Ilość nowych altów słabnie?

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:20

Czy tylko ja mam takie poczucie że moda na nowy alt każdego dnia powoli mija?
Oceniam po ilości wątków prezentujących nowe krypto.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: bl4ck » niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:24

Pomysłu na nazwę się kończą :)

Były zwierzęta, rośliny, państwa, kolory i wiele wiele innych.... może spekulacja powróci na stare coiny czym samym zmartwychwstaną..?! Kto wie :)

Ale coinów wciąż powstaje dużo
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 10:25 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: miso20 » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 08:11

Moze nowe sie nie pojawiają przez fenomen Blackcoina i Whitecoina? :D

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: Maggix » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 08:13

Mogli by sobie juz odpuscic dodawanie kolejnych coinow no moze kilka pod sha3 mogli by zapodac.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 08:36

Po prostu pump and dump działa coraz słabiej ;-) Stadko jeleni zostało już znacznie przerzedzone.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 14:45

ekonokomik pisze:Czy tylko ja mam takie poczucie że moda na nowy alt każdego dnia powoli mija?
Oceniam po ilości wątków prezentujących nowe krypto.
Kurcze pisałem bardzo długiego posta, a internet wysiadł na moment i post przepadł. Każdy chyba to zna.

Krótko streszczę co pisałem:

1. tak, masz rację, ilość altów rośnie bardzo ale spada ilość, % tych, które się przebijają. Dlaczego? Nie nazwałbym tego "modą"; wyjaśnić to wszystko można mechanizmem podażu i popytu. skoro podaż stale wzrasta, a popyt wzrasta niewspółmiernie do podaży, wartość towarów spada. Nawet jeśli ilość graczy rośnie jak i ich środki, to na pewno ilość altów rośnie jeszcze bardziej. Już minęły czasy po dogu, gdy wystarczyło, że alt powstał, a wzrastał, było tak kilka tygodni, może ms - tak w styczniu i lutym; teraz już nie jest tak łatwo, jest zatrzęsienie nowych altów.

Pomijam kwestie, że nikomu niepotrzebnych tak naprawdę, ale to oczywiste; to czysta spekulacja, gra, dobrze jednak wiemy, że nawet takie btc, ltc itd., mają malutkie zastosowanie, jedynie o btc można mówić że ma zastosowanie, ale jest ono i tak micro póki co.

2.Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na inny fakt: siła nowych altów, niektórych, bardzo wzrasta. Te, które już mocno się wybiją, osiągają dzienne vol na poziomie kilku tysięcy btc. Depczą po piętach starym, uznanym altom, lub je przewyższają. Przykład takich altów: Blackcoin, dogecoin, Vertcoin, darkcoin. Jest to dosyć płynne, często takie duże vol i popularność to okres kilku dni/tygodni banki alta, ale warto zwrócić uwagę na ten fakt. Obok słusznego wniosku o zatrzęsieniu nowych altów a przez to mniejszej ich sile, ogromny sukces niektórych z ich daje dosyć rozsądny obraz sceny altowej. Patrz pierwszą 20-30 na coinmarkecap oraz giełdę mintpal, która obecnie jest wazniejsza niż cryptsy i wyznacza nieco nowy standard giełd altów.

PS. co do samych nowych coinów, to po dogu wyróżniam 3 fazy-trendy:

1. faza shitcoinów tuż po dogu, coinów z dużą ilością monet oraz ogólnie coinów różnych, ich cechą jest to, że prawie każdy odnosi sukces, wystarczy że mają w miarę dobrą popularność

2.
powstaje coraz więcej coinów, i trudniej o sukces; powstaje coraz więcej giełd altów, na początku prym wiedzie coinmarket, pada jednak z czasem i pałeczkę przejmuje mintpal - ma ją do dziś; wyróżniam tu fazę coinów z ideą - coiny narodowe np., dosyć źle odebrana i nietrafiona koncepcja

3. faza coinów PoS, mintpal ponad cryptsy, po wzroście mintcoina, poszukiwanie następcy w różnych coinach, który jednak nie nadchodzi... ...po czym niespodziewanie blackcoin wzrasta z okolic 500-1000 do okoli 94000 na peaku, volumeny rzędu nawet 9k btc dziennie; etap po bańce BC; faza PoS trwa dalej; akcja w whitecoin, innicoin, darkcoin nagle atakuje mocno...


To jest historia najnowsza, właśnie tu jesteśmy. Co dalej? Chciałbym wiedzieć. Chciałbym znać wykresy kilku coinów na następny miesiąc. :)
Osią obecnej sytuacji jest moim zdaniem:

-hegemonia i świetne działanie i popularność mintpal.com
-król jednak nadal jeden, Blackcoin, ale to już w miarę stary król

-i właśnie, tu jest ALE - BC jest ewidentnie po bańce, powstają inne PoS coiny, chcą zastąpić, nie może się to raczej udać - bo tam gdzie oczekiwania są konkretne, raczej nie następują; dosyć zagadkowa sytuacja, ale póki jest mintpal i działa tak dobrze jak działa, jasno widzę możliwość zarobku na altach.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 14:48

ekonokomik pisze:Czy tylko ja mam takie poczucie że moda na nowy alt każdego dnia powoli mija?
Oceniam po ilości wątków prezentujących nowe krypto.
Ilość wątków tu na forum to sobie odpuść; pooglądaj czasem coinmarketcap i giełdę mintpal.
http://coinmarketcap.com/
https://www.mintpal.com
Jeśli forum to raczej btc talk i ten dział: https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0

Podstawowe kanały informacji o altach to btctalk i co zabawne, twiter.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: powered » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 20:11

DOGE każdy traktował półżartem, że to jest jakaś parodia coina bez przyszłości. Ale po sukcesie tego coina z dziwną nazwą, nastąpił wielki buum na coiny. Po prostu było ich za dużo w jednym czasie. W dalszym ciągu jest ich za dużo, nawet teraz powstaje więcej coinów niż przed epoką DOGE.
https://www.altcoincalendar.info/calendar

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 23:37

ekonokomik pisze:Czy tylko ja mam takie poczucie że moda na nowy alt każdego dnia powoli mija?
Oceniam po ilości wątków prezentujących nowe krypto.
Ps. tytuł trochę nieprawidłowy chyba tematu - tzn. chyba chodziło Ci nie o ilość, ale o cenę? A może o ilość?
Bo nie wiem właśnie, zasadnicze pytanie to o cenę; wartość wzrasta stale i to pytanie retoryczne. Wątki tu na forum tylko niektórych dotyczą, przejrzyj btc talk, to sie przestraszysz ile tego ustrojstwa jest :)

Rozmowny
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: damo123 » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 23:59

I bardzo dobrze,ścierwo hamujące bitcoina.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: SkyValley » wtorek, 29 kwietnia 2014, 00:09

Hamujące? :) Bzdura, alty nie są na razie żadną konkurencja dla bitcoina, ponieważ nie są tak popularne jak btc.

ALE btc technicznie nie jest genialny i jeśli kryptowaluty w przyszłości rzeczywiście wejdą w globalne użycie, to btc zostanie raczej na pewno zastąpiony czym innym, czymś lepszym technicznie itd. A całą scena nowych altów mocno technicznie idzie do przodu.

Więc alty nie tyle nie są ścierwem hamującym btc, ale wręcz są rozwinięciem i udoskonaleniem koncepcji kryptowaluty.

Nikt btc nie hamuje, po prostu rewolucja o jakiej tu się na forum pisze elaboraty, jest póki co nierealna, także kwestia jest typu "btc się nie może przebić, wejść do globalnego użycia", proszę winić jego :)

Ps. na tym ścierwie można zarobić znacznie, znacznie więcej w znacznie, znacznie krótszym czasie niż na btc. Także "ścierwo", pisane chyba z dużej literki nawet:)

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: ekonokomik » wtorek, 29 kwietnia 2014, 01:31

Chodziło mi o ilość. Ilość nowych, które powstają na dzień czy tydzień.
Ale z tego co napisałeś wynika, że to po prostu ja jestem mniej spostrzegawczy. O większości tych, które wymieniłeś wogóle nie słyszałem! O ile o doge nie można było nie słyszeć, choć kompletnie się nim nie zainteresowałem, to po tym: "król jednak nadal jeden, Blackcoin, ale to już w miarę stary król" szczęka mi opadła. Blackcoin? WTF? W życiu o nim nie słyszałem :shock:
A gdzie w takim razie stare alty z BTC-E?

No nic. Widocznie się myliłem i moda na alty trwa nadal. Dzięki za wyjaśnienia.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: s4ndm4ns » wtorek, 29 kwietnia 2014, 01:38

Ja wam powiem co bedzie nastepne, non-Scrypt alty, niedlugo asici zniszcza scrypt i cale farmy GPU cos beda musialy kopac diff poleci w kosmos a za nim cena.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: marcio5a » wtorek, 29 kwietnia 2014, 01:39

Jest scrypt-N

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ilość nowych altów słabnie?

Postautor: SkyValley » wtorek, 29 kwietnia 2014, 10:41

ekonokomik pisze:Chodziło mi o ilość. Ilość nowych, które powstają na dzień czy tydzień.
Ale z tego co napisałeś wynika, że to po prostu ja jestem mniej spostrzegawczy. O większości tych, które wymieniłeś wogóle nie słyszałem! O ile o doge nie można było nie słyszeć, choć kompletnie się nim nie zainteresowałem, to po tym: "król jednak nadal jeden, Blackcoin, ale to już w miarę stary król" szczęka mi opadła. Blackcoin? WTF? W życiu o nim nie słyszałem :shock:
A gdzie w takim razie stare alty z BTC-E?

No nic. Widocznie się myliłem i moda na alty trwa nadal. Dzięki za wyjaśnienia.
Patrz co kilka dni coinmarketcap. Stare alty z btc-e nie mają dużych ruchów raczej.
Chyba wiele z nich jest w rękach niedużej ilości graczy, np Ftc, chyba nmc i ppc też.
Blackcoin miał strasznie cholerną bańkę, do 500 do 94.000.

Teraz "moda" na PoS coiny z szybką faza PoW - recepta jakaś na zalew nowych coinów.
Szybko wydobywa się coiny, dystrybuuje, następuje faza PoS, rynek nie jest już zalewany coinami, multipool wchodzi, wydobywa najbardziej opłacalne coiny, sprzedaje za btc, a za te btc, kupuje danego alta w fazie PoS i górnikom płaci w tych coinach. W taki sposób nakręcono bańkę Blackcoina, która przebiła % doge znacznie.

Policzmy tak mniej więcej - Doge wzrósł sobie od 4 satoshi do koło 250, czyli wzrost ponad 6000%
Blackcoin liczmy od 500 do 90.000 - to aż 18000%

Ale najważniejsze, by uświadomić sobie wielkość tego rynku, to zobaczyć sobie dzienne wolumeny dwóch giełd - mintpal i cryptsy, wolumeny tych najpopularniejszych coinów, i oczywiście marketcapy nowych altów.
Niekoniecznie na coinmrktcap, ale np.tu http://worldcoinindex.com/

Blackcoin to już ta klasa popularności co dogecoin z bardzo mocno rozbudowana, silna społecznością. Społecznością nieco agresywna, nastawiona często wojowniczo do innych altów. Bańka im pada, wykresik wygląda na klasyczną bańkę i bulltrapem i return to normal, to nerwy są. Zobacz tu wykres max: https://www.mintpal.com/market/BC/BTC

PS. Zauważyłem, że im większy wolumen ma jakiś coin, tym bardziej podpada pod analizę i schematy. To tylko potwierdza, że analiza to psychologia, a im więcej graczy, tym bardziej reprezentują pewne schematyczne zachowania.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Viper_2008 i 27 gości