W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: JanuszBrodaty » środa, 16 sierpnia 2017, 09:16

kary pisze: Pytanie z ciekawości? Czy można wziąć kredyt w innej walucie niż polski złoty?
Kredyt bierze się zawsze w walucie, w której zarabiasz. Chyba że lubisz przepłacać 

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 27 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Markok » środa, 16 sierpnia 2017, 09:31

Lagoon ja podawałem swoje podstawowe dane włącznie z adresem zamieszkania, ale nie mogli mnie sprawdzić w bazie więc jeszcze chcieli numer telefonu i jak na razie jest spokój.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 27 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: zdenek » środa, 16 sierpnia 2017, 10:57

Nie ma takiej możliwości. Możesz wziąć kredyt jedynie w złotówkach.Żaden bank nie da Ci w innej walucie ponieważ wyszło rozporządzenie,że można dawać kredyty wyłącznie w tej walucie w jakiej się daje. Poza tym przez niskie stopy procentowe oprocentowanie nie jest wysokie.
I może dobrze,że tak jest bo ludzize i tak już się zadłużyli przy kredytach hipotecznych.
Ostatnio zmieniony piątek, 18 sierpnia 2017, 14:00 przez zdenek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ergorg » środa, 16 sierpnia 2017, 11:33

@Marman90, no i omg wyszło górą i to dosyć ładnie. :D

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Marman90 » środa, 16 sierpnia 2017, 11:45

ergorg pisze: @Marman90, no i omg wyszło górą i to dosyć ładnie. :D
Tak, hajs się zgadza. Zapakuje się ponownie na większym dołku :D

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: świeżak » środa, 16 sierpnia 2017, 11:58

Hehe, też się przyglądałem temu trójkącikowi na omg.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś ciekawy artykuł, książkę, whatever na temat tego jak kształtowane są kursy walutowe np. btc/usd, alt/usd, alt/btc?

Zastanawia mnie jedna kwestia. Zakładam, że kupujemy alta. Za tydzień jego wartość jest na plusie względem btc i usd. Nasz alt jest wart więcej btc, ale w tym samym czasie wartość btc odczuwalnie spada. Czy może mieć miejsce sytuacja, że wartość alta rzekomo wzrasta względem btc, ale jak sprzedamy alta za btc to btc upłynnimy za mniejszą ilość fiatów za jaką był pierwotnie kupiony i nasz zysk jest tylko pozorny? Czy sama informacja o tym, że alt umacnia się względem btc powinna być w tym przypadku wystarczająca? Jak to dokładnie wygląda? Dostałem lekkiego oczopląsu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ergorg » środa, 16 sierpnia 2017, 12:09

Ark w tym momencie zbliża się do linii wsparcia i wyjścia z trójkąta, możliwe, że będzie wybicie. Warto obserwować. (Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam)


Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 16 sierpnia 2017, 12:50

świeżak pisze: Hehe, też się przyglądałem temu trójkącikowi na omg.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś ciekawy artykuł, książkę, whatever na temat tego jak kształtowane są kursy walutowe np. btc/usd, alt/usd, alt/btc?

Zastanawia mnie jedna kwestia. Zakładam, że kupujemy alta. Za tydzień jego wartość jest na plusie względem btc i usd. Nasz alt jest wart więcej btc, ale w tym samym czasie wartość btc odczuwalnie spada. Czy może mieć miejsce sytuacja, że wartość alta rzekomo wzrasta względem btc, ale jak sprzedamy alta za btc to btc upłynnimy za mniejszą ilość fiatów za jaką był pierwotnie kupiony i nasz zysk jest tylko pozorny? Czy sama informacja o tym, że alt umacnia się względem btc powinna być w tym przypadku wystarczająca? Jak to dokładnie wygląda? Dostałem lekkiego oczopląsu.
na serwisie coinmarketcap masz ceny wyrażone w usd i btc. Oczywiście że nalezy patrzeć na zysk wyrażony w USD, bo w realnym swiecie płacisz przecież fiatami. Bitcoin nie jest jedynym słusznym krypto, mozesz pomnażac równie dobrze eth dash zec iota i wiele innych licząc na wzrost wartości we fiat . Popularność wykresów btc/alt (zamiast usd/alt) potrafi wprowadzić w błąd zwłaszcza że bitek jest teraz rozgrzany do czerwoności.

Proszę też o chwilę refleksji na temat faktu ze jesteśmy po wzrostach +2000-4000% które nastąpiły w bardzo krótkim terminie od wiosny ! no chyba że ktoś myśli że "tym razem będzie inaczej" i dobijemy do 10000% zysku we fiatach w 1rok ;)
aaa i jeszcze jedno , ten kapitał co siedzi teraz w drogich bitcoinach będzie gdzies musiał ujść w razie spadków bitka ... tradycyjnie z braku innych możliwości ujdzie do altów i do fiatów - tylko nie wiem w jakich proporcjach , wielu nie może na giełdach wyjść do fiat , jednak ten profit w tysiacach procent może sprawić że się skuszą i moze być wtedy bessa lub boczniak jesli chodzi o cene usd/alt
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ergorg » środa, 16 sierpnia 2017, 13:03

@koparki, bessa czy hossa? :P

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: świeżak » środa, 16 sierpnia 2017, 13:08

@koparki

Dzięki za odpowiedź.

Pewnie, znam tę strone dobrze. Nie wiem czy mnie odpowiednio zrozumiałes w tym przypadku - chodzi mi o to, że jak mamy alta i jego wartość względem btc się umacnia a z kolei btc odczuwalnie słabnie, to czy w przypadku sprzedaży alt-> btc a potem btc(uzyskane ze sprzedaży alta)-> fiat możemy na prawdę stracić i wzrost alta jest tylko pozorny, ponieważ za to btc otrzymamy mniej fiata. Nie wiem czy wyrażam się dostatecznie jasno, może moje pytanie jest głupie, ale wolę się upewnić. Czy może ja przekombinowałem i wystarczy patrzeć na to, że alt się umacnia względem btc i to już jest dla nas znakiem, że zyskujemy profit?

No i właśnie, który wykres śledzić w tym przypadku, przecież jesteśmy na rynku btc, kupowaliśmy alta za btc, warto śledzić odpowiedni rynek - zatem ALTBTC?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 16 sierpnia 2017, 13:09

w stosunku do bitka to na altach mieliśmy juz niezłą bessę... a w alt/fiat nadal jestesmy wysoko, nie wiem czy będa przyrosty powyżej 3000% bo tyle średnio od wiosny wzrosły tez alty(w $). Ja sądzę że będą fale realizacji zysku dla równowagi trochę kapitału z przewartościowanego bitka zasili alty , więc moze wypadkową będzie boczniak ? nie wiem...
---

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » środa, 16 sierpnia 2017, 13:09

@Wymazywanie, właśnie o to mi chodziło by wejść w nowiutką, nie mającą za sobą ogromnej pompy, w miarę tanią, nie zbyt dużym obiegiem i wprowadzającą pewne innowację, czymś pozytywnie wyróżniającą się na tle większości i wybrałem tme. Wg mnie nie jest to tradingowy szrot. Inwestycja na mid-term i liczę że w październiku lub listopadzie wyciągnę satysfakcjonujący zysk(0.20-0.50$) a jak wówczas nie sięgnie tego przedziału to poczekam dłużej, aż sięgnie, a może mi się zrobi apetyt na więcej i poczekam na 1 lub kilka $ bo myślę że takie kwoty są w zasięgu możliwości tego coina, ale pożyjemy zobaczymy. Czas pokaże co z tego wyniknie. Co do NovaExchange czy CoinExchange to wiem że nie są to giełdy na miarę Bittrex i wiem że jest tam wiele shitów, scamów i padlin, ale nie mniej jednak też można się tam doszukać jakiejś perełki i wg mnie tme jest właśnie taką perełką, wiadomo że nie aż taką na miarę btc, eth, iota, neo czy omg ale jednak jest perełką, przynajmniej dla mnie i podejrzewam że też dla większości tych co w nią zainwestowali ;)

Swoją drogą ostatnio się na siebie ostro wkurzyłem, a to dlatego że przeszła mi koło nosa super okazja na szybki i super zysk, którą od kilku dni obserwowałem, a mianowicie mowa o BlakeStar(BLAS) Wyobraźcie sobie że 6.08(a obserwowałem tego coina od 4.08) chodziła jeszcze po 0.00015$ a kilka dni temu była po 0.003 i gdybym tak 6.08 sprzedał te xvg za 2kpln i kupił za to 5 mln blas po 0.00015, to gdybym właśnie zrealizował zysk jak wystrzeliła na 0.003 to miałbym już z tej krótkoterminowej inwestycji w przeliczeniu na pln ok 55k czyli gigantyczny zysk jak dla mnie. Z początku wahałem się, bo była tylko na CoinEx w którym jest też mnóstwo shitów i scamów i nie byłem pewny czy to aby nie jakiś wałek. Cena bardzo wystrzeliła kiedy blas został dodany do NovaEx, choć obecnie zalicza ostry dump(obecnie 0.009$) Mają aspiracje by wejść m.in na Bittrex. Bardzo zabolała ta przeoczona okazja. Żal podobny do przeoczonego pociągu z eth. Ale jakoś to przeżyłem i nie załamałem się. Wziąłem się w garść, zwiększyłem czujność i zacząłem pieczołowicie wypatrywać na coinmarketcap obiecujące świeżaki i właśnie wybrałem tme, zrobiłem wg mnie wystarczający research i wczoraj załadowałem 16 tyś tych tokenów gdy był jeszcze w miarę tani(0.035$) i nadal jeszcze jest okazyjnie ;)

@sud nie zgodzam się z Twoją opinią że to shitcoin i że jest gorszy od tego fucktokena. Ma pewne innowacyjne cechy które pozytywnie wyróżniają ten projekt na tle większości. W skrócie jest to pierwsza na świecie kryptowaluta oparta na technologii ethereum, którą można wydobywać ręcznie. Nie znam b dobrze angielskiego, ale wujek tłumacz google mi pomógł ;) Więcej info tu - http://timereum.com i tu:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2012475.0
Myślę że 1$ lub nawet kilka $ spokojnie jest w zasięgu w przeciągu 12 miesięcy, a 0.20-0.50$ w ciągu kilku ms ;) ale to takie moje spekulacje, czas wszystko zweryfikuje

A tak na marginesie zauważyłem że nawet na shitcoinach potencjalnie można fajnie zarobić, jeśli się trafi na odpowiedni moment, tylko trza uważać by nie wdepnąć w jakiegoś scama, którym okazał się np ammo rewards - mnóstwo tam naiwniaków potraciło kasy.... obserwowałem to kiedyś i też się zastanawiałem czy w niego wejść, ale wzrost ceny o 800% w godzinę wzbudził moje podejrzenia że to ewidentny scamcoin i takim też się okazał. Twórcy tego pięknie opakowanego scama zgarnęli ogromne profity na tej megapompie a teraz to już porzucona padlina, a jeszcze po tym mieli tupet ogłosić że powstanie nowe lepsze silver ammo lol ale ludzie już przejrzeli na oczy i równo ich zjechali.
Ostatnio zmieniony środa, 16 sierpnia 2017, 13:21 przez ptr111, łącznie zmieniany 4 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 16 sierpnia 2017, 13:12

@świeżak, zerknij na wykresy usd z coinmarketcap i będzie wszystko jasne czy dany walor przyrasta w $ czy traci .
---

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Marman90 » środa, 16 sierpnia 2017, 13:12

ergorg pisze: Ark w tym momencie zbliża się do linii wsparcia i wyjścia z trójkąta, możliwe, że będzie wybicie. Warto obserwować. (Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam)

No i jest, AT jednak dziala, nie namawiałes. Wszedlem ciut ciut ciekawe jak duze bedzie to wybicie :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 16 sierpnia 2017, 13:14

no wszystko z altów się wzniesie w relacji do bitka gdy ten ostro spada , żadna to filozofia nawet bez wykresu i at jest to jasne.
na altach występuja dna w stosunku do btc , więc tez dlatego bitek spada, część kapitału zauważyła tę okazję i zeszła z bardzo drogiego bitka do altów gdzie ryzyko spadku jest mniejsze niz na rozgrzanym bitku.
Ostatnio zmieniony środa, 16 sierpnia 2017, 13:17 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ergorg » środa, 16 sierpnia 2017, 13:16

@koparki, w stosunku do btc masz rację, ale w stosunku do $ ostatnimi czasy w wielu przypadkach niestety nie. Wystarczy popatrzeć na eth choćby. Wczoraj np na DGB na spadkach btc mozna było dobrze wyjść. Ogólnie nie ma reguły i trzeba dobrze przekalkulować dany alt do btc i alt do usd przy spadku btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » środa, 16 sierpnia 2017, 13:19

@ptr111, na czym polega to reczne wydobywanie?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 16 sierpnia 2017, 13:22

eth miał złego newsa dlatego jest słabszy (rozczarowanie przesunięciem pos).
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: dr_hash » środa, 16 sierpnia 2017, 13:26

@koparki, możesz podać jakieś źródło o tym przesunięcia pos?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 16 sierpnia 2017, 13:31

w wątku o eth jest
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości