STEEM informacje i ogólny wątek

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » wtorek, 17 października 2017, 20:55

koparki pisze:największym żartem jest fakt że należy podać swój nr tel w celu otrzymania sms-a , przecierałem oczy ze zdziwienia ... no i odpuściłem
Nie trzeba podawać swojego numeru telefonu, by założyć konto. Tłumacze w swoim poście, który zalinkowałem wcześniej, jak to zrobić.

Natomiast co do samej weryfikacji numeru przez Steemit (nie mylić, ze Steem), ma ona miesjce dokładnie z tego samego powodu, jaki stosuje testnet Kovan od Ethereum (weryfikacja SMS).

Zakładając konto poprzez Steemit dostajesz trochę tokenów STEEM + trochę SP w delegacji. Dzięki temu przeciętny nowy użytkownik ma na początku głos, który coś jest wart.

Każdy może założyć sobie konto sam, albo za pomocą api, portfela typu github.com/aaroncox/vessel/releases albo np. za pomocą https://anon.steem.network/

Warto dodać, że tak podany numer nie jest umieszczany w blockchaina.

Zgadzam się natomiast z tym, że proces rejestracji jest daleki od idealnego.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » środa, 25 października 2017, 09:12


Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: gilapadu » niedziela, 12 listopada 2017, 15:07

Do czego wykorzystujecie SBD? Warto trzymać jako alternatywę tethera? Można się domysleć że w przypadku padnięcia całego steem on pójdzie na dno, ale czy mozliwe jest przetrwanie samego steema i strata na tym tokenie?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: gilapadu » niedziela, 26 listopada 2017, 19:07

gilapadu pisze: Do czego wykorzystujecie SBD? Warto trzymać jako alternatywę tethera? Można się domysleć że w przypadku padnięcia całego steem on pójdzie na dno, ale czy mozliwe jest przetrwanie samego steema i strata na tym tokenie?
Chętnie poznam Wasze opinie - np. ostatnio kurs zbliżył się do 2$, także ciekawa sytuacja z tym aktywem. Chciałem też się dowiedzieć jak ten system przelicza moc kont - czy wartość głósów 2 kont mających dla przykładu po 200 steem i 200 steem power będzie taka sama jak jednego z 400 steem i 400 steem power? Bo trzymane na koncie sbd nie maja żadnego wpływu na nic?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » poniedziałek, 27 listopada 2017, 08:41

gilapadu pisze: Do czego wykorzystujecie SBD? Warto trzymać jako alternatywę tethera? Można się domysleć że w przypadku padnięcia całego steem on pójdzie na dno, ale czy mozliwe jest przetrwanie samego steema i strata na tym tokenie?

Musisz sobie zadać pytanie, co ma większe prawdopodobieństwo?

- że padnie Tether, za którym stoi jedna scentralizowana firma, która OBIECUJE, że nigdy nic nie dodrukuje ponad to co OBIECUJE, że ma na to pokrycie
- czy zdecentralizowana platforma STEEM, która wszystko ma transparetne i jawne w kodzie źródłowym, w pełni audytowalnym?

A do czego SBD jest wykorzystywany?

Ja na nim trzymam środki, które normalnie trzymałbym w banku, ale których w banku trzymać nie chce. To, że SBD poleciało do góry, jest z kolei świetnym przykładem, że gdy cryptowaluty wchodzą na nową giełdę (https://upbit.com/exchange?code=CRIX.UPBIT.BTC-STEEM), to ludzie kupują to, nie zważając na to co kupują... i tym sposobem, dużo osób rzuciło się na SBD, nie mając pojęcia, że jego cena zawsze równa do ~1 USD.
gilapadu pisze: Chciałem też się dowiedzieć jak ten system przelicza moc kont - czy wartość głósów 2 kont mających dla przykładu po 200 steem i 200 steem power będzie taka sama jak jednego z 400 steem i 400 steem power? Bo trzymane na koncie sbd nie maja żadnego wpływu na nic?
Tutaj siec Steem można by trochę porównać do Dasha. W Dashu by partycypować w decydowaniu jak rozporządzane są środki w sieci Dash, musisz mieć Master Node, a aby go mieć musisz mieć 10 000 DASH.

W sieci Steem, tylko osoby, które są bardziej long-term, dostają prawa głosu, czyli tylko te osoby, które zablokują sobie swój Steem w postaci SteemPower.

Różnica pomiędzy Dashem jest taka, że tutaj w postaci SteemPower możesz zamienić nawet 0.001 STEEM, a w Dashu trzeba mieć niezłą ilość siana by mieć jakikolwiek wpływ na sieć.

Więc... konto które ma 2 razy więcej STEEMa w SteemPower, ma dwa razy silniejszy głos.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » środa, 29 listopada 2017, 06:59

Panel Q&A z developerami Steem & Steemit



Miałem przyjemność zadać 2 pytanka w okolicy 15 minuty :)

----

Przy okazji, jak się do cholery używa tutaj na forum taga youtube? ten sposób nie chce mi działać:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]https://youtu.be/PBnOTti2ekU?t=23s[/youtube]
Próbowałem jeszcze pare innych sposobów, z pełnym linkiem, samym id, itd... ale nic nie daje rezultatu :/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: rav3n_pl » środa, 29 listopada 2017, 09:01

O tak:
[youtube][/youtube]

Dodano po 50 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PBnOTti2ekU[/youtube]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: gilapadu » środa, 29 listopada 2017, 14:10

Jeszcze mam pytania co do 2 kwestii:

1. Stażu
Jeśli moc 2000 steem power na koncie jest 2 razy mniejsza niż jednego z 4000, to takie 2 osobne konta są równe jednemu z 4000, kwestia tylko oddania 2 głosów. Można też np. te steemy przetransferować na drugie konto, gdyby była jakaś blokada czasowa na steem power i ktoś nie chciał czekać, ale miał kapitał. Jest tutaj jakiś przelicznik stażu, gdzie wartość steemów jeszcze dodatkowo zależy od daty założenia konta np?

2. Moderacji
Na dłuższą metę powodzenie takiej platformy będzie uzależnione od moderacji. Jak to przebiega obecnie? Widziałem jakieś steem boty wyłapujące chyba nielegalne/duplikujące treści. Jest chyba też limit 20sekund na komentarz by nie zaspamować steema. Czy sa inne oficjalne limity/zabezpieczenia? Czy istnieje moderacja ręczna i kto ją przeprowadza? Musiałby to być w mojej opinii także system zdecentralizowanej moderacji.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: rav3n_pl » środa, 29 listopada 2017, 18:33

Moderacja tylko przez flagi, jak spada na minus to się nie pojawia (i nie zarabia ofc).
Nikt nikomu postu nie może skasować ani zablokować.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: gilapadu » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 21:14

rav3n_pl pisze: Moderacja tylko przez flagi, jak spada na minus to się nie pojawia (i nie zarabia ofc).
Nikt nikomu postu nie może skasować ani zablokować.
Jeszcze ciekawe jaka jest moc poszczególnych flag (zalezy tylko od steem power?).

Ciekawi mnie tez kwestai stażu o której pisałem.

A z innej beczki samego używania - co jest bardziej opłacalne wartościowy wpis na 3000 znaków czy taki sam komentarz? Teoretycznie artykuł super jakości może zostać przeoczony, a komentarze można teoretycznie wkleić po pare razy (czy jednak taki duplicate jest niedozwolony)?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 16 października 2013
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: noisy » sobota, 16 grudnia 2017, 02:27

gilapadu pisze: Można też np. te steemy przetransferować na drugie konto, gdyby była jakaś blokada czasowa na steem powe
SteemPower nie da się transferować. By zrobić transfer, musisz najpierw zrobić PowerDown SteemPower do STEEM.

Natomiast natychmiast da się zlecać delegacje (pożyczenie komuś delegacji)... natomiast, powrót delegacji trwa 7 dni, właśnie by uniemożliwić takie manewry.

Początkujący
Posty: 244
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: dooomino » środa, 3 stycznia 2018, 21:09

Ktoś to śledzi i coś obstawia ? Waluta bardzo fajnie się dla mnie prezentuje i cena na dzień dzisiejszy po takim wzroście to dalej mało jak na jej możliwości w mojej opini. Jak sądzicie ?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Kamiloski » piątek, 12 stycznia 2018, 14:36

@dooomino Holduję od sierpnia STEEM. Z perspektywy czasu uważam, że wyszedłem narazie na tym gorzej niż trzymając samego BTC, a następnie kupując jakiegokolwiek shitcoina i uzyskując na nim +30%. No ale człowiek był chytry i chciał zarobić na jego wzroście + na wzroście BTC. W sierpniu kupowałem po 33000 sat bodajże wydawało się, że to dno dna, a spadło jeszcze o bodajże 76% oczywiście wszystko podaje w BTC. No ale ostatnio odrobił stratę w BTC no i już trochę lepiej to wygląda, ale dalej mizernie. Na pewno nie sprzedam poniżej 8 usd. Gdzie jego potencjał? Trudno mi ocenić. 252 mln coinów i market cap 1.4 mld usd. Czy jest szansa na 6 mld usd? Uważam, że tak, ale musiałby wejść na więcej giełd. Gdyby wszedł na OKEX, Binance mogłoby być dużo lepiej. Jest ktoś holdujący podobny okres lub dłuższy i może się wypowie w tym temacie?
Ostatnio zmieniony sobota, 13 stycznia 2018, 21:13 przez Kamiloski, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: rav3n_pl » piątek, 12 stycznia 2018, 16:11

Spadło o 300%?
Nono... Nie pamiętam abym dopłacał coś do platformy xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Kamiloski » sobota, 13 stycznia 2018, 21:18

rav3n_pl pisze:Spadło o 300%?
Nono... Nie pamiętam abym dopłacał coś do platformy xD
@rav3n_pl Dzięki za wychwycenie totalnej pomyłki. Widzisz człowiek przyzwyczajony do wyliczania zysku na szybko, a straty rzadko się liczyło :D
Już poprawione na spadek ok.76%. Coś może masz konstruktywnego do powiedzenia w tym temacie? Chętnie poczytam.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: rav3n_pl » sobota, 13 stycznia 2018, 21:20

Kamiloski pisze: Coś może masz konstruktywnego do powiedzenia
Nie spekuluję. To bardzo konstruktywna postawa. :ugeek:
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Kamiloski » sobota, 13 stycznia 2018, 21:27

rav3n_pl pisze:
Kamiloski pisze: Coś może masz konstruktywnego do powiedzenia
Nie spekuluję. To bardzo konstruktywna postawa. :ugeek:
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o jakieś wróżenie z fusów, czy też rzucanie wartością za jednego STEEM-a. Bardziej miałem na myśli jakieś przydatne, ciekawe lub też powiedzmy niszowe informacje odnośnie STEEM, cechujące jego potencjał (wiadomo informacja zawsze w cenie:D).

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: Kamiloski » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:49

No to po dzisiejszym dniu trzeba będzie dłużej czekać na powyżej 8$ :/

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: FlyingAtom » piątek, 2 lutego 2018, 19:35

Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

STEEM informacje i ogólny wątek

Postautor: laxon » piątek, 9 lutego 2018, 01:35

ile czekaliscie na aktywację konta?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości