W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 11 lipca 2017, 13:57

ptr111 pisze: Mylisz się. Już raz kiedyś, w grudniu zeszłego roku dałem się przytłoczyć skrajnemu sceptycyzmowi co do przyszłości eth, podczas gdy w głębi duszy wiedziałem że jest to na tyle perspektywiczny projekt że prędzej czy później da szanse ogromnych zarobków. I jak każdy teraz widzi, na początku tego lata mieliśmy ogromną falę wzrostu dzięki której mogłem wspaniale zarobić, ale nie zainwestowałem i szansę przegapiłem, bo wówczas miałem w sobie więcej nieuzasadnionego sceptycyzmu niż uzasadnionego jak się okazało optymizmu....
Optymistą czy pesymistą nie należy być nigdy przy inwestowaniu.
Warto być realistą.

Ja też popełniłem ten sam błąd: nie wszedłem w alty pół roku temu. Byłem zbyt skupiony na Bitcoinie, alty traktowałem jak niepewne śmiecie miotające się na wietrze. Ale nie rozpamiętuję tego, nie liczę potencjalnych, wirtualnych zysków, które mi umknęły. I przede wszystkim nie chcę dołożyć do tego błędu kolejnego, znacznie bardziej szkodliwego: wejść w alty po relatywnie niewielkich spadkach licząc "optymistycznie", że to już okazja.
Jak coś wzrosło w pół roku o 3000% a następnie spadło o 50% to dalej jest 15x droższe niż na początku.
ptr111 pisze: kurde tylko teraz wyczuć kiedy ten moment :roll: Grunt to się nie załamywać i zachować przytomność i optymizm ;) Fala wzrostu a tym samym okazje do gigantycznych zarobków nadejdzie prędzej czy później :D
To ostatnie zdanie to niewątpliwie prawda. Kluczowe jest tylko wyrażenie "prędzej czy później" Bo jeśli kupisz za wcześnie, to gdy już przyjdzie ta okazja do "gigantycznych wzrostów" (np. po rocznych spadkach o 95%), to albo okaże się, że pękłeś gdzieś po drodze wycofując się z 60% stratą, albo będziesz tak wymęczony psychicznie, że ucieszysz się z jakiegokolwiek odbicia i oddasz po cenie która pozwoli Ci wyjść na 0. Będziesz z tego powodu szczęśliwy i postanowisz sobie solennie już nigdy więcej nie grać na altach.

Naprawdę życzę Ci jak najlepiej. Kieruj się swoimi przeczuciami czy optymizmem jeśli chcesz. Szczerze życzę powodzenia. Ale takie historie jak opisałem wyżej były na porządku dziennym na altach w 2015 czy 2016. Były alty (np STEEM, LTC i masa innych), które spadały, spadały... Wydawało się, że jest już ubite dno, po czym zostawało przebite i dalej spadały i spadały... Nawet o 98%.
Pogadaj z @Rumcajs ile coinów holdował a potem oddawał taniej.

Jeszcze zostawię zabawny obrazek a propos tego o czym pisałem na początku: popełniania błędu a potem kolejnego, odwrotnego ;)
comment_35125_attachment_images_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jpr » wtorek, 11 lipca 2017, 14:05

Legamedary pisze: @jpr, nie.
Gdyby było tak jak mówisz, to trzeba by było rozliczać podatek za każdym razem jak sprzedajesz za złotówki BTC np. na Bitmarket.
W praktyce jest tak, że wpłacasz na giełdę np. 1000zł w styczniu, w kwietniu wypłacasz z giełdy 5000zł. Rozliczasz się od zysku w tym wypadku 4000zł, a nie od każdej transakcji wykonanej na giełdzie (czyli np. kupiłeś 0,4 BTC, potem dokupiłeś 0,03 BTC, sprzedałeś 0,2 BTC, potem dokupiłeś jeszcze coś i na końcu sprzedałeś wszystko partiami po 0,1 BTC).
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
To znaczy, ze jak teraz sprzedam wszystkie swoje bitki na gieldzie a pod koniec roku odkupie taniej i nie wyplace nic na konto bankowe to nie mam obowiazku podatkowego? :D
Z tego co ja rozumiem to obowiazek podatkowy mam juz w momencie wymiany bitcoinow na zlotowki.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Gromix » wtorek, 11 lipca 2017, 14:20

Czy jeśli kupię BTC za 1000 zł a po 2 latach zarabiam i wypłacam na konto 3000 zł to czy nadal mogę w PIT odliczyć sobie ten 1000 zł który wpłaciłem 2 lata temui zapłacić podatek tylko od 2000 zł? Czy po 2 latach już muszę zapłacić podatek od całości 3000 zł ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Legamedary » wtorek, 11 lipca 2017, 14:32

@jpr, tak, dokładnie to znaczy :) Obowiązek podatkowy następuje w momencie jak wyprowadzasz pieniądz z giełdy do użytku. Nikogo nie interesuje czy w między czasie jak trzymałeś środki na giełdzie zarobiłeś milion zł, czy straciłeś 99,9% środków. Liczy się końcowy efekt, w którym wypłacasz środki.

@Gromix, możesz odliczyć. Płacisz podatek tylko od zarobionej kwoty jeśli przekracza kwotę wolną od podatku.
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 14:32

ptr111 pisze: Mylisz się. Już raz kiedyś, w grudniu 2015 kiedy eth chodził jeszcze po 1$ dałem się przytłoczyć skrajnemu sceptycyzmowi co do przyszłości eth, podczas gdy w głębi duszy wiedziałem że jest to na tyle perspektywiczny projekt że prędzej czy później da szanse ogromnych zarobków. I jak każdy teraz widzi, na początku tego lata mieliśmy ogromną falę wzrostu dzięki której mogłem wspaniale zarobić, ale nie zainwestowałem i szansę przegapiłem, bo wówczas miałem w sobie więcej nieuzasadnionego sceptycyzmu niż uzasadnionego jak się okazało optymizmu....
Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego że mogło być zupełnie inaczej. Mogłeś np. zainwestować w ETH bo tak Ci podpowiadała intuicja a projekt by padł z różnych powodów i cena by zjechała np. do 1 centa. Wtedy byś napisał podobnego posta do tego co teraz, że następnym razem zrobisz inaczej. Dalej myślisz życzeniowo ale już nie będę Ci tego pisał 4 raz, to czy wyciągniesz wnioski z tego co Ci napisałem zależy już tylko od Ciebie samego.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 11 lipca 2017, 14:34

@Gromix, @jpr,
Generalnie możecie sobie płacić podatki jak chcecie i odliczać co tylko chcecie. Musicie być tylko przygotowani, że US albo GIIF poproszą Was o wyjaśnienie i udokumentowanie tego co zgłaszacie.
Przecież postępując tak jak opisał Gromix i opierając swoje zeznanie podatkowe tylko na przelewach do/z giełdy, każdy mógłby wyprać (czyli opodatkować) dowolne pieniądze pochodzące z przestępstwa, prawda?
Tak łatwo być nie może ;)

BTW, wiecie, że są co najmniej dwa aktywne wątki dotyczące rozliczania podatków, a ten temat jest wybitnie niezgodny z tematyką tego wątku?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 14:39

Legamedary pisze: @jpr, tak, dokładnie to znaczy Obowiązek podatkowy następuje w momencie jak wyprowadzasz pieniądz z giełdy do użytku. Nikogo nie interesuje czy w między czasie jak trzymałeś środki na giełdzie zarobiłeś milion zł, czy straciłeś 99,9% środków. Liczy się końcowy efekt, w którym wypłacasz środki.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Pierwsze słyszę żeby obowiązek podatkowy powstawał w momencie przelewu, gdzie ty się takich bajek naczytałeś?

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Legamedary pisze: Gdyby było tak jak mówisz, to trzeba by było rozliczać podatek za każdym razem jak sprzedajesz za złotówki BTC np. na Bitmarket.
Wejdź sobie na pierwsze lepsze forum forexowe i poczytaj jak rozliczają się ludzie którzy graja u zagranicznych brokerów. Rozliczają każdą transakcję a żeby nie było jeszcze tak fajnie to każdą transakcję muszą przeliczyć po średnim kursie, tak żeby były złotówki.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 14:44

@wojteks102, poczytaj sobie posty wyżej i z innych wątków i nie pisz bzdur.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » wtorek, 11 lipca 2017, 14:50

Oby ODBICIE było co najmniej tak spektakularne jak spadki!!! :-)

A propos opodatkowania, zgadzam się w pełni z Legamedary.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 lipca 2017, 14:51 przez AniaS, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: dbcn » wtorek, 11 lipca 2017, 14:51

ekonokomik pisze:
BTW, wiecie, że są co najmniej dwa aktywne wątki dotyczące rozliczania podatków, a ten temat jest wybitnie niezgodny z tematyką tego wątku?
Dokładnie :). Wracając do tematu tego tematu, widze że ceny walut się stabilizują.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ergorg » wtorek, 11 lipca 2017, 15:00

Stabilizacja? Czy jeszcze j*bnie?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 11 lipca 2017, 15:11

dbcn pisze: Dokładnie :). Wracając do tematu tego tematu, widze że ceny walut się stabilizują.
Tak, może nawet na kilka godzin :lol:

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » wtorek, 11 lipca 2017, 15:58

Według mnie będzie jeszcze jeden konkretny zjazd w dół i już lecimy w górę (z przerwami na konsolidacje)...

Przynajmniej tak mi podpowiada moja kobieca intuicja (oparta na kilkuletnim doświadczeniu z krypto). ;-)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 11 lipca 2017, 17:10

@AniaS, właśnie wyszliśmy dołem z dużego, pełnego nadziei trójkąta. Zobacz czym skończyła się podobna sytuacja w lipcu 2016.
A teraz ustaw skalę na d1, zobacz gdzie jesteśmy po wczorajszych spadkach i ile brakuje do 1300 - 1400 USD. To wciąż jest wg mnie potencjalny dołek spadków, które nas czekają po pęknięciu bańki. Oczywiście zjazd tam może trwać wiele tygodni, po drodze będą długie okresy odbić itd. Ale szybki powrót pod ATH po tym wybiciu w dół jest chyba skrajnie nieprawdopodobne.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: AniaS » wtorek, 11 lipca 2017, 18:12

Dobrze by było gdyby Nexushash skomentował aktualną sytuację na giełdzie... Chłopak ma dosyć mądre spostrzezenia. Kot tez by mógł się wypowiedzieć, a także Bitmar, Bit-els? :)

Ekonokomik, możesz mieć rację, ale ja jednak bym nie była aż taką pesymistką...

Rozumiem, że punktem odniesienia jest dla Ciebie sytuacja z zeszłego roku, lecz nie wiem czy jest to w 100% rozsądne.
Zauwaz, że kazdy spadek spowodowany jest innym zestawem czynników i kazdy spadek jest inny oraz towarzyszą mu inne okoliczności.

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: piwo » wtorek, 11 lipca 2017, 18:18

Spadki spadkami, ale teraz bym się spodziewał na altach kilkudniowego odbicia. Spójrzcie na niektóre alty, takie jak DGB, STR czy inne, przecież one nie mają już miejsca na spadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 lipca 2017, 18:52

@piwo, Mają, wiele z tych altów mogłoby być po 10 satoshi i naprawdę nie byłyby przewartościowane. :) Pamiętajcie, jak coś idzie np. 5000%-owym wzrostem, to może potem spokojnie zlecieć -90% od ath i nadal będzie to ten sam projekt co na szczycie i dołku. Czysta spekulacja. Nie wiem czy jest bardziej spekulatywny rynek niż waluty kryptograficzne. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.001 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 11 lipca 2017, 18:55

piwo pisze: Spadki spadkami, ale teraz bym się spodziewał na altach kilkudniowego odbicia. Spójrzcie na niektóre alty, takie jak DGB, STR czy inne, przecież one nie mają już miejsca na spadki.
Miejsca na spadki to nie ma między ceną 1 a 0 satoshi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 19:02

Rumcajs pisze: Miejsca na spadki to nie ma między ceną 1 a 0 satoshi
Bardzo trafna uwaga.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » wtorek, 11 lipca 2017, 19:45

AniaS pisze: Według mnie będzie jeszcze jeden konkretny zjazd w dół i już lecimy w górę (z przerwami na konsolidacje)...

Przynajmniej tak mi podpowiada moja kobieca intuicja (oparta na kilkuletnim doświadczeniu z krypto). ;-)
Moja męska intuicja podpowiada mi podobnie - mały bull trap i dalszy zjazd.

PS Tak a propos coinów za parę satoshi to ja wybieram DOGE LITE :mrgreen:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości