W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: DarkAir » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 09:02

Co sądzicie o SIA ? . Ma jeszcze szansę na odbicie ? Kupiłem 16k po 640 , i zastanawiam sie czy to nie był błąd .. Sprzedać w dołku i ograniczyć straty , czy zostawić na long i jakoś będzie ?:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 10:42

DarkAir pisze: Co sądzicie o SIA ? . Ma jeszcze szansę na odbicie ? Kupiłem 16k po 640 , i zastanawiam sie czy to nie był błąd .. Sprzedać w dołku i ograniczyć straty , czy zostawić na long i jakoś będzie ?:)
to o co pytasz powinieneś ustalić sobie sam...przed kupnem :shock:

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: neo696 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 15:12

Tak przeglądam projekty i chyba mam coś ciekawego co jeszcze na tej bańce nie wzrosło aż tak bardzo , chodzi o Voxels (VOX) wydaje sie że VR to przyszłość :D . Myśle że w najbliższych miesiącach może wzrosnąć kilkukrotnie chociażby dlatego że w ostatnim czasie wszystko co jeszcze nie wzrosło jest ładnie pompowane :twisted: Co o tym myślicie dobry typ ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 16:25

neo696 pisze: wszystko co jeszcze nie wzrosło jest ładnie pompowane
Te czasy juz minely.. osobiscie sie pomalu ewakuuje, pomału bo licze na chwilowe odbicia.. ale jest tez duza szansa ze bedzie tylko spadać
Tak jak bylismy zdziwienie wysokoscia wzrostow tak bedziemy zdziwieni wielkoscia spadkow..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: neo696 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 16:58

Ja myślę że jesteśmy dopiero na początku drogi kryptowaluty ,smart kontrakty wszystko to dopiero przenika do świadomości ludzi . Zróbcie sobie taki test w otoczeniu najbliższej rodziny i znajomych spytajcie ich co to jest Bitcoin albo Ethereum o BTC jeszcze ktoś słyszał ale o innych krypto to prawie nikt nie ma pojęcia. Wiecej ludzi słyszało o scamach typu Onecoin lub Dascoin :( . Osobiście wierzę że jesteśmy u progu zmian które czekają cały system finansowy a ta bańka ma inne podstawy niż ta w 2013 roku :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:05

neo696 pisze: Ja myślę że jesteśmy dopiero na początku drogi kryptowaluty
TO nie oznacza, że rynek nie będzie miał mocnych korekt, które na chart'ach będą wyglądać jak crash'e.
neo696 pisze:smart kontrakty wszystko to dopiero przenika do świadomości ludzi
TO nie oznacza, że smart kontrakty utrzymają się na dłużej - to tylko spekulacja
neo696 pisze:Zróbcie sobie taki test w otoczeniu najbliższej rodziny i znajomych spytajcie ich co to jest Bitcoin albo Ethereum o BTC jeszcze ktoś słyszał ale o innych krypto to prawie nikt nie ma pojęcia.
MOJA MAMUSIA już wie co to jest RIPPLE
ale zgadzam się, że kryptografia może być mocno przyszłościowa - porównajcie sobie liczbe follow'ersów np. ETH, ETC, DASH'a i jakiś większych firm z branży technologicznej/komputerowej
neo696 pisze:Wiecej ludzi słyszało o scamach typu Onecoin lub Dascoin :(
Już dwa razy w tym temacie wypowiadałem się na temat DASCOIN'a, oglądając materiały promujące jedyne stwierdzenie, które mi się nasunęło to: "CO ZA GÓWNO!", nie chce mi się wierzyć aby dużo ludzi się na to nabrało. Nie będę się dłużej wypowiadać na ten temat bo gówna się nie tyka, gdyż paluszek może zacząć śmierdzieć.
neo696 pisze:Osobiście wierzę że jesteśmy u progu zmian które czekają cały system finansowy a ta bańka ma inne podstawy niż ta w 2013 roku :D
Na pewno, bo jest bardziej rozległa i jej wysokość jest o wiele większa, co nie oznacza, że cena będzie stale rosnąć bez większej korekty/ crash'u.

A o problemach btc i altów na obecną chwilę pisałem już wcześniej: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=328219#p328219

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: hazi » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:29

Nie czaje tego runku jakieś śmiecie typu Footy Cash idą do góry aż na 2270% a inne topowe dół.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 19:54

hazi pisze: Nie czaje tego runku jakieś śmiecie typu Footy Cash idą do góry aż na 2270% a inne topowe dół.
akcja pump and dump?

Dodano po 18 minutach 43 sekundach:
neo696 pisze: Ja myślę że jesteśmy dopiero na początku drogi kryptowaluty ,smart kontrakty wszystko to dopiero przenika do świadomości ludzi . Zróbcie sobie taki test w otoczeniu najbliższej rodziny i znajomych spytajcie ich co to jest Bitcoin albo Ethereum o BTC jeszcze ktoś słyszał ale o innych krypto to prawie nikt nie ma pojęcia. Wiecej ludzi słyszało o scamach typu Onecoin lub Dascoin :( . Osobiście wierzę że jesteśmy u progu zmian które czekają cały system finansowy a ta bańka ma inne podstawy niż ta w 2013 roku :D
Racja. Popyt na system blockchain jest ogromny i stopniowo jest wdrażany do całego systemu transakcji, a przecież każda kryptowaluta jest oparta na blockchain, toteż jeśli dana waluta ma spory zasób możliwości, solidny potencjał rozwojowy, regularnie pielęgnowana i ulepszana przez devów, to jest wysokie prawdopodobieństwo że wartość takiej waluty będzie wzrastać.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 20:01

DarkAir pisze:Co sądzicie o SIA ? . Ma jeszcze szansę na odbicie ? Kupiłem 16k po 640 , i zastanawiam sie czy to nie był błąd .. Sprzedać w dołku i ograniczyć straty , czy zostawić na long i jakoś będzie ?:)
DarkAir pisze:zostawić na long i jakoś będzie
Jak już ktoś kiedyś napisał, giełda to narzędzie do transferu środków od ludzi niecierpliwych do ludzi cierpliwych :)
Obecna panika w dużym stopniu moim zdaniem jest efektem problemów eth w zeszłym tygodniu, + niepewność inwestorów ws. segwitu. Nie ma innego wyjścia jak nalać sb piwka i poczekać na obrót wydarzeń.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GamaG » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 21:34

A ja myślę, że "grube ryby" które mają wielkie pieniądze w BTC zauważyły fajną okazję do zarobku, pokupowali BTC kilka miesięcy temu jak chodziło o wiele niżej, zwiększyli świadomość wśród ludzi że istnieje coś takiego jak Bitcoin i kryptowaluty oraz że można na tym dobrze zarobić (w końcu dzięki nim, wykres robił się ładnie zielony i wszystko ładnie rosło, co zachęcało ludzi do inwestycji), nowi ludzie polecali to swoim znajomym, tworzyły się grupy na fb i tak to samo się jeszcze bardziej rozrastało (i rozrasta nadal). Świeżaki zdeponowali swoje oszczędności, a wtedy BTC ostro w górę (zobaczcie na wykres z ostatnich miesięcy, kiedy to właśnie coraz częściej można było słyszeć o bitcoinie w internecie) oraz inne krypto też poleciało ostro w górę, tym samym "grube ryby" zarobiły ładny % i świeżaki też, więc wszyscy zadowoleni polecali dalej swoim znajomym oraz innym i tak cena nadal była pompowana. Tylko że, gdy "grube ryby" teraz wypłaciły swoje zyski (a mają powody, choćby po pierwsze wakacje, a po drugie aby znów zrobić podobną akcję), kurs leci w dół, świeżaki panikują, wyprzedają wszystko a to pogłębia korektę na krytpo, niektórzy też próbują grać na shorty, a że nie mają dobrej wiedzy o inwestycjach ani doświadczenia, to straty się pogłębiają i tak rynek idzie w dół. Mówię wam, teraz ostra korekta na BTC i krypto, pod koniec wakacji gdy cena będzie już konkretnie w dołku, znów zacznie się powolne pompowanie przez "grube ryby", ludzie którzy przetrwali oraz nowe świeżaki znów będą inwestować duże kwoty (zwłaszcza że to będzie końcówka wakacji albo już koniec), będzie nowy przypływ gotówki = jeszcze większe wzrosty. A nowych chętnych do inwestycji na pewno znajdzie się dużo, zwłaszcza że jak panowie wpłacą dużą kasę, kurs pójdzie do góry i będzie kusił ludzi do inwestycji. Kurs BTC pewnie wtedy przebije nawet swoje ATH. Czyli po prostu, coś na zasadzie, wielkiego pump and dump. Oczywiście, Ci którzy poświęcili czas na naukę inwestycji i poszerzanie wiedzy, spokojnie to przetrwają i też mogą zarobić. Niestety większość świeżaków straci. Ale to tylko moje prywatne spekulacje :P
Ps. Zastanawiające są natomiast fakty takie jak: Duże różnice pomiędzy giełdami BTC, duży wzrost na BTC w krótkim czasie a teraz coraz większa korekta POMIMO bardzo dobrych wiadomości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 21:37

GamaG pisze: Duże różnice pomiędzy giełdami BTC
To do pewnego stopnia na pewno efekt trudności w wypłatach, ograniczeń, regulacji w Chinach itp.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pael » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 21:40

Ktos cos lapie ;-)?
mi chodzi po glowie eth i bts, ale moze rece przy dupie poucinac wiec pewnie sie nie skusze...

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 22:14

Porządne chwilowe korekty czy bessa?

Oby to był ostatni dzień spadków...! ;-) :--)

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 22:26

AniaS pisze: Porządne chwilowe korekty czy bessa?

Oby to był ostatni dzień spadków...! ;-) :--)
No dzisiaj to konkretne spadki widzimy, myślę że to jeszcze parę dni potrwa zanim się ustabilizuje. Plus jest taki, że teraz można zrobić ładne zakupy po kosztach. Coiny które mam na oku - EDG, INPAY, IOC, UBQ, WINGS.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 27 czerwca 2017, 01:10

Ja kupilem nowe Cofound.it ale jak sie obudzilem w nocy zobaczylem ze stracilem na nim 20% :)
Szkoda. Ale wszystko spada. Kiedys odbije moze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 czerwca 2017, 12:19

NMR typowy pump and dump, zobaczcie jak kończy teraz żałosnie: https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-NMR
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » wtorek, 27 czerwca 2017, 17:06

GamaG pisze:Niestety większość świeżaków straci.
Pewnie tak. Tak czy inaczej żeby stracić, trzeba wyprzedać swoje worki. Dlatego panika nic tu nie pomoże, narazie nie widzę żadnego dramatu, jedynie panika, jak przy każdej korekcie, tym razem mamy trochę większe następstwa ale wyprzedawanie wszystkiego ze stratą... FUD, ktoś teraz może nieźle zarabia nie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 czerwca 2017, 17:31

@jasiek, Jak się zacznie od straty, można się czegoś nauczyć, mówię z autopsji. Jeśli początkujący by od razu miał tylko sukcesy, nie uczyłby się niczego, tylko ego by mu puchło.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: lulukasz » wtorek, 27 czerwca 2017, 18:04

Wymazywanie pisze: @jasiek, Jak się zacznie od straty, można się czegoś nauczyć, mówię z autopsji. Jeśli początkujący by od razu miał tylko sukcesy, nie uczyłby się niczego, tylko ego by mu puchło.
Niestety, potwierdzam. Teraz mnie dopada pierwsza lekcja z serii tych ostrzejszych - nie wypłaciłem XBC przed czerwoną ścianą.
Jak myślicie, warto zostawić longa, czy to tylko typowa pompka i lepiej wyciągnąć wnioski?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: lulukasz » wtorek, 27 czerwca 2017, 18:57

Smule pisze: XBC to pump&dump, nie chce nic sugerowac ale sprzedalbym to zanim zleci tak jak inne alty
Tak też zrobiłem, dzięki. Jakoś udało mi się ograniczyć straty do "tylko" 15%.
Wielu pewnie mnie wyśmieje, ale post zwracam do "świeżaków", jak ja. Lepiej się czasem uczyć na cudzych błędach...
Tymczasem ja się jeszcze dokształcę ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości