W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wrip » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 08:31

Elmer pisze: Ja jestem ciekawy do ilu dojdzie te Nano do 5$ ?
Jeśli masz na myśli 5 usd osiągnięte w tym obecnym rajdzie to wątpię - jakaś korekta powinna nadejść, chociaż w obliczu hypu jaki ten wzrost wygenerował to wszystko jest możliwe.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 10:35

Witajcie koledzy! Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na Loom Network? Je będąc starym grzybem na polo zainteresowałem się po dodaniu go przez ta gielde. Polo ostatnio rzadko cokolwiek dodaje, dlatego ciekawość moja była tym większa. Najpierw myślałem o BAT ale z racji na brak vol i kilkukrotnie większy cap odpuściłem zakup. Zrobiłem krótkie rozeznanie i wyglada na to ze Loom Network to rozwiązanie na chyba główny problem ETH czyli skalowalność. To taka troche ruska babuszka, teraz będzie można tworzyć DAppsy i np gry na ETH w LOOM Network która będzie wykorzystywać boczne łańcuchy. A jaki wpływ na cenę może mieć taki model coina (platforma do budowy DAppsow) wiemy na przykładzie eth. Dodatkowo głównym plusem jest to ze poprostu potrzeba jakiegos rozwiązania, co dobitnie pokazały kryptokotki w tamtym roku. Sytuacja jest tym poważniejsza ze eth to ogromy, skupiający dużo społeczności projekt z wielkimi plecami, a największy problem ma ze skalowalnością a ten raczkujący projekt Loom niesie rozwiązanie. Jezeli to wypali i będzie używane masowo to przy tym mcap (~60mln$) cena wystrzeli w kosmos. Ja na wszelki wypadek wszedłem wczoraj w projekt dość grubo bo potencjał jest i smutno by było gdyby ominęła mnie taka okazja. Wykresowo tez wydaje się być w dobrym miejscu na wejście nawet w short, wykres jest w dołku (jak na większością altów) ale tu dodatkowo po wypłaszczeniu i zaczynamy potencjalne odbicie które wg mnie powinno dojść spokojnie do 3k sat. Osobiście licze na coś więcej i Poniżej 1$ nie sprzedam. A moze nawet i potrzymam dłużej bo potencjał jest.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Watashka » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 13:50

Panowie i Panie polecicie jakieś ciekawe perspektywiczne alty niekoniecznie z topki na coinmarkecie?

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wijtek » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 17:12

Watashka pisze: Panowie i Panie polecicie jakieś ciekawe perspektywiczne alty niekoniecznie z topki na coinmarkecie?
AVINOC. Teraz zjazd a we wrzesniu ma wejsc ponoc na duze gieldy. Projekt nowiutki, branza lotnicza. Moze cos sie na nim ugra w przyszlosci. Chociaz ryzyko, bo jak wspomnialem token nowy, ale przeznaczenie super.

PS: Ktos sie bawil wolumenem, wczoraj wywalilo grubo ponad 500k $. Mozliwe ze ktos chcial zbijac cene i skupowac po taniosci.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Turing » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 21:38

Chainlink - sieć zdecentralizowanych wyroczni - bardzo unikalny projekt - mój ulubiony. Czy ktoś z was to śledzi?
Holochain - Holo - rozpowszechniona sieć do budowania aplikacji - jeden z niewielu tokenów co trzyma się w tej bessie.
Ethereum - wiadomo :)

Poza tym to trudno mi cos znaleźć, choć wspomniany wyżej Loom wygląda fajnie. Robiłem u nich kurs krypto zombiaków - świetna sprawa!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 22:54

Ja dziś załadowałem drugą porcję Dasha. Pierwszą mam za jakoś 137$, drugą po 145$. Parę godzin po zakupie 160$+. Patrząc na sam wykres, mój wymarzony target to byłyby okolice 500-600$, jeśli ma nastąpić korekta całego spadku od ATH.
Ale to kwestia miesięcy jeśli już. Teraz brzmi fantastycznie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:07 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:00

Ale raczej nie w jednym ruchu, tak do końca roku.
Chyba że jednak po 100% się zatrzyma i ruch powrotny.
Tak czy siak te 132 to mógł być dołek na lata

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:09

@Bit-els, No jasne, to byłby ruch złożony i długi, nawet na 1w. Ale ja staram się nauczyć gry na dłużej typu buy i hold pół roku i większe %. Grunt by BTC się nie posrał za bardzo, to na altach może być wesoło w najbliższych miesiącach.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Daro » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:09

Ja również dziś załadowałem się w Dasha za ok 157$ ... wydaje się że to kolejna waluta na której realizowana jest "pompa" podobna była parę dni temu na Lisku, jest to bardzo zbliżony scenariusz do tych z 2017r. gdzie następowały takie mocniejsze wybicia na kolejnych "topowych" walutach (przynajmniej tych które były w kręgu moich zainteresowań) choć trzeba do tego podchodzić ostrożnie ... mój target to 40-55% (przypuszczalnie możliwy do osiągnięcia w przeciągu 3-4 dni. Zalecam ostrożność i trzymanie ręki na pulsie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:32

socjolog2008 pisze: z BTC zgoda ze wzrostami, też to widzę. A zastanawiałeś się możę czy aby te wszystkie ,,cenione alty'' nie była aby zbyt nadmuchane żeby to właśnie z nich brać energię do dalszych wzrostów ? Akurat wspomniałeś o Dashu, który chyba jako jeden z pierwszych w 2017 zanotował wzrosty na potęgę, i nie ukrywam że ja jestem z Pivx. Ogólnie pełno tych anonimowych teraz jest, na rynku, kiedy Darkcoin przeistaczał się z premine w tle, nie było anonimowych, a teraz od pyty tego jest..Nawet forki Bitcoin Private - czemu akurat DASH?
Pełno anonimowych a chyba tylko XMR na pewno anonimowy?
Czemu Dash? Ja patrzę na wykresy wśród topowych co je znam i akurat m.in. Dash był na fajny zakup.
Ja nie wchodzę bo się podniecam projektami jak niektórzy. Po prostu jak wiem, że jest dobry projekt, to trafia do obszaru zainteresowania i w te moje topowe alty to mogę i all in na luzie. A już w nowe czy niszowe to ostrożniej.
Pamiętam sprawę DRK. Ja na DRK grałem bardzo dużo, pompowaliśmy to na forum nawet w kilka osób micro-buyami w 2014, aż mi konto mintpal blokował kilka razy.:D
i nie ukrywam że ja jestem z Pivx
No właśnie, ja mam inne podejście, jak kupować, to by zarabiać, a nie kupuję bo "jestem z coinem". I XMR i Dash i Zec I pewnie PivX (o nim mało wiem, tyle, ze klon Dasha) mają swoje zalety i wady. Ale co do anonimowości to chyba tylko Monero tak naprawdę jest anonem - co o tym sądzisz?
Daro pisze: wydaje się że to kolejna waluta na której realizowana jest "pompa" podobna była parę dni temu na Lisku
Tyle, że Lisk pompka pod SDK, a Dash chyba po prostu odreagowuje silne spadki. Zresztą inne alty też odbijają. Ponad -90% od ATH, no to odbicia nie dziwią. Powodzenia :mrgreen: , ja planuje na dłużej potrzymać o ile się nie wykruszę lub BTC nie odwali dziwnego numeru ciągnąc alty. Ale 40-50% to już bardzo fajny zysk. U mnie na teraz to już jest +20%.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Daro » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:54

Wymazywanie pisze: Tyle, że Lisk pompka pod SDK, a Dash chyba po prostu odreagowuje silne spadki. Zresztą inne alty też odbijają
O tak zgadzam się z Tobą... w moim prywatnym odczuciu alty straciły znacznie więcej w pewnym momencie niż powinny (BTC przystopował natomiast alty z siłą wodospadu dotarły na niższe poziomy), jest to tylko moje subiektywne odczucie... przy stabilnej cenie BTC alty potrafiły być grane czy to pod zdarzenie lub "bo tak". Gratuluję przeczucia i ładnej stopy zwrotu przy aktualnym poziomie, spoglądałem ostatnio na cenę Dasha i coś mnie wewnętrznie korciło ale rozgrywałem Liska czego muszę szczerze przyznać nie zrobiłem idealnie, może tu uda się wyciągając wnioski z poprzedniego zbliżyć do oczekiwanych poziomów. Od tych paru miesięcy stagnacji rynku człowiek wypadł z rytmu :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:58

Dash dalej leci skubaniec. Dla miłośników newsów, można tym jakoś uzasadniać (mi starczy wykres, ale news ciekawy):

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p518467
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 23:58

Biorąc pod uwagę to co mówił DataDash w swoim przed ostatnim video odnośnie trendów kryptowalutowych - coinów typowo P2P i ich możliwym zastosowaniu w rynkach borykających się z problemami natury finansowej, ciekawi mnie czy po Nano nie przyjdzie czas na waluty typu Monero, Dash, może PIVX, Litecoin. Bardzo jestem zaciekawiony też jak wypadną protokoły dPOS oraz tym podobne gdyż nie potrzebują one typowych koparek jak to wygląda na algo POW. Również (może za bardzo odbiegam w przyszłość), ale warto posiadać jakieś aktywa powiązane z giełdami kryptowalutowymi (tymi większymi lub rozwijającymi się) - token BNB/KCS/HT (chociaż ten ostatni nie wiem czy nie jest sztywno powiązany tylko z listingiem na giełdzie Huobi (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Protokoły i projekt pro-rozwojowe - Cardano, Wanchain, MAN, VeChain, Icon, ZIL, PRL, ELA, HOT. Tokeny za którymi już stoi technologia i ciekawe plany - WaltonChain (chipy RFID).

Oczywiście jestem otwarty na dyskusję, krytykę i uwagi od osób trzecich.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 sierpnia 2018, 00:08

@wojteks102, Masz link do tego wideo? IMO to zwykły ruch po spadkach nie jakiś nowy trend, chyba że się wygeneruje organiczny wzrost akurat na tych coinach. W Dashu jakoś koło 60% monet jest uwięziona w masternodach i to zawsze działa pro-wzrostowo, bo to inwestycje długoterminowe a więc coiny odcięte od podaży. A by otworzyć nowy MN, trzeba kupić Dash (czyli pobudzają popyt).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » wtorek, 28 sierpnia 2018, 00:21

A ETH? Z jednej strony na eth/btc spadl pod wsparcie (czyli teraz jest pod oporem)
z drugiej w parze z USD wybil z kanalu spadkowego...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » wtorek, 28 sierpnia 2018, 00:24

Zec wydaje mi się dobrym kandydatem do odreagowania.
Wykres prawie taki jak dash kilka dni temu. No i to jest DARPAcoin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 sierpnia 2018, 00:39

@adam1226, Podobna sytuacja. Tylko ETH trudniej rozbujać niż takie Dash, Xmr czy Neo, to może konsolidacja dłuższa? Tak bym stawiał. No i ciężej o takie +20% =25% w 24h jak Dash zrobił... ETH stał się tradingowo większy niż topowe alty więc % mniejsze i chyba głębsze markety wszędzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » wtorek, 28 sierpnia 2018, 00:43

Czy ja wiem - też zleciał o 60% w kilka dni, też niezbyt mocno odreagował - pytanie co z icosami - ile jeszcze mają do wyprzedania i pytanie o bodźce do powrotu do wzrostów (Pos switch??) bo na kase z ICO (mimo tego teoretycznego odbanowania reklam) to ja bym juz za bardzo nie liczyl..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 sierpnia 2018, 00:53

adam1226 pisze: pytanie co z icosami - ile jeszcze mają do wyprzedania
Możesz prześledzić ile ETH wypłacały icosy i sprzedawały podczas spadków (to dane jawne, dużo pracy by to zebrać, ale chyba san ma taki skaner), porównując to z wolumenem można sprawdzić czy to znacząca ilość podaży - sądzę, że niekoniecznie.
adam1226 pisze: i pytanie o bodźce do powrotu do wzrostów
To nie ma znaczenia, sama dynamika wyprzedanego mocno rynku starcza, by odbijać. A newsy i tak się znajdą do dobrania i do spadków i wzrostów. To jest dobre dla ludzi, którzy muszą uzasadniać ruchy na giełdach i wprowadzać sobie niepotrzebne wyobrażenia, że rynek to zawsze skutek jakichś nowych informacji. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » wtorek, 28 sierpnia 2018, 01:08

@Bit-els, zcash to tak jakoś ciulowo rósł nawet w trakcie bańki. Chyba za mało monet wykupionych, żeby poszła pompa. Takie mam subiektywne odczucie, że zec dość leniwe ruchy ma. Choć zarobiłem na nim kilkukrotnie, więc też trzymam.

@wojteks102, czemu wymieniłeś obok anonów ltc?

Moja subiektywna obserwacja:

Zaczynające się pompy na altach mogą świadczyć o odwróceniu trendu w mid-long. Tak było przed poprzednią bańką. To byłoby tez logiczne: gdy bit jest stabilny lub rósnie ludzie chcą ryzykować i skupują alty, by pomnożyć bity. Gdy ten jednak spada to wszyscy ewakuują się z altów - dlatego lecą na pysk - jednak część nie ucieka do dolarów, ale do bita - dlatego Bitcoin nie spada tak bardzo.

Dość prosty mechanizm, ale sprawdza się świetnie. Oczywiście to czy jest to ukryty sygnał powrotu hossy okaże się po miesiącach. Nawet ja - choć podaje taką obserwację - jestem sceptyczny, ale i bardzo ciekawy czy to faktycznie się potwierdzi :D.

Jest też opcja, że po prostu monety tyle spadły, że teraz należy się odreagowanie. Jednak ja bym stawiał mniejszą szanse na to. Raczej by wtedy każda moneta po parę procent odreagowała.

Trzecia opcja jest też taka, że z powodu odpływu kapitału z rynku łatwiej jest bujać konkretnymi projektami i grupy pumpndump się reaktywują. Mniejsza kasa na rynku = mniejsza bezwładność

Dodano po 7 minutach 37 sekundach:
@wymazywanie, ukryta podaż w Dashu to fascynujący temat. Jeżeli dobrze pamiętam jest około 5000 masternodów, czyli 5 000 000 uwięzionych monet. Wydobyto nieco ponad 8 mln. Czyli faktycznie 60% jak pisałeś. Dodajmy do tego jakiś procent monet, które są zapewne utracone bezpowrotnie i dodajmy do tego hard hodlerów, których nie brakuje. Realnie w obrocie może być 2 mln dashy szacuję.

I teraz ktoś powie, że tragedia bo jak masternody się wyprzedadzą to cena spadnie do zera. Otóż i w trakcie hossy i w trakcie bessy - a nawet w bessie jeszcze bardziej - rosła liczba masternodów. Więc podaż masternodów jest wykluczona na 99% wg mnie. Jedynie jakby odkryli jakąś dziurę w kodzie itp to jest szansa na wyprzedawanie się.

Z drugiej strony popatrzmy na ETH, którego jest 100 mln, a cena za sztukę jest dwa razy wyższa niż przy dashu, którego jest 50 razy mniej. Czy to jest olbrzymie niedoszacowanie monety - powodowane głównie brakiem marketingu devów - czy też rynek skutecznie wycenia użyteczność projektów to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Moja subiektywna opinia jest taka, że monetami typu eth, tron, eos, cardano, lisk ludzie się zawsze podniecali podczas gdy albo niewiele działalo, albo dużo naobiecywali, a jescze nie było nic zrobione. No cóż tak działa marketing. Z kolei dash zawsze był w cieniu. Dodatkowo wisiało nad tym projektem znamie premined, które również jest już zażegnane na 99%. Ewentualni beneficjenci tego procederu mieli już mnóstwo okazji się wyprzedać po korzystnych cenach.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości