W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » środa, 8 sierpnia 2018, 19:04

Ja mam sporo gotówki na zakupy, dopiero 20% włożyłem, ale jakoś nie czuję, żeby to był jeszcze ten moment :twisted:

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 00:05

W przypadku takich projektów jak Cardano, Bitcoin Cash, omissego, Dash, czy NEM wykres się bardzo wypłaszczył. Potencjał do spadku jest niewielki, a możliwe pompy spore. Oczywiście to przy założeniu, że zmieni się trend na btc, bo jeżeli spadki będą kontynuowane to wszystko poleci. Choć wg mojej subiektywnej opinii powyższe projekty nie polecą już wiele bardziej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 00:36

No ja polecam jednak poczekac choc na zwiastuny odbicia.. bo:
Eth po 400 czy dash po 250 tez wydawal sie super tani..
Wielce prawdopodobne jest ze odbicie bedzie zwiazane z ETF czyli znow bitek samotny zeglarz na falach krypto wzrostow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 00:58

@adam1226, a sądzisz, że etf przejdzie? Ja stawiam, że odrzucą i może to być właśnie świetną bazą pod dołek dołków ;P

Owszem dash po 250 wydawał sie tani. Podobnie jak w 2014 BTC po 600$, czy 300$. Taniość aktywa możemy określić dopiero z perspektywy czasu. Kupiłbyś bitka po 6 stówek jakby ktoś sprzedawał? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » piątek, 10 sierpnia 2018, 16:21

Juz chyba wiadomo, ze cokowliek ktos kupowal w cenach okolobankowych .
Czyli 0.5*ath i wiecej to już nie odzyska kapitalu..
No chyba ze zrobi sie super traderem i bedzie przerzucal w to co akurat ma pompe :?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » piątek, 10 sierpnia 2018, 17:31

@adam1226, skończ już się użalać w każdym wątku. Jak jesteś taki pewny siebie wbijaj na bitmex, short x100 i będziesz królem. A jak po prostu nie zarobiłeś / sprzedałeś ze stratą,
to nie wmawiaj ludziom, że to już koniec świata bo monopolu na prawdę objawioną nie masz. Tak samo jak nie masz pojęcia czy będzie nowe ATH na jakiejkolwiek walucie czy nie.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » piątek, 10 sierpnia 2018, 22:10

@adam1226, tak samo mówili ludzie o tych, którzy kupili na szczycie bańki w 2013r. Chciałbyś teraz biteczków kupić po 1200$ co? :3
Ostatnio zmieniony piątek, 10 sierpnia 2018, 22:14 przez miso20, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » piątek, 10 sierpnia 2018, 22:13

@miso20, zawsze można powiedzieć, że przecież było potem i po 200. Tylko czy aby po 200 nie sprzedawali właśnie ci, co kupowali ponad 1000

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » piątek, 10 sierpnia 2018, 22:14

@Bit-els, wiadoma sprawa. Dlatego teraz pokazuje ten przykład, że nie warto pękać teraz ;)

Wystarczy hodl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » piątek, 10 sierpnia 2018, 23:44

[-50reputacji].
Jestescie genialni.

Ja swoje straty traktuje jako nauczke ze bylem zbyt naiwny i dalem sie oszukac.
Te 5-10% mi różnicy nie zrobi.

Fakty sa takie ze byla mega propaganda.. teraz nawet projekty Ktore maja realne uzycie sa relatywnie gorzej wyceniane.

Dodano po 6 minutach 14 sekundach:
Nie wiem.. chyba wciaz jeste. Zbyt naiwny ze w ogole tu pisze :<
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » sobota, 11 sierpnia 2018, 02:29

@adam1226, myślałeś ze krypto tylko rośnie?

Data rejestracji 2015. Akurat jak zaczęła sie gigantyczna hossa. Współczuje. Pewnie nie śledziłeś co sie tu działo jak pękła banka w 2013? Ja akurat postanowiłem wtedy szerzej śledzić forum i tego typu wpisy. Anatomia bessy jest zawsze identyczna. Frustracja i obwinianie, ale po użytkowniku, który jest tu juz 3 lata i naprodukował tyle postów spodziewałem sie więcej.

Gdyby nie to, że spadki potrafią zniszczyć psychikę ludzi pomyślałbym, że ktoś ci konto zajumał i niszczy repke ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 08:15

@adam1226,
Jakie -50 reputacji? Ja Ci minusa nie dałem, tylko odpowiedziałem.
Kiedyś była propaganda? Wśród geeków, anarchistów i wolnościowców owszem.
Tymczasem teraz mamy propagandę finansjery (etfy, derywatywy, banki wypowiadające się o blockchainie, firmy oficjalnie zainteresowane technologią, pierwsze próby regulacji prawnych, izby gospodarcze). Do tego każdy poważniejszy ruch Bitcoina w dowolnym kierunku jest szeroko komentowany w „zwykłych” mediach i fraza „kryptowaluty” i „bitcoin” dociera już nie tylko na wyspecjalizowane fora, ale również do Heńka z Pabianic czy taksówkarzy poprzez radio.
Dla mnie właśnie to jest wskaźnikiem, że istnieje szansa na bańkę baniek, że jeszcze na ten rynek wpłynie kasa, o której nam się nie śniło. Może nie będzie to smoczy scenariusz 1$=1satoshi, ale $20k to zdecydowanie jeszcze nie było to. (Może za rok, może za 3- nie wiem.)
Oczywiście nie stawiam na ten scenariusz swojego domu, ale powiedzmy 20% swojego kapitału inwestycyjnego.
Mimi to, nie odważyłbym się powiedzieć nikomu, że „NA PEWNO” będzie ath, tak jak Ty jesteś pewny, że jak ktoś kupił bitka za $10k to już nigdy nie odzyska kapitału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » sobota, 11 sierpnia 2018, 08:52

@miso20, jasne, ze nie.. ale liczylem na troche większe odbicie - nikt by nie chcial sie wysypac na dolku prawda? , poza tym stracilem wiare w krypto nie ze wzgledu na cene ale ze wzgledu na podejście ludzi jakie obserwuje.

Dodano po 11 minutach 58 sekundach:
@benq, mialem napisać zebys mnie nie wywolywal ale musze Ci napisać, ze chyba nie zdajesz sobie sprawe z mozliwosci manipulacji choc sam ja nagminnie stosujesz, (mi to zajelo troche czasu, ale np. obserwacja grup pump & dump, czy promocji ICO otwarla mi oczy).
Niestety pewien niekorzystny splot wydarzen, na ktory nalozyl sie niestety wysyp hype na forum (BTW @miso20, poczytaj sobie watek o kursie btc - tam osoby z data rejestracji duzo starsza pisaly o odbiciu na btc - i to nie ze za rok czy kilka, ale rychlym) sprawił ze przegapilem lokalna gorke zeby sie pozbyc na w miare dobrych warunkach..
Nigdzie nie napisałem o btc, tylko o altach.
Liczenie na banke baniek to tak jak liczenie na wygrana w totolotka
O tej reputacji napisalem bo mialem wyrazic sie bezposredniej, co wiem ze od razu spotkaloby sie z wscieklym atakiem, ale czytajac rownolegle inna dyskusje stwierdzilem ze to mija sie z celem.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Phlox » sobota, 11 sierpnia 2018, 08:54

@adam1226
No niestety, hodowanie strat to jest najgorsze co można robić. Trzeba mieć konkretny plan, jeżeli scenariusz się nie sprawdza to sprzedajesz, w innym przypadku to hazard. Tak jak twoja nadzieja, że mocniej odbije.
Ja się z hodlowania wyleczyłem w lutym tego roku ;) Nigdy więcej przy takich zjazdach.

Dedykuję Ci poniższy film.

https://www.youtube.com/watch?v=Fn310KaOxnU&app=desktop

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » sobota, 11 sierpnia 2018, 09:01

miso20 pisze: @adam1226, tak samo mówili ludzie o tych, którzy kupili na szczycie bańki w 2013r. Chciałbyś teraz biteczków kupić po 1200$ co? :3
Problem w tym ze wszystko wslazuje na dlugotrwale pogorszenie sie sytuacji makro w gospodarce - nie bedzie juz taniego pieniadza na "lottery-like investment".
Jest jeszcze jedna teoretyczna przyczyna banki - przyciagniecie ludzi (programistow) którzy by rozwijali systemy open source(cześć dla $$, czesc pewnie tez ideologicznie - sa pewnie ludzie ktorzy nigdy by dla banksterki nie pracowali, ale open source juz tak - tylko ze finalnie to i tak skończy jako zamkniete użycie dla wiadomo kogo), ktore to sobie juz korpo dostosuja do swoich potrzeb - polecam temat "blockchain bez kryptowalut", szczególnie artykul z ostatniego posta..

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
@Phlox, tylko ciekawe skad wiedzieć kiedy sprzedac zeby akurat nie trafic na dno - bo jal człowiek sprzedana dnie to duza szansa ze odkupi drozej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: shinya56 » sobota, 11 sierpnia 2018, 09:06

adam1226 pisze: Juz chyba wiadomo, ze cokowliek ktos kupowal w cenach okolobankowych .
Czyli 0.5*ath i wiecej to już nie odzyska kapitalu..
No chyba ze zrobi sie super traderem i bedzie przerzucal w to co akurat ma pompe :?
@adam1226, Duża część projektów zniknie, inne może odbiją do kilku procent wartości z bańki 2017 r. Ci co będą tradować przegrają całą forsę. Przez chciwość, strach, za brak własnego zdania. Statystyki muszą się zgadzać, 95 % traci.
Wiesz jak myśli większość ludzi. Włożyłem, zobaczymy za kilka lat co będzie, może odbije. Bo ktoś tak powiedział na youtube. Tutaj trzeba szybko działać.
Taki Bitcoin będzie się trzymał dobrze, ale z altami to ... Ci co liczą na jakieś następne bańki też mogą się przejechać. BTC, cała ta technologia weszła do mainstreamu. Jeżeli jest coś popularne to na tym się nie zarobi nie wiadomo ile. Jak uregulują rynek to nie będzie wzrostów czy spadków 30 % na dzień. Kto wtedy będzie tam wpłacał pieniądze ?
Stawiam, że następna bańka jak będzie to na innym projekcie, a Bitcoin będzie szedł swoją drogą.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sierpnia 2018, 09:16 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 09:16

@adam1226, bzdury.
Porównywanie tego do totolotka nie ma najmniejszego sensu. Tam masz prawdopodobieństwo 1/kilku milionôw i żadnych narzędzi, które zwiększają Twoje szanse.
Tutaj masz derywatywy i trzy scenariusze:
Góra, dół, bok.
Bok możesz potraktować jak zero w ruletce, górę i dół jako czerwone i czarne.
Do tego masz analizę techniczną, wiedzę fundamentalną, doświadczenie, opinie ekspertów- i to wszystko zwiększa Twoje szanse. Może o 1%, może więcej, ale nie pisz mi tu bzdur, że to tylko rzut monetą.

Obraziłeś się na krypto?
Cóż, pozostaje forex, giełdy we wszystkich większych krajach.
Nie obraziłeś się, ale wierzysz w upadek krypto?
Shortuj do upadłego.
Nie wprowadzaj tylko nowych w błąd pisząc jako pewniak, że teraz tylko dół, że nie ma szans na wzrosty.

To forum ma marginalny zasięg, za dużo czasu spędzasz w niewłaściwym miejscu.
Co mają tandetne ICO do całości?
Obrażas się na Mercedesa za to, że powstała Łada albo Tata Nano?
Ten rynek potrzebuje oczyszczenia - to jasne.
Potrzebuje edukacji - żeby ludzie ogarnęli ideę.
Potrzebuje względnych regulacji lub ich braku - decyzja, w którą stronę pójdziemy wymusi odpowiednie reakcje.
Obserwujesz reakcje ludzi? A obserwujesz reakcje konsumentów alkoholu? A reakcje inwestorów w amber gold?
A kupujących garnki i kołdry za 20k na pokazie w spółdzielni?
Studentów filozofii pracujących w maku?

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Jest cała grupa bardzo zamożnych ludzi, ktôrzy w czasie kryzysu skupują co się da, żeby po bessie stać się jeszcze bogatszymi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » sobota, 11 sierpnia 2018, 09:22

@benq, to ze dalej wolisz tworzyc swoje interpretacje tego co napisalem zamiast choc raz przeczytac ze zrozumieniem :shock:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 09:29

@Phlox, @shinya56,
Wiem, że data rejestracji o niczym nie świadczy, podobnie jest w moim przypadku.
Ale jeśli ktoś kupił krypto na hodl w przełomie 2017/2018 to nie dziwią mnie ponure nastroje.
Adam, zrób sobie backtest, przykładowy portfel top 10 czy 20 krypto z 2015/2016 roku i porównaj wyniki z tym, co osiągnąłeś w tradingu.

Do tej pory sytuacja wygląda tak, że najwięcej na kryptowalutach zarobili nie traderzy, a właśnie holderzy. Im dłużej trzymali i bardziej zapomnieli - tym lepiej dla nich. Takie są fakty.
Oczywiście NIE oznacza to, że tak już będzie zawsze oznacza to tylko tyle, że od początku bitcoina tak było.
Polecam lekturę bitcointalk, reddita i tego forum z lat 2011-2015 - te głosy, o których tu mówiecie od lat brzmią tak samo.
„Teraz to już koniec”
„Kto miał zarobić ten już zarobił”
„Nie może wiecznie rosnąć”
„Nie ma nowych środków”
„Banksterka nie odpuści”
„cena jest przesadzona”

Tymczasem bitek ma te wszystkie opinie gdzieś i z małymi przerwami robi sobie dalej swoje. ;)

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
@adam1226,
A jeśliś taki pewny światowego kryzysu - tu również możesz poszaleć, polecam:
https://m.filmweb.pl/film/Big+Short-2015-732548

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: shinya56 » sobota, 11 sierpnia 2018, 09:39

@benq, Ja jestem pozytywnie nastawiony do tej technologii ;) Ci co weszli w BTC jak był po kilka $ to sobie mogą mówić HODL. Ta zabawa nie polega na tym. Nie wiadomo co będzie za tydzień, a tu perspektywa kilku lat, że może odbije.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości