W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Nextplease » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 21:15

paprykarz18 pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:56Jakie jest zastosowanie tokenu i w jaki sposób ma ono sprawić, że wartość tokenów wzrośnie?


1. Za tokeny kupuje się występy gwiazd do obejrzenia w apce w VR:
https://play.google.com/store/apps/deta ... s&hl=en_US
https://itunes.apple.com/us/app/ceek-vi ... 54349?mt=8
przez Ceekowy sprzęt VR (lub inny):
https://shop.ceek.com/#/home
oraz dokonuje mikropłatności wewnątrz platformy jak np. głosowania itd (pełna integracja z tokenami do końca Q1).

2. Możliwość stawiania MasterNode'ów gratyfikujących dodatkowymi tokenami w skali miesięcznej - aktualna wersja informuje o 150.000 Ceeków = +5000 ceeków/miesiąc z możliwością ich mnożenia oraz ewentualnego odsprzedania (do końca stycznia wprowadzenie i szczegóły techniczne).

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:55Z jakiegoś powodu widzisz tylko same zalety, są jakieś wady ?
RuckenFetard pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:55Nadal czekam na odpowiedz, którą z jakiegoś powodu uniknąłeś w sprawie kupowania like'ów , czy według Ciebie to dobra strategia poważnej firmy?
RuckenFetard pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:55Bierzesz pod uwagę że to jeden z dziesiątek podobnych średnich projektów, który walczy o przetrwanie i który postawił dofinansować się ICO?

  • Jeśli widzisz wady to wypunktuj je konkretnie i podeprzyj sprawdzonymi informacjami ze źródłami. Jeśli ich nie widzisz, a wydaje Ci się, że są to niczego do dyskusji taką wypowiedzią nie wnosisz, więc jest zbędna.
  • Nie masz pewności czy kupili polubienia czy nie - jeśli masz, udowodnij.
  • Skąd wniosek, że walczą o przetrwanie? Wypisz konkretne argumenty z włączeniem zestawienia finansowego firmy, bo wnioskuję, że masz do niego dostęp.
A to czy ja widzę same zalety czy i lub jaki jest ich stosunek do wad to już moja sprawa. Dzielę się informacją o mało znanym projekcie w świecie crypto - każdy sam powinien zrobić swój research i przeanalizować ryzyko przed ewentualnym zainwestowaniem.

Skojarzył mi się zabawny artykuł, który ostatnio czytałem o "płaskoziemcach" - wybierają się na koniec świata ryzykując wypadnięcie poza jego kraniec i niechybną zgubę, ale przynajmniej podejmują próbę udowodnienia swoich teorii:
http://www.geekweek.pl/news/2019-01-24/ ... ec-swiata/
...zamiast rzucać pustymi słowami ;).

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 21:54

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:55Bierzesz pod uwagę że to jeden z dziesiątek podobnych średnich projektów, który walczy o przetrwanie i który postawił dofinansować się ICO?


To nawet nie jest średniak , produkt który jest oferowany w zamian za posiadanie tego kojna też mnie nie przekonuje.
Przy obecnej przecenie altów lepiej nastawić się na zakup jakiegoś wartościowego projektu. Obecnie każdy wolny FIAT jest bardzo cenny i każdy kto ma wolne środki 10x się zastanowi na co je wyda, moim zdaniem w wypadku projektów jak ten nie można tu na nic liczyć poza epizodycznymi pompkami typu pump&dump, zwłaszcza gdyby jakaś istotna giełda wprowadziła, co jest palcami po wodzie pisane.
Ranking coinmaketcap pozycja nr 500 czyli 4 liga ;) po co kupować 4 ligę skoro pierwszoligowe projekty są tuż po przecenie ponad nawet 95%
---

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Nextplease » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 23:39

koparki pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 21:54Ranking coinmaketcap pozycja nr 500 czyli 4 liga po co kupować 4 ligę skoro pierwszoligowe projekty są tuż po przecenie ponad nawet 95%
Chociażby dlatego, że projekt na pozycji nr. 500 ma możliwość urośnięcia znacznie wyżej i szybciej niż projekt na pozycji nr. 100. Dokładnie to 5 x większą możliwość.
Jak dużego, a raczej małego, kapitału potrzeba by token z kapitalizacją 2,5 mln $ (aktualne miejsce nr. 500) podbić o 300%, a jakiego kapitału by podbić o 300% projekt z kapitalizacją 30 mln $ (aktualne miejsce nr. 100)?

Zazwyczaj zanim coś jest duże, jest małe.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » wtorek, 29 stycznia 2019, 00:08

@Nextplease
To co mowisz ma z matematycznegk punktu widzenia sens. Logicznie tez jest spojne. Pytanie czy inwestujacy w projekty listowane obecnie nie na CMC ale na deadcoins dorobili sie na nich czy tez polegli razem z monetami.
Popatrz z drugiej strony. Latwiej padnie projekt z kapitalizacja 100k niz 100kk bo mniejszy rynek bedzie go bronil. A moze to tez bzdura, kto wie..m

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Nextplease » wtorek, 29 stycznia 2019, 11:17

japu pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 00:08Latwiej padnie projekt z kapitalizacja 100k niz 100kk bo mniejszy rynek bedzie go bronil.
Ceek nie jest projektem Crypto. Jest firmą, która weszła w crypto po 2,5 roku działalności implementując blockchain jako rozwiązanie płatnicze za usługi jakie oferują.
japu pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 00:08projekty listowane obecnie nie na CMC ale na deadcoins


Poprzez "CMC" rozumiesz CoinMarketCap.com?
https://coinmarketcap.com/currencies/ceek-vr/

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » wtorek, 29 stycznia 2019, 11:50

@Nextplease
Tak, CoinMarketCap.com, ja nie mowie przeciez, ze wszystkie projekty sa zle. Mowie tylko, ze jest wiele takich, ktore byly na CMC, a teraz sa na deadcoins.com
Oczywiscie znalazly sie tam z roznych powodow, albo byly scamem od poczatku, albo rozpadl sie team, albo zmienily sie warunki rynkowe i projekt stracil po prostu racje bytu.
Ale zeby nie bylo ze marudze, cena niska, nawet jak to padnie to nie zabolo. Zaryzykuje zatem pare bardzo cennych FIATow i moze wrocimy do tematu za rok ;P

I sprawa podstawowa, jak zwykle w zasadzie, interesujesz sie tym projektem dlatego, ze chcesz z niego korzystac i stad chec zakupu tokenow w dobrej cenie czy tez dlatego, ze chcesz zarobic na wzroscie wartosci tokenu i zamienic go ponownie na ETH czy BTC gdy skoczy te swoje 200%?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 29 stycznia 2019, 12:39

koparki pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 21:54po co kupować 4 ligę skoro pierwszoligowe projekty są tuż po przecenie ponad nawet 95%

A co jest w tej chwili, Twoim zdaniem, najbardziej warte zainteresowania?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 29 stycznia 2019, 14:07

@kozaki_wiesi warto pogrzebać w aktualnym statusie rozwoju takich projektów jak golem, augur (REP), STORJ, EDG,DENT W/w zestaw to projekty w blockchainie ETH, trzeba to zdywersyfikować, warto poszukać jakieś cenne projekty oparte o inne blockchainy niz ETH, dziwnymi fenomenami są projekty TRON, EOS, które zyskały magicznie na znaczeniu dosłownie z dnia na dzień podczas ICO, niebezpiecznie dziwne . Z tych najbardziej ryzykownych może jeszcze SYS i IOST sa coś warte?
Moze IOTA, NANO? A jesli chodzi o typowe i topowe monety to XMR jako alternatywę do bardzo drogiego BTC i klona LTC - w rejonach 3x$ XMR byłby wyśmienity jest go w obiegu tylko tyle co BTC i duzo mniej niz LTC - obecnie ktoś mocno dopłaca do miningu bo trudność sieci rośnie, natomiast ZEC przebił swoje dno więc trzeba śledzić może nawet skokowo uda się kupić za 3x$, notowany na kazdej giełdzie nie jest raczej kandydatem na listę deadcoins.com.
XRP, STELLAR, XEM nie pasują do idei, jest o zupełnie inny koszyk aktywów, nie mam zdania co do ich potencjału, skusiłem się niedawno na nieco XEMa i stellara.

Przestaję natomiast patrzeć w stronę DASH jako długoterminowa lokata, do wyjaśnienia sprawy. Zdałem sobie sprawę że ewentualny ban na anony dotknie dasha najbardziej. Druga sprawa to fakt chorej sytuacji gdzie 5mln dash jest w masternodach a bazy monetarnej jest 8,5mln ! Ostatnio wypłynęła też choroba związana z ASIC i poolami gigantami, centralizacja mocy, wprawdzie załatają podatność na atak 51 ale sam fakt "takiej decentralizacji" jest szokujący. Jako zabawka dla spekulantów jest dobry , baza monetarna malutka, popularność spora(dużo giełd) więc mocne wahania typu P&D prawdopodobne, cena 6x$ i wszystko co poniżej jest ok choć spodziewam się lepszej ceny gdy uregulowane giełdy wyrzucą dasha, jeśli jednak się mylę i dash nie będzie zaliczany do banowanych anonów to kurs dasha poszybuje w górę skokowo. Trzeba obserwować.
ETH wydaje się bezpiecznym aktywem wobec walki z projektami anonimowymi i wobec perspektywy zmiany nagrody, potem zmiany algo na anty ASIC , a potem zmiany na POS, będzie kilka sporych newsów pozytywnych i mniejsza inflacja. Zakup ETH za dwucyfrową kwotę wydaje się bardzo mało ryzykowny.


Wszystkie w/w aktywa wyzerowały już hossę, bessa jeśli będzie długa to oczywiście wszystko moze okresowo spaść jeszcze bardziej ale obecnie warto wyczekiwać na paniczne wyprzedaże inna panika jest tuż po szczycie hossy inna teraz . Ja kupuję transzami z tendencją do wywalania 1/3 lub połowy zakupu gdy mocniej podrośnie, w ten sposób nieco przesuwam w dół średnią cenę zakupu.
Ja bym się wystrzegał projektów które mają słabą reputację w punktacji CMC bo teraz popyt będzie generowany przez mądry kapitał a nie ślepych kamikadze, którzy ryzykują że ich walor znajdzie się tutaj: https://deadcoins.com/.

Na koniec najważniejsze: BTC steruje cenami altów, przed ostatnia bańką tak nie było i może się to w każdej chwili skończyć.
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 stycznia 2019, 14:39 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » wtorek, 29 stycznia 2019, 14:38

koparki pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 14:07Przestaję natomiast patrzeć w stronę DASH, gdyż zdałem sobie sprawę że ewentualny ban na anony dotknie dasha najbardziej.
Ale chodzi Ci o to, ze w ktos na sile podtrzymuje moc sieci XMR, zeby w przypadku bana anonow wywalic dasha? Bo istotne jest tutaj - tak mi sie wydaje - czy anony jako takie zostana w ogole zbanowane i wywalone z gield. Jesli tak to chyba wyleca wszystkie bo niby czemu DASH mialby dostac bana, a Monero albo ZEC nie?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 29 stycznia 2019, 14:47

@japu no jasne że wszystkie wylecą ale dash nie będzie stosowany jako zamiennik np. monero.
Dash celuje w inną grupę docelową i nie ma zaawansowanej prywatności. Projekt po takim ewentualnym banie przestanie być potrzebny na rynku, przegra z konkurencją innych monet, które będą bezproblemowo dostępne na dużych giełdach. To co mówił w wywiadzie S.Suszek naprawdę mnie poruszyło, że DASH jest obarczony ryzykiem bana w EU , w Japonii juz jest nielegalny.
---

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » wtorek, 29 stycznia 2019, 15:19

@koparki A to nie jest tak, ze nielegalnosc waluty przelozy sie tylko i wylacznie na brak mozliwosci jej adopcji rynkowej w zyciu codziennym? Tzn, nie bedzie mozna placic leganie anonami za pizze, gry czy inne duperele. Natomiast jako walor spekulacyjny pozostana? Przeciez 99% walut istniejacych na gieldach to czysta spekuła. Do niczego innego nie sa potrzebne. Jakies tam plonne nadzieje developerow, ze akurat ich projekt zrewolucjonizuje swiat to sprawa wtorna. Ciekawe ile osob na tym forum powiela konkretne krypto po to, zeby w przyszlosci nim placic w sklepie, a ile osob po to, zeby miec wiecej monet do sprzedania za fiaty...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 29 stycznia 2019, 15:35

@japu no tak ale porównujesz jakieś mniejsze projekty do dash, który jest jedna z najważniejszych MONET krypto, jego kapitalizacja obecna czyli pochodnie jego cena ma w sobie zawartą nadzieje na to, że dash będzie kiedyś bardziej popularny. Ban zmniejszy tą nadzieję a co za tym idzie w konsekwencji wycenę całego projektu. Monety co do których jest mikroskopijna nadzieja na popularyzację mają przecież kapitalizację o rząd wielkości niższą. BTC, który z kolei jest juz popularny wiele bardziej niż dash ma o rząd wielkości wyższą kapitalizację.
Mozna powiedzieć że w cenie zawarta jest popularność,akceptacja i marka monety, możliwości techniczne maja mniejsze znaczenie, co mozna zaobserwować na przykładzie BTCcore+LN vs DASH czy NANO
---

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: japu » wtorek, 29 stycznia 2019, 16:09

IMHO w long term najwazniejsze jest to czy w ogole kiedykolwiek krypto stana sie substytutem pieniadza. I nie mowie o przeroznych tokenach tworzonych na potrzeby konkretnych rozwiazan typu hmm... bether, ceek i podobne ale o powszechnej akceptacji "spolecznej" :) Wiadomo, ze poki do tego nie dojdzie to wszystko sluzy do spekulacji. Jedni chca miec wiecej krypto na "zaś", inni chca miec wiecej USD na teraz :)
Jesli anony dostana BANA to moim zdaniem wsystkie natomiast glowe dam, ze te sieci nie umra :) Nie wiem czy zrobi sie z tego jakis darknet czy inne "coś" ale na pewno beda utrzymywane - zwlaszcza te kopane na gpu/cpu i zdecentralizowane
BTC z kolei jak dla mnie ma jedynie wartosc spekulacyjna i nigdy do drobnicy nie bedzie sluzyl. Do tego jest chocby NANO i inne super-szybkie/tanie rozwiazania.

Sensownych zyskow z inwestycji ja upatruje w ETH i ew kilku projektach na tym lancuchu, w NANO, w ktorym widze potencjal powszechnej adopcji :), z anonow XMR i ZEC (ale to tylko z racji spadku od ATH) oraz DASH ale tutaj @koparki zasiał ziarno niepokoju :). A drobiazgi przy ktorych licze na +1000% to LSK, TRX, GAME, Cardano, XLM :)
Mam tez mnostwo roznych dupereli z pierwszej 500 CMC, z tym bywa roznie ale skok jednego szita o 100% wyrownuje straty na innych :) - ot, tu zwykly hazdard....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » wtorek, 29 stycznia 2019, 16:14

Nextplease pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 23:39Chociażby dlatego, że projekt na pozycji nr. 500 ma możliwość urośnięcia znacznie wyżej i szybciej niż projekt na pozycji nr. 100.
Jak ktoś traktuje to jako los na loterii to takie myślenie może (ale nie musi) się sprawdzić. Jak ktoś inwestuje poważniejsze pieniądze to jedynie top powiedzmy pierwsza 50 max a i tak z tego znaczna cześć można odrzucić.

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
japu pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 00:08Latwiej padnie projekt z kapitalizacja 100k niz 100kk bo mniejszy rynek bedzie go bronil. A moze to tez bzdura, kto wie..m
W takie projekty nie da się wchodzić większym kapitałem a rozsądnie w to włożyć jedynie wartość losu na loterii. To już jest zwykły hazard
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 29 stycznia 2019, 16:46

Zainwestowałem na przełomie roku 2017/2018 w dolary i jak do tej pory nie narzekam. Przeczekam rynek niedźwiedzia, jak przyjdzie dobra koniunktura znowu się zainwestuje w krypto, powoli sprzedając w partiach jak kurs będzie się piął do góry, i tak się żyje powoli na tej wsi :)

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » środa, 30 stycznia 2019, 21:53

Mth/btcObrazek

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: RuckenFetard » sobota, 2 lutego 2019, 10:37

Nie mam dla was wspaniałych "okazji" inwestycyjnych :) ale natrafiłem na dwa dobre filmy, jestem pewny że wielu z was, może to uratować kiedyś tyłek, zwłaszcza nowym użytkownikom tego forum.


Film z "okazją" XRP Classic


Oraz o "epickim" wolumenie, na który ludzie często się nakręcają.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: anty » sobota, 2 lutego 2019, 16:48

Ja Siedze na BNB
na stracie, za wcześnie wszedłem :p
Chyba trend się odwraca i spoko wygląda stosunek do usdt jak i do btc,
dużo pozytywnych newsów z binanca ostatnio płynie, miedzy innymi:
wprowadzili możliwość zakupu niektórych krypto karta kredytowa (ciekawe czy to np nie ruszy tez xrp bo jak kiedyś śledziłem watek tego shita to duzo ludzi narzekało ze nie mogą sobie tego tak poprostu kupić, teraz jest mozliwość)
otworzyli druga giełdę z fiatami
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » poniedziałek, 4 lutego 2019, 00:28

Ktoś wie ile jest w obiegu monet btt ?

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: hazi » poniedziałek, 4 lutego 2019, 05:38

https://tronscan.org/#/token/1002000 .Warto sie w to zapakowac.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości