IOTA - temat ogólny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 sierpnia 2017, 07:45

Osobiście mogę się założyć że w niedalekiej przyszłości kto nie przejdzie na technologię tangle ten po prostu padnie.
Coś w tym jest. Tylko kłopot taki że IOTA nie działa na komputerach x32. Specjalnie będę musiał kupić kompa z większym ramem po to by móc uwierzyć. :)

I nie ma co się ściemniać. Skoro ta technologia przewyższa BTC, więc co to za różnica czy kupię lapka za 4k pln czy za 400zł, skoro i tak jest spora szansa zdziesięciokrotnić minimum zyski z czegoś, co może odmienić wszystkie kryptowaluty i jednocześnie zdetronizować BTC i ETH. Tak właśnie o tym myślę, i by dodać więcej koksu do pieca - IOT to przyszłość bez dwóch zdań.

W zasadzie to przydało by się tym razem nawet trochę krytyki.. no bo.. być może jesteśmy w błędzie, tak czy siak widać coś się dzieje, zaś ludzi jeszcze tu nie ma, to znaczy że albo nie zajarzyli tego przełomu, albo przełomu po prostu nie będzie. Ja wolałbym mimo wszystko mieć pewność jak naprawdę będzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » czwartek, 10 sierpnia 2017, 08:33

ajatoluk pisze: Wogóle ludzie są za leniwi żeby trochę poczytać i przemyśleć temat.
Być może tak, a być może nie.
Zauważ, że na tym forum ludzie zazwyczaj drążą przeróżne tematy motywowani chęcią zysku.
Nie widzę specjalnie parcia na IOTA. A może po prostu wszyscy skupują w cichości? :?:

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
ajatoluk pisze: tak długo jak cena nie przekroczy 1$ to z każdej następnej wypłaty dokupię ile się da
Mam nadzieję, że nie skupiasz się tylko na jednym instrumencie. Dywersyfikacja to fajny wynalazek.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: bl4ck » czwartek, 10 sierpnia 2017, 08:45

@mecenas, nie ma parcia dużego na IOTA bo coin jest tylko na bitfinexie a to nie jest stricte altcoinowa giełda, przydał by się dodatkowo bittrex.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RodStewart » czwartek, 10 sierpnia 2017, 11:20

Jak wszystko co nowe, temat potrzebuje czasu żeby nabrać odpowiedniego rozpędu. Muszą nastąpić kolejne etapy rozpoznania:
bez fee, bez kopania nie ma krypto rozumiecie? Brednie!
znowu ten scam się przewija przez forum... pokażcie ten haczyk, o którym nikt nie chce powiedzieć
o jest artykuł na Cointelegraph, hmm twierdzą że to działa i coś tam Microsoft... do tego deweloperzy są transparentni, wow
o kurcze kolega-informatyk już zamiast nowej koparki kupił IOTA!
i następują kolejne zwarcia w obwodach myślenia, FOMO, spirala się nakręca...

Czego tu brak to intensywnej kampanii marketingowej i świecących banerów - to bardzo przyspiesza asymilację u tych osobników wspomnianych w poprzednim poście ;)
Spoiler:
Obrazek
;)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: keicop » czwartek, 10 sierpnia 2017, 11:30

Ktoś z Was korzysta z tego paper walletu: https://arancauchi.github.io/IOTA-Paper-Wallet/
? Jest to jakaś prywatna inicjatywa, trudno mi ocenić poziom bezpieczeństwa. Czy może lepiej sobie na razie darować paper wallety i trzymać IOTA tutaj: http://iotatoken.io/wallet.html ? Jakie są Wasze doświadczenia, gdzie trzymacie coiny?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RodStewart » czwartek, 10 sierpnia 2017, 14:29

Z tego co wiem IOTA Wallet nie przechowuje na komputerze portfela w klasycznym tego słowa znaczeniu.
A co do paperwalleta - to zwykły generator seeda, który później naniesiony jest na jakąś tam artystyczną wizję autora. Jeśli chcesz go używać, to dla bezpieczeństwa pobierz tą stronę na dysk i uruchom lokalnie (link jest na dole).
Ale równie dobrze można wygenerować seed zwykłą linuxową komendą i przepisać do notesu, bo cały portfel i dostęp do niego tkwi właśnie w 81-znakowym seedzie, zupełnie jak privkey w Bitcoinie. I podobnie jak wallet BTC, aplikacja IOTA Wallet tworzy na żądanie deterministyczne adresy powiązane z kluczem prywatnym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » czwartek, 10 sierpnia 2017, 15:01

@RodStewart,
Napisz proszę co osobiście myślisz o IOTA i czy inwestujesz w to jakieś pieniądze o ile to nie tajemnica... jeśli tajemnica rozwiń chociaż opinię o IOTA.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 15:50

mecenas pisze: Mam nadzieję, że nie skupiasz się tylko na jednym instrumencie. Dywersyfikacja to fajny wynalazek.
Jak na razie wszystko mam w IOTA ale oczywiście masz racje.

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
RodStewart pisze: Czy może lepiej sobie na razie darować paper wallety i trzymać IOTA tutaj: http://iotatoken.io/wallet.html ? Jakie są Wasze doświadczenia, gdzie trzymacie coiny?
Osobiście połowe trzymam na portfelu a drugą połowe narazie na Bitfinexie (znam zagrożenia trzymania coinów na giełdach).

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kiwek » czwartek, 10 sierpnia 2017, 15:55

Chyba na myeter wallet można trzymać IOTA

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 16:14

amneziahaze pisze: W zasadzie to przydało by się tym razem nawet trochę krytyki.. no bo.. być może jesteśmy w błędzie, tak czy siak widać coś się dzieje, zaś ludzi jeszcze tu nie ma, to znaczy że albo nie zajarzyli tego przełomu, albo przełomu po prostu nie będzie. Ja wolałbym mimo wszystko mieć pewność jak naprawdę będzie.
No to dokładam łyżeczkę dziekciu do słoika miodu. Moje pewne wątpliwości budzi bezpieczeństwo tranzakcji. Pomimo że czytałem dokumentacje, forum itd kilka razy nie jestem przekonany na 100%. Double spending protection działa i nie można dwa razy wydać tych samych pieniędzy (osobiście sprawdziłem).

Odnośnie przełomu to kto z nas w 2010 roku widział przełom w Bitcoinie. Ja nie i śmiem twierdzić że nikt z tego forum.

Dla tych co znaja angielski obowiązkowo do przesłuchania. https://www.youtube.com/watch?v=T2FJ9hH66b8&t=871s
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 sierpnia 2017, 16:20 przez ajatoluk, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 sierpnia 2017, 16:16

@ajatoluk, Shadow. Wyśmiewany na tym forum od pewnego czasu

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 17:14

I jeszcze to.
https://www.youtube.com/watch?v=EXjCqT-oK9M

Dodano po 3 minutach 43 sekundach:
Bit-els pisze: @ajatoluk, Shadow. Wyśmiewany na tym forum od pewnego czasu
Nie jestem pewny czy to personalnie do mnie. Wytłumacz proszę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 sierpnia 2017, 17:30

@ajatoluk, oczywiście nie do Ciebie. Pytałeś tylko, czy ktoś w poczatkach btc zakladal taki rozwój wypadków. Tak, byli tacy. Np Shadow z naszego forum

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 17:38

Fajnie bo pomyślałem że zdązyłem się zarejestrować i już zostałem pomylony z kimś innym. No to ten Shadow to musi być nieprzeciętnie bystry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA

Postautor: adam1226 » czwartek, 10 sierpnia 2017, 18:07

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p260936

Jeszcze tylko przypomnę, że IOTA jest przewidziana jako waluta internetu rzeczy - Internet of Things, więc pewne jej cechy które mogą wydawać się wada z punktu widzenia użytkownika humanoidalnego w ogole nie beda miec tak na prawde znaczenia dla pierwotnej funkcjonalnosci coina.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 18:16

Tak oni kładą straszny nacisk na ten internet of things lecz dla mnie to świetny zamiennik pieniądza w rozliczeniach human to human ( tylko te bezpieczeństwo tranzakcji budzi moje pewne obawy. Wogóle to pomyślałem że twórcy świetnie zdają sobie sprawe z możliwości używania tego jako zamiennika pieniądza przez ludzi, ale nie chcą drażnić rządów i banków. Ja na ich miejscu tak bym zrobił.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 10 sierpnia 2017, 18:36

U mnie IOTA zajmuje 85 % mojego portfolio , 5 % to decent i 10 % to siacoin , którego cena na razie spada.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 sierpnia 2017, 18:38

@Bit-els,
Tak, byli tacy. Np Shadow z naszego forum
Rozumiem że jako entuzjasta i pionier skorzystał z tej furtki i dorobił się przynajmniej apartamentu na ibizie. W 2010/2011 już było naganianie na BTC. Mówiło się, że ta technologia będzie super. Ile razy super bardziej będzie krypto bez ciśnień z fee i górnikami?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 18:48

amneziahaze pisze: Ile razy super bardziej będzie krypto bez ciśnień z fee i górnikami?
IOTA ma wszelkie atuty aby urosnąć wręcz niewyobrażalnie. Jak chińczycy się zorientują co to jest to prawdopodobnie ostra jazda w górę.
Ostatnie kilka dni chińczycy strasznie pompują NEO. Aktualnie po pompie spada ale myślę że jutro następna pompa w górę z 30% więc jak ktoś lubi spekulować.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: bl4ck » czwartek, 10 sierpnia 2017, 18:57

IOTA jest tylko na finexie to jego największy problem, NEO i OMG są na bittrexie a tam się nie patyczują z pompowaniem.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości