IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kAArter » piątek, 17 listopada 2017, 18:37

Lagoon pisze: @cryzy
Jezeli moge doradzić to kup sobie ją na giełdzie binance. Jest to dużo prostsza giełda niż bitfinex.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Zarejestruj sie na binance .Jest to szybkie i bez dokumentów przelej BCC na binance.I tam wymień na iote. Bitfinex jest trudny na początek.Ja też go nie lubie. Binance nawet z telefonu ogarniesz i zrobisz prosto transakcje
A jest swoją drogą sens robienia tego przez BTC? nie lepiej jakieś LTC ehtereum? chyba tańsze koszta

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » piątek, 17 listopada 2017, 19:00

@gunbus, ok, po kazdym wyslaniu czegos wchodze w zakladke receive zmieniam na nowy adres _i attach to tangle.
Jezeli tego nie zrobilem czy bitfinex zaakcpetuje mi wplate ? Ile trwa ksiegowanie na tej gieldzie wiecie moze ?

@niven - help.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 17 listopada 2017, 19:26

novymivo pisze: @gunbus, ok, po kazdym wyslaniu czegos wchodze w zakladke receive zmieniam na nowy adres _i attach to tangle.
Jezeli tego nie zrobilem czy bitfinex zaakcpetuje mi wplate ? Ile trwa ksiegowanie na tej gieldzie wiecie moze ?

@niven - help.
Aby Ioty były bezpieczne musimy przy każdej tranzakcji generować nowe adresy. Jeśli wyślesz kasę na ten sam adres powinna ona dojść ale słyszałem że to obniża anonimowość i podobno odslanasz swój seed w jakimś procencie. Powiem szczerze nie zaglebialem tego tematu zawsze się staram generować nowy adres. Jedynie mogę wam powiedzieć że pracują nad mixserem tranzakcji i tą niedogodność mają rozwiązać żeby nie trzeba było za każdym razem generować nowych adresów.

Jeśli tranzakcje się nie zrealizowała w ciągu 30 minut wejdź w transakcje na portfelu i kliknij reattach jeśli po 5 razach nadal nie ma realizacji tranzakcji trzeba napisać na kanale slack

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » piątek, 17 listopada 2017, 19:43

Niven pisze: Jeśli wyślesz kasę na ten sam adres powinna ona dojść
ale ja mowie o wysylce ioty na nowe adresy za kazdym razem, z jednego adresu ( nie robilem create new receive addres and attach to tangle) po kazdej wysylce.
Wiesz ile schodzi na bitfinexie na zaksiegowanie transakcji ? Czy to mozliwe ze transakcje dochodza nie rownomiernie, czyli doszlo mi nr 1 i 3, a nr 2 nie doszlo chociaz jest complete. ??

edit I co @Niven , myslisz o tym seed generatorze ?
https://github.com/jonassix/IotaSeedVault/
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wwwww » piątek, 17 listopada 2017, 19:57

Myślicie, że spadnie do 2zł w weekend ?

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Harey » piątek, 17 listopada 2017, 20:08

wwwww pisze: spadnie do 2zł w weekend ?
Słabe to przywitanie z forum, pod każdym względem...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 17 listopada 2017, 20:14

novymivo pisze:
Niven pisze: Jeśli wyślesz kasę na ten sam adres powinna ona dojść
ale ja mowie o wysylce ioty na nowe adresy za kazdym razem, z jednego adresu ( nie robilem create new receive addres and attach to tangle) po kazdej wysylce.
Wiesz ile schodzi na bitfinexie na zaksiegowanie transakcji ? Czy to mozliwe ze transakcje dochodza nie rownomiernie, czyli doszlo mi nr 1 i 3, a nr 2 nie doszlo chociaz jest complete. ??

edit I co @Niven , myslisz o tym seed generatorze ?
https://github.com/jonassix/IotaSeedVault/
Myślę że na obecną chwilę generujmy adresy na masę jak tylko jest to możliwe.

Wydaje mi się że mogą nie regularnie dochodzić. Co do bitfinexa pewnie mają 12h na księgowanie i na wypłaty, ale mogę się mylić.

Co do generatora jeśli zrobisz offline i podmienisz jeszcze sam parę liter to chyba będzie ok. Tylko sprawdz czy nie ma słabych sekwencji.

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: altar » piątek, 17 listopada 2017, 20:21

wwwww pisze: Myślicie, że spadnie do 2zł w weekend ?
20 listopada IOTA wchodzi na OKEx, więc moim zdaniem cena poszybuje ponad 1 USD.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wwwww » piątek, 17 listopada 2017, 20:29

altar pisze:
wwwww pisze: Myślicie, że spadnie do 2zł w weekend ?
20 listopada IOTA wchodzi na OKEx, więc moim zdaniem cena poszybuje ponad 1 USD.
Wiem wiem, chce kupić przed 20listopada ale chciałem za 2zł a się trochę spóźniłem i teraz tak czekam. 80gr jest jednak różnica mogę mieć 375 albo +-267, prawie 100 różnicy :)

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 29 października 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: dulek198 » piątek, 17 listopada 2017, 20:35

Heh to tak jak ja tylko ze u mnie róznoca wyniosła 600.. sztuk a w przyszłości może mieć to znaczenie :x a zakupiłem z myślą dłuższej inwestycji, co prawda nie 2-3 lata jak inni lub nawet więcej tylko do sierpnia września roku 2018 :D

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Poleacm kupić teraz puki cena wynosi około 0.75-0.8 ja zaryzykowałem mimo ze mogłem kupić nawet za 0.4 w tym miesiącu no ale cóż :/ Człowiek nie wróżka nie wie wszystkiego

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wwwww » piątek, 17 listopada 2017, 20:45

dulek198 pisze: Heh to tak jak ja tylko ze u mnie róznoca wyniosła 600.. sztuk a w przyszłości może mieć to znaczenie :x a zakupiłem z myślą dłuższej inwestycji, co prawda nie 2-3 lata jak inni lub nawet więcej tylko do sierpnia września roku 2018 :D

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Poleacm kupić teraz puki cena wynosi około 0.75-0.8 ja zaryzykowałem mimo ze mogłem kupić nawet za 0.4 w tym miesiącu no ale cóż :/ Człowiek nie wróżka nie wie wszystkiego
Jeszcze poczekam do jutra przynajmniej chyba. Ja potrzymam może i z 5 lat :D Akurat ktoś puści parę, że USA ma w pełni sprawne komputery kwantowe bitcoin będzie miał problemy i iota wskoczy na jakieś 250$ sztuka ;D;D Hehe więc z tą wizją szkoda mi tej setki :)

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 29 października 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: dulek198 » piątek, 17 listopada 2017, 20:53

ja w 2018 zaczynam budowę domu, zainwestowałem około 4-5 tyś w IOTĘ może akurat coś ciekawego się wydarzy to na wykończenie będzie :D albo na spłacenie połowy kredytu :D W każdym razie inwestuję pieniądze tylko te które mam jakby zbędne i nie będę płakał jak je stracę :D Ale gdyby iota była warta chociażby 10$ to bylbym w niebie :D

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
co prawda 10$ w rok to są marne szanse ale jak tak patrzę jak kryptowaluty łapią popularność jak cały market cap rośnie do góry to w rok może się wiele wydarzyć :D dlatego 4-5 tyś to wystarczająca suma żeby spróbować zarobić a nie stracić majątku w razie czego :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wwwww » piątek, 17 listopada 2017, 22:01

hmm Nie jest napisane, że IOTA wchodzi na OKEx 20lis tylko, że wkrótce ...
https://support.okex.com/hc/en-us/artic ... ot-Trading
18 minut temu info dodali.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 17 listopada 2017, 22:11

wwwww pisze: hmm Nie jest napisane, że IOTA wchodzi na OKEx 20lis tylko, że wkrótce ...
https://support.okex.com/hc/en-us/artic ... ot-Trading
18 minut temu info dodali.
https://twitter.com/OKEx_/status/929716 ... 36160?s=17

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kossa » piątek, 17 listopada 2017, 23:30

Cześć Wszystkim,

Czytałem milion wątków na reddicie oraz na forum IOTY, ale dalej mnie to nie uspokoiło.
Kupiłem sobie paczkę IOTEK na finexie na początku października, po czym od razu przelałem na ich (tragiczny) portfel.
Wchodzę sobie parę dni temu na niego, a tam balance 0. Sprawdziłem i mój adres znajduje się na liście adresów, które wpakowali do jakiegoś limbo po ataku w połowie października. Stworzyłem nowego seeda, zrobiłem proces reclaima zgodnie z ich instrukcją. Oczywiście dalej nic nie mam na portfelu.
Czy też mieliście ten problem? W ogóle mogliby napisać, żeby nie używać ich walleta i trzymać walutę na finexie, skoro to tak szitowo działa...

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kAArter » piątek, 17 listopada 2017, 23:34

Panowie może lekkie odbicie od tematu chce przerzucić środki na bitfinexa zeby wlasnie zatankować iote.
Ale nie mam pomysłu czym najlepiej to zrobić ? ltc ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 17 listopada 2017, 23:43

Kossa pisze: Cześć Wszystkim,

Czytałem milion wątków na reddicie oraz na forum IOTY, ale dalej mnie to nie uspokoiło.
Kupiłem sobie paczkę IOTEK na finexie na początku października, po czym od razu przelałem na ich (tragiczny) portfel.
Wchodzę sobie parę dni temu na niego, a tam balance 0. Sprawdziłem i mój adres znajduje się na liście adresów, które wpakowali do jakiegoś limbo po ataku w połowie października. Stworzyłem nowego seeda, zrobiłem proces reclaima zgodnie z ich instrukcją. Oczywiście dalej nic nie mam na portfelu.
Czy też mieliście ten problem? W ogóle mogliby napisać, żeby nie używać ich walleta i trzymać walutę na finexie, skoro to tak szitowo działa...
Wypłata że środków które zostały przeniesione po snapshotach nie zostały jeszcze rozdysponowane. Miało wszystko ruszyć 13 listopada ale są jakieś bliżej nie określone problemy. Trzeba cierpliwie czekać. Pytanie próbowałeś wygenerować około 100 adresów zanim użyłeś reclime tools?

Co do portfela ja mam od 2.4.0 i nie miałem żadnych problemów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: sprytnyJack » piątek, 17 listopada 2017, 23:59

kAArter pisze: Panowie może lekkie odbicie od tematu chce przerzucić środki na bitfinexa zeby wlasnie zatankować iote.
Ale nie mam pomysłu czym najlepiej to zrobić ? ltc ?
Mordo ślij etherum albo litcoinem ,szybko i tanio

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kAArter » sobota, 18 listopada 2017, 00:25

sprytnyJack pisze:
kAArter pisze: Panowie może lekkie odbicie od tematu chce przerzucić środki na bitfinexa zeby wlasnie zatankować iote.
Ale nie mam pomysłu czym najlepiej to zrobić ? ltc ?
Mordo ślij etherum albo litcoinem ,szybko i tanio
Wysłałem właśnie ethereum na bb wyświetla mi się jako wykonana a na bitfinexie nie mam jeszcze i zaczynam sie niepokoić
//nie aktualne pampers był pełen ale dotarło

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kossa » sobota, 18 listopada 2017, 01:45

Trzeba cierpliwie czekać. Pytanie próbowałeś wygenerować około 100 adresów zanim użyłeś reclime tools?
Najpierw wklepałem kilka adresów na starych seedzie. Potem doczytałem na reddicie o tej liście i przestałem, bo nie miało to sensu. Założyłem nowego seeda i użyłem według instrukcji "reclaim toola". Dalej 0 na koncie.

Tutaj wszystkie adresy w "kwarantannie". Jak ktoś ma ten sam problem to musi skopiować ostatni adres z portfela, na którym dostawał IOTY i wykasować ostatnie 9 liter.
https://ipfs.io/ipfs/Qmeb4B5AEi5MWTreKP ... 6FeaXCAe3B

Widzę, że nie pozostaje mi nic innego jak czekanie, aż goście się ogarną. W między czasie pewnie cała ta chwilowa pompka na IOTA wymrze i znowu wrócę do stanu w $ takiego jak w czasie zakupu.
Ogólnie nie polecam używania ich portfela, chyba, że ktoś lubi mieć stany przedzawałowe po każdym jego updacie. Poza tym muszą solidnie popracować nad podstawami, jeżeli ta waluta ma być w top5 coinów.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości