W jakie waluty teraz inwestujecie.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 10 października 2018, 14:07

Dash tez ma pewną specjalną właściwość : bardzo mała baza monetarna oraz dodatkowy popyt na masternody gdy tylko cena zejdzie niżej - czyli zabezpieczenie przed skrajną dewaluacją . Trzecia sprawa, projekt fundamentalnie jest bardzo dobry i ma dobre perspektywy oraz jest w strefie cenowej "tanio"
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 października 2018, 14:08

@BitJanusz, Uwielbiam Dash, ale z wykresy wychodzi mi, że jeśli BTC będzie stał lub co gorsza spadała, to Dash/$ będzie sobie szedł i tak do okolic 170$. Chyba, że BTC UP. Nie widzę dużych szans na ruch UP teraz. Zaraz wrzucę Ci charta.
Alty typu Dash, Xmr, Eth dość mocno podążają za BTC ostatnio, Dash sie trochę zerwał, ale wrócił do szeregu. Szukasz pompek przy zamule/spadku BTC - szukaj raczej shitów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » środa, 10 października 2018, 14:11

Z drugiej strony, czy Decred czy Digibyte nie są znacznie lepsze, niż 99% coinów na rynku? :P

DCR ma chyba najwięcej dający POS (jakieś 20+% rocznie), team "od Bitcoina", skończoną ilość coinów, hybrydowy POW/POS i jest znacznie szybszy od BTC (wczoraj mi go przesłało w chwilę).

DGB ma parę fajnych rozwiązań typu digishield i stale rosnące tps. Plus skończona ilość coinów (dla mnie ważne).

Tylko co z tego skoro oba na razie się kiszą? DCR trochę skoczył. Rosną za to jakieś lunyry i waltony, dla mnie totalne gówno coiny.

Dlatego staram się nie ulegać wizji "mocnych" coinów bo na tym dziwnym rynku nie tędy droga... najwięcej zarobiłem na totalnym gównie typu CAPP (które dziś ma wolumen, no nie wiem, pół bitcoina? i dogorywa na Craptopii), gdybym wchodził w styczniu w duże alty to raczej bym miał duużo gorzej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 października 2018, 14:23

Dash. Na drugim pochodzenie tego poziomu, co jest dla mnie kluczem do poważnych wzrostów.
Rysowane bardzo nieprecyzyjnie, nie chodzi mi tu o chirurgie, bardziej o rejony niż ścisłe ceny (równiez na pierwszym charcie).

Obrazek

Obrazek

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
Ps. W opcji bullish, po drodze, pewnie utworzenie tr. wzrostowego z górnym ograniczeniem koło 220$.
Jeśli BTC będzie kontynuował wypadnięcie z małego trójkącika, to Dash niestety raczej wygląda na dalszy spadek ze swego trójkąta ( z którego już wylatuje ale jeszcze lekko).

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
BitJanusz pisze: DCR ma chyba najwięcej dający POS (jakieś 20+% rocznie)
To żadna zaleta, dla mnie to dodatkowa podaż czyli wada.

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
BitJanusz pisze: Dlatego staram się nie ulegać wizji "mocnych" coinów bo na tym dziwnym rynku nie tędy droga...
Ja wolę inwestować/spekulować na takim Dash czy Eth czy Xmr i wiedzieć, że jak się obudzę, nie będzie delisted ani opuszczenia projektu czy innych niespodzianek typu niesprawny portfel. A im większy shit, tym większe tego ryzyko. Co z tego, że jak Dash pójdzie +30% to shit +150% skoro byle zła informacja i mamy na shicie łatwy crash...

Jak wzrasta potencjalna nagroda czyli zysk, to analogicznie potencjalna strata. Ryzyko odbija się tak samo i na zysku i stracie. Nie ma dużych % do góry bez analogicznego ryzyka w dół.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 10 października 2018, 14:31

Wymazywanie pisze: Ja wolę inwestować/spekulować na takim Dash czy Eth czy Xmr i wiedzieć, że jak się obudzę, nie będzie delisted ani opuszczenia projektu czy innych niespodzianek typu niesprawny portfel. A im większy shit, tym większe tego ryzyko. Co z tego, ze jak Dash pójdzie +30% to shit +150% skoro byle zła informacja i mamy na shicie łatwy crash...
kolega obraca bardzo małymi kwotami, więc delisting mu nie straszny ani brak płynności nie ma takiego znaczenia.
Jeśli by kolega chciał obracać twardą waluta typu DASH a woli wzrosty +50% zamiast +15% to moze to robic na dźwigni na bitfinex wtedy eferkt będzie bardziej spektakularny zarówno przy zysku jak i przy stracie ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » środa, 10 października 2018, 14:31

@Wymazywanie, przy Twoich kwotach przelewasz na portfel :) widzę sens. Przy moich można trzymać na giełdzie, wbić SL i "jakoś to będzie". Zwłaszcza, gdy R:R jest dość atrakcyjne, nie oszukujmy się :) Obawiam się grać sumami "wielocyfrowymi", zresztą wiesz, ile mam max środków do dyspozycji bo Ci pisałem o styczniu 2018 - nie używam nawet 30% na ten moment. ;)

Szczerze to bardziej próbuję się wciągnać w tę zabawę na nowo, niż zarobić kokosy. Trochę bufora z pompek altowych pomoże psychicznie 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » środa, 10 października 2018, 16:49

Update: Chyba się udało załapać dosłownie na minuty przed mikropompą na LISK. teraz pytanie - przebije przez opór ~520, czy nie? jeśli tak, to powinno popłynąć do kolejnego i cel będzie wbity.

SL przesunąłem na cenę wejścia.
Spoiler:
Obrazek

w pompkę dnia (PIVX) jednak nie trafiłem ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » środa, 10 października 2018, 19:37

BitJanusz pisze:Chyba się udało załapać dosłownie na minuty przed mikropompą na LISK.
Nie wiem gdzie Ty tam widzisz mikropompę, chyba przez mikroskop. :) Zwykłe wahnięcie kursu niedostrzegalne w skali 1m.
Ja widzę wypłaszczenie wykresu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » środa, 10 października 2018, 19:55

Lester pisze:
BitJanusz pisze:Chyba się udało załapać dosłownie na minuty przed mikropompą na LISK.
Nie wiem gdzie Ty tam widzisz mikropompę, chyba przez mikroskop. :) Zwykłe wahnięcie kursu niedostrzegalne w skali 1m.
Ja widzę wypłaszczenie wykresu.
dlatego mikro :) +5% mało? bo ja wiem... na takim BTC to w majty by zrobili gdyby 5% przybyło ;)

tzn. rzeczywiście 5% nie jest warte podniet ale 10% to już przyzwoity zarobek

ustrzelenie ruchów o 100% na binance jest trudne i czasochłonne, zamiast czekania na te słynne 100% IMO lepiej szukać takich 10%, one szybko dają się poskładać w 100% jak masz szczęście i akurat łapiesz "bulltrend" (oczywiście lokalny) :D

oczywiście nie ukrywam, że najlepiej kupić i sprzedać jak wzrośnie 100 razy, no ale wiadomo, takich luksusów na razie nie ma ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » czwartek, 11 października 2018, 07:37

No i koniec "mikropompy" na LISK, lokalnego "bulltrendu". Poszła dzida, ale w drugą stronę niestety.
Bitcoin pierdnie i na altach tornado. Optymiści zaraz powiedzą, że okazja na tanie zakupy. Z tym że za kilka tygodni albo miesięcy może się okazać, że wcale nie było to tanio. Dlatego kupuję małymi partiami ostrożnie, a i tak cały czas w plecy.

Dodano po 13 minutach 14 sekundach:
A Bitcoin poszedł w ślady giełdy w Nowym Jorku zapewne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 października 2018, 16:50

Istotnie, ale dla pocieszenia - sprzedałem za tyle, ile kupiłem, więc bez tragedii ;)

To teraz sobie poczekam na nowe mikropompy, aż BTC się zdecyduje. Znów notrade zone na altach.


a cholerne MDA nabiło już x5 up i dalej rośnie, nawet ignorując BTC, co to za g***o znów?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: frc991 » czwartek, 11 października 2018, 21:54

BitJanusz pisze: a cholerne MDA nabiło już x5 up i dalej rośnie, nawet ignorując BTC, co to za g***o znów?
Popatrz co się na AERONie dzieje; kiedyś @paprykarz18 to wrzucał.
Popyt na to rósł powoli od końca sierpnia, dokładnie wtedy kiedy zacząłem uśredniać kurs, ale to co się w ostatnim tygodniu wydarzyło naprawdę mnie zaskoczyło. :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 października 2018, 22:09

Aeron to to coś co twierdziło że do latania samolotami żeby sie nie zderzały potrzebny jest blockchain ?
sam pomysł wydał mi sie bezsensu i tego nie kupiłem nigdy a tu tak rosnie ostatnio.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: frc991 » czwartek, 11 października 2018, 22:15

Rumcajs pisze:Aeron to to coś co twierdziło że do latania samolotami żeby sie nie zderzały potrzebny jest blockchain ?
sam pomysł wydał mi sie bezsensu i tego nie kupiłem nigdy a tu tak rosnie ostatnio.
Szczerze pisząc, nie analizowałem zbytnio tematu. Paprykarza kręcił fakt powyższy no i śmiesznie niski market z niską ilością coin'ów. Dla mnie to już druga pompa (pierwsza zaraz po wejściu na binance) pod którą się łapię.

PS to nie jest rada, żeby teraz wchodzić kiedy jest tak wypięty harpun. Faktem jest, że już dawno bym wychodził przy mojej cenie zakupu, ale... no jestem zaskoczony, jak to rośnie i czekam z częścią na sprzedaż z czystej ciekawości

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 października 2018, 08:38

MTL odpaliło minipompkę... szkoda, że dzień po fakcie wywalenia mnie z pozycji :roll: echh no...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » piątek, 12 października 2018, 09:29

@frc991, @Rumcajs,
Dwa tygodnie temu jakoś analizowałem AERON dość wnikliwie, wykresowo i fundamentalnie wydawał się super.
Trafiłem na forum lotniczym na wątek, gdzie ktoś o to pytał:
http://lotnictwo.net.pl/7-inne/43-kontr ... etrzu.html

Generalnie nie mogę skumać sensu jego istnienia. Przecież wielkie firmy lotnicze mają swoje systemy bezpieczeństwa warte miliardy dolarów i nie chcą się nimi dzielić z innymi, szczególnie w środowisku open source.
Dwa, jak niby przekonać szkoły lotnicze robiące wałki, żeby weszły w taki system.
Trzy, bardzo podoba mi się podsumowanie w odpowiedzi na tamtego posta:

"wygląda to jak każda inna technologia oparta na blockchainie, czyli do tej pory jest to szukanie gwoździa, który możnaby wbić tym młotkiem "

Nie wszedłem, a jak widać spekulacyjnie perełka (prawie 300% do zrobienia w mniej niż miesiąc).
Ostatnio zmieniony piątek, 12 października 2018, 09:39 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: 1235674 » piątek, 12 października 2018, 09:32

Rumcajs pisze: Aeron to to coś co twierdziło że do latania samolotami żeby sie nie zderzały potrzebny jest blockchain ?
sam pomysł wydał mi sie bezsensu i tego nie kupiłem nigdy a tu tak rosnie ostatnio.
Aeron jest nadmuchany, jakiś grubas wyciągnął większość coinów z obiegu więc ostrzegam przed dt.
Przyglądałem się podczas pompy- kurs doszedł nagle do 0.00009 i w ciągu minuty spadł do 0.00007 ze ścianką, a potem wrócił do 0.000082 ze ścianką- w jednej minucie, odlot. Wystrzały są bardzo wątpliwe- robione są silnymi i natychmiastowymi zastrzykami w kilka minut więc nie mają żadnych podstaw, aczkolwiek ulica to akceptuje. Ostrzegam, że to wydmuchany shitcoin pod p&d. Takich samych projektów będą z czasem setki. Przy obecnej cenie to może być gorsze niż hazard.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Canis Lupus » piątek, 12 października 2018, 09:43

Ogólnie na binance zabawa trwa w najlepsze. Codziennie jakaś pompka 20%-30% na kilku coinach. Bitkiem nikt się nie przejmuje, wygląda to tak jak w 2017 w ostrej hossie.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: 1235674 » piątek, 12 października 2018, 09:50

Dodam jeszcze, że silnik na binance ma duże problemy przy takich minutowych wystrzałach.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kondzio » piątek, 12 października 2018, 09:52

Sam szukam jakiegoś projektu pod pompe żeby zagrać z małą kwotą i zrobić 20-30%, jednak trochę się dygam wchodzić w jakiegoś shitcoina....

Zainwestowałem trochę w Bethereum czyli platforme do zawierania zakładów sportowych bez pośredników, do końca roku ma ona ruszyć. Obecnie bether jest na jednej giełdzie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości