W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 23 października 2017, 10:43

ekonokomik pisze: dlaczego NIE powinienem longować CLAM?
może dlatego? Obrazek I ogółem cały ten rynek jest po prostu niestabilny kompletnie.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wesley » poniedziałek, 23 października 2017, 13:49

ekonokomik pisze:
...
Pytanie jak zwykle: dlaczego NIE powinienem longować CLAM? ;)
Dziękuję za pomoc.
coś drgnęło, z 0,00057 na 0,00065 ;)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 23 października 2017, 16:41

@amneziahaze, ale Ty sugerujesz, że na altach wogóle nie należy grać, bo są nieprzewidywalne :)
A to nie jest odpowiedź na moje konkretne pytanie. Mi bardziej chodziło o to, czy to scam, czy są jakieś newsy, które przegapiłem itp.
Bo jeśli nie ma takich przesłanek, to jest to dla mnie mocny kandydat. CLAM jest na poziomie swojej podłogi a może i niżej (przez większość 2016, czyli jeszcze przed bańką był wart 2x więcej niż dziś) i wzrost teraz nawet o 100% nie byłby specjalnie spektakularnym odbiciem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Początkująca » poniedziałek, 23 października 2017, 16:50

Nie wiem czy jest taki wątek, jak nowe waluty i opinia o nich? Bo chciałam się zapytać, czy ktoś coś wie na temat Lifestylecoin ? Ich strona wygląda ciekawie, ale czy to jest przyszłościowe? :) Wiecie coś o tym? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 23 października 2017, 17:05

@Początkująca, a jakie masz zamiary wobec tej monety? Chciałabyś szybko sprzedać z zyskiem czy np. chiałabyś być ambasadorem i członkiem społeczności lsc.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 23 października 2017, 17:21

alty w relacji do $ nabierają rozpędu do spadania ;( przeliczył sie ten kto stawiał na to ze bitek pociagnie jeszcze jedną fale wzrostową na altach... z drugiej strony dysproporcja duże alty wzgledem btc jest już na poziomach kuszących ... ja sie skusiłem kilka dni temu na sc i golem i wygląda to marnie
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 23 października 2017, 17:26

ja trafiłem ze stratisem. Ale się przeliczyłem z xrp. Myślałem, że jak stellar zacznie podrygiwać, a tu słabizna straszna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 23 października 2017, 17:50

ekonokomik pisze: @amneziahaze, ale Ty sugerujesz, że na altach wogóle nie należy grać, bo są nieprzewidywalne :)
A to nie jest odpowiedź na moje konkretne pytanie. Mi bardziej chodziło o to, czy to scam, czy są jakieś newsy, które przegapiłem itp.
Ale sam zobacz jak lata obcowania z krypto zmieniły Twoją perspektywę postrzegania danego kursu. Czy to scam, czy podróba, czy dump etc etc a mi gra na giełdzie się z tym nie kojarzy. Raczej ucząc się grać na giełdzie podchodziłem i podchodzę do kryptowalut z dystansem, bo wiem że i tak są mniej przewidywalne aniżeli typowy kurs giełdowy[a to kojarzy mi się raczej z hazardem a nie inwestowaniem, nawet spekulacją na wykresach]. Czy się mylę jednak?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Początkująca » poniedziałek, 23 października 2017, 18:00

Canis Lupus pisze: @Początkująca, a jakie masz zamiary wobec tej monety? Chciałabyś szybko sprzedać z zyskiem czy np. chiałabyś być ambasadorem i członkiem społeczności lsc.
Szybko sprzedać z zyskiem to się chyba nie da, bo wygląda na to, że mały obrót jest. Myślałam raczej o kupnie i czekaniu na lepsze czasy. Szukam czegoś taniego, żeby kupić dużą ilość za małe pieniądze i trzymać w "skarpecie" ;) Nie mam za dużo możliwości, bo trzymam sie polskich giełd, w dodatku takich, gdzie kupuje sie za złotówki. Ambasadorem raczej nie chcę być :) A Ty cos wiesz o tej walucie i całym programie? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 23 października 2017, 18:15

@Początkująca, poczytałem o tym po Twoim poście. Decyzja czy warto kupić należy do Ciebie. Mogę udzielić kilku wskazówek ale nie daję gotowych rozwiązań. Musisz włożyć trochę pracy, w końcu chcesz zainwestować pieniądze.
Porównaj jaką cenę lsc miało po wejściu na giełdę a jaką ma teraz.
Sprawdź czy mają, forum, slacka. Może warto się tam zarejestrować i pogadać z tymi ludźmi?
Poczytaj na forum czy warto trzymać monety na giełdzie czy lepiej u siebie w portfelu.
Jeśli to jest inwestycja długoterminowa to poczytaj jak możesz zarabiać lsc (jest na ich stronie).
Na forum znajdziesz również tematy dotyczące bezpieczeństwa przechowywania danych na kompie.
Obmyśl strategię, przygotuj się.
I witaj w świecie kryptowalut.
Powodzenia

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Początkująca » poniedziałek, 23 października 2017, 18:27

Canis Lupus pisze: @Początkująca, poczytałem o tym po Twoim poście. Decyzja czy warto kupić należy do Ciebie. Mogę udzielić kilku wskazówek ale nie daję gotowych rozwiązań. Musisz włożyć trochę pracy, w końcu chcesz zainwestować pieniądze.
Porównaj jaką cenę lsc miało po wejściu na giełdę a jaką ma teraz.
Sprawdź czy mają, forum, slacka. Może warto się tam zarejestrować i pogadać z tymi ludźmi?
Poczytaj na forum czy warto trzymać monety na giełdzie czy lepiej u siebie w portfelu.
Jeśli to jest inwestycja długoterminowa to poczytaj jak możesz zarabiać lsc (jest na ich stronie).
Na forum znajdziesz również tematy dotyczące bezpieczeństwa przechowywania danych na kompie.
Obmyśl strategię, przygotuj się.
I witaj w świecie kryptowalut.
Powodzenia
Dziękuję za pomoc :) Poczytam, popytam, ale i tak nie wiadomo, czy coś z tego będzie, bo to jest kolejny spośród wielu, wielu pomysłów. Na Beatcoin są jakieś śmieszne coiny jak np. Wapniak coin. Nie wiem, czy stamtąd nie uciekać :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: akos » poniedziałek, 23 października 2017, 18:30

amneziahaze pisze:
ekonokomik pisze: @amneziahaze, ale Ty sugerujesz, że na altach wogóle nie należy grać, bo są nieprzewidywalne :)
A to nie jest odpowiedź na moje konkretne pytanie. Mi bardziej chodziło o to, czy to scam, czy są jakieś newsy, które przegapiłem itp.
Ale sam zobacz jak lata obcowania z krypto zmieniły Twoją perspektywę postrzegania danego kursu. Czy to scam, czy podróba, czy dump etc etc a mi gra na giełdzie się z tym nie kojarzy. Raczej ucząc się grać na giełdzie podchodziłem i podchodzę do kryptowalut z dystansem, bo wiem że i tak są mniej przewidywalne aniżeli typowy kurs giełdowy[a to kojarzy mi się raczej z hazardem a nie inwestowaniem, nawet spekulacją na wykresach]. Czy się mylę jednak?
Tak, mniej przewidywalne? To postaraj się przewidzieć takie wydarzenia jak spadek o 70% w ciągu kilku dni :] https://comparic.pl/petrolinvest-traci- ... cyzje-knf/ Ok, mówisz "typowy kurs giełdowy", ale jak ocenić przed krachem / wystrzałem, który jest "typowy"? Przed faktem to każdy jest "typowy" :) Jest sobie spółka, niby cacy, analizujemy newsy, sprawozdania finansowe itd. aż tu nagle katastrofa po decyzji urzędnika. Albo weźmy rynek walut, sielanka, jakieś daytradingi, nic się spektakularnego nie dzieje, nagle pyk, uwolnienie kursu franka, kto grał na spadek skacze z okna :) Przykłady można mnożyć a w porównaniu do większości spółeczek z GPW bitek i top alty wyglądają niemal jak blue chipy, trudno jest nimi naprawdę mocno wstrząsnąć pojedynczym shit newsem, trzeba coraz większe działa wytaczać, na ogół spadają po prostu same z siebie ze względu na realizację zysków, fud medialny jedynie trochę w tym pomaga. Te nasze podwórko krypto to jest tak naprawdę takie samo jak inne tradycyjne i niby wyregulowane rynki tylko, że w pigułce - coś jak eksperyment socjologiczny, te same zachowania, kombinacje oraz te same zaskakujące (choć pewnie nie insiderów) motywy i motywiki co wszędzie tylko w wydzielonej piaskownicy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lagoon » poniedziałek, 23 października 2017, 18:52

@koparki
Co cie podkusilo na tego golema wg. Mnieto tylko cud uratuje ta walute .
Przeciez przy dzisiejszej ilosci walut to oprocz super kursu musi byc albo projekt ktory dziala lub befzie dzialal albo super reklama i promocja coina a on nie ma nic.Natomiast sc ma wszystko co trzeba oprocz jednej rzeczy inflacja jest tak straszna ze matematycznie nie jest mozliwy wzrost znaczacy tego coina przy 100mld jedynie szybkie odbicia.wykresy fajna rzecz ale jeszcze matematyka i promocja coina jest teraz wazna.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 23 października 2017, 18:57

Lagoon pisze: @koparki
Co cie podkusilo na tego golema wg. Mnieto tylko cud uratuje ta walute .
Przeciez przy dzisiejszej ilosci walut to oprocz super kursu musi byc albo projekt ktory dziala lub befzie dzialal albo super reklama i promocja coina a on nie ma nic.Natomiast sc ma wszystko co trzeba oprocz jednej rzeczy inflacja jest tak straszna ze matematycznie nie jest mozliwy wzrost znaczacy tego coina przy 100mld jedynie szybkie odbicia.wykresy fajna rzecz ale jeszcze matematyka i promocja coina jest teraz wazna.
Pare postów wyżej ktoś pisał ,że inflacja na sc zaraz się zmniejszy...po update będzie 'przepalona' część coinów.
Także kuszący się robi ten altcoin :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 23 października 2017, 19:03

STR - w 1D rysuje się wielki trójkąt...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lagoon » poniedziałek, 23 października 2017, 19:11

@szlagaag
Ale przeciez ludziom na adresach i gieldzie ich nie popali chyba chodzi o mniejszy przyrost czyli zmniejszenie inflacji.Ba jak przeciez np. Masz 10tys to nie zniknie ci i bedzie 9tys

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 23 października 2017, 19:39

akos pisze: Tak, mniej przewidywalne?
Zdecydowanie mniej od stabilnych sdr'ów na przykład.
akos pisze: To postaraj się przewidzieć takie wydarzenia jak spadek o 70% w ciągu kilku dni :]
Ale o czym ty w ogole do mnie rozmawiasz? Ja mam na myśli ruchy świecowe, trendy, a nie typowe pompowanie, czy przekrety z wash trejdingiem. Zejdzmy na ziemię.
akos pisze: Albo weźmy rynek walut, sielanka, jakieś daytradingi, nic się spektakularnego nie dzieje, nagle pyk, uwolnienie kursu franka, kto grał na spadek skacze z okna
Nie porównasz tego w żaden sposób. Nie łudź się.
akos pisze: Te nasze podwórko krypto to jest tak naprawdę takie samo jak inne tradycyjne i niby wyregulowane rynki tylko, że w pigułce - coś jak eksperyment socjologiczny, te same zachowania, kombinacje oraz te same zaskakujące (choć pewnie nie insiderów) motywy i motywiki co wszędzie tylko w wydzielonej piaskownicy.
Mam nadzieję, że masz równie duże doświadczenia z gry na gpw czy sdrach jak w kryptowalutach. :(

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 23 października 2017, 19:40

@Lagoon, dzięki za wypowiedź.
Tutaj szerzej jest opisany temat SC:
https://forum.sia.tech/topic/161/about- ... and-supply
GOLEM:
https://blog.golemproject.net/11-after- ... 7b8dd6df85
https://github.com/golemfactory/golem
Nie sprawdziłem jak się ma konkutent Golema, moze ktoś to analizował?
Golem ostatnio nawet miał wybicie ale go zgasili tak jak bitcoincasha, aż trudno uwierzyć ale to chyba fakt że 95% userów weszło w BTC dla BTG porzucając dosłownie wszystko inne
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lagoon » poniedziałek, 23 października 2017, 20:43

@koparki
Jezeli masz na mysli jako konkurenta golema XEL to mial sie duzo lepiej ale od miesiaca nic o nim nie czytalem a cene ma swietna wybralbym mimo to xel.A najbardziej wybieram ze sredniej polki teraz adx.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: aprojection » poniedziałek, 23 października 2017, 20:47

koparki pisze:
Nie sprawdziłem jak się ma konkutent Golema, moze ktoś to analizował?
Golem ostatnio nawet miał wybicie ale go zgasili tak jak bitcoincasha, aż trudno uwierzyć ale to chyba fakt że 95% userów weszło w BTC dla BTG porzucając dosłownie wszystko inne
Jesli chodzi o konkurencje Golema, jesli jeszcze nie doczytales:

https://blog.sonm.io/sonm-updates-and-s ... 4d355cea6f. W skrocie:
Core releases:
(1) “MVP-testnet” (former v0.3 “ARCH”) — December 2017 — January 2018.
The first major release will contain the minimum viable product (MVP) and will be launched on the Ethereum test network (RINKEBY).
This release will contain core market functions and will provide operational IaaS product, which can be used by an applications with their own scaling logic and data management (application level).
Examples:
*Face recognition in video streams using ML
*Video rendering (e.g., using Blender renderer)
*Web hosting (at the first stage with public data: for example, content delivery networks, wiki-like websites)
*Scientific calculations
*Backend for managed data storage services (object storage, NAS); encryption and replication performed by client nodes
*SONM nodes can be used for large-scale deployment of new projects (including crypto projects): for example, content delivery systems, decentralised web hosting platforms, or even new crypto currencies wishing to gain scale quickly.
(2) “Rating system pack” (former v0.4 “POWER”) — February — March 2018
(3) “Arbitrage and various features pack” (former v0.5 “VIRT”) — May — June 2018
(...)

Wallet:
(1) “Wallet prototype” — around December 2017.
(2) “Market GUI” — February — March 2018
*Functionality with the SONM network — create profile, etc.
*Browser for sites (hubs)
*Marketplace GUI — sell or buy resources.
(...)
Twitter:

Kod: Zaznacz cały

This winter we'll publish the new marketplace where anyone can lent his equipment in exchange for SONM token.
Takze w calkiem niedalekiej przyszlosci, mozemy sie spodziewac czegos na swoj sposob "dzialajacego" ;-). Nastroje w SM pozytywne. Troche przespalem moment jak SNM bujal sie w okolicach 5000s, ale jestem dobrej longtermowej mysli ;D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości