W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: MinningClub » środa, 21 marca 2018, 16:23

Linx - pewnie będzie ładnie pompowany o ile btc pozwoli. "duże" newsy w weekend.
41% od wczoraj.
Mała ilość coinow w obiegu - spore możliwości.

EOS -50k ETH wysłał na giełdy celem sprzedazy

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » środa, 21 marca 2018, 17:06

MinningClub pisze: EOS -50k ETH wysłał na giełdy celem sprzedazy
możesz rozwinąć? sugerujesz wzrosty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 21 marca 2018, 18:04

@gofer, A jak. Przecież każdy wie, że ewentualna sprzedaż 50,000 Eth łatwo spowoduje wzrost ceny Eth.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » środa, 21 marca 2018, 18:13

@Wymazywanie, Prima Aprilis za niespełna dwa tygodnie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 21 marca 2018, 18:23

@leszek555, Nie nazwałbym tego na altach żadnym wystrzałem. Zwykłe odbicia +20 czy +30% w 2-3 dni, po spadkach wiele tygodni i najczęściej - 70 do -80% spadku od ATH to bardzo normalna rzecz. Czy alty ruszą konkretnie, to nie mam pojęcia. Ale warunki do tego już są, bo spadły bardzo dużo. Nie znaczy to jednak, że nie mogą więcej. Co można więc zrobić? Po pierwsze jeśli ktoś chce kupić alty to niech się liczy z tym, że jeśli oczekuje konkretnych zysków, to jeśli nastąpią, mogą wymagać sporo czasu. Czyli jak już kupować to raczej na mid/long (tygodnie, miesiące). Wiąże się z tym to, że łatwo kupić coś, co spadnie niżej. Jedynie idealni łowcy dołków przed zmianą trendu nie są na to narażeni. Więc można przemyśleć jakąś taktykę SL ale też ostrzegam przed ścinaniem strat w takim rynku, o wysokości np. -5 czy -10%. Dlaczego? Bo jeśli nie kupiłeś dołka lub nie kupiłeś tuż przed mocnym impulsem wzrostowym w zmianie trendu, to bardzo łatwo kupić i widzieć godziny czy dni potem spadek ceny. Więc kupując w takiej fazie rynku (po spadkach dużych, który malutko odbił i ma perspektywę znacznie większych odbić ale jeszcze nie rusza i łatwo by spadał dalej) trzeba z miejsca sobie przyjąć, że łatwo by cena spadła jeszcze niżej. Problemem może być jednak dopiero przebicie ostatnich dołków - wtedy nadal dylemat, czy wiele niżej poleci i warto SL czy mało i warto pomęczyć się te kilka % bo i tak wzrośnie.
Jeśli ktoś chce DT altów, to niech gra tylko odbicia po spadkach.
Zakupy na mid/long już mają jakiś sens, ale jasne, że może polecieć niżej.
Najważniejsze jednak, że jest jakaś podstawa do zakupów, na pewno mądrzej jest ryzykować po spadkach -80% niż podczas nasilonej hossy.

Teoretycznie rozsądny wydaje się model:
-zakup na mid/long wartościowych projektów - i bach na portfel, nie trzymamy na giełdzie nic poza grą dt
-zakup transzami (to zniweluje trochę negatywny wpływ punktu poniżej)
-zakup ze świadomością, że spadnie ciut niżej
-taktyka SL w której zawsze trzeba trochę szczęścia (bo raz sl -5% to wybawienie bo leci -40% a raz to głupota bo leci potem +30%) i która jest mniej potrzebna jeśli kupujemy transzami

Osobiście wolę ryzykować i nawet przegrywać na czymś co już dużo spadło niż ryzykować i przegrywać po silnych wzrostach. W pierwszym przypadku decyzje mają większą dla mnie podstawę, chociaż rezultat przychodzi później niż podczas silnego trendu. Niestety ryzyko też jest niemałe, bo crypto to rynek wydmuszek i obietnic, jest mało używany poza spekulacją i tutaj coś co spadło o 80% od szczytu może spadać kolejne % niżej i nie ma żadnego związku z wartością projektu. Po prostu jak jest rynek tak mocno spekulacyjny to mamy odloty w obie strony, i wzrostowe i spadkowe i prawie zawsze jest to niezależne od wartości projektów, którą ciężko określić lub raczej której nie da się określić.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Specjalista » środa, 21 marca 2018, 19:58

Jak przesłać TRX z portfela na giełde ? Poprzez myetherwallet nie mogę, ponieważ brak w opcjach wysyłki tego tokenu . Ktoś wie ?
Ostatnio zmieniony środa, 21 marca 2018, 21:28 przez Specjalista, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » środa, 21 marca 2018, 21:26

@Specjalista, chyba musisz go dodać w MEW.
"Add custom token"
Decimals 6

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Specjalista » środa, 21 marca 2018, 21:28

gofer pisze: @Specjalista, chyba musisz go dodać w MEW.
"Add custom token"
Decimals 6
Dzięki wszedłem tutaj skasować ostatni post ale się nie dało ;) znalazłem sposób właśnie taki sam jak opisałeś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Krachu1895 » środa, 21 marca 2018, 22:51

@Wymazywanie,
Bez obrazy, ale czy czytałeś w ogóle coś o tym SpaceChain poza postem Paprykarza? Bo zdążyłeś ocenić go już jako shitcoina, a mi wydaje się, że to naprawdę może być świetny projekt. Przyznam szczerze, że wcześniej się z czymś takim nie spotkałem więc nie wiem czy już kiedyś projekty o podobnej skali upadały, ale to naprawdę wygląda imponująco. Za projektem stoją giganci branży Jeff Garzik i Tim Draper. Projekt jest stosunkowo młody i obecnie znajduje się na jakichś beznadziejnych giełdach, ale w planach mają już wejście na duże giełdy i to niedługo. Ogólnie Spacechain wydaje mi się to o wiele bardziej wiarygodny niż większość kryptowalut bo tutaj robią to bogaci ludzie którzy wierzą w ten projekt a nie ludzie który swoimi projektami chcą się dorobić.

Póki co mam mieszane uczucia bo tak jak powiedziałem - pierwszy raz spotykam się z czymś takim, ale widzę tu ogromny potencjał. Nawet podejrzanie zbyt ogromny.

Czy mógłbyś powiedzieć co ciebie odpycha w tym projekcie poza wadami jakie wymienił paprykarz?


@paprykarz18,
Super research, podałbyś linka do tej informacji o nowej giełdzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » czwartek, 22 marca 2018, 01:24

Krachu1895 pisze: Ogólnie Spacechain wydaje mi się to o wiele bardziej wiarygodny niż większość kryptowalut bo tutaj robią to bogaci ludzie którzy wierzą w ten projekt a nie ludzie który swoimi projektami chcą się dorobić.
Chyba nie wiesz jak ludzie bogaci są chciwi. To ze się ktoś dorobił czegoś ponad przeciętna nie oznacza ze będzie teraz świętym Mikołajem. Apetyt rośnie w miare jedzenia ;) Oczywiście jest są różne indywidualności, mówię ogolnie. Dla mnie shit ale jak każdy shit może dać zarobic
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 22 marca 2018, 07:52

Krachu1895 pisze: @paprykarz18,
Super research, podałbyś linka do tej informacji o nowej giełdzie?
Na telegramie ludzie tradycyjnie o to pytają i Jeff wielokrotnie odpowiadał. Jedynie, co na piśmie mogę podlinkować, to AMA, w którym są dwa słowa na temat giełd

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Zetsu » czwartek, 22 marca 2018, 09:58

Czy słyszeliście o Nebula Network? Prezentowali się jakiś czas temu na ReaktorX w Warszawie i przyznam, że słuchałem z zaciekawieniem. Będzie to chmura danych oparta na własnym blockchainie z pokryciem w postaci przestrzeni dyskowej i mocy obliczeniowej. Kurs ma być stabilny jak w przypadku USDT i ukształtuje się na poziomie 5$. Ciekawe czy rośnie następca Sia :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Krachu1895 » czwartek, 22 marca 2018, 12:45

@Kluka,
Nie no oczywiście, na pewno nie robią tego, żeby to inni ludzie mogli zarobić ;) Bardziej chodzi mi o to, że skoro wszedł w to taki człowiek jak Tim Draper, to znaczy, że widzi w tym zysk. Nie trzeba chyba dodawać, że nie chodzi tu o zysk rzędu kilku milionów. Wiesz sam fakt, że mają własną satelitę (czy tam 2, już nie pamiętam) o czymś świadczy. Jeśli jesteście w stanie zaufać grupce informatyków którzy stworzyli ładną stronę, napisali whitepaper i rozrysowali jakiś roadmap, to czemu by nie zaufać grupie która zrobiła to wszystko, ale ma po swojej stronie duże nazwiska i inwestuje w projekt ogromne pieniądze (według cennika SpaceX wysłanie własnego satelity to koszt 60-90 mln $). Ja póki co jestem kupiony i wierzę, że ten projekt będzie wielki. Chociaż możliwe, że troszkę za bardzo się nakręcam :) Czas pokarze.

@paprykarz18,
No właśnie wczoraj już zobaczyłem tą informację na telegramie, ale zastanawiało mnie to, bo w tym wywiadzie sprzed dwóch tygodni Garzik mówi, że aby wejść na jakąś dużą giełdę potrzeba dużo czasu ( miesiące ). Te dwie informacje jakby kłócą się ze sobą. chyba, że teraz wejdą na jakąś mniejszą. Chyba musimy zaczekać, żeby się przekonać.

Powiedz mi jeszcze, czy próbowałeś kupić SPC na którejś z obecnych giełd? Bo jak próbuję wejść na Exxa to wyskakuje mi komunikat, że nie jest to bezpieczne połączenie, a o AllCoin'ie słyszałem, że to scamerska giełda. Jest jeszcze Coinnest, ale o tym nic nie wiem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 22 marca 2018, 14:56

Krachu1895 pisze:Powiedz mi jeszcze, czy próbowałeś kupić SPC na którejś z obecnych giełd?
Kupiłem trochę na EXX. Ostrzeżenie mi nie wyskakuje, za to giełda często się wiesza lub całkiem znika. Ogólnie nie polecam, aczkolwiek chcąc kupić SPC chyba nie ma w tej chwili lepszej opcji.
Do tego projektu trzeba dużo cierpliwości, w kwestii giełd i nie tylko :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Krachu1895 » czwartek, 22 marca 2018, 15:51

Ludziska!
Polecam teraz wszystkim skierować jedno oko na projekt Monetha (drugie oczywiście na BTC, bo to on obecnie dyktuje kurs całego rynku), tylko ostrożnie, żeby nie dostać zeza. No więc jeśli ktoś jeszcze o nim nie słyszał, Monetha ma być konkurentem dla PayPal'a. Co ciekawe do teamu Monethy nie tak dawno dołączył Eric Duprat, który pełnił w PayPal rolę General Manager Mobile w latach 2008-2011. Dla chętnych link do jego profilu:

https://www.crunchbase.com/person/eric- ... n-overview

Tak więc pisze wam o tym wszystkim dlatego, że lada moment (31 marca) Monetha startuje z betą swojej aplikacji oraz nową stroną. Obecnie cena jest niższa od tej z ICO i zaledwie dwa razy wyższa od najniższej odnotowanej.

Ogólnie mam mieszane uczucia co do tego projektu. Z jednej strony wszystko wygląda ambitnie i obiecująco, a z drugiej czegoś mi tu brakuje. Może to ich marketing (czy raczej jego brak), a może ilość dostępnych informacji na temat projektu. W każdym bądź razie koniec marca zapowiada się na duże wydarzenie dla nich i jeśli aplikacja nie zawiedzie a strona będzie dobrze przygotowana, to myślę, że może dojść do wystrzału (oczywiście na tyle na ile bitcoin pozwoli).

Także przyjrzyjcie się temu projektowi, bo wydaje mi się wart uwagi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: FortiDude » czwartek, 22 marca 2018, 16:02

przeczytalem sobie kilka stron wątku z przed kilku pt (2013/2014) i jedyny altcoin z tamtych czasow o jakim słychać do dzisiaj to LiteCoin.

To chyba zły znak :p

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gunbus » czwartek, 22 marca 2018, 21:06

FortiDude pisze:To chyba zły znak :p
Może tak, a może nie. Wtedy były inne czasy, o BTC mało kto słyszał (a wielu z tych co słyszeli, nie brało "na poważnie"), a co dopiero o innych krypto. Z drugiej strony na pewno wiele z obecnych altów to shity, piramidy itd. wiele z nich w końcu zniknie.

Może wtedy nie był właściwy moment dla krypto (poza BTC o/c), może teraz też nie jest właściwy (w Polsce na pewno nie jest).

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: lechit27 » czwartek, 22 marca 2018, 21:57

Ja jestem zapakowany w High Performance Blockchain :D Pod koniec marca mają testnet może być ciekawie :D

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pawlo1508 » piątek, 23 marca 2018, 09:46

Na jaki portfel można SPC przelać ?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wirknc » piątek, 23 marca 2018, 09:55

Chciałbym wam podrzucić token na którym zarobiłem już mnóstwo pieniędzy jak dla mnie, a mianowicie Qvolta symbol qvt. Już go tu kiedyś wrzucałem, napewno mój post jest gdzieś w odmętach tego tematu, wtedy kosztował 20 centów... ATH prawie 3$. Aktualnie w cenie 30+ centów, market cap niecałe 3m. 2 kwietnia oficjalny start platformy. Platforma to takie localbitcoins tylko o wiele prostsze w obsłudze i z przyjemniejszym interfacem. Tokeny służą do wykupienia planów taryfowych. W maju aplikacja na telefon która moim zdaniem wygląda świetnie (screeny chyba na Facebook. Nie pamietam). Dotychczas nie było żadnego marketingu, team jak twierdzą zacznie marketing dopiero po uruchomieniu platformy bo uważają że w świecie kryptowalut newsy są bardzo szybko zapomniane. Według mnie warto wejść chociaż drobnymi żeby 2 kwietnia sprzedać newsa. Ale są też minusy jak niski volume, team ma ponad 1/3 tokenow, strasznie trudna akumulacja... Dla mnie trwała tygodniami aby nie zjadać order booka, to pierwszy projekt niedoswiadczonego teamu.
Pewnie ten post brzmi jak naganianie ale tak naprawdę mam nadzieję że chociaż kilku użytkowników tego forum poprostu skorzysta! Tak jak ja skorzystałem wiele razy z tego forum! Niech Każdy przeprowadzi swój własny reserch !!!! Teraz sytuacja na rynku jest dużo gorsza i raczej takiej pompy bym się nie spodziewał BTC może wszystko popsuć.
https://qvolta.com
https://coinmarketcap.com/currencies/qvolta/#markets
To jest mój jedyny shitcoin którego trzymam na loooong. Niedługo wrzucę jakieś drobne w ebet którego uważam za totalnego shitcoina ale w kwietniu powinien dać zarobić 100%++ ale to raczej ekstremalne ryzyko pozdrawiam.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości