W jakie waluty teraz inwestujecie.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 12:55

ekonokomik pisze: @cryptotrader, z tym "odpaleniem" to na razie jakieś 5%, jak na alty to d... nie urywa :)
Ale faktycznie w dobrym kierunku. Po przebiciu 0.08 może nabierze rozpędu.
Faktycznie może przedwczesne świętowanie ;) ... w każdym razie ładnie retestowało poziom 0.07333 i ruszyło prostopadle w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bemx2k » piątek, 19 maja 2017, 15:14

ekonokomik pisze:
Wymazywanie pisze:

Kilka lat temu pisałem, że dla mnie wyznacznikiem popularności Bitcoina byli moi koledzy z pracy - pracuję wśród kilkudziesięciu informatyków. Ja nigdy się nie chwalę moim bitcoinowym hobby tylko słucham. Przypuszczam, że większość z nich już wie co to Bitcoin. Coś tam słyszeli. Ale wiecie jak częśto słyszę rozmowy o Bitcoinie? Średnio raz na kwartał. I wciąż wynika z nich, że mój przeciętny kolega-informatyk coś tam słyszał, ale szczegółów w zasadzie nie zna. Nikt nigdy nie pochwalił się, żeby miał chociaż ułamek BTC, czy nim zapłacił. A to wszystko dotyczy Bitcoina.
NIGDY nie słyszałem, żeby padła chociaż raz nazwa: litecoin, ETH, alty itp.
Znajomość altów w społeczeństwie jest 0.0 promila. I nie przypuszczam, żeby od początku roku jakoś gwałtownaie wzrosła, bo w mediach głównonurtowych praktycznie nic o nich nie ma.

Dlatego pytałem: skąd ta kasa?

PS. No chyba, że jest więcej takich jak ja, którzy się maskują ;)

Z całym szacunkiem ale ile ci twoi koledzy z pracy zarabiają żeby móc zainwestować w powiedzmy 50-100 btc ?
Jakie mają oszczędności :) ?
Na moją siwą głowę to inwestują ludzie powiązani z buisnesem który nie cierpi na brak gotówki do tego może też ludzie powiązani z giełdowymi brokerami albo sami brokerzy ( ci mniej profesionalni )
Jak ktoś kupuje / inwestuje 100-200 BTC to raczej nie jest to pan Kowalski pracujący dla korporacji 50h tygodniowo który zarabia 8k zł miesięcznie przy kosztach utrzymania 7k zł/miesiąc. Taką mam czutkę może i jestem w błędzie .
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: marlone » piątek, 19 maja 2017, 20:41

Bitfinex dodał właśnie Ripple -

Dodano po 9 minutach 42 sekundach:
Jak wygląda wprowadzanie nowej waluty na giełdę? W tej chwili orderbook jest w zasadzie pusty. Cześć cen w miarę normalnych, reszta to jakiś kosmos nie mający nic wspólnego z rzeczywistośćią. Ile to trwa zanim się to ustabilizuje?

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: roman1959 » piątek, 19 maja 2017, 20:49

marlone pisze: Bitfinex dodał właśnie Ripple -
Bitstamp->BTC->Bitfinex->XRP->Bitsamp? ;)
Nie bądź zachłanny

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » piątek, 19 maja 2017, 21:34

To jest mocno lewackie medium starające się o status poważnego mainstreamu.
Ale art z cyklu- kupujcie, bo choć poszło 10 razy w 3 miesiące to tym razem jest inaczej i hossa dopiero przed nami :-)
Piszą o ripple
http://m.huffpost.com/us/entry/us_591cb ... 8a33f62915

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 maja 2017, 03:15

Bemx2k pisze: Z całym szacunkiem ale ile ci twoi koledzy z pracy zarabiają żeby móc zainwestować w powiedzmy 50-100 btc ?
Jakie mają oszczędności ?
Na moją siwą głowę to inwestują ludzie powiązani z buisnesem który nie cierpi na brak gotówki do tego może też ludzie powiązani z giełdowymi brokerami albo sami brokerzy ( ci mniej profesionalni )
Jak ktoś kupuje / inwestuje 100-200 BTC to raczej nie jest to pan Kowalski pracujący dla korporacji 50h tygodniowo który zarabia 8k zł miesięcznie przy kosztach utrzymania 7k zł/miesiąc. Taką mam czutkę może i jestem w błędzie .
A skąd właściwie wziąłęś te 50-100 czy 100-200 BTC?
Tzn rozumiem tezę: za inwestycję w alty odpowiadają średni/duzi inwestorzy a nie drobni ciułacze. To by sporo tłumaczyło. Ale masz jakieś argumenty czy zgadujesz?
Chodzi mi o to, czy gdzieś wypłynęły dane jaki jest profil / obrót przeciętnego gracza na Polo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: anagamidev » sobota, 20 maja 2017, 05:47

Masakra jakaś. Bitcoin wysoko, alty wysoko :) BTC i ETH nowe ATH w tym samym czasie :D Nie do wiary ;) BTS też bardzo ładnie wybiło, STEEM podobnież. Może w końcu dobije 80k :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » sobota, 20 maja 2017, 06:17

Nie tylko ceny na giełdach btc się wyrównały, ale również bitcoin i alty liczone na Polo do usdt z tymi na innych giełdach do usd.
Ciekawe. Bo usdt to sztuczny twór. Obecny tylko na kilku giełdach. Polo, Kraken, Bitfinex

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: nnx3 » sobota, 20 maja 2017, 07:40

USDT jest pewnym rozwiazaniem, ja czekam tylko na pojawienie sie virtualnego BTCT :)
ktory usprawni handel na gieldach ze wzgl na prowizie, takie przeliczenie btcT usprawnilo by bezposrednie wymiany altow na alty bez ciaglego przechodzenia przez BTC

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 maja 2017, 09:15

Bit-els pisze: Nie tylko ceny na giełdach btc się wyrównały, ale również bitcoin i alty liczone na Polo do usdt z tymi na innych giełdach do usd.
Ciekawe. Bo usdt to sztuczny twór. Obecny tylko na kilku giełdach. Polo, Kraken, Bitfinex
Czemu ciekawe? Skoro kursy między giełdami się wyrównały to i USDT musiał się wyrównać do $ bo on de facto reprezentuje dolara. To taki "wirtualny dolar" gwarantowany przez giełdy, które go używają. Czyli powinien mieć wartość = $ dotąd aż te giełdy nie będą miały kłopotów. Np. przy problemach Bitfinexa USDT spadł, bo żeby zamienić go na realne $, trzeba było wyjść z finexa przez BTC ze stratą.
Ja nie patrzę na USDT jak na kryptowalutę a raczej jak na dolarowy zapis na giełdzie.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 maja 2017, 09:22

Wracając do tematu: STEEM i DASH.

Obie inwestycje oparte mocno na nadziejach i przesłankach, więc dość ryzykowane i z szerokim jak na mnie SL.

Ten pierwszy, z pewną taką niepewnością tym razem. Mocno szarpie, ale on zawsze tak miał, nawet w czasie trendu wzrostowego, wymaga mocnych nerwów. Ale mam wrażenie, że powalczy o przebicie szczytu z 8 maja.

A DASH jest zaliczany do grona najmocniejszych altów (obok ETH, ETC, XRP) a w ostatnich czasach był traktowany jak kopciuszek. Kiedy koledzy odreagowywali spadki, DASH spadał z obrotami , dołował, zaliczał wręcz jakieś flashcrashe. Mam nadzieję, że teraz może nadrobić dystans. Podciągnięcie DASH/BTC nawet do 0.08 wcale by mnie nie zdziwiło.

Tyle, że to wszystko budowane jest na podstawowej i cokolwiek płonnej nadziei, że BTC jeszcze nie rąbnie :roll:

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pael » sobota, 20 maja 2017, 10:51

Ja wczorajsze wzrosty przegapilem, ale mam juz srogi lek wysokosci. Jak pierdyknie to ludzie z okien powyskakuja. A moze to dopiero poczatek? ;-) badz tu madry i pisz wiersze

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: vulcs » sobota, 20 maja 2017, 11:16

pael pisze: Ja wczorajsze wzrosty przegapilem, ale mam juz srogi lek wysokosci. Jak pierdyknie to ludzie z okien powyskakuja. A moze to dopiero poczatek? ;-) badz tu madry i pisz wiersze
dlaczego wszyscy tak panikują, że pierdyknie wszystko w dół? przecież ten rynek się rozwija i coraz więcej ludzi się tym interesuje... spójrzmy na btc-od kilku lat rośnie i rośnie i rosnąć będzie, tak samo będzie z altami które mają potencjał i ich właściciele je rozwijają.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: JacekW_BB » sobota, 20 maja 2017, 11:18

@eko
Z tego co widzę Steem przebił szczyt z 8 maja, w tym momencie kurs to : $1.24, 0.00062342 BTC.
Ja liczę też na wzrosty na SysCoin, ciekawie wygląda Decent http://coinmarketcap.com/currencies/decent/ w porównaniu z cenami w ICO. Oczywiście nadal jesteśmy przed startem projektu, ale te ceny chyba jednak dobrze wróżą ;-)

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pael » sobota, 20 maja 2017, 12:07

vulcs pisze:
dlaczego wszyscy tak panikują, że pierdyknie wszystko w dół? przecież ten rynek się rozwija i coraz więcej ludzi się tym interesuje... spójrzmy na btc-od kilku lat rośnie i rośnie i rosnąć będzie, tak samo będzie z altami które mają potencjał i ich właściciele je rozwijają.
Obawiam sie, ze coraz wiecej ludzi interesuje sie, bo mozna zrobic w tydzien 200%, a nie dlatego, ze to super technologiczne projekty ktore moglyby czynic swiat lepszym ;-) a wiec spekula, a nie powszechne uznanie i adaptacja - poki co.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: nnx3 » sobota, 20 maja 2017, 12:08

przed Dashem proj. Evolution ( la PayPal) i wstepna jego prezentacja... jesli dobrze pojdzie a devowie wlasnie leca do N.York na konferencje miedzy innymi w tej sprawie to moze bedzie sie dzialo :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3928
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: __kot__ » sobota, 20 maja 2017, 12:14

Jesteśmy już w NY ale to nie jest prezentacja Evo. Spokojnie.
Na Consensus promujemy Dash a nie samo Evo - na debiut tego ostatniego trzeba jeszcze trochę poczekać:)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 maja 2017, 12:22

@JacekW_BB, w przypadku większości altów patrzę na wykres alt/BTC bo tak się nimi handluje na większości giełd.

Na btc-e od kilku godzin jest pompa NVC (chwilowo korekta). A ostatnio bywało tak, że jak zaczynała się pompa jednego z altów na tej gdziełdzie, to szybko dołączały pozostałe: NMC i PPC.
Jest więc szasnsa, że tym razem będzie podobnie i pewne ożywienie na nich już widać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 20 maja 2017, 12:30

JacekW_BB pisze:ciekawie wygląda Decent http://coinmarketcap.com/currencies/decent/ w porównaniu z cenami w ICO. Oczywiście nadal jesteśmy przed startem projektu, ale te ceny chyba jednak dobrze wróżą ;-)
To IOU. Pozbawiona sensu wymiana dla jeleni, nie warto na to patrzeć. Zazwyczaj IOU to cena wyższa o kilkaset % w stosunku do realnej wymiany potem. Unikać jak ognia, nie patrzeć, szkoda czasu.
http://www.investopedia.com/terms/i/iou.asp
https://en.wikipedia.org/wiki/IOU
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: vulcs » sobota, 20 maja 2017, 13:50

pael pisze:
vulcs pisze:
dlaczego wszyscy tak panikują, że pierdyknie wszystko w dół? przecież ten rynek się rozwija i coraz więcej ludzi się tym interesuje... spójrzmy na btc-od kilku lat rośnie i rośnie i rosnąć będzie, tak samo będzie z altami które mają potencjał i ich właściciele je rozwijają.
Obawiam sie, ze coraz wiecej ludzi interesuje sie, bo mozna zrobic w tydzien 200%, a nie dlatego, ze to super technologiczne projekty ktore moglyby czynic swiat lepszym ;-) a wiec spekula, a nie powszechne uznanie i adaptacja - poki co.
My tak myślimy bo polacy to biedny i zacofany kraj. Są kraje w których bitcoin jest normalnym środkiem płatniczym w każdym sklepie a wielkie zagraniczne koncerny interesują się blockchainem róznych kryptowalut.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości