W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:03

Zgarnąłem XMR poniżej 75$, może coś z tego będzie. Ale tylko jak BTC odbije (co próbuje teraz zacząć).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:38

A ja polecam Waszej uwadze STEEM.
- jeden z nielicznych używanych altów.
- notowany na wielu giełdach.
- spadł o ponad 90% względem BTC (!)
- jego cena względem BTC jest obecnie w rejonach przed bańką 2017 (minimum było w okolicach 6000, teraz jest 9500).

Mało jest altów spełniających wszystkie te warunki.
Jeśli trend na BTC w long się odwróci, STEEM da kilkaset procent zysku względem BTC.
A jeśli trend na BTC się nie odwróci, to nic nie będzie miało znaczenia ;)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: -27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cachaca » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:53

jakie alty polecicie z kategorii security i dywidendy? może coś sprawdzaliście

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » poniedziałek, 19 listopada 2018, 22:36

Myśle, mam nadziej ze co rozsądniejsze alty powiedzą w końcu do BTC "odpierdol się stary i spadaj sobie sam jak Ci coś nie pasi" :) jaki to ma wpływ na inne projekty które maja lepsza funkcjonalność ze btc w życiu ciężko i postanowił popełnić harakiri bo się napompowal jak balon a tak naprawdę niewiele umie, jest drogi wolny i nieekonomiczny. Starczy już tego stada baranów bo to już nudne się robi powoli...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 listopada 2018, 22:44

@Kluka, może i nudne, ale od lat niewiele się tu zmienia. Już w "czasach LTC" to jakiś czas z nadzieją wołano, że ten "w końcu oddzielił się od BTC i kreuje własny kurs". Sam widzisz, że niewiele było w tym prawdy i dalej są to tylko życzenia.

Wiesz jaki długoletni alt ma generalnie w dupie ruchy BTC? MAID :)
Choć i on nie do końca. Ale popatrz sobie na jego wykres w czasie bańki 2017 i potem. Żyje własnym życiem. Tylko co to za życie... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » poniedziałek, 19 listopada 2018, 23:07

@ekonokomik, co za przewrotność losu, maid jest z btc związany najbardziej, jest coś w stylu smart contraktu na btc, przechowuje się go na adresach btc i trzeba mieć jakies btc na tym adresie by wyslac z niego maid. Plany mieli potężne, chyba aż za. Wszystkopozaliczalo swoje banki przez ostatnie 2 lata a stary dobry maid nic. Może w tej nudzie jest sposób na zarobek, ostatnio stary dobry znajomy z polo FCT odpalił może teraz będzie chwilowa moda na starocie ;)

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
A ten dziad xrp dalej w górę. Jeszcze flililipeng bedziemy mieli na to gowno. Ripple jest jak bąk, wkurzajace i trudne do zaje***** ;)

Dodano po 7 minutach 23 sekundach:
Złe się wyraziłem, nie tyle w górę co nie w dół heh storyofwalju się z gownocoina zrobiło ;) ciekawe jakie story będzie jak właściciele skończą sprzedawać i znowu ludzie sobie przypina ze technologia ryple która firma sprzedaje bankom nijak się ma do tokenów na których zarabiają odpychając Januszom. To będzie sad story ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 19 listopada 2018, 23:20

koparki pisze: Przecena zachęca do planowania długoterminowego portfela projektów blockchain.
Poluję aby jak najtaniej kupić:
EOS
Dash
XMR
ZEC
xlm/xrp
sc
xem (był tam chyba jakiś smród, sprawdzić)
sys
storj
gnt /snm (snm projekt do przeanalizowania czy wypali)
nano
steem (duża inflacja?)
lsk (wątpliwości z powodu patologii związanych z "kopalniami")
rep
alg (pozdrawiam kolegę z forum ;) )
dent (muszę zainstalować i przetestować)
hpb (do sprawdzenia)
ew. do wyboru jakaś platforma giełdy typu DEX (bitshares?)
Powiedz prosze czy kolejnosc odzwierciedla ktorych skupujesz najwiecej czy jest przypadkowa.
O NEO w ogole nie myslisz? Mieli troche problemow ale juz sie uporali. Jesli chodzi o DEX to Aphelion jest ciekawy ale tylko do tokenow NEO.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 20 listopada 2018, 08:48

kolejność przypadkowa, zresztą jakie to ma znaczenie , podaję tę listę dla inspiracji oraz w celu ew. krytyki. Nie myślę o neo , póki co mnie nie interesuje . Jeśli chodzi o DEX to raczej upatruję przyszłość w EOS , na jego podstawie można stworzyc dex-a ponoć bitfinex ma zamiar to zrobić ale nie śledzę i nie wiem czy to prawda. Bardzo ryzykowne jest kupno innego DEX które może nie wypalić , wydaje mi się że EOS będzie stosowany do wielu ciekawych projektów, nawet jeśli nie powstanie na nim DEX .
Możliwy scenariusz że będzie sporo czasu na dobranie w/w projektów do portfela, niewykluczona jest wielomiesięczna bessa , ja osobiście kupie dopiero w/w tokeny gdy na bitku będzie masakra, której nikt sobie nie wyobraża obecnie, to musi byc przesadny ruch w dół. A jeśli do tego nie dojdzie to najwyżej znajdę sobie jakiś inny punkt wejścia. Dotkliwie potraciłem na braku wiary w przebicie wsparcia, zwłaszcza na fałszywym wybiciu tuż po przekręcie tetherowym , które wydawało mi się zmianą trendu.

Obecnie widac przykra tendencję , przynajmniej w skalach minutowych , ze odreagowanie na btc nie powoduje odreagowania na altach. Alty jak rzepy trzymają się ruchów na btc , mam przekonanie niczym nie poparte-bez dowodów , że wielkim tego świata zależy na destabilizowaniu wszelkich projektów niezależnych, wielka bańka spekulacyjna i jej upadek oraz cykliczność takich mechanizmów powodują że monety krypto nie mogą konkurowac z fiat , zresztą członek FED wspomniał o tym. Wielka zmienność to broń jaką banksterka może używać do woli , to jest proste jak się ma fiaty z wydruku.
---

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kirucha2 » wtorek, 20 listopada 2018, 14:39

EOS tak projetk bardzo ciekawy ale jego MC to na ten moment 3.3mld przeciez to jakies szalenstwo. Mozliwosc ma, dla mnie na ten moment wciaz o wiele wiele za drogi.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » wtorek, 20 listopada 2018, 16:29

@kirucha2, mc to tylko liczba monet mnożona przez cenę - to nie znaczy, że tyl kasy włożono w projekt. Jak stowrze sobie misocoina z liczbą 100 000 000 monet i sprzedam ci 1000 sztuk po 10$ to kapitalizacja też by widniała 1 000 000 000$

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 20 listopada 2018, 17:00

kirucha2 pisze: EOS tak projetk bardzo ciekawy ale jego MC to na ten moment 3.3mld
oglądałem jakąś aplikację opartą na tej sieci i włączyła mi się wizja że się to rozwinie a projekty na tym oparte przewyższą to co widzieliśmy na ETH - dlatego nie mam zamiaru kupować eth. To dobrze że ma wysoka kapitalizację, nie znaczy to że jest "za drogi". Pozycjonuje się w top5 , więcej oczu się jemu przygląda, zdobywa renomę i markę.
Eth może nam tez zrobić miła niespodziankę , przejście na POS może być z pompą +200%, dlatego trzeba obserwować newsy , polecam do newsów Algory.io
---

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 5 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: tuzq » czwartek, 22 listopada 2018, 00:00

Obrazek

ADA/BTC Potencjalny double bottom szansa na wyrwanie przynajmniej kilkunastu procent moim zdaniem przy boczniaku/wzrostach na btc. Stop loss jeśli zanurkuje niżej na ten moment to około 5%. Szkoda że nie widziałem tego wcześniej, byłoby jeszcze lepsze wejście.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Pancer » piątek, 23 listopada 2018, 14:26

@krucha2 Aphelion chyba zrobił exit scam.

https://www.google.pl/amp/s/amp.reddit. ... =undefined

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » sobota, 24 listopada 2018, 06:33

jeszcze IOTA zapomniałem dodać do tego zestawienia: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p537970 .
---

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Flangler » sobota, 24 listopada 2018, 16:53

Ja tam w sumie doszedłem do wniosku, że stricte inwestowanie w celach zarobkowych jest praktycznie nie możliwe,( mowa oczywiście o tak zwanym holdowaniu). Próbowałem praktycznie wszystkich scenariuszów, waluty z top 100, top 500 a nawet 1000, I nie ma tu znaczenia czy za projektem stoi 1 osoba czy 100 wszystko spada. Paymon miał być strzałem w dziesiątkę a okazało się, że szoruję dno, a o Lisku nawet nie wspominam. A trzymanie tylko dla IDEI straciło dla mnie sens, bo koniec końców po co się inwestuje? Lepiej się wstrzymać z inwestycją i poczekać aż się rynek uspokoi, takie moje przemyślenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 24 listopada 2018, 16:54

@Flangler, Skoro wszystko leci, przeczuwasz dalsze spadki, to co Cię powstrzymuje przed shortowaniem wszystkiego?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Zeyt » sobota, 24 listopada 2018, 18:32

Przy pęknięciu banki to właśnie holderzy wyszli na tym najlepiej, i zawsze holderzy na BTC odnotowują największe zyski

Tylko zakupy na hold powinno robić sie w odpowiednim momencie, teraz właśnie mamy jeden z takich gdzie dalej do szczytu niż do dna.
@Flanger, według mnie właśnie wpadłeś w typową rynkową pułapke, czyli jak powinienieś kupować to Ty stwierdasz że to nie opłacalne bo ciągle spada ;)
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kondzio » sobota, 24 listopada 2018, 19:43

Zeyt pisze: Tylko zakupy na hold powinno robić sie w odpowiednim momencie, teraz właśnie mamy jeden z takich gdzie dalej do szczytu niż do dna.
To samo myslalem jak kupowalem alty po 3x drozej niz obecnie ;) . Nie przewidzi sie czy to ten moment, najlepiej kupowac po trochu. Jeszcze dokupie snc, utn i bethereum.
UTN juz zarabia na siebie, wiec raczej nie upadnie, SNC tez firma, pieniedzy z ico wystarczy do 2020r. Najmniej pewne jest Bethereum ale warto mysle troche zaryzykowac.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: leszek555 » niedziela, 25 listopada 2018, 12:45

spora część altów przestała już reagować na spadek bitcoina, chyba warto pomyśleć, aby na jakiś czas zamienić większość portfela na alty, bo one widocznie mają już dołek, skoro nawet panika na bitcoinie nie jest w stanie ich zbić mocno z ceny.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Flangler » niedziela, 25 listopada 2018, 14:46

benq pisze: @Flangler, Skoro wszystko leci, przeczuwasz dalsze spadki, to co Cię powstrzymuje przed shortowaniem wszystkiego?
Nic, ostatnio zacząłem grać pod eventy takie jak airdropy czy forki, i całkiem niezłe wychodzi, tylko nie jestem pewien czy to jest inwestowanie. Stwierdziłbym raczej że to już trading.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości