NEM oficjalny start 31.03.2015

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Sayan » wtorek, 21 marca 2017, 06:53

Mimo, że wyszedłem z NEM'a i to niestety w złym momencie, to dołączyłem, bo chętnie poobserwuje jak sie będzie projekt rozwijał ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: maky » sobota, 1 lipca 2017, 17:04

Jakie są słabe strony NEM?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Spider » sobota, 1 lipca 2017, 18:54

Poloniex jest słabą stroną NEM bo tam znajduje się ponad 10% monet. A jeśli chodzi o sam NEM to może ktoś obiektywny wypowie się na ten temat :)

Edit: Sprawdziłem i jednak na Poloniex jest już tylko 8% monet bo japońska giełda Coincheck wykupiła 300 M XEM (3,3%).

Edit2: Już tylko 5%.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Halbart » sobota, 22 lipca 2017, 17:04

Witam wszystkich, niestety o Nem jest mało informacji w naszym języku dlatego mam pytanie. Niedawno na portfel Nanowallet zostały przelane do mnie DIMcoiny, niestety widnieją tylko w przelewie i nic poza tym. Pytanie jest czy można je w jakiś sposób nazwijmy to wdrożyć? Gdzie mogę znaleźć informacje po Polsku co to są te Mozaiki oraz Name space , w miarę wytłumaczone łopatologicznie . Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Spider » sobota, 22 lipca 2017, 17:26

Halbart pisze:Witam wszystkich, niestety o Nem jest mało informacji w naszym języku dlatego mam pytanie. Niedawno na portfel Nanowallet zostały przelane do mnie DIMcoiny, niestety widnieją tylko w przelewie i nic poza tym. Pytanie jest czy można je w jakiś sposób nazwijmy to wdrożyć? Gdzie mogę znaleźć informacje po Polsku co to są te Mozaiki oraz Name space , w miarę wytłumaczone łopatologicznie . Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Tu jest tutorial do Nano Wallet po angielsku i niemiecku: https://blog.nem.io/nanowallet-tutorial/

Możesz też dołączyć do polskiej grupy na Telegramie, gdzie znajdziesz pomoc odnośnie NEM:
@nempl
@nemtrader(kanał offtopic).

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Halbart » sobota, 22 lipca 2017, 17:38

Spider pisze:
Halbart pisze:Witam wszystkich, niestety o Nem jest mało informacji w naszym języku dlatego mam pytanie. Niedawno na portfel Nanowallet zostały przelane do mnie DIMcoiny, niestety widnieją tylko w przelewie i nic poza tym. Pytanie jest czy można je w jakiś sposób nazwijmy to wdrożyć? Gdzie mogę znaleźć informacje po Polsku co to są te Mozaiki oraz Name space , w miarę wytłumaczone łopatologicznie . Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Tu jest tutorial do Nano Wallet po angielsku i niemiecku: https://blog.nem.io/nanowallet-tutorial/

Możesz też dołączyć do polskiej grupy na Telegramie, gdzie znajdziesz pomoc odnośnie NEM:
@nempl
@nemtrader(kanał offtopic).
Info po angielsku i niemiecku juz dawno znalazlem , ale translator nie wyrabia i ja chyba tez. Głownie chodzi mi o to , ze jakbym chcial przelac owe DIMcoiny to nie widze takiej mozliwosci , z tego co Nanowallet pokazuje to mozna stworzyc Namespace i Mozaike , ale do czego one sluza to za bardzo nie wiem. Z angielskich zrodel nie da sie wywnioskowac , czy to rodzaj zakladek do poszczegolnych walut , czy w ogole maja inne przeznaczenie.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Spider » sobota, 22 lipca 2017, 17:48

Halbart pisze:
Info po angielsku i niemiecku juz dawno znalazlem , ale translator nie wyrabia i ja chyba tez. Głownie chodzi mi o to , ze jakbym chcial przelac owe DIMcoiny to nie widze takiej mozliwosci , z tego co Nanowallet pokazuje to mozna stworzyc Namespace i Mozaike , ale do czego one sluza to za bardzo nie wiem. Z angielskich zrodel nie da sie wywnioskowac , czy to rodzaj zakladek do poszczegolnych walut , czy w ogole maja inne przeznaczenie.
Aby przelać mozaikę, w zakładce 'Send' musisz zaznaczyć opcję 'Mosaic transfer' i dodać wybraną Mozaikę. Najlepiej jak przećwiczysz to na sieci Testnet. Monety i Mozaiki testowe możesz otrzymać po podaniu adresu konta Testnet tu, na Telegramie lub na forum NEM.
Mozaiki to kolejne monety utworzone w sieci NEM z tą różnicą, że każde przesłanie takiej Mozaiki wymaga opłaty transakcyjnej w XEM.

Namespace to unikalna nazwa w NEM, pod którą tworzone są Mozaiki. Dla projektu Dimcoin jest zarezerwowana Namespace DIM, a pod nią Mozaiki coin, token i eur.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Halbart » sobota, 22 lipca 2017, 18:24

Spider pisze:
Halbart pisze:
Info po angielsku i niemiecku juz dawno znalazlem , ale translator nie wyrabia i ja chyba tez. Głownie chodzi mi o to , ze jakbym chcial przelac owe DIMcoiny to nie widze takiej mozliwosci , z tego co Nanowallet pokazuje to mozna stworzyc Namespace i Mozaike , ale do czego one sluza to za bardzo nie wiem. Z angielskich zrodel nie da sie wywnioskowac , czy to rodzaj zakladek do poszczegolnych walut , czy w ogole maja inne przeznaczenie.
Aby przelać mozaikę, w zakładce 'Send' musisz zaznaczyć opcję 'Mosaic transfer' i dodać wybraną Mozaikę. Najlepiej jak przećwiczysz to na sieci Testnet. Monety i Mozaiki testowe możesz otrzymać po podaniu adresu konta Testnet tu, na Telegramie lub na forum NEM.
Mozaiki to kolejne monety utworzone w sieci NEM z tą różnicą, że każde przesłanie takiej Mozaiki wymaga opłaty transakcyjnej w XEM.

Namespace to unikalna nazwa w NEM, pod którą tworzone są Mozaiki. Dla projektu Dimcoin jest zarezerwowana Namespace DIM, a pod nią Mozaiki coin, token i eur.

No wlasnie i tu jest problem , bo mam konto na Mainnet , zalozylem kolejne na Testnet i tu widze , ze oplaty transakcyjne sa o wiele nizsze, dlaczego ?
Czy to jest jakis serwer tymczasowy (nie chcialbym zeby moje NEMy uciekly )
Co do Mozaiki to nawet na Mainnecie sa jakies problemy z jej stworzeniem.
Druga sprawa , nie moge przelac NEMow z jednego konta na drugie (tj Mainnet-Testnet ) wyskakuje blad.
Dziekuje za cierpliwosc i zainteresowanie.

Co do bledu to widze taki komunikat Wystąpił błąd ! TD6UOHKPZFZKFTYL737KQOTSYNWSDAP6HAIMUQS6 nie odpowiada sieci (104) !

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Spider » sobota, 22 lipca 2017, 22:24

Halbart pisze:
No wlasnie i tu jest problem , bo mam konto na Mainnet , zalozylem kolejne na Testnet i tu widze , ze oplaty transakcyjne sa o wiele nizsze, dlaczego ?
Czy to jest jakis serwer tymczasowy (nie chcialbym zeby moje NEMy uciekly )
Co do Mozaiki to nawet na Mainnecie sa jakies problemy z jej stworzeniem.
Druga sprawa , nie moge przelac NEMow z jednego konta na drugie (tj Mainnet-Testnet ) wyskakuje blad.
Dziekuje za cierpliwosc i zainteresowanie.

Co do bledu to widze taki komunikat Wystąpił błąd ! TD6UOHKPZFZKFTYL737KQOTSYNWSDAP6HAIMUQS6 nie odpowiada sieci (104) !
Mainnet i Testnet to dwie różne sieci. Adresy w NEM rozpoczynają się na literę N a w Testnecie na literę T. Monety w Testnecie nie mają wartości i można je dostać za darmo do testów blockchainu.
Na Testnecie testowane są nowe opłaty transakcyjne, które będą mniej więcej 20-krotnie niższe niż obecnie. Niższe opłaty powinny pojawić się w głównej sieci już w przyszłym miesiącu.
W tej chwili stworzenie Namespace kosztuje 5000 XEM czyli ok 3 000 zł. Po obniżeniu będzie to kosztowało 100 XEM czyli po obecnym kursie 60 zł.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: pele7384 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 10:52

Jak się ma sytuacja na ten moment? Zagłębiam się ostatnio w NEM'a i chciałem trochę zakupić ale na tej stronie: http://chain.nem.ninja/#/blocks/1224676
Jest informacja o forku za około 17dni? Co jest przyczyną widelca? Nadal trochę ciężko znaleźć informacje o tej walucie :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: adam1226 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 10:54

pewnie obnizenie oplat transakcyjnych itd
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: paveel90 » środa, 30 sierpnia 2017, 23:37

Strasznie tu cicho ostatnio a tym czasem złapaliśmy niedawno ATH w stosunku do dolara i wyniosło prawie 0,31$.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: pele7384 » czwartek, 31 sierpnia 2017, 09:50

Chyba ten wyżej wspomniany fork już przeminął. Za długo się zbieram, kupię ich trochę i niech się dzieje co chce. Możecie polecić jakiś portfel konkretny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: adam1226 » czwartek, 31 sierpnia 2017, 13:30

Nanowallet
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Spider » piątek, 22 września 2017, 11:27

NEM i Wicked Crypto zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 25 września 2017 roku w Warsaw Spire(Warszawa). Gościem specjalnym będzie Lon Wong - prezes Fundacji NEM.io. Aby wziąć udział, należy zarejestrować się na stronie meetup.com, pozostało jeszcze ok 70 miejsc.

https://cryptonews.pl/druga-doslona-wic ... eetup-juz/

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: paveel90 » sobota, 9 grudnia 2017, 14:32

Jeśli by kogoś interesowało skąd takie wzrosty na XEM (pomijając to że wszystkie alty są teraz pompowane) to dodatkowo stoją ku temu dodatkowe powody jakimi jest wsparcie od Bankery i kooperacja z aplikacją WeChat.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Jakub » sobota, 9 grudnia 2017, 16:52

A w najbliższym czasie, jest możliwość, że pójdzie jeszcze mocniej do góry. Na grudzień zapowiadano wprowadzenie CATAPULT - https://dowbit.pl/catapult-zostanie-wyp ... oundation/

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: paveel90 » niedziela, 10 grudnia 2017, 16:20

I kolejna ciekawostka. Przepraszam, że żywcem zerżnięte ze stronki ale jestem trochę leniwy dzisiaj :D

New NEM Air Drop Token - Minutes
*On Saturday, December 9, ChronoBank announced partnership with NEM. The result of this joint collaboration is the new token NEM based asset Minutes. Minutes will be distributed between XEM and TIME holders.
*For TIME holders: you will be able to deposit your TIME in the ChronoMint smart contact deposit feature to receive Minutes tokens.
*For XEM holders: the info coming soon.
*Minutes will be available in the near future.

Żródło: https://blog.chronobank.io/sunday-times ... cfae20f8e1

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: Jakub » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:48

Kilka słów o ostatnich wzrostach NEM - https://dowbit.pl/cena-nem-wystrzelila- ... ie-dzieje/

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NEM oficjalny start 31.03.2015

Postautor: paveel90 » środa, 27 grudnia 2017, 20:23

Kolejna garść informacji na temat NEM. co prawda filmik z listopada ale jeszcze nikt go nie wrzucał a ciekawie opisuje tą platformę i w dodatku po polsku co dla osób nieanglojęzycznych może się przydać.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości