W jakie waluty teraz inwestujecie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 1 lipca 2018, 14:28

Pisałem tu jakiś czas temu o Paymon (PMNT) - https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p494940
Zgodnie ze spekulacjami, po wejściu na pierwszą większą giełdę (HitBTC) zrobił x3.
Jeżeli zrealizowaliście wtedy zyski, możecie pomyśleć o odkupieniu (jeśli nie zrobiliście tego w ostatnim dołku), bo grupa Palm Beach Venice zaczyna na to naganiać, a ich wszystkie poprzednie "hidden gem" zrobiły co najmniej +100%.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » niedziela, 1 lipca 2018, 23:33

supersonic82 pisze: @stokarz, ale miałeś farta, z tym wytypowanie, jak się tobie cześcieiej zdarzają takie złote strzały to chętnie popatrze/poczytam na twoje analizy rynku :roll:
a co do altów na długi okres nie był bym taki pewien, czy utrzymają się na rynku 5lat
Obrazek
BTC jest od samego początku a shity? czy sam masz zamiar trzymac na dłuższy czas to co wymieniles
Moje podejście do altów bardzo się zmieniło w ostatnim czasie. Początkowo, kiedy zaczynałem, Bitcoin nie był dla mnie ciekawy, jednak altcoiny rysowały proste podejście - przyszłość. Jednak z czasem jak dojrzewam w tym wspaniałym świecie kryptografii, zaczynam rozumieć, że prawie wszystkie altcoiny (przynajmniej na razie), nie prezentują zbyt wiele nowego. Technologia jest eksperymentalna i jasne, część z nich na pewno osiągnie sukces, jednak coraz bardziej uważam, że to właśnie Bitcoin jest tutaj wynalazkiem. Co pokażą alty w przyszłości? Zapewne wiele niesamowitych rzeczy, jednak na razie, uważam że, najlepszą taktyką jest zbieranie zysków z altcoinów do BTC, a później już tylko w zależności od rynku zmieniasz na FIAT, aby odkupić więcej BTC, bądź trzymasz w bicie.

Mówię tutaj oczywiście zarówno o sytuacjach kiedy twój alt robi 1000%, jak i 30%, zależy jak grasz. Ja gram i tak, i tak, staram się dopasować do sytuacji. Odnośnie trzymania zysków i kapitału w Bitcoinie mówię długofalowo. Załóżmy, że masz dobrego alta, który zakładasz, zrobi 10x. Faktycznie tak się dzieje, co więcej coin robi kolejne 10x, czyli łącznie 100x. Co zrobiłbym wtedy? Nie ważne jak dobry by alt nie był, zyski wrzuciłbym w Bitcoina (i wtedy w zależności od sytuacji albo FIAT, albo hodl BTC).

Z tych na dłuższy czas będę jedynie trzymał AMB (chyba, że zrobi jakiś szalony wynik, wtedy sprzedaję), ze względu na to, że zamierzam mieć masternoda.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: MinningClub » środa, 11 lipca 2018, 14:44

Sharder - Kucoin Listing Campaning - 500,000 sharderow do rozdania.

Wystarczy posiadac konto na https://www.kucoin.com oraz dostep do aplikacji telegram (np. apka na androida) oraz odpowiedziec na 3 pytania bota. (zapyta o adres email skojarzony z kucoinem, nazwe coina: podajemy Sharder, oraz opis dlaczego ta waluta)

Opis:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » czwartek, 12 lipca 2018, 12:42

Czy ktoś obserwuje takie coś jak ETHOS (dawniej BQX)?
Zauważyłem, że w skali ostatnich 7 dni zaliczył zdecydowanie największe spadki -jako jedyna waluta z top 100 prawie -40%.
Obrazek

Ciekawe jest to, że obecnie czołga się na poziomach cenowych sprzed bańki (listopad, a nawet sierpień 2017), chociaż wtedy były tylko obietnice, a obecnie wygląda na to, że mają gotowy produkt - portfel multiwalutowy (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Przypominam, że Ethos jeszcze pod nazwą BQX był jednym z niesamowicie udanych ICO, tokeny sprzedawane były w czerwcu i lipcu 2017 w cenie $0,03, a cena już w sierpniu osiągnęła $1,33 - ponad +4300 $ w miesiąc ( :!: ).

Jeżeli produkt naprawdę działa (można pobrać na Androida od 2 dni
to wydaje się, że może to być całkiem dobra inwestycja przy obecnym poziomie cenowym - obecnie -89% od ATH.
Zastanawiający jest tylko ten spadek o prawię połowę, w momencie kiedy wychodzi gotowy produkt. Może ktoś wie coś więcej?

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: MinningClub » czwartek, 12 lipca 2018, 13:07

COV - mocno w gore. Ktos wrzucil 1500 ETH. Zwykla sciema lub ktos cos wie.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kobol5 » czwartek, 12 lipca 2018, 13:46

benq pisze:
Zastanawiający jest tylko ten spadek o prawię połowę, w momencie kiedy wychodzi gotowy produkt. Może ktoś wie coś więcej?
myśle że te -40% to właśnie efekt wyjścia produktu i zasady "sell the news"

tydzień wcześniej urosło prawie 140% od lokalnego dołka. Także i tak całkiem fajnie udało im się sprzedać ten event :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » piątek, 13 lipca 2018, 10:31

Pomnażania kapitału przez pączkowanie ciąg dalszy. Czy się uda i tym razem, zobaczymy.

Tym razem na celowniku mam nowy projekt 0xcert (ZXC) dostępny od przedwczoraj na IDEX, właśnie dodany do coinmakretcap.
Jakiś czas temu przejrzałem planowane ICO (a było ich prawie 50) i wiało tam nudą lub śmierdziało scamem. Jedynie właśnie ten projekt mnie zainteresował. Co prawda nie zdecydowałem się wejść w ICO, ale przypomniałem sobie o tym projekcie wraz z pojawieniem się go na giełdzie. Okazało się, że hard cap osiągnęli w nieco ponad godzinę.

Team sprawia bardzo dobre wrażenie. Wszystko wydaje mi się bardzo profesjonalne. Rzetelnie informują inwestorów, odpowiadają na pytania itd. W mojej ocenie jest to bardzo solidny projekt. Efekty ich pracy widoczne są na githubie. Nie zawaham się część tokenów trzymać na long term.

O samym protokole, celach projektu i wszystkich jego szczegółach i tak musicie przeczytać sami, robiąc swój własny research.

Jego plusem i minusem zarazem (zależy z której strony spojrzeć) jest słaby "hype", gdyż w whitepaperze nie ma fajerwerków. Nie chcą być oni drugim bitcoinem i nie chcą na nowo odkrywać Księżyca. Robią swoją, konkretną, dokładnie zaplanowaną robotę i tyle. Przez to raczej trudno o rozdmuchiwanie bańki, ale z drugiej strony mają większe szanse na realizację roadmapy, dostarczenie produktu i bycie traktowanym poważnie jako firma.

Ja liczę, że ich duży budżet przełoży się szybko na dobrą giełdę, a wczorajsze wejście na cmc zwróci uwagę i nowi inwestorzy, po wykonaniu researchu, zdecydują o zainwestowaniu podczas najbliższego odbicia btc. 100% znowu realnie do zrobienia w najbliższych tygodniach. Obecna cena równa najniższej w ICO (z maksymalnym bonusem).

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: arekk » piątek, 13 lipca 2018, 20:03

Moja lista zakupow na dzien 13.07.2018

1. IOTA ---0,98
2. LTC ---77
3. XMR ---124
4. ETH ---438
5. ZILLIQA - 0,07

To tyle :D

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kobol5 » piątek, 13 lipca 2018, 20:22

co sądzicie o pundi X ?

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » piątek, 13 lipca 2018, 21:39

@kobol5, obkupiony

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kobol5 » piątek, 13 lipca 2018, 22:48

gofer pisze: @kobol5, obkupiony
Niee, dowiedziałem się dopiero o tym wynalazku, zachęca ten bonusik 7% co miesiąc. Do tego zaliczył nowy dołek, co też na plus do kupna.
Tylko patrząc w dłuższej perspektywie to tylko do końca roku inflacja na tym coinnie wyniesie 50%, Sporo :D

Dodano po 19 minutach 37 sekundach:
Coinbase doda :
Cardano (#ADA)
Basic Attention Token (#BAT)
0x (#ZRX)
Stellar Lumens (#XLM)
ZCASH (#ZEC)
Obrazek

Dobra pompa idzie z tego powodu ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: arekk » piątek, 13 lipca 2018, 23:09

A tak sie zastanawialem co mi tak Stellar sprzed nosa ucieka. Teraz sprawa jasna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » piątek, 13 lipca 2018, 23:22

Cześć, to chyba dobre miejsce, żeby ogólnie podsumować moje aktualne inwestycje na long term. Zaznaczę, że nie inwestuję w alty z topowej 40 tki (najwyżej jeden z projektów stoi na 43 miejscu na CMC). Czym się kieruję? Przede wszystkim są to projekty nowe tj te, które nie przeżyły bańki z 2017 roku - liczę, że dzięki temu - to co najlepsze jeszcze ich czeka w przeciwieństwie do wielu "starych" projektów. Wydaje mi się, że takie czasy w krypto, że inwestorzy przerzucają się lub będą przerzucać na nowe projekty, a te starsze będą powoli zapominane (oczywiście nie pisze o tych najbardziej znanych). Następnie biorę pod uwagę ich innowacyjność, oryginalność, coś czego jeszcze nie było wcześniej, dobry team (programiści, advisorzy, inwestorzy, kontakty z rządem), no i potencjał na przyszły sukces biorąc pod uwagę niski marketcap - (niektóre są po prostu śmieszne w stosunku do już istniejących projektów) i wielkość marketcapu jaki mogą osiągnąć w przyszłości. I jeszcze jedno: działający produkt. Biorąc to wszystko pod uwagę - projekty, w które zainwestowałem wraz z opisem w baaardzo skróconej wersji, w kolejności od największego mcapu:

1)
PundiX (NPXS) - obecny mcap: 285 mln (projekt mający obecnie monopol, który wg mnie najbardziej przyczynia się do globalnej adopcji kryptowalut na świecie, stworzył cały ekosystem terminalów płatniczych w sklepach, mnóstwo zamówień z wielu krajów, jeśli w przyszłości McDonald czy 7Eleven będzie chciał przyjmować płatności w krypto - oni będą pierwszym, potencjalnym partnerem, do tego co miesięczny airdrop ponad 7% dla posiadaczy tokenów [do końca 2018 r. następne lata również, ale już mniej]) ;
2)
Matrix (MAN) - obecny mcap: 65 mln (blockchain na bazie AI, w teamie najlepszy chiński specjalista od AI, poparcie rządowe - możliwa współpraca w chińskim projekcie OBOR [One Belt, One Road] , tutaj szerszy opis: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=28994) ;
3)
Holochain (HOT) - obecny mcap: 49 mln (projekt, którego działania przyznam - nie do końca rozumiem, mający ambicje być "nowym internetem" ogólnie to nie jest nawet blockchain ; bardzo dobrze oceniany kod na GitHub'ie, inwestycja bardziej na przeczucie, że coś kiedyś z tego będzie dużego)
4)
Metronome (MET) - obecny mcap: 27 mln (projekt innowacyjny, pierwsza waluta mająca zdolność do przeskakiwania pomiędzy różnymi blockchainami, dobry kod GitHub, team programistów (Jeff Garzik) i advisorów) ;
5)
FuzeX (FXT) - obecny mcap: 18 mln (karta wielowalutowa, projekt inny niż konkurencyjne, szerszy opis: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p491236) ;
6)
Zebi (ZCO) - obecny mcap: 15 mln (największy indyjski projekt kryptowalutowy, Big Data, z poparciem rządowym - mający na starcie umowę z jednym z większych stanów w Indiach na wdrożenie blockchainu w gospodarkę, dobry team+advisorzy) ;
7)
Havven (HAV) - obecny mcap: 15 mln (stable coin mający zabezpieczenie w ETH gdzie Nomin (nUSD) = 1 $ , projekt podobny do Maker/Dai i mam nadzieję, że powtórzą ich sukces) ;
8)
SpaceChain (SPC) - obecny mcap: 10 mln (projekt mający ambicje na bycie" blockchainem w kosmosie", dobry team, szerszy opis: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 98#p468198) ;
9)
Banyan Network (BBN) - obecny mcap: 7 mln (projekt Big Data, inwestorzy z projektów HPB, Loopring, twórcy/advisorzy z Unionpay, Alibaba) ;

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: suszini » sobota, 14 lipca 2018, 14:25

kobol5 pisze:
gofer pisze: @kobol5, obkupiony
Dodano po 19 minutach 37 sekundach:
Coinbase doda :
Cardano (#ADA)
Basic Attention Token (#BAT)
0x (#ZRX)
Stellar Lumens (#XLM)
ZCASH (#ZEC)
Obrazek

Dobra pompa idzie z tego powodu ;)
Jak wynika z ich Twittera, nie wiadomo jak i kiedy.
Czy doda to okaże się po testach. Możliwe że dadzą, ale np bez możliwości handlu dla osób z US.
Szybki pump'n'dump możliwy. Teraz to chyba dump bardziej ;)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kirucha2 » niedziela, 15 lipca 2018, 11:31

Mayoris pisze: 8)
SpaceChain (SPC)
totalny odjzad, zdecydowanie odradzam 99% scam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » niedziela, 15 lipca 2018, 11:51

@kirucha2
a mógłbyś podać jakiekolwiek dowody na to? skoro uważasz, że to 99% scam to musisz mieć jakieś ważne informacje nt temat i być ich pewny, chętnie się dowiem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » niedziela, 15 lipca 2018, 12:14

@Mayoris,
eee bo podobno 90% nowych coinów to scamy a 5% się nie udaje rozwinąć, to co zostaje to 5% co się rozwijają, więc statystycznie to mógłby być scam.
Ale ja nie wiem. Ale dla mnie ten projekt to jakiś wielki dream dla naiwnych. Blockchain na satelitach. Jakby to dawało jakieś bezpieczeństwo extra ale przed kim, rządowi łatwiej pewnie byłoby wykasować to z kilkunastu satelitów prywatnych niż walczyć z blockchainem kopanym przez górników na ziemi. Taki s-f projekt bez żadnego sensu :D Gdzieś chyba był o nim temat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » niedziela, 15 lipca 2018, 13:52

Oczywiście, wszystko może być scamem, ale jak ktoś pisze, że 99% scam i nie podaje, żadnego powodu - to lepiej żeby nic nie pisał. Wiele projektów na początku swojej drogi spotykało się z opiniami "s-f" , "marzenia" itd, a wiadome co było potem - gdyby nie tacy ludzie, to świat stałby w miejscu. Zobacz kto stoi za projektem? Taka ekipa jak Jeff Garzik, Tim Draper, Matthew Roszak + partnerstwa z przemysłem kosmicznym (Nanoracks,ArchMission) może dokonać czegoś wielkiego. Myślisz, że oni sobie wymyślili scam, żeby zgarnąć jakieś marne pieniądze od takich naiwniaków jak ja (powiesz może "tak właśnie jest!"). W międzyczasie odpalając satelitę ;) (ma być cała sieć złożona z kilkudziesięciu satelit) Jestem w projekcie od połowy lutego i faktem jest, że oni w ogóle nie skupiają się na marketingu, a jak wiemy to w krypto jest obecnie chyba najważniejsze. Oni się skupiają na tworzeniu produktu (ostatnio CEO poinformował, że obecnie jest 1.3 mln kodu na GitHubie, co tydzień wrzucają raport z tego co jest robione). Ale to nie jest projekt na już, to jest projekt na long term. Jak im to wyjdzie to będzie coś (ciekawostka: jest taki serial S-F Altered Carbon na Netflix, nawet tam jest mowa o umieszczaniu danych w satelitach, a jak wiemy często filmy pokazują nam przyszłość). Zastosowań mogłoby być mnóstwo, od standardowych - po takie jak przemysł zbrojeniowy czy nawet DarkNet. I teraz sobie odpowiedź na pytanie patrząc na marketcap (ok. 9 mln) projektu w porównaniu z innymi często typowo skamerskimi projektami, które od lat tylko obiecują i nic ciekawego nie mają - czy więc - on nie zasługuje na o wiele więcej? Ciekawostka: oni są na blockchainie Qtum, ale testują obecnie projekt w oparciu o Ethereum. Jest nawet plotka, że projekt może kiedyś w jakiś sposób współpracować w oparciu o technologię z Metronome, którego twórcą jest kto? Jeff Garzik, Matthew Roszak. To byłoby coś - blockchain na satelitach z możliwością migracji na inne blockchainy - takie kombo SpaceChain+Metronome - kto wie co Garzik, który nie ukrywajmy jest geniuszem - ma za wizję w swojej głowie. Ja im daję szanse, licząc się oczywiście ze stratą jak też z długoterminowym okresem czekania na zyski (a co ma powiedzieć ktoś kto inwestuje np teraz w projekt co ma marketcap 600 mln?), ale właśnie takie jest krypto i każdy musi się z tym liczyć.
PS: edit: Obrazek ;)

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » niedziela, 15 lipca 2018, 18:44

No mam wrażenie, że aktualnie dla większości społeczności krypto scamem jest wszystko co nie robi x20 na Binance po tygodniu od ICO i nie ma gotowego produktu w miesiąc, góra dwa... @kirucha2 napiszesz coś więcej o wynikach swojego researchu?

Zgadzam się z @Mayoris że to jest projekt, któremu jak się uda rozwinąć, to może być przełomowy. Z drugiej strony może tak istnieć latami i nic z tego nie będzie. Ryzyko według mnie jest niewielkie przy obecnej cenie SPC - inwestycja typu kup za ile możesz (bez płaczu o stratę), przelej na swój wallet i zapomnij. Jedyne co odstrasza od tego tokena, to że nie reprezentuje on niczego w tym projekcie, brak mu jakiegokolwiek zastosowania (o ile mi wiadomo, sprawdzałem to już jakiś czas temu), czyli nawet jak SpaceChain stworzy jakiś produkt i zrobi z tego biznes to może w ogóle się nie przełożyć na jego cenę.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kirucha2 » niedziela, 15 lipca 2018, 19:46

Mayoris pisze: Oczywiście, wszystko może być scamem, ale jak ktoś pisze, że 99% scam i nie podaje, żadnego powodu - to lepiej żeby nic nie pisał.
Zastanowiles sie nad tym co napiales?. Jak jestes taki bohater to napisz 99% nie sacm. Sam zadnych argumetow nie napisales. Wystarczy 2 zdania o tym shicie przeczytac i juz smierdzi na odleglosc. Grubo ponad 10 lat interesuje sie astronautyka i kosmosem. Dwoch januszy bedzie satelity wysylac a pozniej beda myslec co z tym zrobia. Teoria do tego jest prosta. Szukaja fanatykow astronautyki nie majacych pojecia o krypto. Sam pomysl na Januszy jest idealny. Blockchainu w kosmosie jeszcze nie bylo na pewno kogos naciagniemy.
Odradzam !!!!!!! Trzymajacie sie od tego z daleka.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości