W jakie waluty teraz inwestujecie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » poniedziałek, 4 marca 2019, 13:39

BitJanusz pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 10:53Tutaj statek odpłynął

I to z jaką prędkością... Mogłem wskoczyć w sumie, kiedyś tak zrobiłem podczas ostatniej takiej akcji kilka miesięcy temu - też w trakcie się zorientowałem i w sumie za wiele nie ugrałem, ale coś tam zawsze (kilka procent w kilka minut). :)
Teraz to już raczej lepiej poczekać na korektę. Jednak bardziej popłaca cierpliwe trzymanie i wyprzedawanie na takich pompach, niż aktywne spekulowanie - ale to tylko po bessie, czy też w jej trakcie jak szorujemy po dnie. W hossie trzeba mieć inną strategię. No nic człowiek się uczy całe życie, a i tak głupi umiera.

Obstawiam, że twórcy/właściciele podpompowali tę walutę nieźle i teraz czekają nas pewnie dłuższe powolne (?) "faliste" spadki, jak było ostatnio - tylko raczej nie tak długie już, bo obecnie jest bardziej byczo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 marca 2019, 14:29

Najbardziej opłacalne jest moim zdaniem kupowanie po spadkach, jeśli spadki te układają się w figurę typu klin zniżkujący. większość, tak 4/5 na oko, i tak wychodzi górą. Sporo wbija cel. niektóre, jak RVN, nawet robią dwukrotność tego celu.

Natomiast trzeba uważać na spadki, które nie formują byczych figur. Tam już lepiej zaczaić się na double bottom albo linię trendu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: btcB1289 » poniedziałek, 4 marca 2019, 15:25

@BitJanusz Co z tym LOOM teraz ? Wolum się zwiększa ale korekty większej nie było

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 marca 2019, 15:33

@btcB1289

Nie musi być korekty (jak widać po RVN), może po prostu walić do góry przez parę dni. Korekta może np. przyjść po potrojeniu ceny i znieść prawie wszystkie wzrosty ;) ;) jak np. Loopring.

Wchodzenie w LOOM ma ten minus, że jest wchodzeniem w coina po wzrostach na bessie... czyli największe ryzko wtopy. Jeśli BTC poleci np. jutro do 3400$, to gwarantuję, że LOOM poleci np. do 1250 sato. Wtedy masz dużą stratę w dolarach i niepewność co dalej.

Dlatego ja wolę wchodzić po korektach, a jak ich nie mam, to po prostu olewam temat i szukam czegoś innego.

Target 3000 dla kogoś, kto wkupił się wcześniej i trzyma licząc na więcej, bądź nie boi się ryzyka. Rosnący wolumen jest sygnałem pozytywnym.

edit: należy też pamiętać, że na LOOM cały czas leci pump and dump, praktycznie co parę dni. ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » poniedziałek, 4 marca 2019, 17:20

Mth się budzi do życia.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: MinningClub » poniedziałek, 4 marca 2019, 18:15

Fuel - tak jak pisałem da się na nim zarobić. 30% od mojego wczorajszego wpisu. Sądzę że 320 to bezpieczne wyjście. Ale czuje że poszybuje dalej 345-370

STEEM - da się na nim zarobić w ciągu 20 dni (Obstawiam że ok 50-70%)

Theta - warto obserwować. Czekamy na wsparcie dla mainnet przez Binance.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 4 marca 2019, 18:32

w sumie ciekawe, że main nety budzą takie emocje. Tak było na początku 2018; coś miało mieć main net to urabura kupujemy (tron chyba 500% wzrostów z tego tytułu przed majem). Potem te main nety zaczeły wszystkim zwisać i były spadki niezależnie od sytuacji - np Eos, ont, vechain. Widzę, że main netowe pompki wróciły ;)

W ogóle ktoś się orientuje czemu RVN wzrosło? ja grałem tylko pod klin, ale to FOMO wydaje się wywołane jakimś newsem. Może zasadnym było granie pod double bottom czyli up do 1600 sato... :mrgreen:

Brakuje mi tylko powrotu pompek pod airdropy... NXT wróć. ach, cóż to była za pompa, +2000%... :mrgreen: no ale 2017 pewnie nie wróci ;)


a skoro o 2017 i początku 2018 mowa

https://www.reddit.com/r/NEO/comments/7 ... rget_1000/

zobaczcie, jaki poziom odrealnienia panował w tamtych czasach. :roll:
Real question: will you cash out if your balance hits $1M (or $1M + tax)?
odpowiedź:
No. My goal is $50M in 3 years or less.

I will not cash out in significant amount until then. I have a steady income from my day job. I will travel the world with my cryptocurrency...
pewnie sprzedał za 5$ w grudniu zeszłego roku :roll:

Miliona nie wypłaci, będzie hodlował aż do -80% i dopiero sprzeda :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paveel90 » poniedziałek, 4 marca 2019, 19:42

To ja ze swojej strony przedstawię moje 2 spostrzeżenia. Nie zamierzam na nie naganiać i od razu mówię, że zainwestowałem w obydwa różne ilości środków.
Pierwszy to PWR Coin (PWR) - który uważam za ryzykowną inwestycję, dlatego gdyby ktoś się zdecydował to raczej nie polecam wchodzić z grubym kapitałem.
tutaj link do oficjalnej strony projektu: https://pwr-coin.com/
Jest to coin, który w zeszłym roku został porzucony przez swojego deva i został przejęty przez developera ze społeczności coina. Przeszedł swapa 110:1 , ponieważ ilość coinów była ogromna i aktualnie wynosi 9 664 500 811 PWR.
Został dodany na giełdę Crex i zatrzymał się tam na cenie 1 sato, a dzisiaj został oficjalnie dodany na giełdę Mercatox w parze do BTC i PWR.
Piszę o nim bo zauważyłem, że ostatnio w końcu pojawił się na nim jakiś volumen, wszedł na nową giełdę a można go kupić mega tanio w stosunku do ilości monet jakie są w obiegu, więc jest szansa na ładny strzał (oczywiście jest też szansa że poleci w drugą stronę dlatego uważam to za ryzykowną inwestycję), obserwuję ich telegrama i z tego co zanotowałem to dev ciągle coś tam działa i pracuje podobno nad PWR Pay, które ma być bramką płatności, zaplanowaną do wypuszczenia w 2020, jednak podobno jest już mocno do przodu i powinno to wyjść jeszcze w tym roku.

Drugi coin, który uważam za coin z potencjałem to LoyalCoin (LYL), jest to projekt, który przenosi punkty lojalnościowe do świata krypto.
tutaj link do strony: https://loyalcoin.io/
Mają już działającą aplikację i partnerstwa z różnymi firmami i co tydzień pojawiają się nowe newsy, które można zobaczyć m.in. tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCwvvkC ... KAilwDHZvg

Wygląda to moim zdaniem ciekawe i najważniejsze wiadomo, że już działa. Jak trafią na więcej giełd i podpiszą jakieś lepsze umowy partnerskie to może to być dobry strzał.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » poniedziałek, 4 marca 2019, 21:25

paveel90 pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 19:42PWR Coin (PWR) - który uważam za ryzykowną inwestycję

Mega ryzykowną, wręcz zbyt ryzykowną, żeby nie powiedzieć bezsensowną. Nie widzę najmniejszego sensu, żeby pchać się teraz w taką "inwestycję".
Zgadza się, można go kupić mega tanio, ale nie da się w ogóle sprzedać na ten moment. Ani jednej oferty kupna nie ma obecnie na Crexie, bo i nie ma na nią nawet miejsca. Jest do sprzedania 83068925 sztuk tego czegoś za najniższą możliwą cenę 1 sato jak zauważyłeś (warte jakieś 0,8 Btc) i nie sądzę, by to się szybko zmieniło.

To coś podobnego jak FREE Coin (FREE), który rozdawali za darmo na Crexie w kranikach i tak samo zawalone aski na najniższym poziomie - praktycznie zero szans na sprzedaż. Od miesięcy to się nie zmienia. Także odradzam wchodzenie w tego typu wynalazki. Po co, skoro jest mnóstwo innych kryptowalut z nieporównywalnie większymi szansami na wzrosty?

Że coś nie spadnie, bo nie ma już gdzie, gdyż jest na samym dnie - nie znaczy automatycznie, że musi wzrosnąć. :) Może też zniknąć całkowicie.

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paveel90 » poniedziałek, 4 marca 2019, 22:17

Dlatego od razu napisałem że jest duże ryzyko, ja w to wszedłem ostatnio za mega drobniaki, obserwowałem to już od jakiegoś czasu. Napisałem o tym tylko dlatego że ostatnio tutaj się coś ruszyło, a że cena w ETH jest poniżej 1 sato aktualnie a po tyle ludzie to skupują trochę stąd uznałem że coś na tym można by było wyciągnąć, natomiast zdecydowanie lepszą opcją jest dla mnie LYL, który już działa, ma partnerów i cały czas się rozwija.
Zresztą ktoś tu ostatnio pytał o coina, który może być do czegoś używany to tutaj jest to dobry przykład.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 12 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Killer7989 » poniedziałek, 4 marca 2019, 22:30

Ktoś pytał odnośnie RVN:

https://www.cryptoglobe.com/latest/2019 ... -one-week/

I tak mi się wydaję, ale mogę się mylić, że jeszcze może ładnie poszybować ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 marca 2019, 08:55

Hm, ciekawe. Czyli kombinacja mało ambitnych w sumie newsów. No, ale były podstawy techniczne (klin) i jakieś fundamenty, a mamy lokalną hossę na altach, to zrobiło słynne x3. (Zauważyliście? zwykle jak już coś wybija na chama, to do x3 właśnie. Przypadków takich munów jest co najmniej kilka.. wszystkie zatrzymały się właśnie w okolicach potrojenia wartości z dołka lub z momentu wybicia - to już wiadomo, w co celować, gdy będą następne muny na czymś przez nas ogrywanym :mrgreen:)

BNB mnie szokuje - być może wzmożony popyt z uwagi na te altowe PND? każdy chce trochę tortu dla siebie póki jeszcze stoi, dlatego jest masowo skupowany BNB żeby pokrywać fee - a do tego przy okazji jest na hossie.

Dla mnie to zawsze jest czerwona lampka, gdy widzę wzrosty na 4h w postaci zielonych słupków na upadłych coinach (Funfair) i generalnie mało ciekawym TNB. To wygląda jak paniczne pompowanie kasy we wszystko, co jeszcze nie zaliczyło 100% wzrostu. Przy spadającym BTC. A to się kończyło dwukrotnie takim krachem, że przebiło wszystkie dołki i spadło o 50% od tego miejsca - wszystko. Mówię oczywiście o spadkach na 12k i mozolnym uptrendzie BTC na 14k (zakończonym krachem na 6k który zdjął ponad 80% wartości altom w kilka dni) oraz o okresie boczniakowania koło 6k, totalny alt season zakończony totalnym pogromem.

Na ten moment każdy selloff BTC powoduje -10% na altach, które to w 1 dzień odrabiają a część z tego miejsca nabiera rozpędu i wbija +10-20% dodatkowe. To nigdy nie trwa wiecznie.


Lekkie zmęczenie materiału na LOOM: potencjalny klin zwyżkujący.

Obrazek

potencjalny, bo podbijanie do górnej krawędzi po kilka razy w krótkim czasie jest bycze. Ale jak poleci, to niezłe zniesienie w zasięgu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » wtorek, 5 marca 2019, 10:55

Załadowałem się wczoraj w tnb po 78 sato, ustawiłem na noc sprzedaż po 105, doszło do 104 :(

Być może jeszcze coś z tego będzie, czekam ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 5 marca 2019, 11:06

Panowie, bo rozwaliliście kompletnie ten wątek, tutaj teoretycznie miały być projekty, w które wchodzicie, a nie wykres danej waluty i czy może wejdziesz. Jak chcecie wykresy wklejać to wklejajcie w tematach o danej walucie, znów mam pretensje do Ciebie @BitJanusz :) Od kilkunastu dni tego wątku nie idzie czytać.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pawel296 » wtorek, 5 marca 2019, 11:17

Tytuł tematu to " w jakie waluty teraz inwestujecie" więc nie widzę żeby coś było nie na temat. No może parę postów by się znalazło. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 5 marca 2019, 11:33

@pawel296 parę... :lol:
Był gdzieś kiedyś taki temat typowo o altach, może tam lepiej przerzucić te ostatnie rozmowy?
@BitJanusz możesz zobaczyć w swoich punktach reputacji, ktoś Ci kiedyś chyba nawet dawał linki do tych tematów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 marca 2019, 11:47

Możemy ewentualnie założyć nowy temat w którym będziemy pisać o analizie technicznej altów pod kątem midterm. @MinningClub @Altcoiner Co Wy na to? ;)

Bo na dobrą sprawę temat jest o inwestowaniu, czyli zakupie na dłużej.

Problem jest tylko na tym forum taki, że uwagę przykuwa wyłącznie duży/podwieszony temat (w dziale o BTC jest ten o początkujących który jest tematem głównie dla starych wyjadaczy a pozostałe mają może parę komentarzy na krzyż) a pisanie dla samego siebie mija się z celem...

czyli może się to skończyć tak, że założymy temat i pies z kulawą nogą tam nie będzie wchodził. Trochę kiepawo.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 5 marca 2019, 11:52

BitJanusz pisze: wtorek, 5 marca 2019, 11:47Bo na dobrą sprawę temat jest o inwestowaniu, czyli zakupie na dłużej.
No właśnie o to mi chodziło:), natomiast wierz mi na pewno tam pierdylion postów nawalisz więc temat będzie cały czas na topie, ewentualnie jakoś nazwać lepiej nowy temat, z cyklu "Alty - najbliższe pump&dump" czy "altcoiny strzały krótkoterminowe"

e: ok sam poszukałem w swoich punktach tego linku do altach i... prowadził tutaj;)
Ale naprawdę fajnie by było rozdzielić "wykresowe" "może tak wystrzeli" od tego tematu gdzie ludzie opisywali np dlaczego wchodzą w daną walutę.

e2: ok stworzyłem temat:
viewtopic.php?f=45&t=31838&p=559803
@Bitmar @Bit-els zobaczcie czy tak może być, ewentualnie poprawcie na jeszcze czytelniejszy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 marca 2019, 13:09

Zobaczymy, czy temat się przyjmie. Z tego, co zaobserwowałem, ludzie nie chcą pisać w takich pobocznych. I tak wrócą tutaj.

To może dla odmiany coś inwestycyjnego: co myślicie o NPXS? mam na myśli głównie dramatyczny wzrost wolumenu w ciągu ostatnich miesięcy. Z drugiej strony, ten cały cyrk ze swapem na F(X)... Miało być ICO (po tej decyzji kurs zanurkował z 14 sat na 11), potem się z tego wycofali i wymyślili swapa... tylko po co im ten drugi coin w ogóle, nie mogą skupić się na jednym?
Nie podoba mi się też za bardzo całe to +11% coinów co miesiąc, dla mnie to tylko zmniejsza wartość coina, zwłaszcza takiego, który szczerze powiedziawszy za wiele nie pokazał. Brzmi trochę jak rozdawnictwo polityków - niby cieszy oko a do niczego dobrego nie prowadzi.

Wykresik dla orientacji. Wolumen robi wrażenie.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jaitylkoja » wtorek, 5 marca 2019, 17:29

Po ostatnich poprawkach zmniejszających medianę potwierdzenia transakcji onchain z ok. 10 s do poniżej 0.7 s, chyba dokupię jeszcze trochę Nano, bo wygląda to nieźle:

https://www.nanospeed.live/Stats
https://www.repnode.org/network/propaga ... nfirmation

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości