W jakie waluty teraz inwestujecie.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: roman1959 » piątek, 22 września 2017, 23:57

Witajcie po wakacjach 8-)

Na Dashu ładny trójkąt zwyżkujący się utworzył moim zdaniem
Obrazek
Jeśli się zrealizuje, to zasięg co najmniej 18%, tj. 0,113. Konferencja w niedzielę- wcześniej sprzedawać nie planuję.
Nie bądź zachłanny

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » sobota, 23 września 2017, 02:12

@zzzccchhh222888, czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem ze ma spadać. Zakładam neutralność. Dol i góra to nie jedyne kierunki. Dlatego chciałem argumentów na to ze bedzie rosło. Nie musze dawać na to ze bedzie spadać bo nie obstawiam tego.

Podstawowa zasada jest taka ze jeżeli daje sie jakis wniosek to trzeba go uargumentować. Ja wniosku nie daje. A jeżeli twoim argumentem jest to ze "czemu ma spadać jak rośnie" to owszem minus

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 23 września 2017, 03:24

@miso20, On szuka zaczepki raczej, nie daj się strolować. https://forum.bitcoin.pl/memberlist.php ... le&u=24401

Dodano po 52 sekundach:
@roman1959, Tak, ale ryzyko spore; jak się z tego oberwie to ojej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: roman1959 » sobota, 23 września 2017, 08:20

Wymazywanie pisze: @roman1959, Tak, ale ryzyko spore; jak się z tego oberwie to ojej.
Ostrożność oczywiście wskazana.
Na DASHBTC wyszło aktualnie bokiem, ale na DASHUSD mamy takie coś:
Obrazek
Gdyby nie ta jutrzejsza konferencja byłbym mniej byczy ale tak to jestem na chwilę obecną zapakowany w Dash maksymalnie.

Edit: Irytuje mnie tylko ten beznadziejny bot, który ciągle rzuca i zdejmuje zlecenia.

Edit2: Rosnący BTC trochę pokrzyżował szyki parze DASHBTC. Strasznie niemrawo to wyglądało i nieprzyjemnie płytko. Zredukowałem trochę pozycję zamykając bez straty część pozycji na lewarze. Niewykluczone, że zmobilizuje to którąś stronę do działania.

Edit3: Na chwilę obecną brak jakiejkolwiek próby obrony kursu wobec BTC. Ktoś wyłączył tego beznadziejnego bota. Kurs wobec USD trzyma się przyzwoicie ale atak na szczyty wobec BTC na razie odwołany. Jeśli BTC wyrysuje to prawe ramie w 4h, to będzie można wrócić.

Edit4: Bot wrócił. To musi być jakiś błąd programisty- nie wierzę, że ktoś jest tak głupi by zaprogramować go do działania w ten sposób :lol:
Nie bądź zachłanny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 489
Rejestracja: 2 listopada 2016
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Sayan » sobota, 23 września 2017, 16:30

Ktoś coś słyszał/wie na temat Mysterium?

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » sobota, 23 września 2017, 20:27

W związku z jutrzejszym wydarzeniem stawiam aktualnie na Dash!:)

https://www.dash.org/forum/threads/prop ... don.16013/

OMG naturalnie tez posiadam... asekuracyjnie. :)

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paqq666 » niedziela, 24 września 2017, 22:45

W co byście się załadowali jeśli BTC będzie szedł tzw boczniakiem ? :)?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: dracon » niedziela, 24 września 2017, 23:00

paqq666 pisze: W co byście się załadowali jeśli BTC będzie szedł tzw boczniakiem ? :)?
Z kresek ciekawie wyglada GAME - widac spora akumulacje od ponad miesiaca
Obrazek
i REP - dobicie do linii supportu i mozliwe przebicie kilkumiesiecznego trendu spadkowego
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » poniedziałek, 25 września 2017, 00:18

@paqq666, raczej watpie w boczny kierunek btc. Jezeli nastepny podzial bedzie to wg mnie btc moze tego nie wytrzymac bo 3 bity to juz delikatne przegiecie i wtedy kilka topowych altow moze skorzystac. Ja obstawiam zec i w nim siedze w polowie na ta chwile. Z kresek wynikalo mi ze warto zainwestowac w dogi i steemy i tego mam reszte. Dogi raczej napewno tylko na odbicie (kupowalem po 21sat docelowo okolice 40-50 bylo by milo) a steemy moze na troche dluzej bo wykres szczegolnie dolarowy wyglada jakby moglo sie cos wiekszego jeszcze z tego wykluc. Zastanawiam sie czy conieco nie wrzucic znowu w posw bo ladnie sie kumuluje na >2k sat i mysle ze wystrzal w okolice 10k jest dosc prawdopodobny
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 01:01

ETC próbuje wzrosnąć, nadgonić ETH. BCH też wygląda mi na akumulację od kilku dni. Kto obserwuje orderbooka na poloniexie na BCH od kilku dni, wie dlaczego. :)

Dodano po 17 minutach 17 sekundach:
amneziahaze pisze: Na nowych spółkach ponoć najczęściej powstają spodki. Obrazek
Na BCH i ETC w shortterm są takie spodki akumulacyjne chyba.

A ETH/BTC kontynuuje wyjście z trójkąta spadkowego górą. Trwa już ono 3 dni i mamy piękny 3 white soldiers (3 zielone świece z większością jako body pod rząd):

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 września 2017, 01:41

@Kluka,

Co wy tak wszystko szybko sprzedajecie i kupujecie, nic na mid term ?
A jak wychodzicie to wtedy na co ? Na BTC którego kurs ostatnio bardzo skacze i może się okazać że po wyjsciu z zyskiem na alcie z zyskiem to za 2 dni stracicie bo btc spadnie ? Czy wychodzicie na USDT ? Bo na ffiaty nie mozna w Polsce wyjsc bo wtedy wg US należy się rozliczyć i zapłacić podatki.
A USDT nie zawsze trzyma kurs dokładnie 1$ była pare miesięcy temu taka akcja że na Poloniexie jego faktyczna wartość wynosiła o ile pamietam 90 centów czyli jak ktoś miał bardzo dużo to był w plecy o 10% o sam kurs USDT. Bo te gieldy w USA wiekszosc nie mają fiat wyjscia bo by musiały mieć odpowiednie zezwolenia dlatego jest USDT.
Ja nie umiem daytradować, co kupie to bagholduje. Nie wiem czy to lepsza strategia czy gorsza wzgledem czestego kupowania i sprzedawania na 10-15% zysku bo przecież nie zawsze się zgadnie że wzrost będzie żeby mieć te 10% a co jak spadnie.
Ja mam wszystko w mid term. Ale sie zakleszczyłem bo mam wszystko w altach a niemam nic btc zeby cokolwiek kupic, to mój błąd niestety.

PS. Ale dałeś awatara, guru Vitalika w odpowiedniej pozycji z reką pozdrawiającą wyznawców, seriously ? :( już wolałem tego poprzedniego :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 01:46

Rumcajs pisze: Co wy tak wszystko szybko sprzedajecie i kupujecie, nic na mid term ?
Różnica jest subtelna ale duża: bo Ty głównie coiny trzymasz, bagholdujesz, kolekcjonujesz, bo to lubisz, a ludzie inni po prostu chcą na nich zarabiać i to szybko i to dużo a nie trzymać i czekać na zbawienie, gdy leci na mordę kilkanaście czy kilkadziesiąt %. Bagholding uniemożliwia zyskowny trading i częste zyski.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Rumcajs pisze: Ja nie umiem daytradować, co kupie to bagholduje. Nie wiem czy to lepsza strategia czy gorsza wzgledem czestego kupowania i sprzedawania na 10-15% zysku bo przecież nie zawsze się zgadnie że wzrost będzie żeby mieć te 10% a co jak spadnie.
No to łatwo ustalić. Jakie masz % zyski i straty na obecnie trzymanych coinach i ile ich masz?
Bo jak tradycyjnie po kilkanaście-kilkadziesiąt % na minus przy większości, no to sorry, ale z czym do ludzi. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 września 2017, 01:47

Wymazywanie pisze:
Rumcajs pisze: Co wy tak wszystko szybko sprzedajecie i kupujecie, nic na mid term ?
Różnica jest subtelna ale duża: bo Ty głównie coiny trzymasz, bagholdujesz, kolekcjonujesz, bo to lubisz, a ludzie inni po prostu chcą na nich zarabiać i to szybko i to dużo a nie trzymać i czekać na zbawienie, gdy leci na mordę kilkanaście czy kilkadziesiąt %. Bagholding uniemożliwia zyskowny trading i częste zyski.
Twierdzisz że przez bagholdowanie pozbawiłem się zysków i ich niemam ? :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 01:55

@Rumcajs, Nie wiem czy masz, ale jeśli tradycyjnie masz kilka-kilkanaście altów, trzymane w większości od długich tygodni czy miesięcy i większość na stratach i to dużych, no to pytanie, które zadajesz jest retoryczne. Wielokrotnie sam chwaliłeś się bagholdowaniem dużej ilości i dużymi stratami, więc dziwi mnie jak możesz porównywać ten styl gry do małych ale częstych zysków i zastanawiać się co lepsze.

Będąc bagholderem od dawna, jeśli nie zrobiłeś na niektórych bagholdach setki/tysiące % (a w tym roku powinieneś z tą hossą z łatwością przy opcji buy-hold) by odbić straty i jeszcze zarobić, no to jasne, że to nie ma sensu jeśli za sens gry uznać robienie ZYSKÓW. Jeśli kolekcjonowanie altów - to OK, ma sens, ale koło gry takie coś nie stało.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Ps. Nie wiem ile masz BTC, ale wyobraź sobie, że masz np. 20btc i grasz, np. 10btc w ETH, robisz 10.7btc w 3 dni. Wychodzisz. Wchodzisz po 5btc w 4 alty, na dwóch +0.5, na jednym -0.2, na ostatnim na zero. Masz z 20btc 21btc.

Morzna? Można.

Duża suma + mały % = małe ryzyko + porządne zyski.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 września 2017, 02:05

@Wymazywanie,

Jakbym miał taką wiedze jak Ty to może bym się bawił w takie coś ale nie mam i nie umiem kupić żeby w 3 dni zarobić 10%.
Ale jak ty nie bagholdujesz nic to pewnie nie miałeś okazji kupić stratisa czy arka po 4000-6000s i trzymać jak ja ?
A jak Twój Santinel, już go spusciłeś w kiblu bo nie baghlodujesz czy jednak trzymasz? Anyway zysk był pytanie czy wyszedłeś czy holdujesz, z ciekawosci apropo tematu pytam nie żebym chciał ci sie odgryzać czy coś. Ja teraz bagholduje SONM i SYS o czym pisałem w paru postach więc to nie jest żadna tajemnica. Na Sys narazie dobrze nie jest a na Sonm czekam , na tym polega bagholdowanie przeciez :)
Spoiler:
PS. kiedyś proponowałem ci sie wymienienie adresami main konta eth i co tam kisisz ale nie chciales :) A przecież nie każdy coin to erc20 :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 02:31

@Rumcajs, Ja nie mam wiedzy, ja mam bardziej orientację i zacięcie do tego. 10% w kilka dni to nic takiego. Prosty sygnał, prosty target, kupowanie dołków itd. NIGDY pompy, chyba że na początku. Ostatnio w godzinę wpadło ponad 10% na odbiciu altów przy spadku BTC do 3k. Widzisz? Żadna wiedza, dobry moment na panice na crypto i jazda. Sana nie mam. Ciężko trzymać długo coś co daje już np. 3000-4000% zysku. Nie dałem Ci wtedy adresu ETH, bo ja nie bagholduję nic/nie trzymam na longterm więc nic by Ci nie dał adres ETH mój, bo nie ma tokenów żadnych. Max u mnie to trzymanie kilka tygodni czegoś. Najczęściej trzymam godziny lub dni.
Teraz mam z altów ETH, ETC i BCH. Pierwszy poszedł ładnie, wyszedł górą z dużego trójkąta na 1d, ETC i BCH powoli, ospale, ale wyglądają na akumulację na stożku przed wzrostem, który wczoraj/dziś powoli się buduje. Rynek mocno patrzy nadal na BTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 września 2017, 02:36

@Wymazywanie,

Ok dzieki za wyjaśnienie odnośnie SAN. Ja dla odmiany skoro jestem w końcu Twoim przeciwieństwem bagholduje swojego SONMa i SyS :P
NIe wiedziałem że Santinela sprzedałes a miałeś sporo myślałem że potrzymasz ale jak widze nawyków cięzko się pozbyć i go sprzedałeś :P
No ja mam problem że niemam bitów wolnych nigdy i w dobrych momentach czyli jak wszystko spada nie mam za co kupować, to moja największa wada , zdaje sobie sprawę z jej istnienia ale nie umiem się jej pozbyć bo zawsze mam wszystko w coinach tych które czekają na magic wzrost.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » poniedziałek, 25 września 2017, 08:56

@Rumcajs, ja sobie gram w ten sposob, ze staram sie kupowac w dolku jak juz jest male prawdopodobienstwo dalszych spadkow. W wiekszosci przynosi to ladny profit. Unikam kupowania na hypie i po wiekszych wzrostach bo to najlatwiejsza droga do generowania strat, niewazne jakie "fundamenty" ma coin. W pierwszej kolejnosci patrze na wykres. Moze zec jest wyjatkiem bo to w nim licze zyski i staram sie pomnazac zcashe czasami wymieniajac je na cos innego. Nie zawsze sie to oczywiscie udaje, wtedy pocieszam sie ew. zyskiem w fiat ;) a jak wszystko leci no to coz... mam ten komfort ze oststnie bity kupowalem po 3700pln a to co wlozylem wyplacilem z 300% zyskiem a reszta gram dalej. Ogolnie w niecaly rok udalo mi sie wyciagnac 1500% wiec mysle ze nie najgorzej (ale tez wiem ile okazji bylo do lepszego zarobku ale tego do konca nigdy nie przewidzisz) Tak wiec koko-jumbo i do przodu ;) na takim dogu juz mam jakies 15% profitu jakos od piatku ale patrzac na wykres licze na wieksze odbicie i trzymam. Steem cos muli ale i na niego przyjdzie pora. Szkoda ze pozbylem sie polowy zec na rzecz tych 2 a ten teraz niestety najladniej odbili ale coz.. dalej polowe kapitalu mam wlasnie w nim, wiec zalezy jak na ta szklanke patrzec :) a co do towarzysza Vitalika i mojega avatara to pewnie nie widzales konferencji w San Francisco... rozwalil mnie doszczetnie tym machaniem, mega smiesznie to wygladalo, taki czesio z niego ;) dlatego ten avatar (na eth sie nie dorobilem chodz moglem krocie, pierwsze kupowalem w 2015r za cos ok 2$ i nie jestem "wyznafca" ale Vitalik mi rozwala system swoja osoba)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 25 września 2017, 14:19

No i BCH w końcu ruszyło, na razie lekko, za BTC. Poprzednich kilka dni to była ewidentna akumulacja.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: krismaksiu » poniedziałek, 25 września 2017, 17:10

@Wymazywanie,
po czym poznać, że dany walor jest w fazie akumulacji? czy są na to konkretne sygnały? byłbym wdzięczny jakbyś napisał w paru słowach :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości