W jakie waluty teraz inwestujecie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » piątek, 4 stycznia 2019, 14:49

Przejrzałem pierwszą setkę altów na CMC poszukując takich, które najbardziej straciły i nie odbiły [jeszcze(?)]. Ze znanych mi w oczy rzucił się STEEM (kupiłem trochę jesienią, ale szybko wyszedłem, bo spadał) . Od końca kwietnia cena spada bez większych odbić, przez ostatni miesiąc jest wypłaszczenie wykresu. Zerknąłem na pozycję portalu związanego z tą walutą - https://www.alexa.com/siteinfo/steemit.com i widać, że spadki rankingu strony pokrywają się mniej więcej czasowo ze spadkami ceny.

Wie ktoś coś co się u nich dzieje?
Może ktoś się pokusi na jakieś prognozy?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » piątek, 4 stycznia 2019, 15:55

@Lester, sprawdzałeś inflację ? i znasz motywację aby trzymać ten token (dywidenda/uprawnienia/płatności).
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » piątek, 4 stycznia 2019, 18:07

o co chodzi z tym LINK, jeszcze trochę i względem BTC zrobi ATH, co w tym momencie bessy jest co najmniej nietypowe?

Jeszcze rok temu był to przedmiot drwin (nawet na 4chan), gównomoneta stworzona przez jednego korpulentnego gościa...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » piątek, 4 stycznia 2019, 18:21

@BitJanusz wpisz w google Chainlink przefiltruj aby pokazało ostatni tydzień i się wszystkiego dowiesz o przyczynie wzrostu zapewne ;)
---

Początkujący
Posty: 281
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pawel296 » piątek, 4 stycznia 2019, 20:06

Altcoiner pisze:Szkoda, że te 70% zostało zrobione wpisem tutaj

Panowie, o czym wy piszecie ?
Vol na cmc to 2250$ (0,5btc)

A stratis odlatuje ...
Universa musi mieć strasznie duże zainteresowanie ludzi na tutejszym forum bo podbili cenę o 150% i wolumen utrzymuje się na poziomie 20tys dolarów.
Jak napiszesz coś na stratisa to też odleci bo cos chwilowo mu paliwa brakło. :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » sobota, 5 stycznia 2019, 06:41

koparki pisze:@Lester, sprawdzałeś inflację ? i znasz motywację aby trzymać ten token (dywidenda/uprawnienia/płatności).
Masz na myśli taką zwykłą inflację? Zgadza się, wartość pieniądza (fiat) maleje, ale jak pokazują wykresy, wartość kryptowalut spada w ostatnim okresie (obejmującym jakiś rok) znacznie bardziej. To oczywiście przeszłość. Nas tu interesuje natomiast przyszłość - czyli odwieczny problem z próbą jej przewidzenia. :D

Reasumując, czyli bez zbędnych dywagacji - uważasz, że warto kupić/trzymać ten token? Oczywiście nie chodzi tu o poradę inwestycyjną ;) , tylko o wyrażenie czysto subiektywnej opinii. :)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » sobota, 5 stycznia 2019, 09:04

Lester pisze: sobota, 5 stycznia 2019, 06:41Masz na myśli taką zwykłą inflację?
@Koparki chodziło o inflację tokena, czyli ile go przybywa rocznie, a nie o żadną inflację FIATów w gospodarce :)

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 5 stycznia 2019, 11:06

@pawel296

Fajnie załadować się w coina, którego nie ma komu sprzedać (dzisiejszy vol universa to 8k$)
Toż to czysty hazard.

Jeśli zaś chodzi o stratisa, to normalne że ma korektę wzrostów, nic nie rośnie non stop.

Różnica polega na tym, że stratis ma ogromne podstawy fundamentalne do wzrostów. Został dodany do platformy Microsoftu, a zespół robi wszystko, by być zgodnym z kyc.


Początkujący
Posty: 281
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pawel296 » sobota, 5 stycznia 2019, 11:52

@Altcoiner
Nie masz racji. Aby zrobić dump o 5% musiał byś sprzedać UTN o wartości 60 tyś zł, patrzyłem tylko na parę z btc. Tak zawsze wyglądała sytuacja. Wolumen nie świadczy o tym czy utkniesz z kojenem na lata.

Co do startisa, z mojej strony była to kpina na głupi komentarz. Osobiście czekam aż jeszcze polecić to w niego może wejdę.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 5 stycznia 2019, 12:33

Moim zdaniem, jeśli btc nie spadnie, to stratis pójdzie już tylko na północ.

Zresztą widać, że szykuje się do wybicia.

Tutaj fajny artykuł na temat potencjału stratisa:

https://mineable.com/how-stratis-could- ... pto-world/

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
"Pomimo szalejącego rynku niedźwiedzi Stratis nadal dodaje ponad 650 000 linii kodu do swojej platformy,która jest czymś więcej niż większość najlepszych projektów."

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 5 stycznia 2019, 12:33

"Pomimo szalejącego rynku niedźwiedzi Stratis nadal dodaje ponad 650 000 linii kodu do swojej platformy,która jest czymś więcej niż większość najlepszych projektów."

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » sobota, 5 stycznia 2019, 15:05

Altcoiner pisze:Moim zdaniem, jeśli btc nie spadnie, to stratis pójdzie już tylko na północ.
Ano właśnie, jeśli BTC nie spadnie...
Natomiast nawet jeśli BTC spadnie jeszcze trochę (bo wielkie spadki są już raczej za nami), to niektóre krypto nie pogłębią już swojego dołka moim zdaniem.
Altcoiner pisze:Zresztą widać, że szykuje się do wybicia.
Ja jakoś tego nie widzę. Być może mam słabą wyobraźnię, albo brakuje mi fantazji ;) , ale widzę że póki co trwa korekta ostatnich dość sporych wzrostów - sporych, jak na panujący ogólnie trend na większości krypto.

Nie mniej rzeczywiście może to być ciekawa opcja, nie wiem tylko czy teraz jest dobry moment na wejście, czy poczekać jeszcze aż odbije (patrząc krótko, czy też średnioterminowo), czym też potwierdzi zmianę trendu.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 5 stycznia 2019, 16:06

@Lester
Nie powiem Ci, że to jest idealny moment na zakup, bo faktycznie może jeszcze trochę zlecieć.
Sam załadowałem się wyżej niż obecna cena.

Jedyne co mi się nie podoba to to, że pomimo ogromnej społeczności stratis i solidnych fundamentach, nie ma dużego hypu na forach/twitterach itp.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: shinya56 » sobota, 5 stycznia 2019, 17:15

Altcoiner pisze:Jedyne co mi się nie podoba to to, że pomimo ogromnej społeczności stratis i solidnych fundamentach, nie ma dużego hypu na forach/twitterach itp.
To jest akurat na plus. Tam gdzie zespoły kładli nacisk na marketing to projekty okazały się niewypałami i ludzie potracili pieniądze.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 5 stycznia 2019, 19:39

@shinya

Tylko że w tym przypadku, hype by się przydał i byłby uzasadniony.



Dodano po 1 godzinie 21 minutach 36 sekundach:
Teraz @Lester widzi, że strat ma ochotę na więcej ? ;-)

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 5 stycznia 2019, 19:39

Teraz @Lester widzi, że strat ma ochotę na więcej ? ;-)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Batler » niedziela, 6 stycznia 2019, 16:27

Ja próbuję sobie pomnażać ilość btc na altach i moimi typami na koniec 2018 r były WABI, Decentraland i Selfkey, ale powchodziłem w Cardano i Stellara, z nadzieją że szybko wyjdzie info o ich dodaniu na Coinbase i zgarne jakieś 15-30% btc.
Przez co ominęła mnie pompka na Wabi (około 70% w 2 dni) i wzrost decentraland z około 1000 sat na dołku do około 1900 sat. Teraz to co mam do nauki tradingu i prób pomnożenia ilości posiadanego btc wrzuciłem w Selfkey. Liczę, że jak tylko będzie info, że zrobili to co miało być do końca 4Q 2018 to będzie jakaś pompka. Może też dadzą jakieś competition selfkey na binance (ostatnio przy wejściu na ProBit było coś takiego o wartości 50 tyś usd).

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » niedziela, 6 stycznia 2019, 23:38


Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » wtorek, 8 stycznia 2019, 12:51

Nie wiem gdzie i kiedy będzie można to kupić, ale ja w ciemno kupię Grin, implementacje Mimble Wimble:
https://cryptobriefing.com/grin-coin-mi ... roduction/

Gdyby ktoś miał więcej informacji o tym projekcie, to dajcie znać. Podobno w styczniu 15-ego ma być Mainnet.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » środa, 9 stycznia 2019, 02:36

paprykarz18 pisze: środa, 2 stycznia 2019, 19:15Osobiście nie inwestuję długoterminowo w topowe kryptowaluty, gdyż - poza czystą spekulacją - nie widzę powodu, dla którego ich ceny miałby wzrastać.
Jest też kilka topowych altów, które oprócz wartości spekulacyjnej, mają też dużą wartość użytkową lub też w niedalekiej przyszłości będą ją mieć. Ot choćby Ethereum, Cardano, Stellar, Eos, IOTA i kilka innych. To są projekty solidne, sprawdzone, z mocnymi fundamentami i sporym potencjałem, świetnie rokujące na przyszłość, cieszące się dużym zaufaniem większości kryptoinwestorów. W przeciwnym razie nie znalazłyby się w top 10. Generalnie większość z top 20 mogę śmiało uznać za taką bezpieczną przystań i niemalże pewny wzrost w przypadku wzrostu BTC, ale wiadomo że jak bitek spada, to prawie wszystko też spada w większym lub mniejszym stopniu. Natomiast projekty z poza top 100 są już przeważnie dużo bardziej ryzykowne, ale owszem, można też wyłowić jakąś perełkę która potencjalnie może dać o wiele większe zyski niż coś z topki, ale jest też większe ryzyko niepowodzenia projektu czy oszustwa. Ja robię przeważnie tak, że 80% moich funduszy przeznaczonych na krypto, kieruję na coś z top 20 na mid lub long, coś solidnego, bezpiecznego, mającego mocne fundamenty i ugruntowaną pozycją na rynku, co zdobyło już spore zaufanie wielu ludzi, a zarazem z dużym potencjałem na rozwój i zastosowanie w realnym świecie(np Cardano), a 20% na coś, co wydaje się obiecujące z poza top 100, ale to już tak bardziej na zasadzie że a nóż widelec może coś fajnego kiedyś z tego wyjdzie i mnie pozytywnie zaskoczy a nawet zaszokuje ;) No np ten Atlant który przedstawiłeś, wydaje się dość interesujący, więc troszkę tego przygarnąłem i zobaczymy co z tego będzie. Z tych poniżej mc $20m mam jeszcze trochę Universa, Apollo i Hydro. Czas pokaże czy było warto. Do końca 2019 liczę na fajne zyski, szczególnie jeśli nadejdzie porządny bull market w wyniku uruchomienia Bakkt, zatwierdzenia ETF, Nasdaq(kontrakty terminowe) i napływu ogromnego kapitału instytucjonalnego :)
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 07:57 przez ptr111, łącznie zmieniany 4 razy.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości