W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » środa, 15 stycznia 2020, 13:45

Wymazywanie pisze: środa, 15 stycznia 2020, 13:38nwestorów "fundamentalnych" na rynku crypto cechuje wg mnie głównie jedna rzecz: bardzo łatwo wtapiają na cudownych iotach, nano, liskach i innych monetach, kierując się tym co oferują lub mają niby oferować. ;) To ślepa uliczka. Spekulacyjne ruchy nie są sztywno powiązane z rozwojem kodów monet, więc nie ma sensu inwestować bazując głównie na tym.

Pełna zgoda. Sam tak sie swego czasu naciąłem....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » środa, 15 stycznia 2020, 15:03

koparki pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 23:05gdyby była mocna i dynamiczna korekta na btc to z dużym prawdopodobieństwem będzie wzrost na parze XRP/BTC. Niby ten śmieć jest niepoterzbny na rynku krypto ale wciąż jest w TOP3 .
A z ciekawości zapytam czemu akurat przy korekcie na btc?
Do tej pory dołował sobie razem z bitkiem więc ja bym obstawiał wystrzał na xrp w przypadku kontynuacji wzrostów bitka lub konsolidacji. W przypadku mocnej korekty bitka obstawiam, że wszystko poleci na łeb. Oczywiście Twojego scenariusza też nie można wykluczyć ale ciekaw jestem skąd ten pomysł.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 15 stycznia 2020, 15:14

Canis Lupus ,
Rotacja aktywów, trend jest jasny , gdy bitek ma zadyszkę szukanie czegoś co jeszcze nie wzrosło a jest płynne i wysoko skapitalizowane. Bywały juz takie sytuacje na Ripple.
Osobiście Ripple nie dotykam bo nie widze w nim wartości fundamentalnej, ale to nadal jest alt top 3 , w pewnym sensie odwrotny ideowo i technicznie do btc wiec warto obserwować zachowanie podczas korekt na btc.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » środa, 15 stycznia 2020, 19:00

takie pytanie, do bardziej doświadczonych kolegów. Wątek wydaje się odpowiedni...chodzi o inwestycje mid-long term - ile aktywów na raz trzymiecie??
Ja po lekturze książek (dzięki @Wymazywanie ) mam sporą dywersyfikacje, aż czasami się zastanawiam, czy za dużo coinów na raz nie mam. Za dużo też nie jest dobrze, bo jednak co jakiś czas trzeba doglądać i sprawdzać, czy nie przegapiło się okazji na pewnego wróbla w garści zamiast gołębia na dachu...
Zakupy zrobiłem w 2 dużych transzach - jak bitek spadł 23.10 do 7,5k - i to było jednak za szybko, do tego ETH,LTC i XMR. Na tym jestem trochę na plus, druga większa transza 25.11 po spadku do 6,6k - BTC,TRX,BNB,ETH,XTZ,HEDGE,HT,ENJ,MKR,LINK. Potem dokupiłem jeszcze TRX jak poszedł w dół i w samym dołku udało się kupić ETC i ZEC. Po rozpoczęciu wzrostów część BTC wymieniłem na DASH ,BTG i dokupiłem jeszcze ZEC i ETC. (aktualnie btc=23,4% eth=13,9% reszta altów 62,6% portfela)
Ale do czego zmierzam - w sumie mam jak dobrze liczę 16 coinów. I czasami w natłoku dnia codziennego nie nadążam, żeby śledzić to wszystko.
Jak najoptymalniej zarządzać portfelem? Ile coinów trzymać?
Dodam jeszcze tylko, że mam osobny portfel na długoletni HODL, mam też trochę mocy obliczeniowej i mogę powiedzieć, że niektóre coiny kupuję przez to w promocyjnej cenie (ale też i niewielkich ilościach)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 stycznia 2020, 19:32

@adiqq Szczerze, to jestem przeciwny już portfolio mocno dywersyfikującym, bo nie widziałem żadnego chyba udanego, za to bardzo łatwo o wtopy na mniejszych shitach i jakieś tam plusiki na większych altach i BTC. Do tego każde jakie widziałem lub większość to buy & hodl, czyli w razie nietrafienia z nadchodzącym sprzyjającym trendem, mogiła. Mało kto myśli o SL w takich inwestycjach, to błąd, bo przeciez równiez inwestycje longterm mogą mieć ścinane straty. Wejście na longterm może być dobre przy braku wyraźnego trendu z 1-2-3 razy na rok albo i nie. Nie ma więc uzasadnienia do ograniczania się do buy & hodl, no chyba, że ktoś jest mistrzem wejścia w okolicach dołka.

Jakbym miał od nowa konstruować portfolio na długi okres (rok lub wyżej) określiłbym twarde jądro inwestycji (coś co zawsze trzymam i co ma dla mnie dużą wartość samo w sobie, nie tylko spekulacyjna - u mnie BTC, ETH, XMR). Druga część portfolio byłaby bardziej trendowa/spekulacyjna/ryzykowna i byłyby to rzeczy, które brałbym oczekując większych zysków kosztem większego ryzyka, ale też bardziej pilnując SL. Bo naprawdę nie sztuka zapakować Grin po 2$ czy Lisk po 2$ i twardogłowie twierdzić, że to ma potencjał. Wiele z mniejszych altów za rok czy dwa-trzy może tkwić nie na -98% ale na -99,95% lub nie istnieć. Nie ma sensu dawać mniejszym coinom tyle wiary co tym posiadającym takie chyba buffettowskie "value".

W takich długich inwestycjach warto chyba czekać na dobre wejście nawet i wiele miesięcy... Skoro ma to być na x lat. Skupowanie w chwili wymyślenia, że się chce to zacząć jest średnim pomysłem. Sam zacząłem to co robiłem w słabym momencie, na szczęście po 3 ms wyszedłem z minimalnym zyskiem. Jakbym nie wychodził pewnie doszłoby nawet i do -50%, teraz pewnie na -30%.

Ps. A jak bulkowski? Dobrze się czytało? Dla mnie mistrzostwo. Zwięzła, konkretna forma, przykłady, badania na tysiącach próbek do każdego wniosku i tezy. Profesjonalizm jak dla mnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 15 stycznia 2020, 19:49

@adiqq adekwatnie do osobowości i rodzaju spekulacji, tak abyś to ogarniał. Sam dobrze będziesz wiedział co masz robić robiąc to, książki i koledzy Ci tego nie powiedzą , każdy z nas jest inny. Ale pytasz o długoterminowe trzymanie, więc tu masz możliwość rozdrobnienia się jeśli jest taka Twoja wola i masz rozterkę wyboru, a z czasem możesz redukować rozdrobnienie przenosząc fiasko do aktywów twoim zdaniem lepszych w miarę jak sie klaruje sytuacja

Przede wszystkim rozbijaj typ aktywów - mam na myśli, że inwestuj też poza rynkiem krypto, to jest faktyczna skuteczna dywersyfikacja.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » środa, 15 stycznia 2020, 20:41

Wymazywanie pisze: środa, 15 stycznia 2020, 19:32Ps. A jak bulkowski? Dobrze się czytało? Dla mnie mistrzostwo. Zwięzła, konkretna forma, przykłady, badania na tysiącach próbek do każdego wniosku i tezy. Profesjonalizm jak dla mnie.

książki świetne, często wracam do nich i sprawdzam sobie pewne rzeczy. Na pewno za jakiś czas przeczytam jeszcze raz od początku.
Portfel inwestycyjny budowałem właśnie po własnej interpretacji tego co wyczytałem na forum i w książkach :)
Rdzeń na hodl i do bardziej aktywnego grania (może nie użyłem najlepszego określenia jak pisałem mid-long) to BTC,ETH i XMR. Wziąłem sobie też do serca to co pisał Bulkowski, że większt zysk da spółka która w zeszłym roku poszła do góry 100%, niż ta która spadła o 50% (i z powodu niskiej ceny, jest bardziej atrakcyjna w zakupie) Zrobiłem analizę coinów i wten sposób wybrałem coiny do inwestycji. Znalazłem perełki jak np HEDGE, który kupiłem za 0,7$ i potem dwa razy dokupywałem jak i kompletne niewypały, ale w miarę szybko wyszedłem z nich, minimalizując straty. Dużo mnie to nauczyło....starałem się też skupywać na dołkach i chyba nie poszło mi tutaj tak najgorzej - ale też miałem sporo szczęścia....
koparki pisze: środa, 15 stycznia 2020, 19:49i masz rozterkę wyboru

tak, rozterki chyba będę mieć zawsze....niejednokrotnie aż się prosi o realizację sporego zysku w %, ale fakt, że gram stosunkowo niewielkimi stawkami powoduje, że jestem bardziej skłonny do ryzyka i szukam jeszcze większych zysków.....
koparki pisze: środa, 15 stycznia 2020, 19:49Przede wszystkim rozbijaj typ aktywów - mam na myśli, że inwestuj też poza rynkiem krypto, to jest faktyczna skuteczna dywersyfikacja.

to będzie następny etap....kiedyś tam ;)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » czwartek, 16 stycznia 2020, 00:40

Wymazywanie pisze: środa, 15 stycznia 2020, 13:38
miso20 pisze: środa, 15 stycznia 2020, 13:08W Bitcoinie bedzie działo się coraz mniej, a w altach coraz więcej.
Dla mnie bardziej o wysokości wolumenów i dostępności na giełdach nie decyduje w żadnym razie rozwój danych altów, ale zwykła ich popularność, na którą mogą wpływać różne czynniki, rozwój też, ale nie jest on konieczny i główny. To tłumaczy np. fenomen LTC.


Otóż to. Dlatego właśnie uważam, że będzie tak jak opisałem wyżej, bo alty będą coraz popularniejsze. Nie liczą się fundamenty - będzie liczyć się masa newsów jaka sięp ojawi o altach. O to mi chodziło wcześniej. Za tym przyjdą ludzie i za tym wpompują swoją kasę, bo się sami będą nakręcać nazwajem. Dlatego Bitcoin straci poziomy dominacji jakie ma obecnie.

Mi nie musisz tłumaczyć tego, że to gównocoiny głównie i że nic sobą nie reprezentują. Ja też cię do tego nie chce przekonywać. Ja po prostu badam fakty i zjawiska i takie wnioski wysuwam. Bitcoin stopniowo straci dominację, bo ludzie będą się podniecać coraz częściej "nowymi sidechainami" czy iotami jak to opisałeś. Co chwiłe będzie coś nowego - będzie się działo coś na altach, a na btc nic.

Co nie znaczy, że to będzie postęp i dobra ścieżka rozwoju.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 16 stycznia 2020, 12:37

@miso20 Ja stawiam, że większej lub zbliżonej popularności jak BTC żaden alt prędko jednak nie uzyska. Ale za kilka-kilkanaście lat, kto wie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 stycznia 2020, 16:18

Po dłuższym śledzeniu opinii widać, że każda kryplowaluta, włączając nawet BTC z top 10(niżej to już niebyt), na którą opiniodawcy nie postawili akurat longa, to śmieć i scam.

BTC - axa, sprzedali się,
XRP - banksterzy, fejk crypto,
BCH - be cash, fork shitcoin,
BSV - scam, fake,
ETH - ico scam,
USDT - wash finex trejding, manipulacje kursem,
LTC - porzucony projekt, nie wspierany,

Dramat, zwłaszcza dla kogoś biorącego czynny udział w kilku wyżej wymienionych projektach zwalczających się wzajemnie obozów. Ale też dla kogoś nowego szukającego projektu dla siebie. Co to ukazuje i o czym świadczy w szerszej perspektywie? Popularność forum zyskała najwięcej gdy CENA btc osiągnęła niebotyczne wartości, zaś ponad połowa treści w rezultacie jest dyskusją o cenie i perspektywach, ostatnio niestety też wyewoluowało w odwrotną skrajność: debilne social mediowe naganianie. Poza tym wiedza kosztuje, moim zdaniem mało kto stabilnie zarabiający na rynkach będzie się chętnie dzielił swoimi technikami i jeszcze u samego źródła, bo to tak jakby grał na giełdzie przeciwko sobie samemu, a poza tym czas też kosztuje i jest sporym deficytem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 17 stycznia 2020, 20:05

amneziahaze pisze: piątek, 17 stycznia 2020, 16:18Poza tym wiedza kosztuje, moim zdaniem mało kto stabilnie zarabiający na rynkach będzie się chętnie dzielił swoimi technikami i jeszcze u samego źródła, bo to tak jakby grał na giełdzie przeciwko sobie samemu, a poza tym czas też kosztuje i jest sporym deficytem.
Czysto racjonalnie rozumując, to tak. Ale pamiętaj o tym, że każdy taki dialog publiczny o spekulacji osób, które faktycznie mają coś do powiedzenia i na tym zarabiają, to nie tylko wartość "oddana", ale też "uzyskana" od innej osoby z drugiej strony sieci. Od wielu tu osób można się czegoś dowiedzieć, a to, że z 60-80% nie ma nic do powiedzenia wartościowego, to chyba pokazuje też dysproporcje na rynku między dawcami kapitału a regularnie zarabiającymi. Więc dialog ma sens nawet jak sobie radzisz sam. Bo coś od siebie dając w dyskusji, możesz coś innego uzyskać, o czym nie wiedziałeś i co może się przydać.

No i po drugie: ludzie lubią rozmawiać. Trading i inwestowanie jest tak niszowe w społeczeństwie, że większość ludzi zwyczajnie nie ma z kim o tym pogadać, bo mało kto się tym zajmuje. Dlatego tacy ludzie mogą pogadać z innymi podobnymi online, przecież od tego jest Internet.

Masz rację: bydło na forum głównie reklamuje shity w których jest umoczone po pachy. No ale kumate osoby z łatwością to wyłapują, to bardzo zabawne i charakterystyczne. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 05:02

Wymazywanie pisze: piątek, 17 stycznia 2020, 20:05Trading i inwestowanie jest tak niszowe w społeczeństwie, że większość ludzi zwyczajnie nie ma z kim o tym pogadać, bo mało kto się tym zajmuje. Dlatego tacy ludzie mogą pogadać z innymi podobnymi online, przecież od tego jest Internet.
Szkoda, że nie gadają na przykład o transferach, gdzie czekanie na bloki w prawdziwych bitconach może przytłaczać w porównaniu do LTC czy TRX. Różnica jest KOLOSALNA.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:00

Zna się ktoś na ETC ? Troche za późne pytanie bo cena juz wzrosła o 100% w ostatnim czasie ale czy to w ogóle żyje i jest rozwijane ? Eth ma w planach co prawda niezbyt szybkich przejście na POS i czytałem że wtedy górnicy przejdą kopać ETC i będzie bardziej o to popularna niż jest teraz, ale z kolei ktoś mi powiedział że nikt nie będzie kopał ETC jak Eth będzie miało PoS bo wtedy to już BTC będzie po 25k$+ i każdy będzie kopał BTC mimo cen prądu. Czy jest sens kupować ETC i liczyć że jak ceny zaczną rosnąć wszystkiego to to ETC będzie mocno rosnać czy lepiej trzymać już normalne Eth mimo że jest 16 razy droższe ?
Ofc nie jako all in tylko jakiś w miare większy kawałek swoich coinów.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: emceef » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:05


Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:19

@Rumcajs zerknij tu poszukaj dapps na ETC: https://dappradar.com/
niem ma? no właśnie bo po co tracić czas i zasoby aby na śmiecia robić zdecentralizowane aplikacje? Nawet przyszły Lisk czy obecny IOST jest 100x bardziej innowacyjny. Powolne sieci nie nadają się do dapps a taka będzie etc bez pos. Dapps nie ma(nie liczę kilku tworów których nikt nie używa) i nie będzie na tę sieć
Z drugiej strony kariera rippla i bsv pokazuje że na kryptowalutowej loterii nawet śmieć moze być losem wygranym.
Cena moze wzrastać bo być może jest dyskontowana w ten sposób migracja mocy obliczeniowej do blockchaina etc gdy eth będzie przechodził na pos (karty amd rx spełniają się tylko na tym algorytmie). Moze ten blockchain będzie zagospodarowany do jakis celów, choć stawiam raczej na cele dziwaczne i naciągane aby podciągnąć cenę.

Dodano po 6 minutach 39 sekundach:
emceef pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:05odnośnie ETC: https://www.spidersweb.pl/2019/01/ether ... ak-51.html
na bitfinex aby zasilić rachunek ETC musisz czekać wiele godzin (400 potwierdzeń), nie sprzyja to popularyzacji i nie ma to sensu ani przeznaczenia do czegokolwiek poza pump&dump
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:20

emceef pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:05 odnośnie ETC: https://www.spidersweb.pl/2019/01/ether ... ak-51.html
widziałeś date tego newsa??
Rumcajs pisze: Zna się ktoś na ETC ? Troche za późne pytanie bo cena juz wzrosła o 100% w ostatnim czasie ale czy to w ogóle żyje i jest rozwijane ? Eth ma w planach co prawda niezbyt szybkich przejście na POS i czytałem że wtedy górnicy przejdą kopać ETC i będzie bardziej o to popularna niż jest teraz, ale z kolei ktoś mi powiedział że nikt nie będzie kopał ETC jak Eth będzie miało PoS bo wtedy to już BTC będzie po 25k$+ i każdy będzie kopał BTC mimo cen prądu. Czy jest sens kupować ETC i liczyć że jak ceny zaczną rosnąć wszystkiego to to ETC będzie mocno rosnać czy lepiej trzymać już normalne Eth mimo że jest 16 razy droższe ?
Ofc nie jako all in tylko jakiś w miare większy kawałek swoich coinów.
tak, przeszło niedawno kolejne 2 hardforki , na ten rok planowany jest kolejny - Aztlan
To za pewnić kompatybilność z łancuchem ETH.
Ja osobiście dalej trzymam częśc portfela w ETC i nie mam zamiary się go pozbywać... (liczę na znacznie większy zarobek, niż te ostanie ponad 100%)
a czy będzie rosnąć?!? moim zdaniem tak...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:23

adiqq pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:20widziałeś date tego newsa??
data może nieświeża ale 400 potwierdzeń nadal wymagane. I ryzyko kursowe związane z atakiem 51 wciąż aktualne.
adiqq pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:20To za pewnić kompatybilność z łancuchem ETH
opowiedz wiącej o tej kompatybilności , dapps pisane na eth będzie można użyć w sieci etc? ale po co?
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:35

@koparki - nie jestem ekspertem do tego, nie wiem jak to detalach ma wyglądać.
Pewne jest, że wprowdzono modyfikacje które wczesniej wprowadziło ETH i Aztlan fork ma zapewnić kompatybilność.
tutaj są chyba odpowiedzi na część pytań, które się nasuwają
https://www.trustnodes.com/2020/01/20/e ... ik-buterin

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:50

adiqq pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:35tutaj są chyba odpowiedzi na część pytań, które się nasuwają
https://www.trustnodes.com/2020/01/20/e ... ik-buterin

czyli tak jak powiedziałem wcześniej:
koparki pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:19Moze ten blockchain będzie zagospodarowany do jakis celów, choć stawiam raczej na cele dziwaczne i naciągane aby podciągnąć cenę.
Poza tym z artykułu dowiadujemy się też o animatorze ETC związanym z Coindesk, może z DCG w tle.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 23 stycznia 2020, 12:03

Biorąc pod uwagę, że skupiam się przede wszystkim na cenie w niczym mi to nie przeszkadza.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości