W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » środa, 9 stycznia 2019, 02:40

@ptr111 sprawdzone? XD. A działają dłużej niż rok-dwa?

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Obejrzyj sobie snapshoty coinmarketcap sprzed dwóch trzech lat to zobaczysz jaką to bezpieczną przystanią jest top 10

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » środa, 9 stycznia 2019, 07:32

@miso20, 2-3 lata temu to w dużej mierze była inna sytuacja. Całe krypto było jeszcze w powijakach i wtedy ciężko było mówić o czymś w miarę bezpiecznym. Myślę, że większość altów z obecnej top 20 spokojnie mogę uznać za sprawdzone projekty i taką bezpieczną przystań, szczególnie w stosunku do altów z kapitalizacją poniżej $20m. W każdym razie inwestując w coś z top 20, na pewno jest dużo mniejsze ryzyko ewentualnej wtopy niż inwestując w coś z poza top 100

Dodano po 3 godzinach 49 minutach 22 sekundach:
Jeszcze tak precyzując. Pisząc "bezpieczna przystań" nie mam na myśli gwarancji zysku i 100% absolutnego bezpieczeństwa, ale to, że projekt jest sprawdzony(w sensie teamu i technologii) ma mocne fundamenty, mocno ugruntowaną pozycję na rynku, spore zaufanie wielu inwestorów i spory potencjał na rozwój i zastosowanie w realnym świecie. Zatem inwestując średnio lub długoterminowo w projekt, który wg mnie jest taką bezpieczną przystanią, mam poczucie że moja kasa jest dość bezpiecznie ulokowana mając świadomość niskiego ryzyka niepowodzenia i dużego prawdopodobieństwa wzrostów(w przypadku wzrostu głównego napędu altów czyli BTC)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » środa, 9 stycznia 2019, 07:54

ptr111 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 02:36bezpieczną przystań i niemalże pewny wzrost w przypadku wzrostu BTC
Czyli czysta spekulacja, że będzie więcej kupujących niż sprzedających. Ja pisałem w kontekście - po co ludzie mieliby kupować dany coin lub token, do czego jest on im potrzebny? ...wykluczając sytuację, że chcąc zarobić, czyli kupić taniej i sprzedać jakiemuś frajerowi drożej.

Miałem na myśli wzrost wartości tokenów/coinów danego projektu, niezależnie od ceny BTC, tylko przez wzrost popytu na te tokeny/coiny, a ten popyt miałby być związany tylko i wyłącznie z wykorzystaniem ich w projekcie, który rozwija się i osiąga sukces komercyjny jako firma.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » środa, 9 stycznia 2019, 18:43

ptr111 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 02:36 Jest też kilka topowych altów, które oprócz wartości spekulacyjnej, mają też dużą wartość użytkową lub też w niedalekiej przyszłości będą ją mieć. Ot choćby Ethereum, Cardano, Stellar, Eos, IOTA i kilka innych. To są projekty solidne, sprawdzone, z mocnymi fundamentami i sporym potencjałem, świetnie rokujące na przyszłość, cieszące się dużym zaufaniem większości kryptoinwestorów. W przeciwnym razie nie znalazłyby się w top 10. Generalnie większość z top 20 mogę śmiało uznać za taką bezpieczną przystań i niemalże pewny wzrost w przypadku wzrostu BTC.
Bitcoin Cash, SV - krypto z TOP10 według Ciebie one rokują dobrze?
Poza tym nie mogę jakoś czytać twojej wypowiedzi, wyczuwam w niej coś w stylu naganiania do kupna danego aktywa.
ptr111 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 02:36szczególnie jeśli nadejdzie porządny bull market w wyniku uruchomienia Bakkt, zatwierdzenia ETF, Nasdaq(kontrakty terminowe) i napływu ogromnego kapitału instytucjonalnego
Wzrosty są powodowane nie przez kupujących, ale przez wyczerpanie sprzedających. Poza tym na bitku już mamy rynek futures i kontraktów terminowych. Premiera Bakkt nie raz została już przekładana, czy było jakieś info odnośnie przyszłego info. Mam wrażenie, że każdy obecnie na zasadzie kopiuj wklej powiela informacje dalej jakoby miały one największy wpływ zamiast dodać do nich to co najważniejsze, przykład:
Wszystko tutaj napisane może mieć znikomy wpływ, skupiajcie się na rzeczach ważnych czyli Bakkt - ludzie z NYSE oraz chęć wyjścia na rynek globalny, ETF - fizycznie zabezpieczony z przygotowanymi rozwiązanymi prawnymi oraz zabezpieczeniem przez ubezpieczenie, podanie o ETF złożone przez grubych graczy z rynku funduszy czyli VanEck, SolidX.
Nie powtarzajcie w kółko napływ ogromnego kapitału instytucjonalnego, bo prawdziwy kapitał instytucjonalny obkupi się w większości w fazie akumulacji oraz początkowych wzrostów, a wy nie będziecie tego świadomi, jeżeli nastąpią wzrosty, o które tu się rozchodzi to już 3. fala Elliota wzrostów będzie musiała być w większości budowana przez inny kapitał niż grubych graczy.

Oraz ostatnie parę słów co do projektów spoza TOP100, a nawet TOP200, jeżeli macie doświadczenie w krypto, znacie się chociaż trochę na spekulacji, widzicie potencjał i nie rozumiecie pozycji w kapitalizacji na cmc to nie bójcie się wrzucić w dany projekt paru groszy. Przy odpowiedniej dywersyfikacji portfela oraz poprawny wyborze projektów jest szansa, że osiągniecie sensowne zyski z inwestycji.

Ludzie, proszę, czytajcie ze zrozumieniem oraz myślcie samodzielnie (albo chociaż starajcie się) i doceńcie to, że jesteście tutaj krócej czy dłużej przed potencjalnym napływem ogółu w temat krypto.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku, oby był lepszy niż poprzedni :)

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ptr111 » czwartek, 10 stycznia 2019, 00:50

wojteks102 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 18:43Bitcoin Cash, SV - krypto z TOP10 według Ciebie one rokują dobrze?
Poza tym nie mogę jakoś czytać twojej wypowiedzi, wyczuwam w niej coś w stylu naganiania do kupna danego aktywa.
Myślę że Bitcoin Cash ma jeszcze szansę na fajny rozwój, co do SV to już większa niepewność, choć nie wykluczam że też się rozwinie. Ale to nie są moje wybory, bo wg mnie większość altów z top 20 ma dużo większy potencjał niż te forki btc(bch) i bch(bsv). Jeszcze precyzując to, co wcześniej napisałem że "w przeciwnym razie nie znalazłyby się w top 10", to miałem na myśli - Ethereum, Eos, Stellar, IOTA, Tron, XRP, zaś z tych do top 20 to za taką bezpieczną przystań(wyjaśniłem wcześniej co mam na myśli pisząc bezpieczna przystań)śmiało jeszcze mogę uznać Cardano, Neo i Nem. Ale z całego top 20 najbardziej preferuję Cardano. Schodząc niżej tak do top 40 też jest kilka świetnie rokujących.
Twoje przeczucie że naganiam, jest całkowicie mylne. Kogokolwiek do czegokolwiek nie naganiam. Po prostu przedstawiam swoje opinie, z którymi nikt nie musi się zgadzać. Każdy ma prawo do swojego zdania i niech wybiera to, co mu odpowiada.


wojteks102 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 18:43Poza tym na bitku już mamy rynek futures i kontraktów terminowych. Premiera Bakkt nie raz została już przekładana, czy było jakieś info odnośnie przyszłego info


Owszem na bitku mamy już futures, ale z CBOE i CME, a nie Nasdaq - druga na świecie giełda(tuż po NYSE) pod względem kapitalizacji rynkowej. Zatem kiedy Nasdaq zrealizuje swoje plany i wejdzie z futures na bitka, to jest duże prawdopodobieństwo że odzwierciedli się to w znacznym wzroście zainteresowania ze strony instytucji, co też pewnie pośrednio przyczyni się do wzrostu zainteresowania kryptorynkiem ogółu społeczeństwa, co prawdopodobnie w konsekwencji doprowadzi do wzrostu ceny bitka, poprzez napływ nowych, w tym wielu wielorybów chętnych do wejścia w krypto i m.in zakupu bitka. Natomiast kontrakty terminowe ale już fizycznie zabezpieczone przez BTC, będzie oferować Bakkt(założony przez Intercontinental Exchange(ICE), który z kolei jest właścicielem i operatorem NYSE - największej giełdy na świecie) również moim zdaniem z dużym prawdopodobieństwem przyczyni się do wielkiego wzrostu zainteresowania instytucji i społeczeństwa przestrzenią krypto, co przełoży się zapewne na wzrost ceny BTC w okresie długoterminowym. Jeśli SEC zatwierdzi ETF, to również z dużym prawdopodobieństwem można spodziewać się tego samego. Również uruchomienie ErisX(giełda wspierana przez Nasdaq) i implementacja płatności bitkiem w sieci Starbucks(z którym ściśle współpracuje Bakkt) też pewnie znacząco odegrają swoją rolę i też przyczynią się do masowej adopcji krypto. Warto też dodać, że taki gigant jak Microsoft też współpracuje z Bakkt. Także ogólnie przyszłość bitka i tych co wartościowszych altów widzę raczej w świetlanych barwach :)

wojteks102 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 18:43Oraz ostatnie parę słów co do projektów spoza TOP100, a nawet TOP200, jeżeli macie doświadczenie w krypto, znacie się chociaż trochę na spekulacji, widzicie potencjał i nie rozumiecie pozycji w kapitalizacji na cmc to nie bójcie się wrzucić w dany projekt paru groszy. Przy odpowiedniej dywersyfikacji portfela oraz poprawny wyborze projektów jest szansa, że osiągniecie sensowne zyski z inwestycji.

Tu się zgadzam. Dlatego wcześniej napisałem, że 20% moich środków na krypto, przeznaczam na coś z poza top 100, co wydaje się dość obiecujące.

Dodano po 38 minutach 59 sekundach:
paprykarz18 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 07:54Czyli czysta spekulacja, że będzie więcej kupujących niż sprzedających. Ja pisałem w kontekście - po co ludzie mieliby kupować dany coin lub token, do czego jest on im potrzebny?
Ale to że wzrost ceny topowych altów opiera się głównie na spekulacji, nie oznacza że owe alty nie mają wartości użytkowej. Jak już wcześniej wspomniałem, wg mnie większość altów z top 20 ma lub będzie mieć taką użytkową wartość, w postaci potencjału na zastosowanie w realnym świecie.
paprykarz18 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 07:54wykluczając sytuację, że chcąc zarobić, czyli kupić taniej i sprzedać jakiemuś frajerowi drożej
Niepotrzebnie napisałeś "jakiemuś frajerowi". Ktoś kto kupił drożej od kogoś kto kupił taniej nie musi oznaczać że jest frajerem. Taki ktoś też może jeszcze wiele zyskać, jeśli kupił coś wartościowego, dobrze rokującego, mającego jeszcze mnóstwo miejsca na wzrost.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » środa, 16 stycznia 2019, 11:05

Zmieniam zdanie z Grin, lepiej poczekać kilka miesięcy, bo na początku jest spora inflacja. Jak się rynek (rynek GRIN, nie globalny) ustabilizuje, wtedy można pomyśleć o zakupach. Warto też śledzić Beam, bo to konkurencja i podobno nawet lepsza.

Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: 27 września 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Carvi » środa, 16 stycznia 2019, 13:05

Teraz hmm raczej na spokojnie ale po ostatnich schodkach przed forkiem ETH to szczerze co nie kupisz zarobisz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » czwartek, 17 stycznia 2019, 01:55

Ale ogóra cisnął, już ponad 50% a ja jak zwykle w tych "stabilnych" projektach :| masz ci los...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blackraijin » czwartek, 17 stycznia 2019, 14:07

Dzisiaj złożyłem oferty na kupno Siacoin oraz Substratum z zamiarem holdingu longterm.

Cena Siacoin/btc wyrównała się z ceną sprzed bańki i szoruje dno. Mimo że kontrowersyjne wydaje się zbanowanie jedej z firm koparek przez twórców SC, to moim zdaniem projekt ma przyszłość. W połączeniu z niską ceną BTC/USD i SC/BTC uznałem że to dobry moment, natomiast nie sądzę że trzeba kupować JUŻTERAZNATYCHMIAST! Ten okres pewnie trochę potrwa, oceniam że kilka-kilkanaście tygodni, w zależności od zachowania BTC.

Co do Substratum. Od szczytu bańki straciło 97%. Czy przyjmie się jako przeglądarka? Duża niewiadoma i moim zdaniem tutaj jest większe ryzyko.
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 stycznia 2019, 16:16 przez blackraijin, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 17 stycznia 2019, 16:12

blackraijin pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 14:07kontrowersyjne wydaje się zbanowanie jedej z firm koparek przez twórców SC


To jest dyskwalifikacja gdy sieć jest obsługiwana przez jedyne słuszne ASIC produkowane przez jedyną słuszną firmę. Ta informacja zadziałała dla mnie odstraszająco.
ogólnie POW jest chore na raka, ASIC wiadomo dlaczego ale nawet w wersji GPU jest problem bo "wszystkie niezależne gpu" z dnia na dzień przestaną wspierać sieć która płaci mniejsza premię za mining.

po przemyśleniu WYCHODZI NA TO ŻE PROJEKTY oparte o POW SĄ ZŁĄ INWESTYCJĄ NA DŁUGI TERMIN, w najlepszym razie deweloperzy będą musieli przejść na jakiś inny wariant w celu utrzymania się projektów na powierzchni, jak to ma miejsce w wypadku ETH
---

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 19 stycznia 2019, 16:41

Monetha mth

https://t.co/TZitDWyYKQ?amp=1

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Oczywiście dokupione trochę sztuk.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Altcoiner » sobota, 19 stycznia 2019, 16:41

Oczywiście dokupione trochę sztuk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » sobota, 19 stycznia 2019, 22:42

miso20 pisze: środa, 9 stycznia 2019, 02:40 @ptr111 sprawdzone? XD. A działają dłużej niż rok-dwa?

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Obejrzyj sobie snapshoty coinmarketcap sprzed dwóch trzech lat to zobaczysz jaką to bezpieczną przystanią jest top 10
Bitconeeeeeeeect !!! ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cordell » niedziela, 20 stycznia 2019, 00:50

Polecam zapoznać się z walutą Apollo (APl). W ostatnie dni wzrosła z 0.0009$ do 0.0033$.



Z wykresu ładnie widać, że kolejna dzienna świeca też będzie wzrostowa (ostawiam szczyt 0.0036 i dopiero korekta, na którą czekam aby dorzucić w jeszcze trochę grosza).

Obrazek

Czytałem na forum APL, że ostro walczą o dodanie jej na Binance i są ku temu duże szanse.
Co o tym sądzicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » niedziela, 20 stycznia 2019, 01:06

@cordell ja sadze ze było napisać przed wzrostami ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cordell » niedziela, 20 stycznia 2019, 02:15

Myślę, że to nie koniec :)
Wspominałem o nich 17 stycznia jak zaczynały rosnąć, wcześniej pytałem się w listopadzie gdzie je można kupić i od wtedy je trzymałem. Wiadomo jak to działa, dopiero po wzrostach człowiek się jara i mocniej zaczyna interesować co było tego powodem.
@Kluka niestety nie mam takich zdolności przepowiadania przyszłości, jak Ty posiadasz to dawaj znać najlepiej tuż przed samym wzrostem :)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 20 stycznia 2019, 10:13

cordell pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 00:50Polecam zapoznać się z walutą Apollo (APl). W ostatnie dni wzrosła z 0.0009$ do 0.0033$.
cordell pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 00:50Z wykresu ładnie widać, że kolejna dzienna świeca też będzie wzrostowa (ostawiam szczyt 0.0036 i dopiero korekta, na którą czekam aby dorzucić w jeszcze trochę grosza).

I to jest właśnie jeden z dobrych przykładów błędów w inwestowaniu, szczególnie w krypto, czemu nie chwaliłeś tego "rodzynka" przed wystrzałem?
Po pompie jest dużo bardziej atrakcyjny? Ładniej teraz świeci i przykuwa uwagę?
Zbieranie świecidełek na krypto, może być bolesne.
Pamiętajcie, po takim długim wyprzedaniu, bardzo łatwo robić szybkie pompy małym kapitałem na altach z niską kapitalizacją, ponieważ order book jest niemal pusty. Spekulanci którzy robią te pompy, na 90% nie grają long terma :)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: -27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cachaca » niedziela, 20 stycznia 2019, 16:03

jezeli chodzi o apollo to w wakacje był airdrop.. fajnie się patrzy jak rośnie, ale to typowa pompka..

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cordell » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 01:16

@RuckenFetard Dzięki za radę, rozumiem jak działają "grube ryby" na giełdzie.
Pamiętajmy jednak, że każde krypto startowały z takich cen, nie uważam, że te kilkudniowe wzrosty były spowodowane pompką a rozwojem projektu (zainteresowani doczytają o czym mówię).
Ich twóca jest znany w branży IT dzięki jego antywirusowi Mcafee, myślę, że on nie podjąłby się stworzenia shitcoina i promowania go a wręcz przeciwnie. Nie mówie, że APL wybije się na kilka dolców ale te 0,1$ do końca roku jest wg mnie realne po dodaniu ich na kilka giełd, do czego na pewno będą dążyć.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 01:37

cordell pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 01:16@RuckenFetard Dzięki za radę, rozumiem jak działają "grube ryby" na giełdzie.
Pamiętajmy jednak, że każde krypto startowały z takich cen, nie uważam, że te kilkudniowe wzrosty były spowodowane pompką a rozwojem projektu (zainteresowani doczytają o czym mówię).
Ich twóca jest znany w branży IT dzięki jego antywirusowi Mcafee, myślę, że on nie podjąłby się stworzenia shitcoina i promowania go a wręcz przeciwnie. Nie mówie, że APL wybije się na kilka dolców ale te 0,1$ do końca roku jest wg mnie realne po dodaniu ich na kilka giełd, do czego na pewno będą dążyć.

Chyba umknął Ci fakt że JOHN MCAFEE to jednej z największych "pompiarzy" w historii crypto :) w dodatku krętacz, którego można było wynająć jako naganiacza, nawet na scamy.
Więc to akurat niezbyt dobrze świadczy o projekcie.
Poza tym aby zrobić pompę na coinie +50 w MC nie trzeba być żadną grubą rybą, wystarczy średnia.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości