W jakie waluty teraz inwestujecie.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 23 sierpnia 2017, 15:00

właśnie zazieleniły mi się liczniki na shortach , a shortuję zec dash xmr btc i eth....
wiem ze teraz nikt tak nie robi ale nie mam zamiaru czekac na wszystkich ;)
jeszcze nie wiem czy stop loss nie zmusi mnie do pozamykania ale póki co zielone cieszy, mogę juz teraz ustawic SL na zero ;) jak będzie walić w dół to podwoję pozycje.
Ostatnio zmieniony środa, 23 sierpnia 2017, 15:01 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » środa, 23 sierpnia 2017, 15:01

https://www.omise.co/omisego-airdrop-update-2

4 września, 5% całkowitej ilości tokenów OMG, będzie podzielone proporcjonalnie między adresy Ethereum ze stanem konta powyżej 0.1 ETH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: TheKubizz » środa, 23 sierpnia 2017, 16:17

sud pisze: https://www.omise.co/omisego-airdrop-update-2

4 września, 5% całkowitej ilości tokenów OMG, będzie podzielone proporcjonalnie między adresy Ethereum ze stanem konta powyżej 0.1 ETH.
I cieszyć się i nie cieszyć się. Zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno więcej osób dowie się o walutce - pytanie czy nie stanie się zaraz "gratisem" do ETH.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Eth » środa, 23 sierpnia 2017, 17:48

Za kilkadziesiąt minut ma być następne ogłoszenie na twitterze ripple. Od momentu zamieszczania tweetów cena poszybowała. Czego się spodziewacie po kolejnych?
Polecam
Brzmi to bardzo dobrze, ale czy nie za dobrze?

Czy czeka nas: "Buy the rumour, sell the news"? Jakie macie przemyślenia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: akos » środa, 23 sierpnia 2017, 18:09

@Eth Chyba scenariusz o którym mówi @świeżak ma największe szanse się zrealizować - jeśli okaże się, że z dużej chmury mały deszcz to raczej spadek niż kontynuacja pompy natomiast gdy rynek uzna, że obecny poziom nie docenia wagi newsów to prawdopodobny up, może atak na ATH, kto wie. To wszystko wygląda łącznie jak manipulacja i podgrzewanie atmosfery + podbijanie ceny przez grubszych, ale jak się jest małą rybką i płynie z prądem to też można coś zarobić ;)

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Eth » środa, 23 sierpnia 2017, 18:25

Ja zostanę, stopy ustawię na 0.268 i otworzę popcorn.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: __kot__ » środa, 23 sierpnia 2017, 19:05

koparki pisze: właśnie zazieleniły mi się liczniki na shortach , a shortuję zec dash xmr btc i eth....
wiem ze teraz nikt tak nie robi ale nie mam zamiaru czekac na wszystkich ;)
jeszcze nie wiem czy stop loss nie zmusi mnie do pozamykania ale póki co zielone cieszy, mogę juz teraz ustawic SL na zero ;) jak będzie walić w dół to podwoję pozycje.
Sądzisz, że razem z BTC będą również pikować w dół "duże" alty?

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Eth » środa, 23 sierpnia 2017, 19:07

lift up!

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lagoon » środa, 23 sierpnia 2017, 19:07

Wszedlem gdy kurs byl 0.0000395 wyszedlem przy 0.0000725 zysk fajny za doby dwie ale z malej kwoty 5000 xrp cudow nie ma .Balbym sie przy riplu ryzykowac wiecej bo to ruletka pod banki .38 miliardow coinow krazy to jaka moze byc cena ? 1$? To juz 38miliardow $ czyli jedna trzecia rynku calego kryptpo.A firma zostawila sobie dwa razy wiecej .Wg mnie ryzykowna gra tym ripl .

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » środa, 23 sierpnia 2017, 19:10

@__kot__, tu @Koparki mnie zaskoczył. Rozumiem shortowanie monero, bcc (wzrosty po 100 i więcej % w kilka dni) ale dash....
Idzie jak muł pancerny (Mittfoch siè kłania ;-) trend long jest jeden.
Chyba że jakiś zjazd 20 % jako korekta trendu wyższego rzędu, no to może mieć miejsce zawsze, fakt

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Eth » środa, 23 sierpnia 2017, 19:10

Max 0.4-0.5 na ten rok.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 23 sierpnia 2017, 21:43

Dla niektórych może przedwcześnie, ale bliski stop-loss też ma zalety.

https://www.coindesk.com/website-wikiho ... tup-civic/

Obrazek

Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 23 sierpnia 2017, 22:19

Bit-els pisze: Rozumiem shortowanie monero, bcc (wzrosty po 100 i więcej % w kilka dni) ale dash....
spokojnie , SL jest blisko a te shorty to przymiarki , niekoniecznie muszą się udać , czasami robie kilka próbek zanim upoluję ogromny ruch. Poprzedni short na bitku pięknie wszedł na poprawce szczytu i udało sie go zamknąc niemal na dnie - wtedy na dnie wysoki wolumen koloru zielonego zdradził że trzeba zamknąc shorta w okolicach 3600(widać ten nagły wzrost popytowego wolumenu na wykresach 15m i 5m). Gram tylko w jedną stronę zakładajac że znienił sie trend ,dlatego nie wziałem udziału w odbiciu ale wyczekiwałem moment na kolejnego shorta. No i znowu była okazja na shorta , dałem cynk w odpowiednim momencie (nawet podałem na ile się nalezy ustawić ;) 4240) :
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p353976
a tu wyjaśnienie dlaczego:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p353985

te alty oprócz bitka dałem na short bez przekonania , po prostu mysle że w tej fali to juz raczej wisienki na torcie ale mam respekt i stopy sa bezwzgledne, szybko zmienię zdanie jesli zobacze siłę . Ogólnie to odbicie było monstrualne i daje do myślenia , popyt na bitki jest gigantyczny ale wystarczy odpowiedni news , jakiś problem z ekipą core , z forkami i sentyment moze się zmienić

Dodano po 9 minutach 58 sekundach:
... póki co wszystko idzie zgodnie z planem ;)

aaa i jeszcze jedno shorty symulują sprzedanie kojnów , czyli sprzedaje swoje kojny nie sprzedając ich ;) bo tak naprawdę to fajnie mieć swoje kojny na long ale okresowo zarabiać jak są spadki ;) jedyne zagrożenie podczas tej operacji to trzymanie środków do obsługi shorta na finex

Dodano po 15 minutach 24 sekundach:
... moneto i btc są moimi shortowymi liderami obecnie , piękny strzał póki co ;) mam nadzieje że będzie odreagowanie aby się dopakować x2
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 24 sierpnia 2017, 00:32

Jednak przedwcześnie, nie podłączyli się chętni do zakupów.
fusywszklanejkuli pisze: Dla niektórych może przedwcześnie, ale bliski stop-loss też ma zalety.

https://www.coindesk.com/website-wikiho ... tup-civic/

...

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: świeżak » czwartek, 24 sierpnia 2017, 01:20

Czy ktoś obserwuję może NEO?

Była akumulacja, mały test, korekta i może lecimy wyżej?

Odnośnie Ripple - lepiej dla nich żeby nachodzące wieści miały duży wymiar. Pojawił się tweet po japońsku pare godzin temu.

Jako świeżak przy okazji podpytam, @akos po czym poznajesz, że kurs jest pompowany przez grubych? Wymiar orderów?

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: dmu50 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 04:36

Podobno ripple ma się połączyć z alipay

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: reybanger » czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:00

A propos Ripple I tego odliczania - przypomniała mi się sytuacja z bitcoinem w sprawie zatwierdzenia tego funduszu ETF... Gdy juz wszystko bylo wiadomo kurs wystrzelił gwałtownie w górę i tak samo szybko spadł w dół...
Obawiam się, że tutaj może to już byc w cenie i ruch po dzisiejszym tweecie będzie gwałtowny. Dużo ludzi nastawia się pozytywnie, dlatego jest okazja im wcisnąć XRP po wysokiej cenie.
Pytanie czy próbować się załapać na szpilki, czy też przeczekać i zająć pozycje po tej sytuacji. Jeśli aktualny poziom zostanie utrzymany, zasięg może być dość spory. Do ATH mamy kawalek drogi. Ja osobiście nie jestem przekonany i popatrzę z boku. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: akos » czwartek, 24 sierpnia 2017, 11:25

świeżak pisze: Jako świeżak przy okazji podpytam, @akos po czym poznajesz, że kurs jest pompowany przez grubych? Wymiar orderów?
Też, w szczególności przesuwające się ścianki, ale również regularność orderów, np. x zleceń w równych odstępach cenowych na podobną ilość coinów przy czym zawsze jest to bardziej zgadywanie i domyślanie się czy za danymi zleceniami stoi ta sama osoba, czy popyt jest naturalny czy podgrzewany. Pewności tu nie ma, równie dobrze ktoś bogaty, ale bez umiejętności rzuca dużą kwotę zlecenia zamiast kupować / sprzedawać stopniowo, więc może być to zwodnicze, ja zawszę patrzę najpierw, zgodnie z katechizmem AT, na wykres, później dopiero newsy i orderbook. Jeśli sytuacja łączy się z twitami typu "nadchodzą wielkie wieści, ale na razie więcej nie powiemy" to zwiększa to prawdopodobieństwo, że ktoś celowo podgrzewa atmosferę a sam kumulował gdy kurs szedł bokiem / w dół, następnie mając pozostawioną dużą ilość fiatów wygenerował sztuczny popyt skupując odpowiednią ilość asków i dał w ten sposób sygnał do biegu. Kolejni gracze patrzą na zieleniące się świeczki oraz przesłanki AT, np. wyjście górą z jakiejś figury dotychczas ograniczającej ruch ceny, i nawet jeśli nie mają jeszcze tego samego info co insider, to jadą już dalej na zasadzie greater fool theory, patrząc na opory na wykresie oraz snując przypuszczenia co do wagi zapowiadanego wydarzenia zaś gruby im stopniowo sprzedaje to co zakumulował na dołku.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 sierpnia 2017, 10:08 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: świeżak » czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:06

@akos

Ok, a czy w tym przypadku uważasz, że tym grubasem skupującym może być Ripple samo w sobie czy raczej odnosisz się do podobnych sytuacji, gdzie jakieś third party może zasiewać jakąś plotkę?

Co więcej, czy masz na myśli spoglądanie na wykres w celu namierzenia działalności grubasów? Masz na to jakieś sprytne sposoby? Rozmiar knotów, rozkład wolumenu? Jak to wygląda z Twojej perspektywy? Mam tu na myśli raczej wybicie, nie fazę akumulacji.
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:09 przez świeżak, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kristof707 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:07

Odnośnie Ripple czy wiadomo w jakich godzinach ma być ten tweet?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości