W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » piątek, 6 marca 2020, 22:26

zbyt szanuję swoją prywatość, żeby w ogóle o czymś takim pomyśleć...

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Darek » czwartek, 2 kwietnia 2020, 20:16

Witam forumowiczów. Od czasu do czasu zdarza mi się zaglądać na to forum i korzystać z porad doświadczonych inwestorów. Teraz postanowiłem samemu coś napisać.
Wpadł mi w oko projekt o nazwie Verasity ( https://www.coingecko.com/pl/waluty/verasity ) i wydaje mi się, że ma on bardzo duży potencjał wzrostowy i powinien w najbliższych miesiącach, być wśród tokenów przysparzających najwięcej zadowolenia inwestorom. Zachęcam do zweryfikowania jakości i potencjału tego projektu na własna rękę.
Na zachętę podrzucę dwa linki, w których znajdziecie trochę interesujących informacji.:

https://www.publish0x.com/cryptotrendmi ... 20x-xmegoo

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: przewodnik » środa, 8 kwietnia 2020, 17:30

SC, DOGE i NXS.

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: tomaroc » środa, 6 maja 2020, 21:25

RVN przeszedł właśnie pomyślnie fork zmieniając algorytm (kawpow) pozbywając się z sieci ASICków i FPGA. Sieć dostosowuje właśnie trudność, itepe. Wydobycie rozłożyło się na o wiele większą ilość górników GPU więc jest spora szansa że spadnie presja sprzedaży... ~300 sato to TP1, ale liczę że przebije ...

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » poniedziałek, 11 maja 2020, 23:01

Coś widzę temat tutaj umilikł. Czyżby to była faza stealth? ;P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » czwartek, 14 maja 2020, 08:11

Zamieszczę tu parę propozycji, być może kogoś zainteresuje. Od marca robiłem rozeznanie na parę sposobów odnośnie nowych projektów, w które zainwestowałem lub w które warto zainwestować. Osobiście nie inwestowałbym w projekty z wysokim marketcapem, stare, te które przeżyły bańkę. Moim zdaniem nie warto, bo ryzyko jest zbyt duże – jest za dużo hodlerów, którzy hamują wzrosty, wiele z tych projektów coś tam się rozwija, ale jeśli miałyby mocno wzrosnąć i dać jakiś zysk to może to być:
1) bańka
2) adopcja
3) sporadyczne pump and dump po jakimś newsie
Suma summarum – bez sensu jest inwestować w takie coś – nie wiadomo czy będzie bańka, a adopcja trwa długo i jest olbrzymia konkurencja - lepiej znaleźć takie projekty, które mogą mieć podstawy do przynajmniej kilkukrotnego wzrostu na przestrzeni paru miesięcy niż inwestować w jakiś projekt typu Eos czy Ada z wielomilionowymi/miliardowymi marketcapami, bo może być ciężko, a nawet jeśli - to zysk będzie nie taki jaki może być gdyby przyjąć inne kryteria. I właśnie te kryteria przyjąłem – znaleźć takie projekty, które są stosunkowo nowe, nie ma ich na dużych giełdach, niewiele osób jeszcze słyszało, proponują coś innowacyjnego lub podobnego co ogromne projekty, ale z jakimś dodatkiem/innowacyjnością, potencjale wzrostu minimum x10 docelowo x100. Zaletą niskich mcapów jest jeszcze to, że nawet przy jakimś spadku o 50% - to jest nic - bo to łatwo odrobić paroma zleceniami - bo przy nich jest jeszcze słaba płynność, wolumen, a jak projekt z mcapem 2 mld spadnie o 50% to już nie bardzo ;). Nie będę tu pisał elaboratów – po prostu krótko w formie haseł kluczy + podam obecny market cap, a jak ktoś będzie zainteresowany – to sobie sam zrobi grubszy research. Za miesiąc z ciekawości zrobię podsumowanie tj ile wynoszą obecne marketcapy i ile będą wynosiły za miesiąc, czy coś się zmieniło.

1) LCX – ekosystem giełdowy skupiający wiele ciekawych rozwiązań typu terminal 15 giełd (obecnie) tj. logujesz się na jednej giełdzie i masz wszystkie krypto z tych 15 giełd i poprzez tzw smart trade za pomocą kliknięcia kupujesz po najlepszej cenie, raj dla traderów, do tego mogą być pierwszymi, którzy otrzymają licencje STO i to już w najbliższym czasie, launchpady STO, tokenizacje np. filmów (mają umowę na 25 mln na film z Wesleyem Snipes). Bardzo znany w świecie blockchain CEO Monty Metzger, który jest wszędzie na konferencjach, przemawia, ma znajomości (np. na twitterze śledzi go IBM, Draper czy nawet Obama ;). Partnerstwa m.in. Jun Capital, WEF (World Economic Forum), przedwczoraj najnowsze z koreańskim ICON. Advisorzy: Don Tapscott, premier Liechtensteinu, książe Liechtensteinu (stąd droga do licencji STO bo to projekt stamtąd), no mógłbym tak pisać tu o tym dużo, bo to tylko cząstka o tym projekcie (np. 2 lata temu miało być Binance LCX, ale nie dogadali się, CZ nawet Monty’ego nazwał skamerem) i od tamtej pory rozwija to samodzielnie. Osobiście traktuje to jako odpowiednik BNB za jego początków gdy było w podobnym zakresie mcap, tylko, że tu chodzi o STO, tokenizację. To zrobi najłatwiej x10 od teraz , czekam na x100. Konkurencja/projekt podobny: nie znam. Do kupienia na Liquid, Idex.
:idea: Obecny mcap: 4.8 mln


2) XDB – DigitalBits – projekt, który gdy dojdzie do skutku realizacji – może mieć największą adopcję zaraz po ETH, dlatego że tutaj używanie ich tokena/systemu byłaby bez wiedzy konsumenta/użytkownika – nie musi znać tych wszystkich narzędzi typu portfele, giełdy – polega na dostarczaniu całego ekosystemu branżowych stable coinów dla korporacji, firm. Przykładowo Starbucks chcący mieć swojego digital coina do płacenia za ich towary przez klientów nawiązując współpracę z XDB otrzyma cały ekosystem do tego. Każdy potencjalny klient musi też założyć konta bezpieczeństwa dla każdego ze swoich klientów za 10 XDB. Obecnie tylko 1 firma, która ma z nimi umowę ma 10 mln klientów to się równa z wykupem 100 mln tokenów XDB. Miesiąc temu podpisali ECD z Kucoin tj tzw Enterprise Currency Desk czyli umowa do sprzedaży dla klientów korporacyjnych. Tydzień temu wszedł w to też fundusz ASC, którego właściciel Enzo Villani to dyrektor strategii międzynarodowej OKEX. Być może źle wytłumaczyłem o co w tym projekcie chodzi, dlatego na ich głównej stronie polecam tam włączyć na wstępie „watch video” gdzie w 3 minuty twórcy tłumaczą co oni chcą zrobić https://www.digitalbits.io/ . Konkurencja: nie znam.
:idea: Obecny mcap: 4.9 mln

3) TRB – Tellor – jest to projekt rozwiązujący problem „Oracle” tj. łączenia, współpracy smart kontraktów z zewnętrznymi bazami danych potrzebnych przy rozwiązaniach DeFi, dokładnie tym zajmuje konkurencja tj. Chainlink (1.3 mld mcap) i Band (21 mln mcap) – to jest konkurencja. Jednak przewagą/innowacyjnością Tellor jest największa decentralizacja i czasowo deflacyjny charakter tj tokenów będzie coraz mniej. Projekt jest ze stajni Binance Labs (samo Binance posiada tokeny TRB), współpraca z Maker DAO i ostatnio z Matic. Jest po pozytywnym audycie Certiku, więc kod i bezpieczeństwo bez zarzutu. Obecnie w praktyce do zakupu tylko na IDEX - kwestia czasu gdy będą na popularnych giełdach z Binance na czele. Konkurencja: Link/Band ,
:idea: Obecny mcap: 6.5 mln

4) VRA – Verasity – projekt, których tokeny są wykorzystywane jako nagroda za oglądanie filmów na portalach typu youtube, video itd oraz w grach video. W skrócie – spełnia te same zadanie, misję - co BAT (300 mln mcap) , tylko BAT implementuje się do przeglądarek internetowych. Bardzo dobry zespół i advisorzy stojący za projektem Regularnie w top2 volumenu na Binance Dex, więc kwestia czasu jak wejdą na Binance. Ostatnio umowa z CS:GO w Esportach, projekt ma potencjał ogromny.
:idea: Obecny mcap: 2 mln

5) Coti – „nowy Paypal” otrzymujący bardzo wysokie noty w rankingach.
:idea: Obecny mcap: 9.3 mln

6) DAG – Constellation – unikalna technologia DAG+PRO, blockchain z rodziny Big Data, między innymi umowa z USAF, na tą chwilę tylko na Kucoin.
:idea: Obecny mcap: 13.9 mln

7) BDK – Bidesk – giełda kopiująca wszystko co najlepsze z Binance i tokenów BNB, handlowałem tam – działa bardzo szybko, bez żadnych problemów – te same rozwiązania burning, launchpady itd. , w roadmap na 2020 rok mają wszystko: futur es, margin, lending, staking. Co chwilę dodają nowe coiny na giełdę, dopiero od wczoraj na CMC ,
:idea: Obecny mcap: 1 mln

8) RUNE – ThorChain – ten projekt badałem najmniej, ale z tego co słyszałem to może być wielkie – tam jest mowa o stakingu innych projektów na ich platformie i jak wartość coinów stejkowanych to np. 10 mln – to o tyle wzrasta market cap RUNE, więc przy takim stakingu ETH – 1% to jest +200 mln do capu, a w tym mogą chyba wszystkie projekty uczestniczyć, może ktoś to zbada głębiej: https://thorchain.org/
:idea: Obecny mcap: 16 mln

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jakopski » czwartek, 14 maja 2020, 23:33

Swietne informacje lubie takie projekty sam zainteresowalem sie jakis czas temu TRB tellorem i juz zaczalem w niego watpic bo wszedzie cisza ale pocieszyles mnie mimo ze za grosze kupione a ilosc supply bardzo malutka, z twoich info rowniez zaciekawil mnie projekt LCX trzeba sie przyjzec pozdrawiam serdecznie

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwietnia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: darom » piątek, 15 maja 2020, 11:55

@Mayoris dzięki za merytoryczny wpis.
Zarówno LCX, jak i TRB można już kupić na Bidesku - wczoraj się tam zarejestrowałem i wszystko hula sprawnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 15 maja 2020, 12:29

@darom
Na bidesku prawie nic nie ma na askach, lepszy mi sie wydaje IDEX ale nie uzywalem tego od czasu jak wprowadzili tam zakladanie kont chyba bede sie musial przeprosić z nim i zalozyc ale niewiem co bedzie jak podam zmyslone dane bo to nie KYC chyba a potem nie bede mógł z "dexa" wypłacić własnych tokenów, ktos cos wie jak to teraz działa ?

@Mayoris
Verasity ma prawie 11 milionów marketcap, wydaje mi sie ze CMC nie zlicza tokena VRAB'a na binance chainie i pokazuje tylko wyliczenie względem VRA erc20, VRABa pokazuje jako trade pary tylko. Admin z telegrama napisał: "The total supply in CMC is the total for the project. As part of the migration from VRA to VRAB we have had to create the VRAB tokens and CMC is able to offset the VRAB and VRA to calculate the true total supply, which is 10.8B"

Bidesk nie moze mieć 1 miliona marketcapa bo kosztuje 18 centów a total supply jest 100 milionów co by dało 18 milionów gdyby all było w circulation, nie wiem ile tego sprzedali z tych 100 milionów coinów ale zakładając że tak z 50-60% to juz mają martketcap powyzej 10 milionów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » piątek, 15 maja 2020, 12:39

@Rumcajs O tym, że może być inaczej ze względu na VRAB to nie wiedziałem, kieruje się tym z CMC,
edit: teraz na czacie mi napisali:
"It's included, All market pair for VRAB is on CMC too"
i zobacz też to info z 6 maja: Verasity CoinMarketCap Update
Co do Bidesk, circulation supply jest 6.3 mln stąd taki mcap a nie inny (ok 1 mln).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » sobota, 16 maja 2020, 07:53

Aha dziwne ze sami admini niektorzy z telegramu nie wiedzą ile ich Verasity ma marketcapa :D Ja kupilem troche juz dawniej bo tani był za sztuke ciekawe tylko czy Binance go faktycznie zlistuje na gieldzie swojej nieraz byly coiny na ich Dexie z duzym volumenem dluzszy czas i wcale ich binance nie dodało, kupiłem tak własnie kilka tanich pod teoretyczny listing a potem vol spadly, a cena zaczela tez dążyć do zera. Ogolnie to ten VRA ma przechodzic na VRAB'a docelowo, jest jakiś bridge (chyba w ich wallecie) w 1 strone ze sie da zamieniac vra->vrab ale na odwrot nie, ciekawe czy ten marketcap faktycznie zlicza dobrze oni maja jakas dziwna filozofie przy liczeniu samemu coinow w obiegu.
Czyli dlatego ten Bidesk ma taką wysoką cenę bo tylko 6,3 miliona jest w obiegu ze 100 mil, dziwne. Nie patrzyłem jaka bedzie dystrybucja tych tokenów ale mam już 2 inne tokeny giełd i nie planuje kupować kolejnego ale nie podoba mi się i tak 6 mil w obiegu ze 100 istniejących :D
Ale za to chyba tego LCX'a troche kupie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Mayoris » sobota, 16 maja 2020, 08:46

Tak ten Bidesk to mam na takiej jakby liście rezerwowej. Po prostu porównując mcap z takimi giełdami typu Bitmax i ich tokenami (26 mln), no jakby się przyjęli to może być z tego spory zwrot. A sama giełda działa bez zarzutu (w przeciwieństwie np do tej Bitmax, gdzie mi często strona nie działała itd), bo sprawdzałem osobiście - szybko, czytelnie, szybkie wypłaty, do 5btc bez kyc. No i plany są jakby klonem tego co zrobił CZ z Binance, pytanie czy jest miejsce na kolejną giełdę? w spojlerze jeszcze tokenokomika:
Spoiler:
Token Economics

Max supply: 100,000,000 BDK
Public Sale: Tokens comprise 3% of the total supply. Public sale token price is $0.08.
Private Sale: Tokens comprise 30% of the total supply. Private sale token price is $0.09. Vesting schedule is as follows: 1 month lock-up after TGE, about 1.67% per month over the following 18 months.
Seed Sale: Tokens comprise 18% of the total supply. Seed sale token price is $0.08. Vesting schedule is as follows: 3 months lock-up after TGE, 1% per month over the following 18 months.
Team: Tokens comprise 10% of the total supply. Vesting schedule is as follows: 12 months lock-up after TGE, about 0.21% per month over the following 48 months.
Foundation: Tokens comprise 20% of the total supply. Vesting schedule is as follows: 12 months lock-up after TGE, about 0.42% per month over the following 48months.
Ecosystem: Tokens comprise 10% of the total supply. Vesting schedule is as follows: 12 months lock-up after TGE, about 0.21% per month over the following 48 months.
Incentives: Tokens comprise 9% of the total supply. Vesting schedule is as follows: 3 months lock-up, about 0.38% per month over the following 24 months.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Eth » sobota, 16 maja 2020, 09:07

OntologyGas - coś się dzieje z tym projektem. Ktoś śledzi?
Dzięki!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: supermusk » wtorek, 26 maja 2020, 13:08

Zrobilem research LCX takze zapraszam do zapoznania się :)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 7 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bombEER89 » niedziela, 7 czerwca 2020, 20:57

ja kupiłem i trzymam z rok LCX, ma porządne postawy do tego aby się wybić do top 100

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 czerwca 2020, 22:01

@bombEER89

CZ nazwał montyego na twiterze scamerem :D

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 7 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bombEER89 » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 00:18

@Rumcajs przeanalizowałem tą sytuację, wychodzi na to, że drodzy panowie planowali wspólny biznes, ale coś nie pykło, CZ go nazwał scammerem po czym zablokował, nie jest jasne o co dokładnie chodzi. Myślę że giełda LCX jest konkurencją dla giełd jakie znamy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 07:40

@bombEER89

tak tez to wyczytałem na telegramie takie przypuszczenia. Trollowali CZ'ta i pytali go a jakie i gdzie jego giełda ma Licencje prawdziwe :D
Nie wiem czy to prawda ale podobno nigdzie nie ma

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 7 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bombEER89 » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:33

@Rumcajs ale że CZ nie ma żadnej licencji na prowadzenie giełdy? :o :shock: :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 9 czerwca 2020, 08:05

@bombEER89

myśle że chodziło im o licencje na handel tokenami securites i w ogole robienie STO na gieldzie, bo na pewno muszą być zgodni z prawem stosują AML/KYC przecież więc to nie tak że handlują na dziko z afryki, inaczej by nawet fiatów pewnie nie mieli i podłączenia do banków. Teraz to nawet Dexy niektóre chcą KYC (jak wk**cy mnie IDEX)

Anyway czemu ten LCX tak spadł, spectre już skonczyło pompować i sprzedali czy z czego wynika ten powrót do 6+ mil marketcapa czy ludzie sie tak wystraczyli fudu CZ'ta ? Chyba uśrednie i znów dokupie bo ofc kupowałem na górce jak był sporo ponad 8 mil marketcap, nie pamietam ceny bo na idexie kupowałem za eth.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości