W jakie waluty teraz inwestujecie.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jacek-g » niedziela, 16 lipca 2017, 11:19

bl4ck pisze: @jacek-g, dziwne masz myślenie..cyrki są już teraz.. właśnie widzisz jak uciekają w alty..wszystko jest o tygodni na -30/50/100%. scenariusze są dwa sprzedaż altów, ucieczka z btc i wyplata btc na bezpieczne wallety scenariusz drugi sprzedaż altów, następnie zamiana btc na usd\t\pln.
no ale jest wariant, że nie chcemy trzymać BTC przed 1 sierpnia, ani wchodzić w cash co by rodziło obowiązek podatkowy... nie chcemy również trzymać na giełdach większej kasy w tetherach lub usd,

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 lipca 2017, 11:34

@jacek-g, jeśli nie chcesz trzymać btc wychodzisz w usdt które wypłacasz z giełdy, są wallety usdt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: tonyxxl » niedziela, 16 lipca 2017, 12:02

jacek-g pisze: no ale jest wariant, że nie chcemy trzymać BTC przed 1 sierpnia, ani wchodzić w cash co by rodziło obowiązek podatkowy
nie wiem ja Ty, ale ja wolę zapłacić podatek od dochodu niż mieć stratę...
zresztą podatek liczysz od dochodu z całego roku, więc potrzymać to możesz na przełomie grudnia/stycznia inaczej to nie ma sensu.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jacek-g » niedziela, 16 lipca 2017, 12:12

tonyxxl pisze:
jacek-g pisze: no ale jest wariant, że nie chcemy trzymać BTC przed 1 sierpnia, ani wchodzić w cash co by rodziło obowiązek podatkowy
nie wiem ja Ty, ale ja wolę zapłacić podatek od dochodu niż mieć stratę...
zresztą podatek liczysz od dochodu z całego roku, więc potrzymać to możesz na przełomie grudnia/stycznia inaczej to nie ma sensu.
to był przykład teoretyczny, nie w tym problem że ja nie wiem co z BTC zrobić, szukam po prostu jakiegoś alta który mógłby skorzystać na tych cyrkach które się dzieją :D i wychodzi mi, że może to być ETH, a dzisiaj mamy promocję.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 lipca 2017, 12:13

@tonyxxl, nie wiesz co on robi może on nie tyka fiatów i tylko obraca altami dlatego nie chce wymieniać na usd\pln itd.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jacek-g » niedziela, 16 lipca 2017, 12:24

owszem racja, staram się aby nie tykać fiatów, ewentualnie robię hedga na BTC lub załadunek w alty.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 lipca 2017, 12:35

I dobrze lepiej nie tykać tym bardziej że większość kumatych osób z prawem jest zdania że wymiana btc\alt na fiat powoduje już powstanie obowiązku podatkowego NIE wypłata na konto, każda transakcja ma być wyliczona nikogo nie obchodzi to że jest to baaardzo trudno do ogarnięcia. Przydało by się jakieś oficjalne stanowisko interpretacja gdzie ktoś już o to zapytał.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » niedziela, 16 lipca 2017, 12:49


Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wirknc » niedziela, 16 lipca 2017, 18:34

Witam to mój pierwszy post na tym forum. Jestem świerzakiem zacząłem inwestować w krypto od kwietnia po początkowym sukcesie, pomnożenie kilkukrotne wkładu aktualnie jestem na 0 :D . Ale co się nauczyłem to moje!. Ale do sedna, mogę się oczywiście mylić i najlepiej byłoby żeby każdy zrobił swoje własne rozeznanie odnośnie tej platformy a chodzi mi o WINGS. Aktualna cena na bittrex to 0.23$ za token. Platforma ta służy do forecastów, na czas forecastu możemy zamknąć swoje tokeny i postarać się przewidzieć (obstawić) ile dane ICO zbierze pieniędzy w ETH. Do tej pory odbyły się forecasty czterech ICO: Bancor, AdEx, CoinDash, i jeszcze trwający ACT. Im celniej prognozujemy tym wyższa jest nasza nagroda. W piątek były pierwsze wypłaty za forecast Bancora i myślę że cena WINGS może wystrzelić w górę a dodatkowo można zarobić na nagrodach za forecasty. Osobiście uczestniczyłem dopiero w forecascie CoinDash i ACT a wiec nie wiem jak wysokie są wypłaty ale na bitcointalk piszą że dostali po około 14$ w coinach za zamknięte 500 WINGS. Co o tym myślicie?? Ja kupiłem ich kilka tysięcy po znacznie wyższej cenie jak to świerzak :P ale mam nadzieję że szybko się zwróci.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 lipca 2017, 21:00

AniaS pisze: Wczoraj miałam okazję rozmawiać z przesympatycznym Szczepanem Bendynem (to ten chłopak - ) i miło, że obydwoje jesteśmy tego samego zdania, że spadków raczej już koniec (być może będą jeszcze nieznaczne) i że za kilka tygodni/ miesięcy uznamy te ceny altcoinów (zwłaszcza tych topowych na Poloniex), które mamy w tej chwili za wyjątkowo atrakcyjne (niezależnie od "1-go sierpnia").
Może to wstyd, ale nie wiem kim jest "przesympatyczny Szczepan". Choć chętnie obejrzę film, przyda mi się tłumaczenie o co chodzi w tej całej technicznej awanturze, która trwa.

Tym niemniej sprawa nie jest taka prosta. Alty obecnie są mocno i wprost skorelowane z BTC. Jeśli BTC odbije, alty wystrzelą, jeśli spadnie, sorry też będą lecieć dalej, oczywiście względem ceny BTC, a nie tylko w $ (znamienne, że kilka miesięcy temu, w początkowej fazie bańki była to korelacja odwrotna: jak BTC rósł to alty spadały).
Wczoraj zauważyłem małe osłabienie tej korelacji: BTC spadało, alty (w stosunku do BTC) mało a niektóre wręcz były na zielono i to dwucyfrowo. Ale te "zielone" to były prawie wyłącznie takie, które straciły najwięcej od ATH: STR prawie -90%, XRP -75% i ze dwa inne. Ale nawet te już bardzo wyprzedane nie wytrzymały i zaczęły spadać gdy dziś BTC zanurkował głęboko zaskakując większość analityków.

Moje wnioski: korelacja jest nadal silna i wszystko zależy od BTC.
Jeśli obecne odbicie potrwa choć kilka dni, to niektóre wyprzedane alty mogą zaliczyć spore wzrosty (może +50%?). Jeśli BTC poleci dalej to większość altów też poleci dalej. Mimo, że już straciły po kilkadzisiąt procent.

Jeszcze raz i do znudzenia: większość altów zaliczyło wzrosty o tysiące procent. One naprawdę mają gdzie spadać w fazie desperacji! Tyle, że tej fazy jeszcze nie było i cała nadzieja w tym, że może nie będzie (wątpię). Jak alt wzrósł o 3000% a następnie stracił 66%, to dalej jest 10x droższy niż na początku!

Biorę oczywiście pod uwagę fakt, że alty jako całość zaliczyły niesamowity "skok cywilizacyjny" i na stałe zagościły w portfelach wielu nowych graczy, więc na stałe (!) ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej.

W tej chwili nadal nie jest mądrze wchodzić w alty w long.

Ewantualnie za w miarę bezpieczne uważam wejście co co najwyżej w alty, które spełaniają dwa warunki:
- należą do 1 lub 2 ligi (góra kilkanaście jest takich),
- straciły min. 75% od ATH.

Sam wchodzę w alty tylko na odbicia, bo przewiduję, że spadki na BTC dopiero się rozkręcają patrząc w skali D1 czy D3.
Bez fałszywej skromności: ja krzyczałem kilka tygodni temu, że bańka na BTC pękła, ale dopiero teraz zaczyna to być powszechnie akceptowany fakt. A jak bańka pękła to przecież trzeba uciekać nie?
Skoro trzeba uciekać z BTC, który od początku roku wzrósł o 350% to czy nie należy uciekać z altów, które od początku roku wzrosły o 3500%? 8-)

To wszystko oczywiście w skali miesięcy, bo na razie możemy mieć całkiem fajne odbicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » niedziela, 16 lipca 2017, 21:08

ekonokomik pisze: Jeszcze raz i do znudzenia: większość altów zaliczyło wzrosty o tysiące procent. One naprawdę mają gdzie spadać w fazie desperacji! Tyle, że tej fazy jeszcze nie było i cała nadzieja w tym, że może nie będzie (wątpię).
Myślę, że jednak grube ryby wpompowały trochę kapitału, którego tak łatwo nie wycofają
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 lipca 2017, 21:14

Ktoś pytał w jakie alty wszedłem jak zaczynało się odbicie. W DGB, GNT, NXT, STEEM. Z dźwignią w: ETH, XRP, BTS.
Ten ostatni w przeciwieństwie do innych altów jeszcze nie odbił, więc właśnie dokupuję.
Rozważam STR, ale ten już odbił sporo.

To wszystko oczywiście obarczone jest ogromnym ryzykiem: zakładam, że odbicie na BTC się rozwinie, potrwa co najmniej 2-3 doby, a BTC wzrośnie do 2000 - 2100.

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
adam1226 pisze:
ekonokomik pisze: Jeszcze raz i do znudzenia: większość altów zaliczyło wzrosty o tysiące procent. One naprawdę mają gdzie spadać w fazie desperacji! Tyle, że tej fazy jeszcze nie było i cała nadzieja w tym, że może nie będzie (wątpię).
Myślę, że jednak grube ryby wpompowały trochę kapitału, którego tak łatwo nie wycofają
Dlatego napisałem, że docelowo alty będą o co najmniej rząd wielkości (x10) droższe niż przed bańką. Tak było kiedyś w 2013 z LTC, gdy z poziomów groszowych wzrósł do $2 - $3. To był tego rodzaju "awans".

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jasiek » niedziela, 16 lipca 2017, 21:20

Jak można powiedzieć że już jest koniec spadków, kiedy głowne waluty z taką łatwością łamią kolejne wsparcia. Sporo ludzi wyjęło swoje profity i nie pali się ryzykować ponowne wejście przy takich spadkach. Wystarczy się zastanowić "Czy boję się wchodzić ponownie na rynek?" Jeśli tak, to z jakiegoś powodu, i nie tylko ty, nie?
W dodatku najbliższe wydarzenia, które stawiają btc pod znakiem zapytania..
Trzeba poprostu to przeczekać, ewentualnie podbijać trochę na skokach, bo takie mamy, szczególnie kiedy mamy nagłe spadki będące efektem paniki jaka panuje, co tworzy reakcje łańcuchową i chwilowo dana moneta (btc, ltc, eth) może być bardzo wyprzedana, co daje okazję do ugrania paru monet. Ale to nie jest gra o zyski teraz, tylko o ewentualne pomnożenie ich w przyszłości, kiedy trend powróci a rynek wejdzie znów w hossę a ludzie z lekkością będą przelewać dolary na giełdy.
Alty to jest w 90% przypadków z nich gra nie warta świeczki, bo jeśli mamy trochę zielono na altach gdy btc dalej spada to ich wartość w usd nadal maleje, dopóki te skoki w stosunku do btc nie wynoszą xx%. Można obserwować alty które mają pary z fiatami. Te, które nie tracą do dolara kiedy btc spada pozwolą nam zarobić jak będziemy je wymieniać spowrotem na btc, najpewniejszy wybór to usdt. Reszta altów możę dawać tylko złudzenie zarabiania :p

Pokazując na przykładzie LTC: mimo że ciekawie wygląda względem btc kontynuując wzrosty to już trochę mniej zachęcająco wygląda jego sytuacja w usd.

LTC:BTC
Obrazek

LTC:USD
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » niedziela, 16 lipca 2017, 22:45

ekonokomik pisze: alty ... ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej.
Żebyś się nie zdziwił jak przebiją podłogę i wpadną do piwnicy. Na altach, a jest już ich prawie 1000, to czysta spekulacja, tu nie ma żadnych sentymentów. Niektóre nowe ICO przebijają już swoje dno i ustanawiają nowe ATL, nie chcę krakać ale może to być zły prognostyk dla całego badziewia jakie ludzie pokupowali i kupują nadal licząc na milionowe zyski.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 00:16

prezes pisze:
ekonokomik pisze: alty ... ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej.
Żebyś się nie zdziwił jak przebiją podłogę i wpadną do piwnicy. Na altach, a jest już ich prawie 1000, to czysta spekulacja, tu nie ma żadnych sentymentów. Niektóre nowe ICO przebijają już swoje dno i ustanawiają nowe ATL, nie chcę krakać ale może to być zły prognostyk dla całego badziewia jakie ludzie pokupowali i kupują nadal licząc na milionowe zyski.
@prezes według Ciebie na cenę altcoina większy wpływ ma tzw moda kupujących niczym nie uzasadniona czy też podstawy fundamentalne czyli czy za tym altcoinem jest innowacyjna technologia jak np wg aragon czy może iota?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 lipca 2017, 00:57

prezes pisze:
ekonokomik pisze: alty ... ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej.
Żebyś się nie zdziwił jak przebiją podłogę i wpadną do piwnicy. Na altach, a jest już ich prawie 1000, to czysta spekulacja, tu nie ma żadnych sentymentów. Niektóre nowe ICO przebijają już swoje dno i ustanawiają nowe ATL, nie chcę krakać ale może to być zły prognostyk dla całego badziewia jakie ludzie pokupowali i kupują nadal licząc na milionowe zyski.
@prezes, wiem przezież, że to czysta spekulacja. Ale wyciąłeś dość istotną część mojego zdania, gdzie podkreśliłem nawet wykrzyknikiem, że mam na myśli trwały powrót do tamych wartości:
"Biorę oczywiście pod uwagę fakt, że alty jako całość zaliczyły niesamowity "skok cywilizacyjny" i na stałe zagościły w portfelach wielu nowych graczy, więc na stałe (!) ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej."

Chwilowo, w fazie desperacji mogą dziać się dantejskie sceny, ale alty zyskały rozgłos, który przełożył się na pieniądze i ich sumaryczna kapitalizacja już nie powróci trwale do BTC. Bańka do bańka, jestem chyba jedną z osób, która wieszczy największe spadki na altach: 80-95%. Ale to co zostanie, nawet w fazie desperacji będzie miało sumarycznie większą kapitalizację niż w 2015.
A potem przecież odbije.
Traderzy (czy też hazardziści) dostali do ręki nowe, fajne zabawki i już ich nie wyrzucą. Wcześniej bawiło się nimi kilku wtajemniczonych starszaków, teraz usłyszało o nich całe przedszkole ;)

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 01:06

ekonokomik pisze:
prezes pisze:
ekonokomik pisze: alty ... ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej.
Żebyś się nie zdziwił jak przebiją podłogę i wpadną do piwnicy. Na altach, a jest już ich prawie 1000, to czysta spekulacja, tu nie ma żadnych sentymentów. Niektóre nowe ICO przebijają już swoje dno i ustanawiają nowe ATL, nie chcę krakać ale może to być zły prognostyk dla całego badziewia jakie ludzie pokupowali i kupują nadal licząc na milionowe zyski.
@prezes, wiem przezież, że to czysta spekulacja. Ale wyciąłeś dość istotną część mojego zdania, gdzie podkreśliłem nawet wykrzyknikiem, że mam na myśli trwały powrót do tamych wartości:
"Biorę oczywiście pod uwagę fakt, że alty jako całość zaliczyły niesamowity "skok cywilizacyjny" i na stałe zagościły w portfelach wielu nowych graczy, więc na stałe (!) ich wartość już nigdy nie wróci do poziomów sprzed tegorocznej bańki. W powszechnej świadomości są warte o rząd wielkości więcej."

Chwilowo, w fazie desperacji mogą dziać się dantejskie sceny, ale alty zyskały rozgłos, który przełożył się na pieniądze i ich sumaryczna kapitalizacja już nie powróci trwale do BTC. Bańka do bańka, jestem chyba jedną z osób, która wieszczy największe spadki na altach: 80-95%. Ale to co zostanie, nawet w fazie desperacji będzie miało sumarycznie większą kapitalizację niż w 2015.
A potem przecież odbije.
Traderzy (czy też hazardziści) dostali do ręki nowe, fajne zabawki i już ich nie wyrzucą. Wcześniej bawiło się nimi kilku wtajemniczonych starszaków, teraz usłyszało o nich całe przedszkole ;)


Wydaje mi się ,że alty stały się popularne przez skok ceny po 3000 % w ciągu paru miesięcy , każdy chciałby zarobić jak najwięcej , w krótkim czasie i to przyciągnęło ludzi , mnie interesuję jedno ,że częśc altów jak aragon , ma stronę swoją czat , i forum gdzie developerzy opisują technologią tego altcoina , która zawarta jest też w tzw whitepaper , tak samo Iota , ciekawe jest , że informatycy , którzy czytają whitepaper twierdzą ,że może i to są dobre pomysły , ale sporo ogólników w tych whitepaperach i jak się to przełoży na cene jeśli faktycznie te technogloei wejdą w życie czy też może to zwykła ściema żeby przyciągnąć inwestorów jak jest naprawdę ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kkkk » poniedziałek, 17 lipca 2017, 02:19

czy też może to zwykła ściema żeby przyciągnąć inwestorów jak jest naprawdę ?
gdyby odpowiedź na to pytanie istniała, to nie powstałby termin "pump and dump".

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 17 lipca 2017, 07:27

@ekonokomik @prezes
A bierzecie pod uwage, że btc i alty będą teraz spadały miesącami jak w 2014-15? ;-) Ja nie, bo jednak fundamenty się umocniły i to znacznie w porównaniu z tamtym okresem. Brakuje mi jednak totalnej depresji i nawet u siebie samego myślenia pt. "W co ja się wpakowałem" ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » poniedziałek, 17 lipca 2017, 08:45

@wantwrite2014, moda i owczy pęd przeważnie ma decydujący wpływ.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości