IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: pk456 » sobota, 16 grudnia 2017, 15:17

wantwrite2014 pisze: Wkrótce Pierwsza na świecie giełda IOTA, która pozwala handlować z portfela na portfel, nie martwiąc się nawet o pozostawienie monet na giełdzie.
Nie bardzo sobie to wyobrażam - coiny muszą być gdzieś deponowane by zapobiec ludzkiej nieuczciwości. Między portfelem a portfelem MUSI być pośrednik gwarantujący uczciwość obu stron.

Co do oficjalnego oświadczenia... widac że zatrudnili specjalistę od PR.

Jak cena rosła nikt nie dementował plotek, a raczej dokładali do pieca (wielkie Q, niewielka część wiadomości jakie przewidziane są na grudzień, hardcorowe wyniki eksperymenu itd.). Jak cena spada, żeby zatrzeć złe wrażenie odpowiedzialność zostaje zrzucona na dziennikarzy (wiadomo ci zawsze za sensacją gonią więc nie mam zamiaru ich bronić).

Zdecydowany falstart ze strony IOTY.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » sobota, 16 grudnia 2017, 15:36

pk456 pisze: Co do oficjalnego oświadczenia... widac że zatrudnili specjalistę od PR.
Tak Dominik przyznał ze musieli wynająć zewnętrzna firmę do PR ale to dobrze wyjdzie im to na zdrowie :) i inwestorom też ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: paprykarz18 » sobota, 16 grudnia 2017, 15:44

a gdy Prezes (blogPrezesa) mówił - spokojnie, jeszcze sobie kupicie IOTĘ za 2$ lub nawet za 1$, co będzie trudne, bo już przy takiej cenie będą wszyscy wątpić w tej projekt - nie chciało mi się wierzyć w te 2$, teraz zaczynam...

BTC powoli rośnie, zaraz zacznie wysysać pieniądze z altów i zobaczymy 20k$, natomiast przy iocie 2 z przodu w cenie?

dobry ruch z ich strony z tymi specjalistami od PR

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: qwerty91 » sobota, 16 grudnia 2017, 15:48

A dla mnie te wszystkie zale i "rozczarowania" IOTA są śmieszne. Moneta, która jeszcze miesiąc temu kosztowała mniej niż 1$ i była wyraźnie w fazie BETA, nagle dzięki niewytlumaczalnemu pompowaniu urosła do ponad 5$.
Wielu z nas jak nie wszystkim dala zarobić, ale oczywiście Polakowi mało. Bo miało rosnąć do 10$, bo "tu de mun", bo lambo i jachty w garażu.

Pamiętam jak większość z Was w okolicach października/listopada rozpływala się nad IOTA, że to genialna krypto, i że long term na 4-5 lat, że emerytura, że 2$ do końca roku będzie fantastycznym osiągnięciem.
Teraz kiedy jest chwilowy dołek jest tez panika. Jest czarnowidztwo. Dajmy spokój. Kto załadowal się na górce 5$+ po prostu czeka (złota zasada krypto - nie sprzedawaj ze strata). Kto kupił za mniej niż 1$ jest szczęśliwy i holduje. Kto kupił w okolicach 2-3$ tez nie ma się o co martwić.

Nerwy, stres, fomo, uciekające pociągi, nagle spadki i panika to najgorsi doradcy.

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: szulc » sobota, 16 grudnia 2017, 15:51

paprykarz18 pisze: a gdy Prezes (blogPrezesa) mówił - spokojnie, jeszcze sobie kupicie IOTĘ za 2$ lub nawet za 1$, co będzie trudne, bo już przy takiej cenie będą wszyscy wątpić w tej projekt - nie chciało mi się wierzyć w te 2$, teraz zaczynam...

BTC powoli rośnie, zaraz zacznie wysysać pieniądze z altów i zobaczymy 20k$, natomiast przy iocie 2 z przodu w cenie?

dobry ruch z ich strony z tymi specjalistami od PR

co do pana Prezesa to jak się wsłuchasz w jego wcześniejsze filmiki to mówi ciągle o bańce na BTC od 5k$...teraz mamy 18k$ i nie widać tego pęknięcia ;)
Oczywiście że kiedyś to jebnie...ale tak to każdy jest ekspertem mówiąc że to bańka...tylko kiedy ona przyjdzie ? ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: pk456 » sobota, 16 grudnia 2017, 16:15

qwerty91 pisze: A dla mnie te wszystkie zale i "rozczarowania" IOTA są śmieszne. Moneta, która jeszcze miesiąc temu kosztowała mniej niż 1$ i była wyraźnie w fazie BETA, nagle dzięki niewytlumaczalnemu pompowaniu urosła do ponad 5$.
Ja na IOTA już zarobiłem, mogłem więcej bo sprzedałbym po 5$ ale transfer trwał ponad tydzień, sprzedałem po 3.6$

Problem jest w tym że cały rynek krypto robi się jedną wielką spekulacją z nikłą użytecznością. Jak już Bitcoin robi się coraz bardziej popularny, płatnosci akceptowalne w wielu miejscach to okazuje się że sieć niewydolna, a opłaty kosmiczne. Inne coiny nie mają nawet takiech możliwości używania - choć technicznie bywają lepsze.

IOTA jawiła się jako krypto zarówno technicznie lepsza jak i wkrótce zdolna do używania. Może internet rzeczy to wciąż odległa rzecz, ale zautomatyzowane płatności już działają i nie trudno wyobrazić sobie że ten rynek będzie się rozwijał.

Jak na razie okazało się że IOTA to mega spekulacja podsycana przez założycieli - i tu są moje największe pretensje, bo ta bańka która Prezes prognozuje jest realna i pytanie czy jak pęknie to zostaniemy z niczym i wrócimy z podkulonymi ogonami do Fiatów, czy po prostu znikną scamowe i nieudane technologicznie projekty, a reszta odzyska realną wartość.

Jednym zdaniem - czy chodzi o "tudemun" czy chodzi o zmianę w naszym codzienny życiu. Na razie wszyscy (znakomita większość) chcą na księżyc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Marthu1990 » sobota, 16 grudnia 2017, 16:23

"we do not have a formal partnership with any of these companies."

Cena 1$ za MIOTA is coming soon...

Niestety po takim oświadczeniu ja się wycofuje. Liczyłem na to, że większość artykułów o tym, że IOTA to Scam jest napędzana zazdrością innych "inwestorów". W takim wypadku, jak się nie jest na dużym minusie to warto się wycofać i opuścić Titanica.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » sobota, 16 grudnia 2017, 16:32

Marthu1990 pisze: "we do not have a formal partnership with any of these companies."

Cena 1$ za MIOTA is coming soon...

Niestety po takim oświadczeniu ja się wycofuje. Liczyłem na to, że większość artykułów o tym, że IOTA to Scam jest napędzana zazdrością innych "inwestorów". W takim wypadku, jak się nie jest na dużym minusie to warto się wycofać i opuścić Titanica.
"The IOTA Foundation and the companies participating in the marketplace will continue to collaborate and develop some of the first POCs, the first results which will be published next week. We are also truly looking forward to showcasing our smart city simulator that we’ve been working on. This will act as a public stress test tool for the data marketplace and the IOTA network itself.”

"nadal będą współpracować"

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
poza tym co mamy się tu przepychać każdy zrobi jak zechce :D traktuj to jak zabawę a najlepiej na tym wyjdziesz

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: szulc » sobota, 16 grudnia 2017, 16:33

@Marthu1990, tylko weź pod uwagę że IOTA jest chociaż w teorii (a miejmy nadzieję w przyszłości w praktyce) inna od całej reszty krypto.
Nie oszukujmy się...oprócz BTC to cała reszta powstała aby na tym spekulować (można wyodrębnić ewentualnie ETH, LTC).

Każdy by chciał zarobić w 1mc miliony...no ale tak niestety się nie da...trzeba trochę czasu

Mimo że może poszło trochę zbyt dużo kolorowych info o IOCIE to i tak niech tylko część się z nich kiedyś zazębi to cena będzie w miarę ciekawa co da nam trochę $ (kupując oczywiście po dzisiejszym kursie)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RuckenFetard » sobota, 16 grudnia 2017, 16:35

Marthu1990 pisze:"we do not have a formal partnership with any of these companies."

Cena 1$ za MIOTA is coming soon...

Niestety po takim oświadczeniu ja się wycofuje. Liczyłem na to, że większość artykułów o tym, że IOTA to Scam jest napędzana zazdrością innych "inwestorów". W takim wypadku, jak się nie jest na dużym minusie to warto się wycofać i opuścić Titanica.
Poproszę o źródło.

PS. w ten wątek jest idealny do studiowania psychologii rynków :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: pk456 » sobota, 16 grudnia 2017, 16:39

Marthu1990 pisze: "we do not have a formal partnership with any of these companies."

Cena 1$ za MIOTA is coming soon...

Niestety po takim oświadczeniu ja się wycofuje. Liczyłem na to, że większość artykułów o tym, że IOTA to Scam jest napędzana zazdrością innych "inwestorów". W takim wypadku, jak się nie jest na dużym minusie to warto się wycofać i opuścić Titanica.
Sam wychodzę z założenia że warto ograniczać straty i realizować zyski gdy są... dlatego nie mogę zrozumieć inwestujących długoterminowo w krypto. Jak mam 50% zysku to jest super, nie myslę o lambo ;) Z drugiej strony można było kupić BTC kilka lat temu, spać spokojnie i wybierać kolor lambo - ale kto wiedział.

IOTA ani nie jest projektem skończonym, ani nie kosztuje jeszcze 1$ - każdy powinien zdecydować czy realizuje zyski (jeśli ma) czy ogranicza stratę jeśli kupił na górce. Większość na tym forum jednak mam wrażenie kupowała poniżej 1$, więc chyba globalnie forum na IOTA zarobiło.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
RuckenFetard pisze: Poproszę o źródło.
https://blog.iota.org/iotas-data-market ... 6fbf0b4513

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » sobota, 16 grudnia 2017, 16:40

po dwóch tygodniach zmagania się z fullnodem na Windowsie i po konsultacji z ludźmi ze slacka instaluje ubuntu :D czyli wychodzę ze strefy komfortu :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: pk456 » sobota, 16 grudnia 2017, 16:44

Niven pisze: po dwóch tygodniach zmagania się z fullnodem na Windowsie i po konsultacji z ludźmi ze slacka instaluje ubuntu :D czyli wychodzę ze strefy komfortu :D
Wczoraj zrobiłem w 95% na centos - dlaczego nie do końca. Maszynka stoi w serwerowni i musiałbym pojechać wpiąć kabelek do drugiej sieciówki, na tej do której mam dostęp nie ma publicznego IP i z pewnych względów nie chcę żeby było.

Robiłem wg opisu który nawet chyba Ty dawałeś na forum:
https://forum.helloiota.com/2424/Settin ... om-scratch

Nie było public IP więc nie dodałem sąsiadów i nie synchronizowałem... pamiętam że pisałeś o problemach z synchronizacją więc może z tym 95% to przesadziłem :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » sobota, 16 grudnia 2017, 16:47

pk456 pisze:
Niven pisze: po dwóch tygodniach zmagania się z fullnodem na Windowsie i po konsultacji z ludźmi ze slacka instaluje ubuntu :D czyli wychodzę ze strefy komfortu :D
Wczoraj zrobiłem w 95% na centos - dlaczego nie do końca. Maszynka stoi w serwerowni i musiałbym pojechać wpiąć kabelek do drugiej sieciówki, na tej do której mam dostęp nie ma publicznego IP i z pewnych względów nie chcę żeby było.

Robiłem wg opisu który nawet chyba Ty dawałeś na forum:
https://forum.helloiota.com/2424/Settin ... om-scratch

Nie było public IP więc nie dodałem sąsiadów i nie synchronizowałem... pamiętam że pisałeś o problemach z synchronizacją więc może z tym 95% to przesadziłem :D
ja mam problem z windowsem i synchronizacja a po ściągnięciu danych z seci w postaci 11GB nic nie pomogło a wręcz było jeszcze więcej problemów. Więc doradzili mi ludzie żeby linuxa spróbować więc próbuje :D "dziewicza instalacja" :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Marthu1990 » sobota, 16 grudnia 2017, 16:55

Jak ktoś kupił za 1$ lub mniej i trzyma długoterminowo to nie powinien się przejmować. Jeszcze kiedyś będziemy się mogli pośmiać z takiej ceny jak mamy teraz ale uważam że potrwa o wiele dłużej niż wszyscy przypuszczają.
Ja też trochę przesadzam i nie sprzedałem wszystkiego ale parę stron temu w tym temacie ktoś kto długo jest tutaj na forum napisał że IOTA to inwestycja na 5% portfela i trochę racji w tym jest ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » sobota, 16 grudnia 2017, 17:11

Marthu1990 pisze: IOTA to inwestycja na 5% portfela i trochę racji w tym jest
Napisałem tak przy założeniu, że inwestowanie to nie jest "żądza pieniądza" a raczej rozsądne zarządzanie ryzykiem.
Na rynkach finansowych wygrywa nie ten, co miał farta, załadował się "wczoraj" na full, trafił jednorazowy strzał i zarobił "dziś" kupę papierowej niezrealizowanej kasy...
- Wygrywa raczej ten, który zarządza ryzykiem tak, aby utrzymać się przez wiele kolejnych lat na średniorocznym zysku powyżej inflacji waluty toaletowej (papierowej).
Gdy przyjmiemy taką optykę to "tylko 5%" portfela w IOTA jest uzasadnione właśnie z perspektywy zarządzania ryzykiem portfelowym.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » sobota, 16 grudnia 2017, 18:43

@novymivo
@niven
Wszystkie złe newsy były już powiedziane
Wiemy że sieć nie jest idealna
Wszyscy się już chyba wyżalili i ponarzekali na iote myslę że czas nanto odbicie
https://www.tradingview.com/x/Rdoudul7

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » sobota, 16 grudnia 2017, 18:52

Lagoon pisze: @novymivo
@niven
Wszystkie złe newsy były już powiedziane
Wiemy że sieć nie jest idealna
Wszyscy się już chyba wyżalili i ponarzekali na iote myslę że czas nanto odbicie
https://www.tradingview.com/x/Rdoudul7
jeszcze chyba nie wszystko - powstało nowe pytanie dlaczego logo ioty zniknęło ze strony Sirin Labs w dziale partnerzy :)
https://sirinlabs.com/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » sobota, 16 grudnia 2017, 18:54

Ale za to jak wbijesz amazon iota to są koszulki z logo iota jako amazon fashion :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » sobota, 16 grudnia 2017, 19:01

ajatoluk pisze: Kto mi podpowie w jakim kraju europejskim kryptowaluty sa zwolnione z podatku albo gdzie ten podatek jest najmniejszy. Wujek google jak narazie nic konkretnego mi nie powiedział aczkolwiek słyszałem że w rumuni jest to 10% a holandi jest bez podatku. Ktoś coś wie ?.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stawki_po ... _w_Europie

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości