Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 lutego 2016, 20:20

Jesteś spóźniony o jakieś 2.5 roku - wtedy był czas, że kupowało się wszystko co tylko się pojawiało, cokolwiek.
W znacznej większości przypadków przynosiło to duże zyski, kilkaset % to była norma.
Trwało to trochę, około pół roku do roku, no a potem coraz słabiej i słabiej, aż zamieniło się w wysypisko scamów.

Teraz jest zupełnie inaczej, ludzie kupują znacznie mniej nowych altów, a szanse na wzrost mają raczej tylko te,
które albo coś sobą reprezentują, albo są pompowane.
Szczerze mówiąc odradzam zakup nowych altów nowym ludziom w crypto - lepiej już zainteresować się tymi uznanymi z dużą kapitalizacją.
Jeśli jednak ktoś chce nowości, to koniecznie robić bardzo solidny research i mieć na uwadze to, że czasem można odejść od
kompa na 10 godzin i się potem dowiedzieć, że coin był scamem z fałszywa ilością monet w explorerze itp. kwiatki. Wtedy cena -90% a nawet -99% :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 lutego 2016, 20:24

Marek34 pisze:Przeglądając różne fora natknąłem się na osoby które kupują po najniższej cenie różne altcoiny licząc w przyszłości na jakiś zysk, patrząc na cenę niektórych coinów trudno w to uwierzyć że ktoś to kupuje, przecież to strata czasu i kasy. Co o tym wszystkim sądzicie a może jestem w błędzie i warto zaryzykować :D
Nic bardziej mylnego. W 2013/2014 to była żyła złota jeśli ktoś po boomie na doge w miarę szybko ogarnął temat altów i
wyrył sobie w głowie... ...schemat bańki spekulacyjnej. :)

Zresztą nadal jest, póki są wahania można zarabiać. Ale już raczej te uznane dają zarobić.
Zobacz sobie cenę ETH kilka tygodni temu i policz ROI sprzedając w odpowiednim momencie. Można? Można.
PS. odradzam kupno ETH teraz, żeby nie było.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Postautor: MusX » czwartek, 18 lutego 2016, 01:31

Jak cie swiezbi to polecam zmierzyc potencjalny zwrot jakbys gral np. pol roku temu, zbuduj portfel z ilus monet ktore Cie interesuja, na wiekszosci stracisz, na ktorejs byc moze zarobisz, i to wiecej niz stracisz na ostatnich. Jesli chcesz kupowac dla zysku to powinienes podejmowac decyzje ROI-driven, a najlepsze co mozna w tym przypadku zrobic to backtest na historycznych danych,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 lutego 2016, 02:33

Ale ŻADNE granie na sucho, na kartce nie może dawać jakichkolwiek wniosków.
Wkładając kasę masz prawdziwe emocje i prawdziwy zakup. Wtedy wiadomo jak się człowiek zachowa.
Nie ma miarodajnej symulacji prawdziwego tradingu.
To nie ma żadnego sensu a wręcz jest groźne, bo na kartce na pewno prawie każdy podejmuje lepsze decyzje, bo bez emocji i wciąż fluktuującej kasy.
Wtedy zbyt łatwo może się przekonać do łatwej kasy.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Postautor: SpartaN » czwartek, 18 lutego 2016, 03:18

Jeśli masz obycie z tematem to tak. Jeszcze jak było opłacalne kopanie to się kopało przez kilka miesięcy na koparce lub kilku jakąś kryptowalutę, po pewnym czasie niektóre projekty nabierały niezłego potencjału i zainwestowany czas i prąd zwracał się w rzędach kilkuset %. Wtedy jak była hossa to pamiętam coiny co dawały po kilkanaście btc z ukopania. Jedno jest pewne na pewno będą jeszcze okazje do zarobienia porządnych ROI, ale to wiąże się z ryzykiem i to sporym. Teraz jak pewnie zaobserwowałeś większość krypotwalut czy to rozwijanych prężnie czy raczej tylko podtrzymywana wystrzeliła do góry po 100% i więcej procent. Jak btc zaliczy nowe ATH lokalne (drugą falę) to pewnie znowu znajdzie się w trendzie bocznym i da czas na altcoiny.


Może też powstać coin który da jak to ja nazywam modę i później będziesz mieć okazję na zarobek na jego klonach - teraz się zanosi że będziemy mieć wysyp ETH klonów i ich wchodzenie na giełdy i małe pompy. Zobaczymy jak to wyjdzie. Wcześniej była moda na coiny z masternode i tak możnaby wymieniać dalej ale musialbym sobie przypomnieć :)

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zakup altcoinów po najniższej cenie, czy to ma sens

Postautor: anubis » piątek, 19 lutego 2016, 15:28

Ja myślałem od Doge ale się spóźniłem teraz zainwestowałem w LTC, cena w miarę niska a nie dawno była pompka.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości