W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 3 września 2018, 17:24

ZEC się dźwignie nad tą lt i jest wart zakupu teraz (kopiując przy okazji impulsy innych znanych anonów tzn. Dash i Xmr) :?:

Obrazek

Tak jak DASH się dźwignął - a może zmyłka :?:

Obrazek

ETH konsoliduje przed jakimś ruchem w górę :?: Bo dotychczas go nie widać za bardzo:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 3 września 2018, 20:33

Mysle, ze lepiej alty analizowac wzgledem btc

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
ETHBTC - wszystko jeszcze w grze, ale mysle, ze dojdziemy w okolice dna kanalu: jest tam rowniez wsparcie : 0.0382
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » poniedziałek, 3 września 2018, 20:35

adam1226 pisze: Mysle, ze lepiej alty analizowac wzgledem btc
Można wiedzieć dlaczego tak uważasz?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 3 września 2018, 20:47

@adam1226, Ja i to i to analizuję, ale moim celem jest więcej fiatów, więc pośrednio celem do tego jest więcej $ lub więcej tethera. Zyskiwanie BTC jest fajne tylko wtedy jak je zbierasz na większy trend i najlepiej jak już rośnie. Bardzo korci mnie ETH, bo patrząc ostatnie tygodnie, to nie wybił, klapa. Ale nie jestem pewny, czy taka potencjalna akumulacja nie skończy się... ..dystrybucją. Wystarczyłby mi ruch typu 290$->320$ (+10%), ale stoi i stoi ETH jakby chciało i nie mogło albo jakby i nie chciało i nie mogło. :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 3 września 2018, 20:54

jest jeszcze trzecia możliwość, może ale nie chce.
Ja dosyć delikatnie wszedłem w eth. Jak bit (w ciągu kilku dni) nie zacznie nurkować to moim zdaniem jest szansa coś ugrać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 września 2018, 20:59 przez Canis Lupus, łącznie zmieniany 1 raz.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 3 września 2018, 20:58

@Wymazywanie, w sumie to tez zalezy jakie kto chce miec scisle wejscia, bo jednak kurs wzg. btc nie dopasowuje sie wzg. kursu do fiatow a raczej na odwrot (ruchy pod wplywem zmian ceny btc chyba przeciez mozna ujac w AT)
Wiadomo, niektore alty maja coraz wiekszy wolumen na parach ALT/USD ale jednak wyraznie obserwuje ze przy wiekszych ruchach btc nic sobie z tego nie robia.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Canis Lupus pisze: może ale nie chce.
Chcieć to móc ;)
Ciekawa jest sprawa z eth w kontekscie futures - btc mega roslo pod futures przeciez?
Ale tez zmniejszenie nagrody za blok - powinno dac up
przejscie na pos - powinno dac up?
tak w ogole watek o eth:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ead#unread
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 3 września 2018, 21:06

@adam1226, Dobrze, skończmy teoretyzować. Zaróbmy może trochę forsy w tym tygodniu. Zysk +1 btc mi starczy. O ile BTC pozwoli. Zastanawiam się nad załadunkiem ETH lub ZEC.

ETH patrząc na big picture, jest w rejonie, gdzie była długa konsolidacja przed bańką. Zaznaczyłem 280-300$ mniej więcej:

Obrazek

Szczerze, obawiam się, że to wygląda na bearish pennant przed zjazdem do okolic 200$. W 4h poruszamy od połowy sierpnia się mniej więcej w takim "trójkącie symetrycznym" jak zaznaczyłem. Jeżeli BTC nie spierdaczy sprawy, to może będę właził przy końcu tego kształtu czyli za kilka dni. Teraz wydaję mi się to za wcześnie. Przy ewentualny spadnięciu z tego z dynamiką, stawiam na 200$ nawet z pikami do 150$. Przy zachowaniu i wyjściu górą, pierwsze targety gdzieś 360 do 400$.

Obrazek

W sumie plan jest, nic tylko czekać na rozwój wydarzeń.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 3 września 2018, 22:05

Zobaczmy jeszcze ETH/BTC. Rejon 0.034-0.04 był ciekawy wiele razy w przyszłości, opisałem na wykresie czemu.
Ale niepokojące jest, że wcześniej następowały tam ostre, szarpane ruchy. A teraz mamy zaokrąglone pitu-pitu. Zejdzie niżej, w ten obszar i ostro i potem dynamicznie w górę? A może zaokrągli się w górę, powoli?

Obrazek

TD na 1d ciekawe i na 1w też:

Obrazek

Obrazek

Nie jestem fanem patrzenia ciągle na RSI, ale lubię duże skale na RSI i skrajne wychylenie oraz duże dywergencje.
No i na ETH/BTC jest na co patrzeć. Na 1d RSI jest najdłuższy czas w rejonach wyprzedania w historii. Pod koniec 2016 też było tam trochę, ale teraz jednak dłużej (i wtedy bardziej wyskakiwał z wyprzedania), teraz tak nie robi.

Obrazek

Na 1w ETH miało tak niskie RSI ok. 2 lata temu, pod koniec 2016. Teraz dopiero wpadamy w ten rejon. Jeśli zrobi takie double bottom na wskaźniku jak w 2016/2017 i pod koniec 2017, to za kilka tygodni może być silny impuls w górę.

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 3 września 2018, 22:43

Wymazywanie pisze: szarpane
Ale btc tez najpierw odbijalo gwaltowanie od 6k ;)
Moze ethbtc jest teraz w tym momencie co btc przed wybiciem?
Za kilka tygodni.. ciekawe, analizy do ktorych dotarlem mowia o ok. 3 tygodniach ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » wtorek, 4 września 2018, 07:56

prezes pisze:
adam1226 pisze: Mysle, ze lepiej alty analizowac wzgledem btc
Można wiedzieć dlaczego tak uważasz?
Też się nad tym zastanawiałem. Moim zdaniem dlatego, że inwestując w krypto mamy do wyboru btc lub alty (można oczywiście jedno i drugie zakupić, ale coś kosztem czegoś) i jeśli dany alt nie rośnie względem btc, to lepiej zainwestować w bitcoina. Zresztą w większości przypadków gdy nie ma pary alt/złotówka (większość giełd) najpierw trzeba kupić btc (lub np. eth). Dlatego wchodząc w alty jest się przekonanym, że urosną względem bitcoina, bo inaczej gdybyśmy wierzyli, że nie urosną w stosunku do btc, to po co wchodzić w nie? Lepiej pozostać w bitku (wejść w btc).
Z drugiej strony można też tę zasadę stosować w stosunku do eth, jak ktoś wierzy w ten projekt, ale na portalach typu coinmarketcap.com, coinpaprika.com - nie ma wykresu alt/eth (chyba, że się mylę i jest gdzieś w ustawieniach, nie szukałem ale wątpię), więc sprawa jest utrudniona, chyba że znacie miejsce gdzie są takie wykresy. Jednak mimo wszystko Ethereum to też alt, daleko mu do bitcoina (chociaż najbliżej ze wszystkich).

Ja patrzę głównie na wykres w odniesieniu do fiatów (bo w nich zarabiam i nimi obracam, a dokładnie w zł), czyli do dolara ale na btc też staram się zwracać uwagę.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Watashka » wtorek, 4 września 2018, 09:08

Z reguły alty rosną proporcjonalnie w stosunku do BTC więc oby BTC rosło :)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: buimikinv » wtorek, 4 września 2018, 09:35

Watashka pisze: Z reguły alty rosną proporcjonalnie w stosunku do BTC więc oby BTC rosło :)
pamiętam wiele momentów z ostatniego roku, kiedy wzrost BTC szedł w parze ze spadkiem na altach

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » wtorek, 4 września 2018, 10:09

Z reguły alty rosną proporcjonalnie w stosunku do BTC, ale nie ma reguły . ;)
Co znaczy proporcjonalnie? Bo faktem jest, że to BTC ustala/nadaje trend większości kryptowalut, ale jak już mamy trend wzrostowy/spadkowy [w jakimś przedziale czasowym], to cena BTC zmienia się np. 3-4 krotnie, a ceny altów 5-50 krotnie (w zależności którego) - przykładowo tak było w tym roku i w poprzednim. Czy to jest proporcjonalnie?

Dodano po 49 sekundach:
Lester pisze: Z reguły alty rosną proporcjonalnie w stosunku do BTC, ale nie ma reguły . ;)
Co znaczy proporcjonalnie? Bo faktem jest, że to BTC ustala/nadaje trend większości kryptowalut, ale jak już mamy trend wzrostowy/spadkowy [w jakimś przedziale czasowym], to cena BTC zmienia się np. 3-4 krotnie, a ceny altów 5-50 krotnie albo lepiej (w zależności którego) - przykładowo tak było w tym roku i w poprzednim. Czy to jest proporcjonalnie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » wtorek, 4 września 2018, 10:31

Ja bym z ETH uwazal (srednioterminowo) ze wzgledu na mozliwosc w niedlugim czasie sprzedazy nawet i 4mln eth przez wlascicieli projektow ICO. Z drugiej strony moze byc pompka pod pozytywne informacje, ale jak juz wprowadza kontraty to tylko short jak dla mnie. A tymczasem na polo pompuja ostro wszystko co ma w nazwie bitcoin (ostatnio cos takiego pamietam podczas ostrej banki na BTC) wiec moze ciekawym wyjsciem bylby long na BTC, moze kroi nam sie jakies wieksze wybicie. Ogolnie od rana sporo spektakularnych wybic po kilkadziesiat %. Tak sie przygladam jeszcze bitshares, idac tropem "BIT" w nazwie ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 4 września 2018, 11:30

@Kluka, Jest dużo negatywnych informacji i klimatu wokół ETH. A to, że niepotrzebny, a to, że drogi, a to, że ICO sprzedają, że dużo miejsca zajmuje itd. Fani plecenia trzy po trzy o wyprzedawaniu się ICO powinni najpierw skorzystać ze skanerów adresów smart contractów (np. sanbase ma chyba coś takiego). Wyprzedawanie się ICO to odwieczny argument za dodatkową podażą (zwłaszcza jak cena spada), a kupowanie ETH "bo ICO" to odwieczny argument prowzrostowy. Dobrze ten negatywny klimat się zgrywa z miejscem na wykresie. Jak BTC nie będzie znacząco spadał, ETH może wykonać fajny ruch. Tutaj choćby drgnięcie widoczne w dużej skali jak mała czkawka, oznacza fajny %. Do obserwacji, jeszcze nie zakupu bo może wyjść dołem, zwłaszcza jak BTC pomoże, ale jak najbardziej obserwować ETH.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sativass » wtorek, 4 września 2018, 14:19

Ok a NXS ? Zbliża się konferencja, cena jest moim zdaniem bardzo nisko. Sam kupowałem po około 5 centów pierwsze sztuki, które mam do tej pory ale ciekaw jestem waszego zdania na temat tego projektu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 5 września 2018, 14:04

@sativass, Nie znam NXS, więc nie pomogę.

ETH wyszło z trójkąta o którym ostatnio pisałem:

Obrazek

Alty, które wybiły w ostatnich dniach, często podobnie do BTC, mają po prostu wyjście dołem z klinów wzrostowych (np. Dash, Xmr).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » środa, 5 września 2018, 14:13

no właśnie z tym eth się nie wstrzeliłem najlepiej, na szczęście tylko trochę kupiłem. Zbyt ryzykowne jest kupowanie drogich altów jak bitek pełza po górnej bandzie. Ale za to doge mało zareagował na dzisiejszy spadek btc (a ostatnio całkiem przyzwoite wzrosty notował) i tu cały czas jest okazja do shorta.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 02:25

Pełny bearish target z tego trójkąta, który okazał się bearish pennantem, to okolice 200-210$t:

Obrazek

Dodano po 7 godzinach 37 minutach 43 sekundach:
Dash czy ETH buy? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » piątek, 7 września 2018, 00:33

@Wymazywanie, wszystkiego po trochę.

A tak bardziej merytorycznie to ja czekam na test poziomów 6000k. Jak to puści to prawdopodobnie wkroczymy w decydująca fazę bessy, gdzie bedzie sie można mocno obkupić. Jeżeli znowu odbije to szansa na wzrosty mid rośnie

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości