Decred podstawowe informacje

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Białystok

Decred podstawowe informacje

Postautor: jooni22 » poniedziałek, 11 lipca 2016, 09:10

Witam,
zainteresowałem się trochę walutą Decred, zacząłem ją kopać. Jest jakiś kopacz na forum, który ogarnia temat?.
1.Jak działa hybrid pow pos?.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Decred podstawowe informacje

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 11 lipca 2016, 20:09

Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Białystok

Re: Decred podstawowe informacje

Postautor: jooni22 » czwartek, 14 lipca 2016, 15:03

Już sobie poradziłem, na forum.decred.org jest sporo info. Nie wiedziałem jak działają te tickety w pos miningu, ale już wszystko wiadomo.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Decred podstawowe informacje

Postautor: afrus » czwartek, 14 lipca 2016, 21:00

Na niektórych softach kopiąc ETH to jednocześnie kopiesz DCR:)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Białystok

Re: Decred podstawowe informacje

Postautor: jooni22 » poniedziałek, 18 lipca 2016, 10:01

afrus pisze:Na niektórych softach kopiąc ETH to jednocześnie kopiesz DCR:)
Tak na minerze claymore dostępnym na bitcointalk, jest możliwość kopania jednocześnie ETH i DCR, na tym minerze się zwiększa moc obliczeniowa kopania ETH i dodatkowo dochodzi Decred, lecz wtedy pobór prądu jest większy o ok. 200 WAT, ale i tak się bardziej opłaca, bo zysk z zwiększonej mocy obliczeniowej ETH i dodatkowo DCR jest większy niż koszt za te 200 WAT.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DECRED org

Postautor: nnx3 » piątek, 28 kwietnia 2017, 20:14

2 dni temu wyszla nowa wersia v1.0.0. cli
25% waluty juz przeorane, szybkosc ok interfejs i funkcje dosyc ciekawe, anonimowosc ma byc zwiekszana w glosowaniu,
dla mnie jedyna wada to podanie hasla walleta z lini polecen bash... ale moze zna ktos sie przed tym zabezpieczyc poza klasycznym HISTSIZE=0
???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

DECRED org

Postautor: adam1226 » sobota, 29 kwietnia 2017, 03:27

Ehh . Wyszukiwarka nie gryzie. Np.:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=19458
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: pm7 » sobota, 29 kwietnia 2017, 12:34

Tematy połączone.
nnx3 pisze: dla mnie jedyna wada to podanie hasla walleta z lini polecen bash... ale moze zna ktos sie przed tym zabezpieczyc poza klasycznym HISTSIZE=0
HISTCONTROL=ignoreboth
Jak podajesz hasło, dodaj na samym początku spację, to się nie zapisze w historii.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: nnx3 » sobota, 29 kwietnia 2017, 15:30

pm7 to troche lamerski sposob z tego co wiem jeszcze bash zapisuje w jakims pliku dodatkowo historie

moze tutaj dobre bylo by przekonwertowanie czegos takiego jak myslisz?? :mrgreen: (haslo w hasle)
For example:

#!/bin/sh
# using aesutil
SALT=$(mkrand 15) # mkrand generates a 15-character random passwd
MYENCPASS="i/b9pkcpQAPy7BzH2JlqHVoJc2mNTBM=" # echo "passwd" | aes -e -b -B -p $SALT
MYPASS=$(echo "$MYENCPASS" | aes -d -b -p $SALT)

# and usage
program -p $MYPASS

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: pm7 » sobota, 29 kwietnia 2017, 16:15

nnx3 pisze: pm7 to troche lamerski sposob z tego co wiem jeszcze bash zapisuje w jakims pliku dodatkowo historie
Bash zapisuje historię w jednym pliku: .bash_history
Ustawienie HISTCONTROL=ignoreboth (można to zrobić np. w .bashrc) blokuje zarówno zapis do tego pliku, jak i przechowywanie w buforze w RAM.
nnx3 pisze: moze tutaj dobre bylo by przekonwertowanie czegos takiego jak myslisz?? :mrgreen: (haslo w hasle)
To na oko nie jest konwerter, tylko generator haseł. W jaki sposób chcesz go użyć, żeby uniknąć zapisywania w historii bash hasła? Po restarcie stracisz zmienną $MYPASS i będziesz ją musiał podać ponownie, bo program co najwyżej wylosuje nowe hasło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: nnx3 » sobota, 29 kwietnia 2017, 19:06

pisze o hasle w hasle, bo Twoim lamerskim sposobem wrzucasz haslo na monitor z lini polecen clienta dcrdwallet

to zaden generator :!: heh nie wiedzialem ze az taki slaby pm7 jestes z kodowania
zamiast mkrand mozesz uzyc swojego hasla
moj sposob by nie powyciagali wam kasy z portfeli to ...a teraz złap uwage !!!
: zamiast pisac w lini polecen haslo wstawiasz zakodowany aesem ziag znakow zamiast hasla ktora to dalej komenda echo "$MYENCPASS" | aes -d -b -p $SALT rozkodowuje ten ciag w taki sposob ze nie podajesz bezposrednio hasla z lini polecen, a haslo do zakodowanego hasla.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: pm7 » sobota, 29 kwietnia 2017, 19:40

nnx3 pisze: pisze o hasle w hasle, bo Twoim lamerskim sposobem wrzucasz haslo na monitor z lini polecen clienta dcrdwallet
Co za straszna rzecz...
Trzeba było powiedzieć, że boisz się ludzi zaglądających Ci przez ramię, bo myślałem, że chodzi Ci o to, żeby nie zapisywać hasła na komputerze i moja rada to umożliwia.
Jeżeli jednak obawiasz się ludzie/kamer w pomieszczeniu, jak będziesz korzystał z komputera?
Jak się logujesz? Czy może nie masz hasła logowania?
nnx3 pisze: to zaden generator :!: heh nie wiedzialem ze az taki slaby pm7 jestes z kodowania
zamiast mkrand mozesz uzyc swojego hasla
Gdzie w poprzednim poście napisałeś, że program trzeba zmodyfikować przed użyciem? Powiedziałem jak działa w formie jaką przedstawiłeś.
nnx3 pisze: zamiast mkrand mozesz uzyc swojego hasla
moj sposob by nie powyciagali wam kasy z portfeli to ...a teraz złap uwage !!!
: zamiast pisac w lini polecen haslo wstawiasz zakodowany aesem ziag znakow zamiast hasla ktora to dalej komenda echo "$MYENCPASS" | aes -d -b -p $SALT rozkodowuje ten ciag w taki sposob ze nie podajesz bezposrednio hasla z lini polecen, a haslo do zakodowanego hasla.
Ok, zamiast losowych rzeczy dostaniesz hasło. Jak jednak chcesz używać tego programu? Będziesz trzymał zaszyfrowane hasło i hasło do hasła w programie, dostępne dla każdego kto się dostanie na Twój komputer? Będziesz któreś/oba wpisywał przed użyciem? Jak zabezpieczysz wpisywanie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: nnx3 » sobota, 29 kwietnia 2017, 20:48

tu chodzi o bezpieczenstwo tokenow po to sa gwiazdki ******* ale to podstawowy poziom
przez te linijke kodu masz 2gi poziom na aes256 dodatkowo plus dodatkowe gwiazdki.
pm7 pisze: Ok, zamiast losowych rzeczy dostaniesz hasło. Jak jednak chcesz używać tego programu? Będziesz trzymał zaszyfrowane hasło i hasło do hasła w programie, dostępne dla każdego kto się dostanie na Twój komputer? Będziesz któreś/oba wpisywał przed użyciem? Jak zabezpieczysz wpisywanie?
NIE PAJACUJ bo wpisuje sie tylko raz i to nie prawdziwe haslo tylko haslo do hasla zaszyfrowane w aes a odkladniej dziala to tak:

program dekoduje bezposrednio do klienta dcrwallet haslo, a wpisuje sie tylko raz haslo do hasla, prawdziwe haslo jest zakodowane w aes
dziala to jak komenda" openssl enc -aes256 " podaje sie wiec tylko haslo do hasla, a prawdziwego hasla sie nie podaje, program do tego uzywa gwiazdek ***** do dekodowania,


heh w wolnej chwili udostepnei calego #!/bin/sh to sobie odpalita, bo wiecej tu pisania nad czyms oczywistym

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: pm7 » niedziela, 30 kwietnia 2017, 15:57

Przed jakim zagrożeniem zabezpiecza takie działanie?
Jeżeli ktoś Ci zagląda przez ramię i później/wcześniej ma dostęp do Twojego komputera i tak odzyska to "ukryte" hasło.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: mission » czwartek, 1 lutego 2018, 20:34

Pozwalam sobie odgrzebać stary temat - Decred przyciągnęło już trochę osób z Polski :D
Niedawno został utworzony polski Twitter oraz polska sekcja na https://forum.decred.org.

Społeczność przeważnie siedzi jednak na Slack - gdyby ktoś chciał dostać invite, to piszcie śmiało tu, lub tam na oficjalnym forum. Można też do mnie bezpośrednio przez PM.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Decred podstawowe informacje

Postautor: mission » środa, 7 lutego 2018, 19:40

Polecam video o Decred (polskie napisy! :-)
https://www.youtube.com/watch?v=qHPs6Xd ... d_policy=1

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości