IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Berylo » piątek, 17 listopada 2017, 11:42

ciężko powiedzieć. Na pewno 20tego będzie duży strzał jak wejdzie na nową giełdę. Przez weekend często są spadki

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: nobik » piątek, 17 listopada 2017, 11:49

Według mnie przebijemy ostatni szczyt bez głębszego zjazdu, ale martwię się korelacją z btc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » piątek, 17 listopada 2017, 12:57

@Harey, dzieki za opinie. Co do pliku exe, fakt moze byc lewy jak wszystko, no ale nie kazdy ma linuxa, a plik exe byl niby sprawdzony i nie zawiera zlosliwego oprogramowania.
podaja tez to odpalic offline i dzialac.
https://ipfs.io/ipfs/QmdqTgEdyKVQAVnfT5 ... GBuot8egfA
lub to :
https://keepass.info
ps- myslisz ze ten plik exe moze byc lewy ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Harey » piątek, 17 listopada 2017, 13:30

novymivo pisze: myslisz ze ten plik exe moze byc lewy
Wiesz, jest takie niezbyt może ładne powiedzenie, ale życiowe:

"...jak pocałować lwa w d..pę - ryzyko wiekie, przyjemność wątpliwa"

W tym przypadku nakład na pendrive z linux w stosunku do ewentualnych strat - bardzo dobry wynik :) (nawet publikowałem obrazkowy tut na forum)
Windows to całe środowisko, które robi nie wiadomo co już samo w sobie, do tego możliwość infekcji ogromna. Sam plik exe jest zawsze tajemnicą, linux generowanie seed każdy widzi jak działa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » piątek, 17 listopada 2017, 14:32

@Harey, tak czy inaczej ja zaryzykowalem, dwa takie generowanie seeda bez drugiego hasla jest slabym rozwiazaniem. Do tego brak generatora adresow, ot tak jakby ten wallet dla ioty byl zbyteczny. Wytlumaczysz o co chodzi z zakazem uzywania 2x tego samego adresu do wplat ?
Tzn ze wyplacac z danego seeda moge ile razy chce, wplacac na dany seed tez ale co wplata i wyplata to inny adres ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Harey » piątek, 17 listopada 2017, 14:56

novymivo pisze: tak czy inaczej ja zaryzykowalem
plusem tego coina jest to, że jakby zaczęło Cię to ryzyko uwierać to bez fee przeniesiesz monetki do nowego portfela :)
novymivo pisze: generowanie seeda bez drugiego hasla jest slabym rozwiazaniem
dlatego w tym wątku o to pytałem z niedowierzaniem...
novymivo pisze: o co chodzi z zakazem uzywania 2x tego samego adresu do wplat ?
nie wgłębiałem się, zastosowałem się do zaleceń generując od razu 15 adresów i po sprawdzeniu statusu "confirmed" zapisałem w pliku. Pobieram po jednym kasując po przelewie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » piątek, 17 listopada 2017, 14:58

Witam wszystkich jestem nowy na forum, IOTĄ zainteresowałem się bo no wykresie widzę że jest na nią spory popyt i nie mówię o cenie. Kupiłem ją za około 0.39 ale potem sprzedałem za 0.57, myślałęm że to jednorazowy strzał był ale na wykresie cały czas były pewne sygnały że to nie koniec, teraz poczytałem trochę o IOCIE, i też znalazłem te forum. To co zauważyłem to fakt że ludzie tu nie skupiają się aż tak na cenie co na innowacyjności co dobrze świadczy o tej krypto i pokazuje spory potencjał do wzrostów. IOTĘ odkupiłem, czekałem na większą korektę od około 0.65 ale nic nie było no i nie wytrzymałem i wczorąj ją odkupiłem ale póki co holduję bo i tak predzej czy później przebije 1$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » piątek, 17 listopada 2017, 15:37

Harey pisze: zastosowałem się do zaleceń generując od razu 15 adresów
tzn to jest w zaleceniu by po otworzeniu walleta z seeda utworzyc w nim 15 adresow receive ?
Po co ten zabieg ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Harey » piątek, 17 listopada 2017, 15:56

Napisałem chyba rzeczywiście nieczytelnie... Stosuję się do zaleceń aby używać adresu 1x do wpłat. A 15 wygenerowałem od razu dla wygody, gdyż portfel mam na botowalnym Linux a więc nie muszę za każdym razem uruchamiać go, tylko adresy do wpłat mam zmagazynowe i pobieram sobie z pliku chcąc wykonać przelew finex -> portfel.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: gunbus » piątek, 17 listopada 2017, 16:02

novymivo pisze: Tzn ze wyplacac z danego seeda moge ile razy chce, wplacac na dany seed tez ale co wplata i wyplata to inny adres ?

Odwrotnie, wpłat może być dowolna ilość, ale po jednej wychodzącej transakcji należy zmienić adres (ponoć w przyszłości portfel sam ma to robić). Czyli na przykład podając swój adres gdzieś w sieci (np: żeby Ci napiwki wrzucano), najlepiej od razu wygenerować nowy adres i z tamtego tylko pobierać kasę.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Pabloe65 » piątek, 17 listopada 2017, 16:07

Witam jestem tutaj nowy chcialbym przeżucic kapital z liska w iote. Mam w związku z tym kilka pytan. Podobno w ponedzialek wchodzi na jakas nowa gielde i czy jest przewidywany jakis z tym skok czy cena juz zawiera wejscid na tą gielde i drugie co to za gielda i jaki portfel polecacie jest jakis oficajlny pozdrawiam .

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » piątek, 17 listopada 2017, 16:22

Powiedzcie czy jesli chce przesłac ioty aby podzielic na dwa lub trzy sedy to moge to zrobic na jednym compie i otworzyć drugi wallet innym sedem przy otwartym pierwszym.Tak żebym widział od razu czy przechodzą. Czy może mi się cos zchrzanić z walletem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » piątek, 17 listopada 2017, 16:26

Lagoon pisze: Powiedzcie czy jesli chce przesłac ioty aby podzielic na dwa lub trzy sedy to moge to zrobic na jednym compie i otworzyć drugi wallet innym sedem przy otwartym pierwszym.Tak żebym widział od razu czy przechodzą. Czy może mi się cos zchrzanić z walletem.
Ja tak robiłem ze trzy miesiace temu i problemów nie miałem

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » piątek, 17 listopada 2017, 16:28

Niven masz wiadomość na priv

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kAArter » piątek, 17 listopada 2017, 16:48

Witam mam pytanko ostatnio szalał jakiś news że iota w najbliższym czasie ( nie mówię dzien dwa tydzien ale najbliższym) ma pojawić się na bittrexie.Czy taka informacja jest gdzieś potwierdzona ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Szrx » piątek, 17 listopada 2017, 16:49

Pabloe65 pisze:Witam jestem tutaj nowy chcialbym przeżucic kapital z liska w iote. Mam w związku z tym kilka pytan. Podobno w ponedzialek wchodzi na jakas nowa gielde i czy jest przewidywany jakis z tym skok czy cena juz zawiera wejscid na tą gielde i drugie co to za gielda i jaki portfel polecacie jest jakis oficajlny pozdrawiam .
Jeśli coś wchodzi na nową giełdę to skok lub spadek ceny zależy od tego jakie będzie zainteresowanie na nowej giełdzie akurat tą walutą. Jak ludzie się na nią rzucą to cena poszybuje a jak przejdą obojętnie to pewnie spadnie o Ci którzy grali pod wejście nową giełdę zaczną sprzedawać. Ja przynajmniej tak to widzę.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kAArter » piątek, 17 listopada 2017, 16:53

Szrx pisze:
Pabloe65 pisze:Witam jestem tutaj nowy chcialbym przeżucic kapital z liska w iote. Mam w związku z tym kilka pytan. Podobno w ponedzialek wchodzi na jakas nowa gielde i czy jest przewidywany jakis z tym skok czy cena juz zawiera wejscid na tą gielde i drugie co to za gielda i jaki portfel polecacie jest jakis oficajlny pozdrawiam .
Jeśli coś wchodzi na nową giełdę to skok lub spadek ceny zależy od tego jakie będzie zainteresowanie na nowej giełdzie akurat tą walutą. Jak ludzie się na nią rzucą to cena poszybuje a jak przejdą obojętnie to pewnie spadnie o Ci którzy grali pod wejście nową giełdę zaczną sprzedawać. Ja przynajmniej tak to widzę.
Myślę o trzymaniu IOTy przez kilka miesięcy byc może w perspektywie do roku.Moim zdaniem bitrex otwiera kolejne drzwi.
Jednak nie to najważniejsze chodzi mi o to czy faktycznie zamierzają ją wprowadzić / czy jest gdzieś oficjalna strona lub cokolwiek gdzie team IOT-y pokazuje na jakim etapie prac są ? ( czy jedynie twitter)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: cryzy » piątek, 17 listopada 2017, 17:58

Na bitfinex`ie mam BCH, jak mogę go wymienić na IOTA? Dopiero się zarejestrowałem na tej giełdzie i nie potrafię tego zrobić. Najpierw wymieniać na BTC i później na IOTA? Nie potrafię znaleźć wymiany BCH->BTC tylko mam BTC->BCH

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kuzmin » piątek, 17 listopada 2017, 18:10

cryzy pisze: Na bitfinex`ie mam BCH, jak mogę go wymienić na IOTA? Dopiero się zarejestrowałem na tej giełdzie i nie potrafię tego zrobić. Najpierw wymieniać na BTC i później na IOTA? Nie potrafię znaleźć wymiany BCH->BTC tylko mam BTC->BCH
poprostu sprzedaj to za dolary i kup iote

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » piątek, 17 listopada 2017, 18:30

@cryzy
Jezeli moge doradzić to kup sobie ją na giełdzie binance. Jest to dużo prostsza giełda niż bitfinex.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Zarejestruj sie na binance .Jest to szybkie i bez dokumentów przelej BCC na binance.I tam wymień na iote. Bitfinex jest trudny na początek.Ja też go nie lubie. Binance nawet z telefonu ogarniesz i zrobisz prosto transakcje

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości