W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 czerwca 2019, 16:30

@pael Grin może mieć jakiś rodzaj akumulacji i pompkę prawdziwą dopiero za jakiś czas, może jakby wszedł na binance. Ja go miałem wiele tygodni przed pompą, ale nie szedł to wywaliłem na 0. Ale pamiętam go, czytałem o mimble wimble i to dość ciekawa spawa. Na - to niemała inflacja i chyba brak jej redukcji. Oczywiście odpowiedni popyt łatwo niweluje wpływ takiej inflacji. Pamiętam jak liczyłem, że jak miałem go (to było z 60-70k sat) wartość dzienna nowych to koło 50 btc było.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » piątek, 28 czerwca 2019, 16:49

dlatego równie ciekawy jest jego brat/kuzyn Beam
określona baza monetarna, portfele na wszystkie platformy, Grin ma jeden qt na linuxa tylko
https://coinmarketcap.com/currencies/beam/
ta sama technologia prywatnościowa

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » poniedziałek, 1 lipca 2019, 13:05

Zwiastun wzrostów, omen dobrego tygodnia, machina do sztucznego drukowania pieniędzy niczym Europejski Bank Centralny, pies kosmonauta, pierwsze zwierzę w kosmosie. Nazywajcie go jak chcecie! Wątpliwością nie ulega fakt, że historycznie, Dogecoin był wskaźnikiem potencjalnego odwrócenia trendu w przypadku altcoinów. Przeszłe wydarzenia broń Boże nie definiują przyszłości, jednak czasem potrafią dać nam wskazówki. Stać się samospełniającą się przepowiednią. Z jakiego powodu? Gdyż tysiące par oczu spoglądają dokładnie na ten sam wykres. Analizują i wyciągają wnioski. W naszym ludzkim kolektywie, oddziałujemy na siebie w sposób znaczny, zatem - Dogecoin, jak dla mnie wygląda obiecująco. Do jakiejkolwiek akumulacji podszedłbym natomiast bardzo spokojnie i powoli - zakupił odrobinę teraz, jeśli miałoby dojść do silnego odbicia, a resztę zleceń ustawił niżej.

Obrazek

Pamiętajcie grudzień 2017? Były takie same piosenki o nie sprzedawaniu Bitcoina i altów? Czyżby piosenka o dumpowaniu altów oznaczała low? hahahah :
Spoiler:
W dodatku jak czytam takie wypowiedzi:
"W swoim nowym tweecie Brandt przyznał, że nie wierzy jednak w domniemany potencjał altcoinów. Uważa, że inwestorzy grający pod ich wzrosty zawiodą się."
No kurde i nie mówcie mi, że to nie są nastroje z bottom. Myślę jednak, że altsezon będzie inny niż w 2017. Coś ala to co widzimy na IEO i LINK. Czyli nie wszystkie alty. Większość odpadnie przy tym IMO. No i właśnie, jak już ktoś w tym roku zarobi na altach, to od razu w BTC i czekać do halvingu!

Zaczynam zabawę z altami, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pamiętajcie o SL, gdyby się okazało, że lecimy w piekielne czeluście.

#ATOM Perełka

Bardzo prosty trejd, z jasno wyznaczonym SL (poniżej swing low, linia jest gruba więc nie widać tego dokładnie). Targety zobrazowałem czerwonymi kreskami.
https://www.tradingview.com/x/xf6BzIuD/

#LTC

Bounce or die. Odbicie z tego poziomu i moim zdaniem widzimy się przynajmniej na 0.013 BTC. Jak nie odbije wychodzę z pozycji.
https://www.tradingview.com/x/Dl8nfBk4/

#BCH

Znów, dobry setup z ładnym 3R. Target ten, nazwijmy to, bullish breaker, oznaczony na żółto.
https://www.tradingview.com/x/729wBzgZ/

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bazukajo » poniedziałek, 1 lipca 2019, 13:48

Od siebie dodam i polecę Algorand

https://coinmarketcap.com/currencies/algorand/

obecnie w fazie dystrybucji warto przyjrzeć się tej monecie ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » poniedziałek, 1 lipca 2019, 14:01

bazukajo pisze: poniedziałek, 1 lipca 2019, 13:48Od siebie dodam i polecę Algorand
To ja również dodam od siebie :P

https://www.tradingview.com/x/2yYcUm6h/

Tak to widzę z ALGO.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blink » poniedziałek, 1 lipca 2019, 15:12

@stokarz
Obrazek
Przyglądając się dokładniej zawsze przed ostatnim zjazdem była świeca z długim knotem od dołu. Po niej następował zjazd o jakieś 25% poniżej knota, więc byłoby to jakieś +- 20 sat od obecnej ceny. Jest to spadek jeszcze prawie o 50% oraz trwa przeważnie jakieś 8-10 świeczek czyli 2,5mc.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Xarimar » wtorek, 2 lipca 2019, 21:06

Ja osobiście cały czas skrupulatnie dokupuje Siacoina, uważam ze projekt ma przyszłość jest caly czas rozwijany, ekipa się powiększa ciągle cos w trawie piszczy. Raczej trzymam to na LONG LONG LONG, Teraz można kupić za parę groszy, a wkładając parę stówek co jakiś czas nie zbiednieje. A zaś zostanę kryptowalutowym milionerem hahaha :roll: :roll: :roll:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » środa, 3 lipca 2019, 19:23

Na pewno przyda się w rozważaniach nad kursem, jako że ETH zdaje się nie raz prowadzić cały rynek altów za sobą.

Mój najnowszy raport o ETH. Zapraszam serdecznie!
https://docdro.id/11P446k

Jakby ktoś chciał pogadać i popytać to zapraszam do wątku:

viewtopic.php?f=107&t=32470

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bazukajo » czwartek, 4 lipca 2019, 14:21

Mam trochę czasu wiec czytam sobie na temat Algorand (ALGO)

znalazłem dziś ten wpis

https://www.algorand.com/resources/blog ... efLzEHl1DU

czy mogą na to spojrzeć bardziej "techniczni" użytkownicy forum i wyrazić swoja opinie ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 4 lipca 2019, 14:35

@bazukajo istnieją podobne projekty na sieć ETH :
Golem - https://bithub.pl/kryptowaluty/golem/ i SONM , póki co nie spopularyzowało się to.
Maszyny GPU, które są wykorzystywane do miningu nie migrowały do projektu Golem aby sprzedawać moc obliczeniową (pewnie mining eth jest bardziej rentowny). Technologia i idea bardzo fajna.
---

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bazukajo » czwartek, 4 lipca 2019, 14:44

chodzi mi o to czy ich siec jest najbardziej skalowna na ten moment ze wszystkich dostępnych?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 4 lipca 2019, 14:55

@bazukajo
To jest dość istotny news bo firma OTOY Inc to bardzo poważny gracz na rynku , w przeciwieństwie do GOLEM czy SONM . Za projektem stałaby firma która juz obecnie prowadzi działalność polegającą na użyczeniu mocy w chmurze.
ALGO jest nieporównywalnie szybszy i bardziej skalowalny od obecnego ETH. Ethereum będzie szybki dopiero za rok moze nawet za 2lata. Istnieją bardziej skalowalne platformy np. IOST ale mają może słabszy budżet na marketing więc jest to platforma mniej znana.
Dzięki za wpis, to jest poważna sprawa , zaczałem poważniej zerkać na projekt ALGO
---

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bazukajo » czwartek, 4 lipca 2019, 15:00

tez mnie bardzo interesuje długo terminowo,nie chce przegapić czegoś wielkiego w tym szaleństwie spekulacyjnym na btc :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 4 lipca 2019, 15:10

bazukajo pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 15:00tez mnie bardzo interesuje długo terminowo

no to musisz tez wszystko wiedziec o inflacji w ALGO
---

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bazukajo » czwartek, 4 lipca 2019, 15:23

wiem czytałem nie pakuje się all in.Szukam projektów które przetrwają lata i znajda realne zastosowanie a nie tych które znikną po kolejnej bessie.Do czystej spekulacji szukam shit coinow na rożnych egzotycznych giełdach :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GoPro » czwartek, 4 lipca 2019, 15:42

@bazukajo
ja bym uwazal.
Duzo swietnych gield, duzy volume i to jest super.
Ale za 5 lat supply ma wyniesc 10 MILIARDOW tokenow.
Cena 1$ w takim wypadku wydaje sie byc ostro wygorowana.
Ja bym cene wejscia wyznaczyl sobie na moze 0.05$ okolo mowiac szczerze.

Aczkolwiek guru nie jestem. Zarabiac na krypto tez juz dawno przestalem, wiec moze trzeba robic odwrotnie to, co radze :)

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bazukajo » czwartek, 4 lipca 2019, 15:48

po tym jak widziałem xrp za $3.8 nic mnie już chyba tak nie zaskoczy :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 lipca 2019, 21:29

Rzadko się zdarza, żeby na bithubie poszedł jakiś sensowny artykuł, ale ten mogę polecić, bo zgadzam się z konkluzją:

https://bithub.pl/wiadomosci/3-powody-p ... e-nadejsc/

oprócz tych bajek o instytucjach oczywiście.

Skoro BTC zrobił już prawie 400% wzrostów od dołka a od 4000$ dominuje wciąż ten sam sentyment (czyli BTC rośnie, alty spadają - w stosunku do BTC, oczywiście), to moje pytanie brzmi: co miałoby się zmienić i czemu? Oczywiście nie mam na myśli pojedynczych udanych projektów, tylko ogół z shitcoinami włącznie.

Bania na altach imo wyszła z chciwości retail money, które kupowało cokolwiek z płaskim wykresem co było shillowane na wyrastających jak grzyby po deszczu discordach/tweeterach "z sygnałami", natomiast teraz rynek wydaje się być poruszany kasą MM/giełd/inwestorów, a nie ulicy. A ci nie są głupi i kupują to, w co wierzą. Jak widać wiara w alty jest bardzo mała i wolą oni pompować BTC mimo setek% wzrostów, niż zająć się walającymi po podłodze altami.

Dopuszczam rzecz jasna, ze się mylę i trochę mam nadzieję, że się mylę, bo "alt season" to darmowa kasa dla każdego. Ale może być ciężko, naprawdę ciężko. Na ten moment bardziej wierzę w spadki aż do wyschnięcia VOL i delistingu (z binance, który de facto zabija coiny np. Substratum), niż w alt season.

Dobrym punktem odniesienia są też "stare" coiny. Na ten przykład munujący za antycznych czasów Namecoin wzrósł tylko troszkę względem BTC w grudniu-styczniu 2017/2018, nie powtarzając już wartości z pierwszych bani względem BTC, a teraz dogorywa gdzieś bez wolumenu na szitowych giełdach.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 4 lipca 2019, 21:48

Można się zgodzić i zaryzykować nawet z 1000 zł, nie tylko na Namecoina ale i Peercoina i inne takie starszej daty. 100 PPC to dziś 153 zł. Też na to patrzę. Pierwsze bańkowe alty. Ruletka ;)
https://coinmarketcap.com/historical/20140126/
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 4 lipca 2019, 22:02

@BitJanusz

Ale namecoin był (jest?) tylko coinem z POW, jednym z wielu jakie kiedyś powstały, teraz coiny nie są takie jak Namecoin czyli "jestem i mnie kopcie" tylko wiekszosć ma mega różnych projektów wbudowanych, sidechainy, cuda na kiju, inne są platformami całymi na których z kolei siedzą inne projekty też po ICO ale bez POW bo są tokenami tylko zwykle utilities (użytkowymi). Z takich staroci to został LTC bo to był ten drugi po BTC ale ostatnio i tak przy nim grzebią jeszcze bo słyszałem że mają mu dodać anonimowość, nawet jeśli tylko opcjonalną bo w sumie nie wiem jak to ma wyglądać. Teraz jak wychodzi jakiś coin to czesto jest lepszy od setek innych i wpada do topki od razu. Chociaz odbiegłem od tematu bo sie odniosłem do tych starych coinów i cyklu ich życia. Nowe zastępują stare a często nowe mają już takie mega zespoły devów po kilkadziesiąt osób że stare nigdy tylu nie miały bo były inne czasy i nieraz 1 dev robił coina a reszta teamu była od innych rzeczy najwyraźniej. Aha wtedy straciłem własciwie prawie all kase w krypto bo kupowałem te tanie coiny a nie z topki. Anyway co ja miałem na myśli, a że nowe coiny nie są teraz tylko zwykłymi coinami, jak mają kase z ico na pare lat to mają plany i swoj whitepapier i mogą działać więc tak nie znikną bo cena ich spadnie, no chyba że team stwierdzi a skoro cena spadła to my sramy na comunity i likwidujemy coina, tak też bywało, ale to nie jest jakaś reguła dlatego jest wiele coinów/tokenów które mimo mega spadków ceny mają kasę na rozwój i cały bearmarket i ostatnie 1,5 roku działają i nie znikły więc skoro coś już mają czesto działjącego a coraz więcej jest takich to czemu mają znikać, czesto to są pozakładane firmy legalnie z siedzibami w jakiś krajach i nawet próbują zarabiać kasę na swoich technologiach i pomysłach w realnych biznesach na blockchainie.
Więc ja bym nie przekreślał tego że Alt-Season nie nadejdzie. Wg mnie będzie i też wy**ny w kosmos. :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości