AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: devega » środa, 5 sierpnia 2015, 19:46

Moneta o tyle ciekawa, że używa technologii blockchain do sprzedaży udziałów realnego przedsiębiorstwa (całkiem dużego, o niezłych zyskach)

Co prawda pisałem na ten temat n pocz.czerwca:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=2300
ale ponieważ za 2-3 dni ma wejśc na poważniejszą (alt)giełdę (cryptsy) postanowiłem założyc oddzielny temat.
http://ambercoin.info/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=944408.0
Specyfikacja:
Algo: X13
Abbreviation: AMBER
Max number of coins ( Including POS phase) : 50,000,000
Timing of block (in seconds) : 60
Difficulty Retarget every block
Total POW: 49,000,000 coins
Block number when POW ends : 2,000,000
POS interest per year : 25%
Min stake age : 6 hours
Max stake age : 30 days

Na monecie można zarobic podwójnie:
1) na dywidendzie wypłacanej kwartalnie w $ lub BTC (a zysk firmy za I kw.przekroczył 650 tys $, za II kw.720 tys $); firma wypłąciła juz łącznie prawie 50k $ w formie dywidendy.
2) Na wzroście wartości udziałów - spekulacja jest "moderowana" faktem stałego podnoszenia przez firmę ceny udziałów:
Round #1: 4,000,000 Amber @8200 satoshi - Done
Round #2: 500,000 Amber @10400 satoshi - Done
Round #3: 500,000 Amber @12500 satoshi - Done
Round #4: 500,000 Amber @14600 satoshi - Done
Round #5: 250,000 Amber @16700 satoshi <<< Now live

Polecam poczytac, gdyż jest to chyba pierwsze (i chyba jedyne) takie przedsięwziecie.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: lenny » środa, 5 sierpnia 2015, 20:17

Jak dla mnie to jest fake. Firma wydobywcza została zarejestrowana w UK przez 29-letnią Ukrainkę Olgę Overchuk (pewnie to jakiś słup) w październiku zeszłego roku. Firma używa zbiorczego adresu do korespondencji, prawdziwe biuro pewnie nie istnieje (adresu co podali używa kilkaset innych firm oraz ponad 1000 innych osób, które widnieją w rejestrach firm).
Kapitał zakładowy firmy to 100 funtów brytyjskich. Firma nigdzie nie podaje na żadnej stronie swojego Company Registration No. W sumie nic dziwnego, bo wtedy byłoby łatwiej wykryć ten przekręt. Ich numer to: 09246220, polecam sobie poszukać w brytyjskim rejestrze firm.

Nie wspominam w ogóle ani nie analizuję tego, że ta firma wydała jakiegoś shitkojna, bo to już w ogóle zakrawa na żart :)
devega pisze: Polecam poczytac, gdyż jest to chyba pierwsze (i chyba jedyne) takie przedsięwziecie.
Niestety nie, to nie jest pierwszy taki wybryk i pewnie nie ostatni. Kiedyś była akcja australijskiej firmy wydobywczej Kenilworth Exploration, po zebraniu środków "akcje" firmy były notowane na giełdach krypto-papierów wartościowych (GLBSE i BitFounder). Po upadku obu giełd oczywiście kasy nikt nie zobaczył.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: devega » środa, 5 sierpnia 2015, 20:44


Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: lenny » środa, 5 sierpnia 2015, 21:08

@devega:
Pierwszy link co podałeś, to są publicznie dostępne dane z katalogu firm w UK. Jak skorzystasz z innego źródła, to znajdziesz też dodatkowe dane które wypisałem wyżej. Polecam ten serwis: https://www.companiesintheuk.co.uk/
Ta fota samochodu z super-jakości koroną z napisem, mimo zdjęcia robionego pod słońce, wygląda mi na fotoszopa...

Odnośnie pozostałych linków: Jeśli to jest prawdziwa firma wydobywcza i prowadzi jakąś biznesową działalność, to nie rozumiem tego ukrywania się z tym wszystkim i podawania danych takiej jakości (jak ta firma zarejestrowana w UK).
Shady-deal, jak by nie patrząc, nawet jeśli to prawdziwa firma.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: devega » środa, 5 sierpnia 2015, 21:29

@lenny, na forum bct wiele osób miało podobne wątpliwości do Ciebie;
Szukałem trochę, razem z tymi co mieli wątpliwości i nie znalazłem dowodu na scam.
Mnie to wystarcza by miec do nich umiarkowanie większe zaufanie, niż do coinów, za którymi ewidentnie nic nie stoi.
Oczywiście nie porównuję tego coina do BTC, LTC, czy DASH - to zupełne inna liga, ze znanymi devami, community, itp.
Jeżeli jednak okaże się, że to rzeczywiście realne przedsięwzięcie (a na razie, mimo poszukiwań nie ma dowodów, że tak nie jest + dwukrotnie wypłacili kwartalną dywidendę), może to byc ciekawa inwestycja.
Negatywne konstruktywne opinie / dowody na scam są chętnie widziane - zadam pytania na bct do deva w celu wyjaśnienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: Multi » czwartek, 6 sierpnia 2015, 11:47

Quote from: richwang on Today at 12:45:10 AM
BigVern @cryptsy 2h
Be aware of a fake twitter account posing as Cryptsy We never accept BTC as a payment to get listed And will not contact you via twitter

Thanks a lot...
But it's too late. Smiley

Unfortunately that's the case.
We have paid to the scammers.(Twitter - @crpytsy. BTC address - 15Xq3bgqHE6LtDHQWYgbJUAQ5vR5Xih3yE)

So AMBER will not be added to Cryptsy in 2-3 days as we said before.
We apologize for having misled all of you due to this scam.

P.S. It would not be possible to scam us in such a simple way if we were not on the top of the Cryptsy voting for a long time. That's why an offer seemed us reasonable.

P.P.S. They also have bittrex fake account - @BittrexEchange. So be careful.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: devega » czwartek, 6 sierpnia 2015, 12:41

Właśnie widziałem. Dali się oszukac jak dzieci. Wpłacili chyba 2,5 btc

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AMBERCOIN - kupno udziałów firmy wydobywającej bursztyn

Postautor: devega » piątek, 16 października 2015, 19:28

Zapomniałem updatować - coin kilka tyg.temu został dodany do cryptsy.
Dziś ukazała się fajna prezentacja:
https://www.dropbox.com/s/6qeyuk82vz93v ... N.pdf?dl=0
Za kilka dni powinni wypłacić dywidendę za III kw (poprzednie 2 dywidendy wypłacili, w tym ostatnio sporo ponad 100 BTC) - będzie tego najprawdopodobniej ok.130-140 BTC --> część osób reinwestuje otrzymane środki --> kurs powinien znacząco wzrosnąć.
Obecny kurs giełdowy - ok. 12000 sat, spółka oficjalnie bezpośrednio sprzedaje po 21000 sat (250k AMBER, kolejne partie mają być coraz droższe).

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości