyba nie zaszkodzi temu że jeżeli ktoś się nią interesuje to może wrzuci jakieś informacje o tej walucie.

https://steemit.com/
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: rav3n_pl » środa, 20 lipca 2016, 16:25

Rejestracja zamknięta ze względu na obciążenie ;]
Czekam na emila.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: bitmon » środa, 20 lipca 2016, 16:37

Od jakiegoś czasu przeglądam https://steemit.com/ i nie ogarniam. Każdy post pierdoła ma dość duże napiwki. Nagle userzy płacą za wszystko coś co można mieć za darmo.

Dla mnie coś jest nie tak. Nie wierze, że to ma tak wielki sens. Także po jakiego grzyba tworzyć nową walutę jak jest bitcoin czy doge itd.

Nie krytykuje tylko zadaje pytania. Może ktoś wyjaśni co ma takiego, że to tak wojuje. Ja np. odnośnie treści szukam https://medium.com/ i pocket.com w rekomendowane. Tam bardzo wiele świetnych artykułów znalazłem. Na tyle, że nie jestem wstanie wszystkich przeczytać. Dla mnie to są strony z naprawde dobrymi treściami.

Według mnie może być dużo hałasu ale z czasem zdechnie. Bo napiwki mogą każdy wprowadzić jak przycisk like IT
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » środa, 20 lipca 2016, 22:47

Hej! :)
bitmon pisze:Od jakiegoś czasu przeglądam https://steemit.com/ i nie ogarniam. Każdy post pierdoła ma dość duże napiwki. Nagle userzy płacą za wszystko coś co można mieć za darmo.
Nie tak działa STEEM. Głosując na kogoś, przyczyniasz się do tego, że ktoś zyskuje STEEM Dolary (o wartości prawdziwych dolarów), które może potem wypłacić z pomocą bitcoina. Faktem jest natomiast to, że żaden użytkownik nie traci żadnych pieniędzy głosując na kogoś. W whitepaper jest wyraźnie napisane, dlaczego mikropłatności nie działają ;)

Głosując na daną osobę, wskazujesz systemowi, kto według Ciebie powinien otrzymać nowo tworzony STEEM. To tak jakbyś mógł zdecydować który górnik w sieci bitcoin ma Ci zautoryzować transakcje :) Nie działa to dokładnie tak, ale na potrzeby tej dyskusji, to jest to dość dobre przybliżenie.
bitmon pisze: Dla mnie coś jest nie tak. Nie wierze, że to ma tak wielki sens. Także po jakiego grzyba tworzyć nową walutę jak jest bitcoin czy doge itd.
Po pierwsze, serwis zyskuje tak szybko na popularności, bowiem by zarabiać na nim, wystarczy z niego korzystać w taki sam sposób jak ludzie robią to na Facebooku, Reddicie, czy Wykopie. Nikt nic nie musi wpłacać, więc największą barierą wejścia dla nowych użytkowników jest... wymyślenie 16 znakowego hasła.

Sam powód istnienia "Rate Limitted Free Transaction" jest choćby najlepszych argumentem na "a po co". Bitcoin miał obniżyć koszt transakcji? STEEM dla zwykłego użytkownika te koszty całkowicie zlikwidował. Działa to tak jak [tutaj zostało pierwszy raz opisane](https://bytemaster.github.io/article/20 ... hout-fees/), choć lepiej zajrzeć do whitepaper STEEMa :)


Zacząłem pisać serię tutoriali na temat STEEMa dla Polaków, dwa pierwsze znajdują się tutaj:

* Idea Steemit.com - jak to może w ogóle działać?
* STEEM jest jak truskawki - analogia pomagająca zrozumieć, czym charakteryzuje się token STEEM

Czy da się napisać dobry artykuł, który zyska uznanie społeczności Steemit - mi się udało, za pierwszym razem gdy napisałem coś więcej niż tylko krótką notkę. Mój wpis:

How to increase a productivity as a software developer - part I, LiveCoding zarobił $3,757.71 (na dzisiaj) z czego dostałem: blogging reward of 1,878.504 SD and 583.291 STEEM POWER for noisy/how-to-increase-a-productivity-as-a-software-developer-part-i-livecoding

:)
Według mnie może być dużo hałasu ale z czasem zdechnie. Bo napiwki mogą każdy wprowadzić jak przycisk like IT
Po pierwsze nikt inny tego nie wprowadzi, bo nikt inny nie ma technologii i "modelu biznesowego", który to wszystko spina, lista rewolucyjnych rzeczy, które na to wszystko pozwalają (fragment z tego komentarza
So let me get this straight.. first you find a way to onboard non-crypto people into the crypto world.
Then you find a way to make POW non-ASICable (by posting, commenting and upvoting).
Then you figure out how to effectively peg a cryptocurrency to the USD.
Then you find a way to make transactions on a blockchain free.
Then you find a way to build a browser side open bazaar.
In fact pretty much everything is browser side for the masses to just type www. whatever and begin...
Now this genius free market solution to preventing theft!

Hat's off to you and your team...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: prezes » środa, 20 lipca 2016, 23:11

@noisy, wszystko fajnie jak cena steem systematycznie idzie w górę, może rozrastać się społeczność i zarobki mogą wzrastać ale jak cena zacznie iść systematycznie w dół to nagle się okaże, że są to jakieś groszowe sprawy zupełnie marginalne. Choć nie przeczę pomysł ciekawy i może spokojnie pociągnąć jeszcze jakiś czas.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » środa, 20 lipca 2016, 23:24

prezes pisze:@noisy, wszystko fajnie jak cena steem systematycznie idzie w górę, może rozrastać się społeczność i zarobki mogą wzrastać ale jak cena zacznie iść systematycznie w dół to nagle się okaże, że są to jakieś groszowe sprawy zupełnie marginalne. Choć nie przeczę pomysł ciekawy i może spokojnie pociągnąć jeszcze jakiś czas.
Cena w STEEM może sobie latać w górę i w dół... czym nie specjalnie się przejmujesz, jeżeli masz stabilne STEEM Dolary :)

Przeczytaj proszę artykuł o truskawkach, który zalinkowałem - to zrozumiesz :) Ten mechanizm działa już z powodzeniem choćby w Bitshares od początków jego istnienia i się sprawdza (choć bitshares szału nie zrobił).

Jak zwykle gdy dzieje się coś ciekawego, to zamiast Polacy sprawdzić co się dzieje, to sądzą, że to reszta świata jest idiotami i własnie dała się nabrać... a jest troszkę jakoś odwrotnie, że to my jesteśmy idiotami, bo nie chcemy zweryfikować swojego zdania po tym jak stwierdziliśmy "to nie może działać" bez żadnego zapoznania się z faktami.... bo musielibyśmy się przyznać do błędu. Been there, Did that. Nauczmy się wyciągać wnioski z tego, że sami nie weszliśmy w bitcoina od początku, bo byliśmy zbyt leniwi do tego, żeby zacząć szybciej o nim czytać.

Czy wy naprawdę myślicie, że taka innowacja jak internet czy bitcoin zdarza się tylko raz? Żyjemy w XXI wieku a "pomysły uprawiają sex", stąd coraz to nowe rozwiązania, takie jak te.

Poradniki które napisałem, za dużo jeszcze nie wyjaśniają (trochę trwa ich pisanie), ale jeżeli whitepaper jest za trudny, to zachęcam chociaż do tego "STEEM FOR DUMMIES" - https://steemit.com/steemhelp/@lehard/s ... -2-edition

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: prezes » środa, 20 lipca 2016, 23:47

noisy pisze:Przeczytaj proszę artykuł o truskawkach
Przeczytałem i mam kilka uwag.

"z pomocą niestabilnie cenowych truskawek, tj. tokenów STEEM da się zbudować mechanizm stabilnej kryptowaluty"

Czy to czasem nie jest utopia?

"Jeżeli twoja praca w serwisie zostanie oceniona na 1 STEEM Dolara, to otrzymujesz tak naprawdę algorytmiczną obietnicę, że jak tylko będziesz chciał spieniężyć swój zarobek, to sieć Steem przeleje Ci na twoje konto, dokładnie tyle truskawek (tokenów STEEM) ile potrzebujesz, by sprzedając je otrzymać dokładnie jednego dolara amerykańskiego."

Jak cena 1 tokena STEEM spadnie do blisko 0 to skąd sieć Steem weźmie tyle tokenów STEEM żebym mógł otrzymać 1 dolara? Dodrukuje wywołując hiperinflacje?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » czwartek, 21 lipca 2016, 02:20

prezes pisze:
noisy pisze:Przeczytaj proszę artykuł o truskawkach
Przeczytałem i mam kilka uwag.

"z pomocą niestabilnie cenowych truskawek, tj. tokenów STEEM da się zbudować mechanizm stabilnej kryptowaluty"

Czy to czasem nie jest utopia?

"Jeżeli twoja praca w serwisie zostanie oceniona na 1 STEEM Dolara, to otrzymujesz tak naprawdę algorytmiczną obietnicę, że jak tylko będziesz chciał spieniężyć swój zarobek, to sieć Steem przeleje Ci na twoje konto, dokładnie tyle truskawek (tokenów STEEM) ile potrzebujesz, by sprzedając je otrzymać dokładnie jednego dolara amerykańskiego."

Jak cena 1 tokena STEEM spadnie do blisko 0 to skąd sieć Steem weźmie tyle tokenów STEEM żebym mógł otrzymać 1 dolara? Dodrukuje wywołując hiperinflacje?
Bardzo trafne pytanie, natomiast prawda jest taka, że cena nie może na raz spaść do zera z jednego powodu, a przynajmniej nie w sposób, że nagle wszyscy chcą sprzedać swoje STEEM. Dlaczego? Bo nie wszyscy mają swoje STEEM do dyspozycji.

Większość STEEM jest zamknięta w STEEM Power, bowiem użytkownicy wolą trzymać w bardziej opłacalnych "akcjach" długo terminowych. To nie jest też tak, że może być tworzona nieograniczona ilość STEEM Dolarów.

Żeby Ci dać najlepszą odpowiedź, jak to jest robione w STEEM, muszę jeszcze doczytać, ale wedle mojej obecnej wiedzy, działa to podobnie jak collateral position w bitshares:
(samo bitshares już ma nieco inne zasady - tam było opisywane bitshares 1.0, a teraz jest już 2.x), natomiast dość dobrze był opisany sposób tworzenia bitUSD. Postaram się znaleźć dla Ciebie bardziej wyczerpującą odpowiedź :)

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: McGravier » czwartek, 21 lipca 2016, 08:15

Wkleję to też tutaj - opisałem na wypoku (dosyć rozlegle) ogólne zasady działania serwisu i moją (negatywną) opinię na jego temat.
http://www.wykop.pl/wpis/18767939/steem ... teemit-wi/

Wniosek nasuwa mi się tylko jeden - inwestowanie w Steem to kiepski pomysł

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: bitmon » czwartek, 21 lipca 2016, 08:24

@noisy, Dzięki za wyjaśnienie. Jednak dobrze czułem, że tym należy interesować się.
Miał bym prośbę. Masz możliwość zaproszenia ? kontakt@bitmon.pl

Mam mętlik. Bo kasa z sufitu nie spadnie. Ktoś musi napompować ten balonik. Jak rejestracja za free a my swoimi głosami wskazujemy osobę, która dostanie żetony. To na giełdach muszą handlować akcjami (tymi żetonami steema). Tak więc ten kto kupi liczy na zarobek. A steem cały czas będzie musiał sprzedawać aby mieć dolary. Tak więc zrobi się piramidka - PONZI.

Udowodniono, że ludzie nie lubią płacić za treści. Teraz płacą bo nie swoimi pieniędzmi. A steem zdobył kasę jak wiele takich projektów od użytkowników, którzy inwestują żeby potem sprzedać drożej.

Wiele biznesów i pomysłów działają jak płynie strumień kasy. Np. finansowane przez rząd projekty (8.1 (PARP)).
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » czwartek, 21 lipca 2016, 22:56

bitmon pisze: @noisy, Dzięki za wyjaśnienie. Jednak dobrze czułem, że tym należy interesować się.
Miał bym prośbę. Masz możliwość zaproszenia ? kontakt@bitmon.pl

Mam mętlik. Bo kasa z sufitu nie spadnie. Ktoś musi napompować ten balonik. Jak rejestracja za free a my swoimi głosami wskazujemy osobę, która dostanie żetony. To na giełdach muszą handlować akcjami (tymi żetonami steema). Tak więc ten kto kupi liczy na zarobek. A steem cały czas będzie musiał sprzedawać aby mieć dolary. Tak więc zrobi się piramidka - PONZI.

Udowodniono, że ludzie nie lubią płacić za treści. Teraz płacą bo nie swoimi pieniędzmi. A steem zdobył kasę jak wiele takich projektów od użytkowników, którzy inwestują żeby potem sprzedać drożej.

Wiele biznesów i pomysłów działają jak płynie strumień kasy. Np. finansowane przez rząd projekty (8.1 (PARP)).

Jeżeli chodzi o invite - to nie mam takiej możliwości. Z tego co wiem, to nikt z osób mi znajomych nie ma :/

Natomiast co do argumentów "kasy z sufitu", to posłużę się tym przykladem:
Cały system aby działał, tak jak każda firma, od pewnego poziomu musi mieć zewnętrzne źródła dochodów. Początek działania każdej firmy jest prawie taki sam - najpierw inwestycja - monetyzacja później.

Jeżeli w pewnym momencie STEEM nie włączy np. reklam, albo nie umożliwi np. zakładanie oznaczonych firmowych profil z pewnymi funkcjami, to zysku generować nie będzie. Natomiast mając kilka set tysięcy użytkowników w przyszłości, możliwości będzie co najmniej kilka.
Więc, trzeba mieć na uwadzę, że jest to firma, zdecentralizowana...ale dalej firma. W praktyce serwis musi zacząć zarabiać dokładnie wtedy, gdy zaczynają żądać tego jego inwestorzy - jak w każdej normalnej firmie. W innym przypadku, nastąpi powolny odpływ inwestorów.


Jak cena 1 tokena STEEM spadnie do blisko 0 to skąd sieć Steem weźmie tyle tokenów STEEM żebym mógł otrzymać 1 dolara? Dodrukuje wywołując hiperinflacje?
Jeżeli dobrze pamiętam, wartość początkowa przedsięwzięcia została oszacowana jako 1mln dolarów. Tak długo dopóki faktycznie inwestorzy się nie znaleźli, STEEM Dolar nie miał wartości 1 dolara. Można na to popatrzyć w ten sposób, że nie było IPO, ale równie dobrze można je tak potrafkować.

Natomiast to wcale tak nie jest, że system dodrukowuje tokeny STEEM, by wypłacić ludzią dolary. Działa to dokładnie na odwrót. W momencie w którym decydujesz się, że wolisz trzymać STEEM Dollary, robisz wówczas collateral position:

SMD, to STEEM Dolar:
SMD operations:
- SMD rewards: A percentage of SMD value is created at an APR set by the witnesses and
paid to SMD holders as SMD
- Feed Rate following: The amount of STEEM for which the total SMD in existence can be
redeemed will change based on changes in the price feed. This change is effectively
destruction ("burning") of STEEM when the value of STEEM (as measured by the feed) is
increasing, or creation of STEEM when the value of STEEM (as measured by the feed) is
declining.
Cytat z whitepaper... którego oczywiście jesteście w trakcie lektury, prawda? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Rumcajs » niedziela, 24 lipca 2016, 22:19

jasne, już kończymy tą whitepapierową lektórę , możecie napisać jeszcze czemu nagle coś czego nigdy wcześniej nie widziałem jest na 3 im miejscu pod względem kapitalizacji po BTC i ETH ???
to bedzie w związku z tym rosło czy już za późno żeby kupować ? jak myślicie ?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » niedziela, 24 lipca 2016, 23:30

Rumcajs pisze: jasne, już kończymy tą whitepapierową lektórę , możecie napisać jeszcze czemu nagle coś czego nigdy wcześniej nie widziałem jest na 3 im miejscu pod względem kapitalizacji po BTC i ETH ???
Wynika to z faktu, że mniej więcej 2 tygodnie temu STEEM it zanotowało ponad 1500% wzrost. Więc z miejsca ok 20 dość szybko się wspięło do czołówki.
Rumcajs pisze:to bedzie w związku z tym rosło czy już za późno żeby kupować ? jak myślicie ?
Wg mnie w krótkiej perspektywie ciężko stwierdzić, nie zdziwią mnie jakieś małe spadki, jednak z powodu tego, że większość STEEM jest uwięzionych w postaci STEEM Power, ludzie nie będą sprzedawali za dużo... więc jeżeli spadki, to raczej nie spodziewałbym się jakichś gigantycznych.

Natomiast w terminie 2 lat, uważam, że serwis ma szansę kilkukrotnie pomnożyć obecną liczbę użytkowników - z czego wniosek powinien być dość jasny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: ExcaliburPLL » poniedziałek, 25 lipca 2016, 11:40

Niby da się zarejestrować ale po wypełnieniu formularza przycisk SIGN UP nadal nieaktywny. Łobuzy.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 lipca 2016, 21:37

2 lata to nie dla mnie. Co rok kupowałem coiny ktore miały explodować jak supernova sypiąc $ $ $ i kazdy mi zdychał. potrzebuje kasy teraz, nie mam juz kolejnych lat i kolejnych. Bardziej zdywersyfikowałem w z top 10 marketcap coinow ale tez kiepskie efekty. musze kupic wiecej coinów innych niż mam , tak żebym miał z 7 minimum z 10 max.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: AdamM » czwartek, 28 lipca 2016, 15:06

Rumcajs pisze: 2 lata to nie dla mnie. Co rok kupowałem coiny ktore miały explodować jak supernova sypiąc $ $ $ i kazdy mi zdychał.
I jakie wnioski wyciągnąłeś? Co teraz zrobisz lepiej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Rumcajs » czwartek, 28 lipca 2016, 18:51

kupuje z top 10 i nie zdychają przynajmniej, jedynie cena sie zmienia więc jak sie pilnuje lub ustawi ordery to mozna coś ugrać.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 28 lipca 2016, 20:28

Z tego co tu napisał @noisy to ta waluta steem będzie tylko spadać i kupno jej to samobójstwo finansowe.
Inflacja x2 co rok, do tego dochodzi chęć sprzedaży waluty steem przez piszących artykuły. Czym więcej portal będzie miał aktywnych użytkowników,tym więcej będzie sprzedających. Generalnie ci którzy teraz to kupują, są sponsorami tych co piszą obecnie artykuły za tysiące dolarów. Zapewne niedługo się to zmieni i waluta poleci na PYSK.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Wymazywanie » piątek, 29 lipca 2016, 20:16

Banieczka pęka - powinno albo szybko odbijać, albo prawdziwa krew przed nami.
Piękny double top a zjazd paskudny.

1d, bittrex (obejmuje chyba całe dzieje Steema w tradingu, poloniex ich nie obejmuje):

Obrazek

https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-STEEM
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » wtorek, 2 sierpnia 2016, 10:12

Ponad 95% Steem jest obecnie zamknięte w postaci Steem Power na okres 2 lat - to oznacza, że nawet jeżeli cena obecnie się koryguje, to nie ma mowy o panic sale... bo po prostu ludzie w większości zdecydowali się na inwestycję długofalową i nie mają teraz możliwości sprzedać tych monet.

Obecnie Steemit ma 44 tys użytkowników, których systematycznie przybywa.
Z tego co tu napisał @noisy to ta waluta steem będzie tylko spadać i kupno jej to samobójstwo finansowe.
W dłuższej perspektywie zawsze będzie spadać wartość STEEM, bo STEEM to token techniczny. Kapitalizacja rynku natomiast w dłuższej perspektywie powinna być lepszym wyznacznikiem. STEEM został tak skonstruowany, by zniechęcać do posiadania STEEM, a jedynym rozsądnym wyjsciem w perspektywie długoterminowej był ewentualnie STEEM Power. Względem dollara on ma inflacje 5%, które jest przeznaczane właśnie na wypłatę dla tworzących treści - pracowników.
Czym więcej portal będzie miał aktywnych użytkowników,tym więcej będzie sprzedających.
Raczej będzie dokładnie na odwrót. Liczba STEEM do rozdystrybuowania każdego dnia jest stała, a to oznacza, że im więcej użytkowników, tym trudniej będzie napisać artykuł, który zyska dużą popularność. Zatem pojawi się więcej użytkowników, którzy zarobią po 10 dolarów a dużo mniej, którzy zarobią po 1000. Jestem raczej przekonany, że ludzie dużo chętniej wypłacają większe kwoty, gdyż przy mniejszych cały proceder czasem może nie wydawać się nawet wart zachodu.
Generalnie ci którzy teraz to kupują, są sponsorami tych co piszą obecnie artykuły za tysiące dolarów.
W takim razie każdy pracodawca jest także sponsorem. Koszt pracowników zwiększających wartość sieci (nie mówię o cenie) jest w STEEM stały i wynosi 5% w skali roku w przypadku posiadania STEEM Power.

Osobiście dla mnie zabawne jest to, jak dla ludzi nieprawdopodobne jest to, że ktoś pisząc artykuł, robiąc film jest w stanie zarobić za swoją pracę tysiące dollarów - gdzie z drugiej strony w społeczności bitcoina w pełni normalne jest już to, że można zarobić tysiąca włączając komputer i kopiąc kolejne coiny.

Faktem jest to, że w obu przypadkach mamy zawsze do czynienia z early-adopterami, którzy zawsze zyskują najwięcej.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości