IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » piątek, 15 grudnia 2017, 00:09

Psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 15 grudnia 2017, 00:11

Wszyscy obawiają się Ioty i dlatego idzie taki FUD. Myślę że jeszcze nie raz bedzie się trzęsła ziemia. Ale trzeba rozwaznie na to patrzeć a nie tylko przez pryzmat kasy. Ja każdemu z was życzę żebyście zarobili ale nie w miesiąc lambo :D
Ostatnio zmieniony piątek, 15 grudnia 2017, 00:16 przez Niven, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: vgvgut » piątek, 15 grudnia 2017, 00:13

Witam wszystkich, jak dla mnie zabawa jest przednia, moja średnia to 1,88$ a target to 8,5 (te przedziwne zakłady, że do końca roku będzie 10$ to biorę przez palce, chociaż oczywiście mogę się mylić). kilkaset M udało mi się dograć na wahaniach w czasie gdy kurs zaczął być przewidywalny, teraz już taki nie jest.

Z tego co widzę, na tym wątku jest kilku specjalistów, którzy stosują wiedzę, techniki, terminologię, nazewnictwo nabyte, bądź wyuczone z GPW i zasad tam panujących, gdzie w przypadku krypto ni jak się mają do rzeczywistości. Posługują się tamtejszym nazewnictwem, umieją zrobić printscreen wykresu i porysować jakieś tam linie i dodać do tego swój "bezpieczny" komentarz, z którego zawsze, w przypadku gdy się nie sprawdzi, znajdą wytłumaczenie.

Prawda jest taka, ze bawiąc się w krypto niczego nie da przewidzieć. Dobrze zapowiadające się coiny lecą na łeb w czasie gdy śmieci, na które nikt nie zwraca uwagi w dobę idą o 100%. Wiecie dlaczego? Dlatego, że spekulacja na krypto nie jest ścigana przez prawo (tak jak w przypadku np GPW) i wcale nie trzeba być b. wielkim grubasem, żeby zamieszać na jednej giełdzie czy danej krypto.

Dziś było to fajnie widać jak odbyło się trepanie leszczy, które do końca małego grubasa nie zadowoliło.

Moja rada dla tych co mają iotę: nie panikować, trzymać nawet jak spadnie do 2$. To czy się przyjmie, czy odejdzie w niepamięć to się okaże za kilka miesięcy, a czy zarobicie swoje 100 czy nawet 500% nie prędzej jak za pół czy nawet rok to i tak lepiej niż trzymać pieniążki w PKo na najlepiej oprocentowanym koncie. Warunek:
bawiąc się w krypto nie ładujemy środków potrzebnych nam do życia

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » piątek, 15 grudnia 2017, 00:23

vgvgut pisze: Dziś było to fajnie widać jak odbyło się trepanie leszczy, które do końca małego grubasa nie zadowoliło.
Sam tak chciałem napisać ale nie chciałem nikogo obrazić tym "trzepaniem leszczy' ale to prawda. Sam w w 2013 byłem takim leszczem który kupił 34 bitcoiny po około 800$ a sprzedał po 250$. Ale już leszczem nie jestem. :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: vgvgut » piątek, 15 grudnia 2017, 00:35

ja też nikogo nie chcę obrażać, ale takie są fakty, spekule z grubszym portfelem bardzo łatwo na krypto się powodzi, bo spadki i wzloty są spektakularne a odpowiedzialności żadnej.

A leszczyna (nie obrażając tu nikogo) była jest i będzie, inaczej nie byłoby grubasów. Swoją drogą, fajnie jest podpiąć się pod grubego, ale do tego trzeba być zwolnionym z presji psychicznej, czyli bawić się w krypto pieniędzmi nie przeznaczonymi na "chleb"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 15 grudnia 2017, 00:37

ajatoluk pisze:
vgvgut pisze: Dziś było to fajnie widać jak odbyło się trepanie leszczy, które do końca małego grubasa nie zadowoliło.
Sam tak chciałem napisać ale nie chciałem nikogo obrazić tym "trzepaniem leszczy' ale to prawda. Sam w w 2013 byłem takim leszczem który kupił 34 bitcoiny po około 800$ a sprzedał po 250$. Ale już leszczem nie jestem. :)
Ja jeszcze gorszym leszczem byłem bo w 2010r odkryłem BTC i namawialem kumpli na inwestowanie i kopanie ale oni olali sprawę i ja jak pokorne ciele poszedłem za stadem.... I teraz mamy 2017 i to samo zrobiłem do tych samych ludzi napisałem że warto spróbować i co oni nadal są leszczami a ja jednak nie popełniłem drugi raz błędu i olałem stado

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: vgvgut » piątek, 15 grudnia 2017, 00:56

a tak apropo, kurs znów zaczyna być przewidywalny tylko tak jakby w lustrzanym odbiciu...

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
ja chyba nigdy nie dałem się wyleszczyć, do dziś mam jakieś akcje z GPW, które kupiłem za 17k a jak sprawdzałem ostatnio, gdzieś pół roku temu to były warte 800. Strata? Nie, strata będzie wtedy jak za te 800 je sprzedam, ale po co mam to robić?...

Dodano po 14 minutach :
o mojej przewidywalności kursu...
właśnie wysypałem za 3,7 a za chwile odkupię 103 M po 3.55. Jeśli nie? trudno, mam jeszcze 4/5 w portfelu, który dziś faktycznie chodzi jak złoto. Zobaczymy rano

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Marthu1990 » piątek, 15 grudnia 2017, 06:30

To już koniec IOTY, miała swoje pinć minut i teraz poleci na 1$, trzeba szybko sprzedać ze stratą! :(



A teraz tak na poważnie to raczej dobry moment żeby dokupić, co jak widzę parę ogarniętych osób zrobiło.
Jak tak czytam kilka ostatnich stron to chyba tylko Niven potrafi zachować chłodny umysł i wytłumaczyć niektórym dlaczego tak się dzieje i skąd pojawia się tyle artykułów, że IOTA to scam. Trzeba pamiętać że niektórym może się nie podobać szybki rozwój waluty innej, niż ta w którą oni sami zainwestowali dużo pieniędzy ;)

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: buddookan » piątek, 15 grudnia 2017, 08:34

Macie jakiś cynk co do wprowadzenia IOTA na polskich giełdach ?
Ktośtu mówił o https://beatcoin.pl/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 15 grudnia 2017, 08:45

buddookan pisze: Macie jakiś cynk co do wprowadzenia IOTA na polskich giełdach ?
Ktośtu mówił o https://beatcoin.pl/
Były plotki na fb ale to tylko plotki coś tam próbowali ale chyba nie wyszło nic nie jest potwierdzone

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: loopback » piątek, 15 grudnia 2017, 08:51

Czy shapshot na iota został juz zrobiony w tym tygodniu?
Komus udało się przelać z Bitfinexa na portfel w tym tygodniu?
Z góry dzięki za info

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » piątek, 15 grudnia 2017, 09:01

loopback pisze: Czy shapshot na iota został juz zrobiony w tym tygodniu?
Komus udało się przelać z Bitfinexa na portfel w tym tygodniu?
Z góry dzięki za info
Snapshota jeszcze nie było co do przelewu podobno są osoby na forum którym się udało

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Bank of Japan zaintersowany Tangle i Iotą

https://twitter.com/social_nakamoto/sta ... 15297?s=17

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: buddookan » piątek, 15 grudnia 2017, 09:03

loopback pisze:
Komus udało się przelać z Bitfinexa na portfel w tym tygodniu?
Mi 2 dni temu w godzinę doszło bez problemu. Minimum to 62Mi chyba. Wcześniej przelewałem poniżej minimum i Pending był 7dni.

toa
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: toa » piątek, 15 grudnia 2017, 09:09

I jeszcze to:

Wygląda na prawdziwe zainteresowanie pani z Amazona marketem IOTY.

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: buddookan » piątek, 15 grudnia 2017, 09:15

Mam takie pytanie odnośnie przyszłości IOTA na tle np. Bitcoina.
BTC ciągle sie rozwija. Teraz chcą dodać Lightning Network które umożliwi natychmiastowe transakcję i zminimalizuje opłaty.
Mówi się tez że można rozwiązać w Bitcoinie problem rozszyfrowania przez komputery kwantowe.

Jak to się ma do IOTA który w założeniu ma już te rozwiązania. Ma jakąś przewagę "oprócz" technologi machine to machine nad BTC po wprowadzeniu tych usprawnień ?

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: igoor1983 » piątek, 15 grudnia 2017, 09:22

buddookan pisze:Mam takie pytanie odnośnie przyszłości IOTA na tle np. Bitcoina.
BTC ciągle sie rozwija. Teraz chcą dodać Lightning Network które umożliwi natychmiastowe transakcję i zminimalizuje opłaty.
Mówi się tez że można rozwiązać w Bitcoinie problem rozszyfrowania przez komputery kwantowe.

Jak to się ma do IOTA który w założeniu ma już te rozwiązania. Ma jakąś przewagę "oprócz" technologi machine to machine nad BTC po wprowadzeniu tych usprawnień ?
wg. mnie lighting network nie pomoze (tylko w niektórych sytuacjach), to jest dodanie bocznego lancucha a i tak wszystko musi przejść przez "wąskie gardlo" blockchain - problem ze skalowanoscia dalej będzie problemem. o rozszyfrowaniu przez kwantowki nie wiem nie czytałem , nie mam zdania.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ayygor » piątek, 15 grudnia 2017, 09:57

Widać, ze dwa newsy (bank of Japan i zainteresowanie amazonu) robią swoje..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Marthu1990 » piątek, 15 grudnia 2017, 10:08

Ciężko tutaj porównywać 2 zupełnie różne krypto, ponieważ BTC nawet jak będzie miał szybsze i tańsze transakcje to i tak nie nadaje się do użytku codziennego. Cena BTC rośnie i będzie rosła, ponieważ to numer 1 wśród rozpoznawalności, kupuje się za niego inne krypto i teraz duże giełdy wprowadzają features na BTC. Więc można mu nadać miano "internetowego złota".

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: agieh » piątek, 15 grudnia 2017, 10:10

No i tak wczoraj jak spadała to ilu tutaj już wieszczących upadek było i 1-2$ a tymczasem dzisiaj już Bank of Japan i Amazon :lol: dlatego na krypto się kupuje i siedzi kilka miesiecy minimum

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: buddookan » piątek, 15 grudnia 2017, 10:24

A ktoś jeszcze ryzykuje kupując na dołkach, sprzedając na górkach ? Ktoś tu mówił że tak zwiększył swój kapitał x6.
Ja założyłem że kupuje i trzymam aż do 50$ :D

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości