W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pael » niedziela, 4 sierpnia 2019, 15:16

Jak sie maja projekty ala uber, airbnb, allegro/ebay na blockchainie?
Ostalo sie cokolwiek?

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
STEEM ktoremu kibicowalem w piekle, dtube ktory dalby duzo wiecej profitow tworcom praktycznie nieznane. quo vadis crypto :roll:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » niedziela, 4 sierpnia 2019, 18:30

Ekonomia dzielenia się zasobami której przykładem jest uber czy blablacar to moje sympatie. Ta idea świetnie wpisuje się w blockchain bo lobby transportowe jest silne i niszczy takie skarby.
Jedynym znanym mi projektem który działa realnie na zasadzie ekonomii dzielenia się zasobami to GOLEM, ale nie wiem jak z rentownoscią mocy obliczeniowej w stosunku do miningu, pewnie marnie bo nie słyszałem aby ktoś udzielał się swoja mocą w GOLEMIE
---

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Howi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:51

IOSTa trzymam, bo to coin, który ma jeszcze sporo do pokazania. W odróżnieniu od TRX, EOS czy ETH, jest mało znany poza Azją, jest już za to użyteczny, ciekawy jest też stake, zatem nawet warto kisić.

Do tego mam trochę MATICa, którego większość dostałem za darmo na binance w ramach nagrody od obrotów jednego z moich refów. Mam zamiar to trzymać bardzo długo, jest w tym potencjał.

W TRX też wszedłem za drobniaki, ze względu na lunch z Buffetem i SunNetwork 10 sierpnia, no ale, na razie jeszcze ruchu nie ma (znaczy się, ruch już był, ale Sun musiał oczywiście zrobić dramę z "kamieniami nerkowymi" i nastąpił nagły odwrót na rynku).

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:16

Howi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:51na razie jeszcze ruchu nie ma (znaczy się, ruch już był, ale Sun musiał oczywiście zrobić dramę z "kamieniami nerkowymi" i nastąpił nagły odwrót na rynku

W porównaniu z IOSTem Tron to śmieć, a dokładniej sposób decentralizacji. No ale Sun (a moze nawet sam binance za tym stoi) ma dużo więcej zapału i talentu aby spopularyzować trona, dobrym ruchem było rozreklamowanie się w środowisku bittorent oraz system dywidend w kasynach . Ekipa IOST w porównaniu z tron to szare myszki , które siedzą cicho a szkoda. Iost ma na razie jedną sztandarową zdecentralizowaną aplikację IOSTPLAY, jesli apki nie będą powstawały często i gęsto to projekt pozostanie w cieniu EOSa i TRONa .
Ciekawostka jest fakt ze IOST ma na binance padę do USDT, śmiecie kryptowalutowe nie maja takich par. Sporo czytałem o projekcie i sporo testowałem w praktyce , działa sprawnie jak Tron.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 8 sierpnia 2019, 19:18

@koparki

ja niestety nie zdążyłem kupić nawet jakiejś skromnej paczki a na wszystkim mam strate wiec nie wiem czy kiedykolwiek kupie

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wamak » czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:07

@Rumcajs
To nie jest czas na mało znane alty, dlatego ponosisz straty.
Zobacz ten wątek kolegi benq:
viewtopic.php?f=27&t=30367
Wyraźnie zaznacza się różnica pomiędzy top 10 i pozostałymi.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 10 stycznia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Yoda77 » piątek, 9 sierpnia 2019, 06:22

Rumcajs pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 19:18 @koparki

ja niestety nie zdążyłem kupić nawet jakiejś skromnej paczki a na wszystkim mam strate wiec nie wiem czy kiedykolwiek kupie
U mnie też alty mocno wtopione. Zastanawiam się czy sprzedać ze stratą bo szybko się pogłębia...

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: szlagaag » piątek, 9 sierpnia 2019, 07:41

Yoda77 pisze: piątek, 9 sierpnia 2019, 06:22U mnie też alty mocno wtopione. Zastanawiam się czy sprzedać ze stratą bo szybko się pogłębia...


Nie wygląda dla Ciebie to zbijanie altów w aktualnym momencie na dosyć sztuczne? Oferty w orderbookach na kupno przewyższają znacznie te ze sprzedaży. Wszystko leci w parze do btc nie ważne czy coś jest super za..iste czy to shitcoin leci tak czy inaczej. Mimo ,że nie ma komu juz sprzedawać ,spada dalej.
Dla mnie wygląda na wyciągnięcie resztek od słabych rąk ,a cierpliwi znowu zarobią krocie na shitcoinach.
Ważne ,że BTC odbił i trzyma cene powyżej 10k ,alty to kwestia czasu.


Sprzedawać to trzyba było kilka po wzrostach kwietniowych ,a nie teraz jak w parze alt/btc w większości jesteśmy w okresie 2015/2016.
Ew. sprzedać ale nie całość by później sięnie bić głową w ściane jak się obudzisz i zobaczysz 70% wzrostów na wszystkich shitach ,jak to bywało podczas altseasonów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 9 sierpnia 2019, 11:22

Idealnie podsumowanie tego co się dzieje :?

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Daro » piątek, 9 sierpnia 2019, 12:44

Możliwe że wchodzimy w ostatnią fazę "depresacji" altów, brak jeszcze wisienki na torcie w postaci ostrego zjazdu zanegowanego w krótkim czasie... patrząc po wykresach, które są bardzo zbliżone do siebie, żeby nie powiedzieć identyczne, nienaturalne w moim przekonaniu.
Wykresy altów do BTC mają postać równi pochyłej praktycznie bez większych świeczek góra dół, na większych interwałach czasowych prosta opadająca. Na mój gust wykresy altów nienaturalne, zautomatyzowane, za precyzyjny ten zjazd, sterowany. No chyba że mamy do czynienia z upadkiem altów, zakazem handlu czy innymi regulacjami,jest to możliwy scenariusz ale mniej prawdopodobny IMO niż podwaliny pod przyszły tzw. altseason. Nastroje mizerne u altowców, i jest to chyba ostatni moment na podjęcie złych decyzji przy dużym ciśnieniu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 9 sierpnia 2019, 12:59

@Daro

ja nie realizowałem strat, jedynie przesuwałem balans z jednych coinów na inne, gorzej że po drodze zdechły mi całkiem 3 coiny w których sporo miałem kasy, tak to jest kupować jakieś śmiecie z końcówki marketcapa.
Ale niestety dywersyfikacja mi zmalała o te przesuwania, mam teraz z tylko 10 coinów z czego 5 bardzo małe ilości więc nie wiem ile by musiały zrobić x X żebym zauważył, co najmniej x 10. Chętnie bym coś kupił ale niemam już za co a nie moge więcej przesuwać bo mam okrągłe liczby takie jak lubie i nie moge zmniejszyć.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Daro » piątek, 9 sierpnia 2019, 13:09

@Rumcajs jestem zapakowany w kilka altów z top (innych nie tykam), ale czekam - praktycznie nie da się umiejętnie na tym etapie rynku wyjść na większy plus, na zero to pozytyw czyli bessa na altach w pełni, mam nadzieję na jej bliski koniec, alty zawsze goniły BTC i były o krok no może dwa za bitkiem... pozytywne wrażenie na mnie wywarło XMR ostatnio i tu pokładam nadzieje na iskrę, która zwiastuje bliski nowy etap.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Howi » piątek, 9 sierpnia 2019, 14:59

Jak ktoś ma wolne fiaty, to teraz nic innego, tylko wchodzić po taniości. Przecież kiedyś to musi w końcu odbić, szczególnie gdy mówimy o top altach.

Nieco edytując mój poprzedni post dodam, że zapakowałem też kilka kafli w MCO, teraz niestety dawny monaco sflaczał, zatem wejście w niego jest jeszcze bardziej korzystne. Gdyby ktoś miał ochotę wejść w to na przynajmniej pół roku, zapraszam na priv - podeślę refa, wytłumaczę co i jak oraz... będę wdzięczny ;).

Ogólnie to MCO jest projektem dość ciekawym, bo produkt z nim związany istnieje i działa. Mowa o kartach płatniczych, crypto.com właśnie rozsyła je do użytkowników amerykańskich, następna w kolejce jest Europa (jak się uda, to pod koniec roku) i prawdę mówiąc, pod to wydarzenie się ustawiam. Pewnie kartę sobie zostawię, bo wizja wypłacania cryptohajsu z bankomatu/płacenia nim w sklepach, obchodząc jednocześnie tradycyjny system bankowy, jest niesłychanie kusząca :D

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » piątek, 9 sierpnia 2019, 15:03

Howi pisze: piątek, 9 sierpnia 2019, 14:59Pewnie kartę sobie zostawię, bo wizja wypłacania cryptohajsu z bankomatu/płacenia nim w sklepach, obchodząc jednocześnie tradycyjny system bankowy, jest niesłychanie kusząca
I Ty myślisz, że tę kartę dostaniesz noname?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Howi » piątek, 9 sierpnia 2019, 15:08

Nie no, karta całkowicie imienna, mówiąc o omijaniu systemu bankowego, miałem na myśli polski system. Mój błąd.

Też nie mam zamiaru wypłacać w ten sposób milionów, ale drobne zakupy - jak najbardziej.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » piątek, 9 sierpnia 2019, 15:18

@Howi ale jakie to ma znaczenie, od kilku lat obce systemy bankowe raportują obowiązkowo do krajów macierzystych stan sald.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 9 sierpnia 2019, 15:23

@koparki @Howi

i nagle sie okarze w jakims momencie że jak użytkownicy Coinbase z USA dostaniemy listy miłosne z naszego Urzedu Skarbowego że mamy jakieś rzekome podatki do zapłacenia, używając kart nawet z banków nie w polsce. Skoro bedą mieć zgode na UE i mają już na USA to jestem pewien że już się zgodzili podpiąc do systemów raportujących żeby być "regulowani".

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » piątek, 9 sierpnia 2019, 16:05

@Rumcajs prawie na całym świecie jest cos takiego: https://www.pkobp.pl/crs/
nie ma innego wyjścia jak płacić podatki

Dodano po 37 minutach 57 sekundach:
@Howi a ty robiłes moze rozeznanie jaka jest maksymalna podaż tokenów , na jakiej zasadzie działa inflacja - jesli taka jest, jaka jest perspektywa na popyt na te tokeny, czy jest z tych tokenów jakas dywidenda... a jesli jest to po jakim czasie zwrot ,itd
z tego co widze to projekt posługuje się dwoma rodzajami tokenów
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 9 sierpnia 2019, 16:15

Howi pisze: piątek, 9 sierpnia 2019, 14:59Jak ktoś ma wolne fiaty, to teraz nic innego, tylko wchodzić po taniości. Przecież kiedyś to musi w końcu odbić, szczególnie gdy mówimy o top altach.
No właśnie, chyba lepiej siedzieć jeszcze na fiatach, lepiej później wejść, niż za wcześnie. Niby ciągle się wydaje, że jest promocja, ale godzinę później cena jeszcze bardziej spada.

Ale jest dziwna tendencja, że btc rośnie a wszystko stoi lub spada.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 15:38

Nie lubię kreskowania na wykresie dominacji, ale ciekawa LT:

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości