IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: tony » czwartek, 21 września 2017, 19:55

Proszę o podpowiedź, czy dobrze rozumiem w kwestii zakupu iota bez zbędnych weryfikacji oraz szybko:
1.kupuje btc np. na bitbay
2.przelewam btc na bitfinex
3.kupuję za btc iota
4.przelewam iota na portfel (bądź nie)?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: esse » czwartek, 21 września 2017, 20:02

@tony, tak, ewentualnie pomiędzy 1. a 2. możesz wstawić swój prywatny portfel BTC.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: gunbus » piątek, 22 września 2017, 02:07

@tony, lepiej chyba kupić LTC, ETH lub BCC/BCH na BB, taniej przelew wyjdzie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Pabloos » piątek, 22 września 2017, 14:12

@tony ja kupowałem w następujący sposób:
1. kupuję Eth na BitBay
2. przelewam Eth na bitfinex
3. kupuję IOTA
trzy razy tak robiłem i nie było problemów. Dodatkowo na Bitfinex jest informacja ile jeszcze potwierdzeń trzeba by przelew zaksięgowało.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: tony » piątek, 22 września 2017, 22:44

@Pabloos @gunbus @esse Dzięki wielkie za pomoc! Panowie @gunbus @Pabloos dodatkowo dzięki za sugestie!
Pozdr

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: gunbus » sobota, 23 września 2017, 02:20

@tony, przypomniała mi się jeszcze jedna sugestia (mam nadzieję, że nie za późno), sprawdź kurs na obu giełdach przed kupnem, często polskie giełdy odstają z kursem (przynajmniej w kwestii BTC bywają duże różnice).

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: korner23 » sobota, 23 września 2017, 08:10

wiadomo cos o tym nowym portfelu ? ktory sam bedzie wyszukiwal poprzednie tranzakcje
ja dalej swoich iot nie wyjelem

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: asocjal » sobota, 23 września 2017, 12:07

Jakby co, spłodziłem też jakiś czas temu artykuł o IOTA. Nie wiem na ile sensowny, pewnie niektórzy z Was już czytali, ale myślę, że wrzucić linka nie zaszkodzi.

http://lightningnetwork.pl/2017/06/14/iota-vs-ln/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » sobota, 23 września 2017, 14:48

Twój artykuł poprawnie oddaje bieżący stan rzeczy. W teori to świetnie wygląda ale w praktyce to narazie cienko . Mało konkretów za to duzo szumu na forum który ma podniecić niedoświadczone osoby że tak wiele się dzieje a to tylko szum medialny. Mój zapał stanowczo opadł z czasem po kolejnych przemyśleniach. Iota może być albo wielka albo żadna dlatego daję jej troche czasu i się zobaczy za powiedzmy pół roku a tymczasem sprzedałem wszystko.

Dodano po 1 godzinie 18 minutach 6 sekundach:
korner23 pisze: wiadomo cos o tym nowym portfelu ? ktory sam bedzie wyszukiwal poprzednie tranzakcje
ja dalej swoich iot nie wyjelem


Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: korner23 » sobota, 23 września 2017, 20:23

dzieki Ajatoluk za info
tylko wywala mi blad przy instalowaniu a mianowicie

Cannot read property 'MAX_TEXTURE_SIZE' of null
Could not load light wallet functionality

instalka na linuxie , ktos tez to przerabia ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » sobota, 23 września 2017, 21:43

Sorki pomyliłem sie więc skasowałem posta.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: korner23 » niedziela, 24 września 2017, 11:31

ok jest juz poprawiona wersja 2.5.1

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 24 września 2017, 16:44

IOTA wprowadza kanały płatności (na razie w wersji beta):
https://blog.iota.org/instant-feeless-f ... 572d9a4385

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kiwek » niedziela, 24 września 2017, 20:32

Witam
W sierpniu zakupiłem kilka iotek z BF przelałem na Iota light wallet przez ok 2 tyg. nie wchodziłem na portfel dziś po zalogowaniu ujrzałem balance 0 zaktualizowałem wallet do 2.5.1 myśląc że mam starą wersje po zalogowaniu nadal jest 0 seda nikomu nie udostępniałem. Może ktoś mi wytłumaczyć co może być przyczyną :?

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wantwrite2014 » niedziela, 24 września 2017, 20:45

Kiwek pisze: Witam
W sierpniu zakupiłem kilka iotek z BF przelałem na Iota light wallet przez ok 2 tyg. nie wchodziłem na portfel dziś po zalogowaniu ujrzałem balance 0 zaktualizowałem wallet do 2.5.1 myśląc że mam starą wersje po zalogowaniu nadal jest 0 seda nikomu nie udostępniałem. Może ktoś mi wytłumaczyć co może być przyczyną :?
Z tego napisał Dominik Schiener na stronie https://forum.iota.org/t/snapshot-publi ... -2017/4256 trzeba czekać jeśli masz wątpliwości i dobrze znasz angielski to dołącz do https://iotatangle.slack.com i tam w zakładce help otrzymasz szczegółowe informacje. Ja niestety słabo znam angielski ,ale z tego co pisali to należy czekać kiedy przeniosą fundusze, które nie zostały jeszcze przeniesione, do portfela z wieloma podpisami kontrolowanego przez fundację IOTA

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kiwek » niedziela, 24 września 2017, 20:54

Z tego napisał Dominik Schiener na stronie https://forum.iota.org/t/snapshot-publi ... -2017/4256 trzeba czekać jeśli masz wątpliwości i dobrze znasz angielski to dołącz do https://iotatangle.slack.com i tam w zakładce help otrzymasz szczegółowe informacje. Ja niestety słabo znam angielski ,ale z tego co pisali to należy czekać kiedy przeniosą fundusze, które nie zostały jeszcze przeniesione, do portfela z wieloma podpisami kontrolowanego przez fundację IOTA
OK dzięki trochę mnie uspokoiłeś poczekam bo z angielskim też słabo :( jest szansa że nie poszły w kosmos

Ktoś ma oprócz mnie tak sytuacje ?? Wallet na telefonie też 0

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: asocjal » niedziela, 24 września 2017, 22:06

The Real McCoin pisze: IOTA wprowadza kanały płatności (na razie w wersji beta):
https://blog.iota.org/instant-feeless-f ... 572d9a4385
Super news. Aż wyskrobałem mini-artykuł z teg powodu:
http://lightningnetwork.pl/2017/09/24/k ... -i-monero/
Dzięki!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » poniedziałek, 25 września 2017, 22:56

Kiwek pisze:Witam
W sierpniu zakupiłem kilka iotek z BF przelałem na Iota light wallet przez ok 2 tyg. nie wchodziłem na portfel dziś po zalogowaniu ujrzałem balance 0 zaktualizowałem wallet do 2.5.1 myśląc że mam starą wersje po zalogowaniu nadal jest 0 seda nikomu nie udostępniałem. Może ktoś mi wytłumaczyć co może być przyczyną :?
Żeby odzyskać bilans na koncie w portfelu iota w zakładce tools musisz wybrać Edit node configuration .W okienku : "Min Weight Magnitude" ustaw 14 a w okienku "curl implementation" wybierz Webgl 2 Curl implementation" i save . Potem wygeneruj nowy adres i podłącz go do tangle i czekaj po chwili powinny sie pojawić pierwsze iota , jak spłynął ponownie wygeneruj adres i podłącz go do tangle i tak w kółko aż będziesz miał wszystkie ioty. Rób przerwy miedzy generowaniem adresów od 5 do 10 min .

Obrazek

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kiwek » wtorek, 26 września 2017, 10:56

Dzi
Niven pisze:
Kiwek pisze:Witam
W sierpniu zakupiłem kilka iotek z BF przelałem na Iota light wallet przez ok 2 tyg. nie wchodziłem na portfel dziś po zalogowaniu ujrzałem balance 0 zaktualizowałem wallet do 2.5.1 myśląc że mam starą wersje po zalogowaniu nadal jest 0 seda nikomu nie udostępniałem. Może ktoś mi wytłumaczyć co może być przyczyną :?
Żeby odzyskać bilans na koncie w portfelu iota w zakładce tools musisz wybrać Edit node configuration .W okienku : "Min Weight Magnitude" ustaw 14 a w okienku "curl implementation" wybierz Webgl 2 Curl implementation" i save . Potem wygeneruj nowy adres i podłącz go do tangle i czekaj po chwili powinny sie pojawić pierwsze iota , jak spłynął ponownie wygeneruj adres i podłącz go do tangle i tak w kółko aż będziesz miał wszystkie ioty. Rób przerwy miedzy generowaniem adresów od 5 do 10 min .

Obrazek
Dzięki

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wantwrite2014 » wtorek, 26 września 2017, 12:38

Na stronie https://forum.iota.org/t/snapshot-publi ... -2017/4256 na samym dole jest napisane :
What you have to do after the snapshot
As previously mentioned, the coordinator will go back online at 10AM UTC. After the public validation period, we are going to release a new IRI release, as well as a new GUI wallet. This is a mandatory upgrade for the entire community.

In order to regenerate your full balance, you are going to have to generate addresses. We are currently working hard to release the new GUI wallet to the community which will be stateful and completely automate these processes.
W ostatnim zdaniu jest napisane ,,We are currently working hard to release the new GUI wallet to the community which will be stateful and completely automate these processes."
To znaczy ,że ma być nowy portfel na którym nie trzeba będzie nic robić żeby odzyskać swoje coiny?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości