W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 13 sierpnia 2020, 08:06

@Rumcajs - wiesz jaki moim zdaniem jest często popełniany bład? Coś wzrosło o 10/20/30% i tego nie kupujesz, bo już wzrosło....
Ja wszedłem w to (DeFi) stosunkowo szybko, ale też w część juz po wzrostach. Wyczyściłem cała grupę aktywów, które telepały się w miejscu od dłuższego czasu, żeby uzyskać na to środki.
W przypadku NMR czy AST długo musiałem czekać, ale się doczekałem...kolejne pozycje które otworzyłem kilka dni temu też niektóre rozpoczynają od straty (np. MTA) - ale w ogóle się tym nie przejmuję, patrzę mid-longterm. Po wiekszych ruchach, część sprzedaję z zyskiej (30-50%) zwykle to co wtedy zostaje to już jest czysty zysk i potem decyduję czy gram o większą pule, czy szukam kolejnego aktywa.

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
maky pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 08:00Zaraz będzie gorączka złota a to oznacza czkawkę za jakiś czas.
Myślę że wątpie, ja osobiście jestem do tego dobrze przygotowany...reinwestycja zysków w kolejne instalacje PV powinna stworzyć samograja.....czyli spora moc+tani prąd, spowoduje, że nawet przy niskich cenach krypto całość będzie dochodowa. Mam to wszystko przeliczone w moich arkusikach rzecz jasna ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 13 sierpnia 2020, 08:09

@adiqq

dziwne, nigdy nie kopałem ale wydaje mi się że jakby to było takie opłacalne kopać na fotowoltanice to już cała sachara byłaby zastawiona panelami :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 13 sierpnia 2020, 08:19

Rumcajs pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 08:09@adiqq

dziwne, nigdy nie kopałem ale wydaje mi się że jakby to było takie opłacalne kopać na fotowoltanice to już cała sachara byłaby zastawiona panelam
Poczytaj o tym - w chinach wszystkie kopalnie są w sąsiedztwie odnawialnych źródeł energii - u nich zwykle elektrowni wodnych...

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
https://bitcoin.pl/oze-a-kopanie-btc/

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 13 sierpnia 2020, 09:33

adiqq pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 08:06 wiesz jaki moim zdaniem jest często popełniany bład? Coś wzrosło o 10/20/30% i tego nie kupujesz, bo już wzrosło....
Zgadzam się, ja bardzo często popełniałem ten błąd, że szukałem perfekcyjnych wejść na dołku. W dodatku to jest sprzeczne z logiką, bo lepiej wychodzi się z założenia na wejściu po potwierdzeniu zmiany trendu na wzrostowy. Natomiast jest to niewątpliwie efekt "wytrenowania" przez ostatnie 2 lata po pęknięciu bani, gdzie alt season trwał zazwyczaj kilka tygodni i jak już się coś potwierdziło to chwilę później spadało.

Niemniej, jeśli chodzi o DEFI to tam pompa była już nie o 10/20/30% tylko 100%/200%/300%, czy nawet zdecydowanie więcej. W tym momencie pierdnięcie bitka robi straty rzędu -20/30%, więc nie ma co się dziwić, że ludzie są ostrożni. To jest fajna zabawa, jak ktoś wszedł i zaryzykował 3 tygodnie temu i nie straszne mu takie spadki, ale podawałem przykład w poniedziałek - chciałem wejść w Kavę - zdjąłbym skalpa 20%, ale dobrze, że tego nie zrobiłem, bo mały spadek na bitku i tak uruchomiłby mi stop lossa, którego planowałem założyć (tam -20%/+20% robiło się w ciągu kilku godzin).

Także - wchodzenie w DeFI na short term to ryzyko wyleszczenia na stop lossie. Z kolei na long term - no to ewidentnie prosi się o korektę.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 13 sierpnia 2020, 09:37

Może jest to początek sytuacji że najwyżej skapitalizowane alty urywają sie ze smyczy bitcoina, (niektóre , uznane przez gigantycznych inwestorów za wartościowe ale niedoszacowane w wycenie). Dominacja ślimaczka spadła już poniżej 60% i póki co jest trend spadkowy, była sytuacja że spadła do ok 30%.
Ale do tego żeby miliony traderów i boty nie naciskały sell podczas każdego wahnięcia w dół bitcoina(a teraz być może skoreluje się to jeszcze ze złotem) musi być twardy dowód że smycz się zerwała - czyli kilkukrotne świetne zachowanie się ceny gdy bitcoin sporo spada oraz spore wzrosty gdy bitek tylko trochę wzrasta lub jest w konsolidacji. Większość wykresów alt/btc wygląda jak coraz bardziej natarczywe wybicia z powiększającymi sie obrotami zwiastujące większy trend wzrostowy. Moze temu pomóc fakt że inwestorzy chcą pomnażać wartość ale nie bardzo chcą lub mogą schodzić w tym celu do $ - ze względów KYC lub podatkowych lub z motywacji, że będzie długoterminowa tendencja aby uciekać od fiat w celu ochrony siły nabywczej. Także USDT nie jest godny zaufania. USDT w portfelu poza giełdą jest tak samo ryzykowny jak trzymanie kojnów na giedzie bo jeden atak dekretem rządowym na to scentralizowane przedsięwzięcie może sprawić że zostaniesz z nic nie wartym tokenem. jak ktoś ma naprawdę gruby hajs to wie o tym i nie traktuje tego aktywa jako przechowalnik wartości. Jeśli nie $ czy USDT to może pary alt/ETH alt/BTC DEXy z tokenami sieci ETH, może wrzucanie zysku do aktywa obiecującego rozwój i dającego dywidendę
Bitek ma efekt sieciowy i markę i to jest to co różni go od wielu świetnych projektów którym "tylko" tego brakuje, fajna lekcja ekonomii i marketingu - że wartość aktywa to pochodna popularności i ograniczonej podaży, mniejsza o możliwości techniczne w porównaniu do konkurencji - dokładnie jak z archaiczną już dziś ale dominującą technologią Mp3.
Może wykształci się kolejna taka marka , ETH zaczyna juz nią być, może kiedyś genialna IOTA, szybka, bez fee, bez niby-decentralizacji kilku pooli, koparek,bez prądu, która póki co jest we wczesnej fazie testów i badań. Może zaistnieje jakiś projekt który przegoni popularnością ETH zanim ten przejdzie może nawet za 3 lata na sieć ETH2
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 13 sierpnia 2020, 11:20

Fridaytrader pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 09:33Niemniej, jeśli chodzi o DEFI to tam pompa była już nie o 10/20/30% tylko 100%/200%/300%, czy nawet zdecydowanie więcej.
Tak, to zależy na jaką perspektywe czasową patrzymy. Jak ja wchodziłem w temat DeFi, to jeszcze te % były inne. Dzisiaj też wyglądają zupełnie inaczej.
Dlatego ja w swoich analizach i wyborach staram się preferować te, które nie urosły tyle. Te które urosły 200% przez ostatnie pół roku są dopuszczalne, ale już te od 900-1000% w górę odrzucam już w przedbiegach. I mimo, że odrzuciłem AUC jak miał 3200%, a teraz ma 12800% za okres który analizowałem, to niczego nie żałuję :D To co mam i co spodziewam się zarobić mi wystarcza. A staram się jednak minimalizować ryzyko...

Dodano po 1 godzinie 10 minutach 47 sekundach:
koparki pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 09:37Może jest to początek sytuacji że najwyżej skapitalizowane alty urywają sie ze smyczy bitcoina,
ja osobiście mam taką nadzieję - małą bo małą ale mam...widać pierwsze niesmiałe próby....

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 13 sierpnia 2020, 11:53

koparki pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 09:37Może jest to początek sytuacji że najwyżej skapitalizowane alty urywają sie ze smyczy bitcoina, (niektóre , uznane przez gigantycznych inwestorów za wartościowe ale niedoszacowane w wycenie).
Przeważnie tak jest, że 1-2 duże alty tak właśnie robią, ale potem wszystko wraca do normy.

Spójrzmy na taki EOS - ATH zrobił kilka miesięcy po pęknięciu bańki na BTC.

BNB - ATH zrobił rok temu

Chainlink - nie wymaga komentarza.

To są alty z TOP20, które miały swoje nie 5 minut, ale z 5 tygodni już w fazie kurczenia się rynku. Niemniej ani EOS w 2018, ani BNB w 2019 nie przekuły tego w trwały sukces, zwłaszcza EOS aktualnie pałęta się na poziomie przedbańkowym i bliżej mu do historycznego minimum niż maksimum.

Najlepiej widać to po dominacji BTC. Altów przybyło natomiast aktualny poziom jest wyższy niż podczas kilku altseasonów pobańkowych.

Nie twierdzę, że tym razem będzie tak samo, ale pamiętajmy, że za każdym razem kiedy alty się rozkręcą zastanawiamy się "czy to już", a ostatecznie kończy się pogromem. Warto mieć to w pamięci, jeśli w pierwszej kolejności stara się chronić kapitał.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:00

EOS jest bardzo nietrafionym przykładem, był beneficjentem dużego ICO więc był hajs i opiekunowie na to aby znalazł się w TOP ale poza tym to śmieć , z taka ilością walidatorów trochę naciągana jest wobec niego nazwa kryptowaluta. BNB nie wnikałem w sposób decentralizacji ale zapewne też różowo nie jest bo flagowy kojn giełdy musi być pod kontrolą wydawcy, bardziej trzeba to traktować jak substytut akcji giełdy Binance i zniżka na prowizję, też dziwaczna to "kryptowaluta" a jej topowe miejsce w CMC wynika z faktu że Binance jest potęgą i pewnie 7 na 10 kapitalizacji kryptoaktywów tam właśnie jest handlowanych.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:04

j.w.
Patrząc realnie na CMC, to tylko ETH jest w stanie "podskoczyć"
Jak nie padną ofiarą własnego sukcesu - poprzez olbrzymi wzrost opłąt transakcyjnych - to będe dobrej myśli...

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:22

@batia tak udało mi się, trochę manipulacji z gas było ale za 2 ETH kupiłem.
Teraz czekać 50h aż całość środków się uwolni.

Obecnie na Uniswap za te 2 ETH (806k MYX) dostałbym 7 ETH, no ale wiadomo, Ci co w presale siedzieli nie mają do nich dostępu.
Jak cena się utrzyma to po ok 14h powinienem mieć na pokrycie wkładu i tak zrobię, reszcie pozwolę dalej jechać.

To adres kontraktu, na Uniswapie od razu można handlować po presale (tak ten dapp LID jest zaprojektowany, liquidity zalockowana, środki teamu zalockowane, właśnie po to, żeby rug pull nie było)
0x2129ff6000b95a973236020bcd2b2006b0d8e019
https://app.uniswap.org/#/swap?inputCur ... 06b0d8e019
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:35 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 4 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:24

adiqq pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:04Jak nie padną ofiarą własnego sukcesu - poprzez olbrzymi wzrost opłąt transakcyjnych - to będe dobrej myśli...
juz przewinęło się info że mają to zmodyfikować ktoś wie kiedy to ma nastąpić ? raczej to kwestia miesięcy.
---

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: batia » czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:35

@jondoexxx u mnie po podlączeniu mew saldo pokazywało 0 😁

No nic GL :)

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 13 sierpnia 2020, 13:26

koparki pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 12:00EOS jest bardzo nietrafionym przykładem, był beneficjentem dużego ICO więc był hajs i opiekunowie na to aby znalazł się w TOP ale poza tym to śmieć , z taka ilością walidatorów trochę naciągana jest wobec niego nazwa kryptowaluta.
tylko, że póki co nie ma dodatniej korelacji pomiędzy efektywnością projektu i innowacyjnością a stopami zwrotu z inwestycji. Czy DeFi to faktycznie kryptowaluty z krwi i kości?

Ostatnio rozbawiło mnie jak pootwierałem jakieś stare pliki z opisami i ocenami kryptowalut z czasu okołobańkowego i 90% z nich miało mega pozytywne recenzje (z kilku źródeł), a wszędzie mocno ciśnięty był LINK, albo że scam, albo najmniejszym wymiarem kary było, że projekt jest w ogóle nieciekawy. Od tego czasu taka IOTA spadła kilkukrotnie, a Link przebija kolejne szczyty.

EOS może być ciekawym projektem spekulacyjnie właśnie z tego powodu o którym wspomniałeś. To chyba najbardziej kasowe ICO, więc środki na to, żeby rozkręcić "hype" mogą być gotowe do użycia. Na zdrowy rozum - dlaczego mieliby opuścić projekt, któr jest w czołówce CMC i nie próbować zarobić na kolejnej bańce? Poza tym, jeżeli chodzi o dappsy to zdaje się, że są drudzy po Ethereum, a opłaty mają nieporównywalnie mniejsze. Odnośnie dappsów to też spotkałem sporo pozytywnych recenzji pracy na EOSie, ale patrzę na to z przymrużeniem oka, bo nie potrafię ocenić wiarygodności tych ocen.

Jeśli ktoś myśli o long termie i patrzy przede wszystkim na technologie to pewnie np. IOTA wyda się ciekawą opcją. Jeśli wszystko im wypali to może być strzał w "10". Natomiast z punktu widzenia spekulacji to warto spojrzeć choćby na utility tokeny i te, które mają największą przyszłość. Mi się osobiście wydaje, że BNB powinno long termowo rosnąć wraz ze wzrostem kapitalizacji wszystkich kryptowalut, przy założeniu, że binance nie straci wysokiej pozycji jako giełda. Powiedziałbym też, że TRX ma szanse na wzrosty, bo Justin Sun mocno stawia na marketing, ale tutaj odrzuca mnie fakt, że produkuje również wiele tokenów/krypto, więc TRX wcale nie musi rosnąć współmiernie do majątku tego młodzieńca.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: maky » czwartek, 13 sierpnia 2020, 13:44

Fridaytrader pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 13:26przy założeniu, że binance nie straci wysokiej pozycji jako giełda.
Np po skutecznym hacku.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 13 sierpnia 2020, 14:02

maky pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 13:44Np po skutecznym hacku.
zdecydowanie jest takie ryzyko, dlatego nie ma pewniaków i możemy tylko pospekulować :)

dla mnie to jest po prostu ciekawa inwestycja, bo jest to jeden z niewielu tokenów, którego założenia w większości rozumiem i do mnie przemawia. Czasem czytam o bardzo ciekawych przedsięwzięciach tylko ekonomii samego tokenu danego projektu nie rozumiem w ogóle, poza tym że może być dobrym sposobem na dorobienie się samego twórcy.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » piątek, 14 sierpnia 2020, 15:27

Wszedłem w POA i dokupię jakby jeszcze spadło.


Zrobiło ok. +150% przez ostatni tydzień, ale patrząc na cały wykres z Binance to właściwie jest jeszcze na dnie.


POA Network to sidechain Ethereum:
-jest częścią ekosystemu Polkadot - bridge dla smart contract'ów.
Obrazek
- należy do Web3 Foundation
- duża aktywność na GitHub

No i cały czas -96% od ATH ($0.93)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blackraijin » wtorek, 18 sierpnia 2020, 18:07

Ja tylko napisze że od czasu kiedy ktoś tutaj zarzucił temat m. In. Trb i rune (czyli ok 20 mają, 3 miesiące temu) oba projekty urosly odpowiednio na ten moment x14 i x8. Mega strzały, gratulacje. Osobiście wszedłem wiekszym kapitałem w lcx, więc "tylko x2" na razie...

To Mayoris podał te strzały. Dzięki brachu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 18 sierpnia 2020, 19:56

@blackraijin

identycznie miałem, kupiłem tylko LCX. O rune nic nie wiedziałem a trb zignorowałem. Brakło mi satoshi żeby rozdzielić to na więcej coinów tym bardziej że kupiłem wcześniej EDI i WRXa.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » wtorek, 18 sierpnia 2020, 20:02

blackraijin pisze: wtorek, 18 sierpnia 2020, 18:07 Ja tylko napisze że od czasu kiedy ktoś tutaj zarzucił temat m. In. Trb i rune (czyli ok 20 mają, 3 miesiące temu) oba projekty urosly odpowiednio na ten moment x14 i x8. Mega strzały, gratulacje. Osobiście wszedłem wiekszym kapitałem w lcx, więc "tylko x2" na razie...

To Mayoris podał te strzały. Dzięki brachu.
Przyłączam się gratulacji i podziękowań. Bo podczytałem tutaj o tych coinach i po "mojej" dodatkowej analizie także wszedłem we wszystkie :)
Może nie od razu - bo też mialem nadywżek ;) - ale i tak było przecież warto...

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » wtorek, 18 sierpnia 2020, 20:53

No brawo, faktycznie przy dobrym wejściu w RUNE i Tellor można było ładnie przytulić.

Dzisiaj ruszył handel DOT i sporo nowych projektów w ekosystemie Polka będzie się teraz chciało przebijać do top100, szczególnie te związane z DeFi (np. MantraDAO czy Acala). Warto się przyglądać i zrobić research.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości