W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 18 maja 2017, 20:22

@Wymazywanie,
Nie no nie mówie o coinach pompowanych w 1 dzień o 40% i że to jest na powaznie ale ogolnie alty w dluzszym okresie zwiekszyly market cap wlasnie o naplyw kapitalu. Nie doszukiwalbym sie w zwiekszeniu userow na polo i ich problemow z supportem z taka iloscia userow ze to sa konta dla botow, nieraz czytalem trollboxa polo i pisalo tam naprawde wiele nowych userow ktorzy zadawali pytania modom lub prosili o pomoc bo nie ogarniali funkcji gieldy wiec to na pewno nie wynika z zakladania kont pod boty bo tacy to by siedzieli cicho i sobie dzialali a nie meczyli modow pytaniami typu jak co dziala. To po prostu naplyw nowych ludzi po hype na bitcoinie, zwlaszcza tym ze w japoni mozna normalnie placic nim jak gotowka czy karta.
Ale jak ktos sledzi market cap to nie patrzy na jednodniowe wzrosty ceny jednego coina o 40% ale ma orientacje w przedzialach cen i wie ze od miesiecy wiele coinow wzroslo i stale ich market cap rosnie. Więc nie szedlbym az tak daleko w ocenianiu market capa jakiegos coina jako glupotę, no bardzo doslownie to tak z tym moge sie zgodzić jak np. że ktoś faktycznie patrzy tylko na jakies ostatnie 24h i wow wzroslo o 40 % :) ale w dalszym okresie to jednak tendencja pozostaje. Jednak okres średni cap 2-3 lata to jednak sie nie zgodze zeby taki oceniać bo rynek altów jest zbyt zmienny i max do oceny market capa to bym jednak preferowal z 3 moze 5 miesiecy nie wiecej tym bardziej że cały czas wychodzą nowe coiny lub tokeny i nowe platformy i juz teraz się zaczynaja ich pomysły zazebiać i nakładać. Oczywiscie sa rozne czynniki jak to że ktoś planuje long investycje więc dla niego takie 3 miesiace to bylby zbyt krotki okres aby się oprzeć o to w jakis powaznych ocenach, ale fakt patrzenie na market capa z bardzo krotkiego czasu na pompce to nie ma sensu, ale na paru miesiacach, niezbyt duzej ich ilosci jednak jest najbardziej wiarygodne tak mi się wydaje.
A userow na polo jest faktycznie duzo wiecej , przez co polo ciagle laguje i ma problemy, to potwierdza tylko fakt napływania nowego kapitału na rynek krypto i tym samym ciagly wzrost topowych market capów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » czwartek, 18 maja 2017, 21:25

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 18 maja 2017, 21:52

Wymazywanie pisze: Branie na poważnie i bardzo dosłownie marketcapów do obliczeń i poważnych ocen rynku to głupota. Zwłaszcza takiego rynku jak alty.
Zgadzam się, sam to pisałem ze 2 strony temu. Ktoś robi shitcoina z pierdyliardem monet, wypuszcza 1% na rynek i za tydzień chwali się kapitalizacją idącą w dziesiątki milionów $.

Moje pytanie nie dotyczyło kapitalizacji ani obrotów. Rzecz w tym, że od marca większość altów zyskało na giełdzie na wartości o 500 - 5000%. Tu żadne czary nie pomogą, ktoś musiał sprzedać, a ktoś KUPIĆ, czyli wyłożyć kasę. Jeśli zrobił to wczoraj, to żeby podnieść kurs o 1% musiał wyłożyć np 10x tyle kasy co w marcu.
Wiem, że są nowi userzy Polo i jest ich kilka razy tyle co kilka miesięcy temu. Moje pytanie powinno raczej brzmieć: skąd oni się wzięli?
Bo nie widziałem nigdzie w mediach jakiejś nagonki na alty.

Kilka lat temu pisałem, że dla mnie wyznacznikiem popularności Bitcoina byli moi koledzy z pracy - pracuję wśród kilkudziesięciu informatyków. Ja nigdy się nie chwalę moim bitcoinowym hobby tylko słucham. Przypuszczam, że większość z nich już wie co to Bitcoin. Coś tam słyszeli. Ale wiecie jak częśto słyszę rozmowy o Bitcoinie? Średnio raz na kwartał. I wciąż wynika z nich, że mój przeciętny kolega-informatyk coś tam słyszał, ale szczegółów w zasadzie nie zna. Nikt nigdy nie pochwalił się, żeby miał chociaż ułamek BTC, czy nim zapłacił. A to wszystko dotyczy Bitcoina.
NIGDY nie słyszałem, żeby padła chociaż raz nazwa: litecoin, ETH, alty itp.
Znajomość altów w społeczeństwie jest 0.0 promila. I nie przypuszczam, żeby od początku roku jakoś gwałtownaie wzrosła, bo w mediach głównonurtowych praktycznie nic o nich nie ma.

Dlatego pytałem: skąd ta kasa?

PS. No chyba, że jest więcej takich jak ja, którzy się maskują ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 176
Rejestracja: 26 maja 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: lesefere » czwartek, 18 maja 2017, 21:58

Mi się wydaje, że wciąż jesteśmy w początkowej fazie zainteresowania inwestycjami w krypto. Obecne ceny to na pewno po części spekulacja, ale wiadomo kogoś trzeba na kase naciągnąć, wziąć skądś nowy kapitał. Co to jest 40K użytkowników? Kasa z bardziej rozwiniętych państw, byłem 10 lat temu w USA niektóre trendy, które tam zobaczyłem np w modzie, budownictwie itp dopiero dziś stają się modne w PL.

XEM, ETC, Golem też stawiam na te krypto i na Ripla xD z nadzieją, że banksterka zdecyduje się na pompę do kilkunastu $ :evil: Dodatkowo kupiłem w ICO Boscoina (żałuje bo okazało się, że mieli nagrody dla spamerów na fejsie itp. więc będzie dump), wczoraj Aragon, potem na pewno BAT i nie wiem czy jutro nie kupić Stroj.

Ps: Wiecie jak wygląda sytuacja z ETC, bo liczę, na wzrost jego wartości po przejściu na ETH na PoS tylko jak to było z tym hakerem z The Dao, on ma kasę w ETC tak?

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jpr » czwartek, 18 maja 2017, 22:00

U mnie w pracy sa przekonani, ze bitcoin to jakis lancuszek szczescia i piramida. Mowy nie ma zeby ktorys slyszal o altach.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 3 kwietnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: caelos » czwartek, 18 maja 2017, 22:30

Ja jak wspomnę gdzieś o bitcoinie to raczej widzę drwiące uśmieszki i słowa "jak to na czymś takim można zarobić, to jakaś ściema, wirtualna waluta" Raczej siedzę cicho i nie chwalę się zbytnio. Co do popularności to nie mam pojęcia skąd się bierze, ostatnio jest wypływ w internecie pseudo inwestorów, naganiaczy (nie wiem jak ich dokładnie określić) co to proponują złote interesy, czyt. programy typu hype, piramidy finansowe, gdzie często, gęsto jednym ze środków płatniczych jest BTC. W jakimś stopniu pewnie przyczynia się to do tego, że potencjalna ofiara naganiacza mimo wszystko musi zainteresować się tym jak założyć portfel, jak kupić tego BTC i po części wchodzi w świat kryptowalut. Jednak jaki jest to procent w skali naszego kraju, a jaki na innych rynkach, nie mam pojęcia, ale raczej znikomy. Tak jak mówi @ekonomik o ile o BTC jest szansa że ktoś na ulicy będzie miał jakieś pojęcie (na zasadzie wiem że dzwoni ale nie wiem dokładnie gdzie), o tyle nie słyszałem żeby ktoś wiedział co to jest ETH, ETC, LTC itd.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: roman1959 » czwartek, 18 maja 2017, 23:12

ekonokomik pisze: Dlatego pytałem: skąd ta kasa?
Od nowych.

Obrazek
Nie mierzcie innych swoją miarą- my jesteśmy Innowatorami, to naturalne że nikt dookoła o tym jeszcze nie mówi.
Nie bądź zachłanny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 maja 2017, 23:33

@roman1959, Tylko jest jedno ALE. My nie adoptujemy jakoś szczególnie technologii BTC, my po prostu "adoptujemy" jego spekulację. :mrgreen: Strzelę, że na 10 osób, które mają pierwszy raz styczność z BTC w sensie "kupują go", 9 osób kupuje jako inwestycję/spekulację, a 1 osoba tylko by za coś zapłacić, z czego 0.9 osoby kupuje dragi/darknetowe rzeczy a 0.1 osoby coś legalnego. Ciekawe jak wyniki użycia Btc w Japonii jako płatność. Może jest popularniejszy niż myślę.

Ps. Ale może faktycznie ten schemat dotyczy też samej spekulacji nie boomu na technologię. Wg mnie boomu na używanie poza-spekulacyjne BTC nie ma.
ekonokomik pisze: Dlatego pytałem: skąd ta kasa?

PS. No chyba, że jest więcej takich jak ja, którzy się maskują
Pewnie się maskują niektórzy. Ale fakt, że to raczej 0.0... promila... Ale zostawmy Polskę, tu trzeba się przyjrzeć poloniexowi i BTC a USA, ogólnie Europa i Azja. Wzrost popularności. Może faktycznie to na poloniexie jest naturalne. Albo naturalne w części a w części sterowane przez albo nowych dużych albo przerzutków z BTC. W sumie ponieważ nie da się odpowiedzieć z pewnością na to pytanie, należy je zostawić. Dla spekulantów nie ma znaczenia kto kupuje a tylko jakie są ruchy + ogólna kondycja rynku. Niewidzialnej ręki rynku nie zobaczymy ani nie "obmacamy", prędzej ona nas strzeli po główce. :mrgreen: No chyba, że mamy akurat ze 20000 Btc, wolnych i gotowych do gry. No, ale raczej nie mamy. :)

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
adam1226 pisze: https://trends.google.com/trends/explore?q=poloniex :)
Chyba że to boty wyszukuja ;>
Dzięki.

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
caelos pisze: Co do popularności to nie mam pojęcia skąd się bierze, ostatnio jest wypływ w internecie pseudo inwestorów, naganiaczy (nie wiem jak ich dokładnie określić) co to proponują złote interesy, czyt. programy typu hype, piramidy finansowe, gdzie często, gęsto jednym ze środków płatniczych jest BTC. W jakimś stopniu pewnie przyczynia się to do tego, że potencjalna ofiara naganiacza mimo wszystko musi zainteresować się tym jak założyć portfel, jak kupić tego BTC i po części wchodzi w świat kryptowalut.
Racja. Niestety piramidki upodobały sobie BTC i też scamerzy w nich siedzący pozują na bitcoiniarzy (znany nam wieśniak Ż. z yt). Jeśli to ma duży wpływ, to wolałbym małe ruchy a bez takich ludzi. Bo to zrazi ich do BTC jak piramida padnie (a one zawsze padają).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

DeI
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: DeI » piątek, 19 maja 2017, 00:55

Panowie ZCL na C-Cex.com spadł z 0.005BTC do 0,002BTC kupiłem sobie 8,59ZCLi za BTC które nie wypłaciłem myślę że okazja

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » piątek, 19 maja 2017, 01:15

lesefere pisze:
XEM, ETC, Golem też stawiam na te krypto i na Ripla xD z nadzieją, że banksterka zdecyduje się na pompę do kilkunastu $ :evil: Dodatkowo kupiłem w ICO Boscoina (żałuje bo okazało się, że mieli nagrody dla spamerów na fejsie itp. więc będzie dump), wczoraj Aragon, potem na pewno BAT i nie wiem czy jutro nie kupić Stroj.
BAT?
Stroj też mnie interesuje, więc to raczej nieprzypadkowe myślenie :)

Jest pare undergroundowych projektów z dużym potencjałem lub przynajmniej potencjałem na zyski, a o których tutaj jeszcze mowy nie było np. ESP, WYV, HEAT, NETKO? BTA?

Panowie nadal opiniują za wstrzymaniem się z long-termem przy większości coinów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: anagamidev » piątek, 19 maja 2017, 02:54

BTC znowu rośnie jak na drożdżach ;) A jutro piątek chciałbym zauważyć... :)

Jeśli chodzi o alt'y to ja bym uważał bardzo, bo nie wiadomo kiedy to wszystko rypnie, ale na ten moment najbardziej bezpieczne wydaje mi się LTC(chociaż to jest mocno zależne od BTC a jutro może być "straszno"), XMR, STEEM, BTS, DCR i chyba jednak nadal ETH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: anagamidev » piątek, 19 maja 2017, 03:39

Smule pisze: Lepiej poczekać na lekką korektę na BTC, nie mam na myśli spadku o 300$, a takim o 50$, po którym BTC będzie w konsolidacji przez parę dni.
Ewentualnie - wejść przy przy kolejnym ath na 2000$ (mocna bariera psychologiczna od której powinniśmy się odbić) jak wszystko spadnie do dołu i wyjść parę godzin później z zyskiem 10-20% :)
Akurat wahania 50-100 dolarowe są na porządku dziennym :)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 08:27

Spekulacyjnie zagrałem na GNO po przełamaniu oporu na 0.07333, który właśnie został retestowany. Kurs zachowuje się mocno technicznie i liczę, że po wyjściu na nowe poziomy pociągnie do góry jeszcze trochę.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 maja 2017, 08:36

cryptotrader pisze: Spekulacyjnie zagrałem na GNO po przełamaniu oporu na 0.07333, który właśnie został retestowany. Kurs zachowuje się mocno technicznie i liczę, że po wyjściu na nowe poziomy pociągnie do góry jeszcze trochę.
Dzięki za info. Wygląda nieźle, ale jedno co mnie hamuje to wartość 0.07 BTC. Faktycznie może być warte 1/15 BTC? :shock:
Ile toto ma monet?

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 08:39

Fundamentalnie to wygląda bardzo kiepsko bo zaledwie kilka procent coinów w ICO zostało dopuszczonych z pełnej puli i to w bardzo zagmatwanym systemie aukcji więc z tego względu nie polecam ... to po prostu zagranie na skalp ... i wysiadka. Nie zamierzam tego trzymać dłużej, tym bardziej że projekt ma konkurencję w postaci Augur i innych serwisów bettingowych bazujących na kryptowalutach. Tłoczno w tym segmencie rynku się robi. Mają za to wsparcie od Vitalika.

Edit1:
Czyli jednak około 11% zostało póki co dopuszczone do obrotu
Circulating Supply 1,104,590 GNO
Total Supply 10,000,000 GNO

Edit2:
Buy orders wzrosły właśnie z 263 BTC na 383 BTC przy stałej ilości Sell Orders!
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 09:09 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 maja 2017, 08:41

Wymazywanie pisze: Pewnie się maskują niektórzy. Ale fakt, że to raczej 0.0... promila... Ale zostawmy Polskę, tu trzeba się przyjrzeć poloniexowi i BTC a USA, ogólnie Europa i Azja.
40tys ludzi online to powiedzmy 100tys wszystkich aktywnych graczy na Polo (bo kto w tych dniach nie gra?).
Spojrzałem na to teraz trochę inaczej. Jeśli (?) Polo jest główną giełdą altów, która ma pozycję dominującą na rynku, to te 100tys to większość traderów z całego świata.
To daje 1 gracza na altach na 80tys. mieszkańców świata. 8-)

Czyli faktycznie bardzo wstępna faza zdobywania popularności i wartości.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 08:45

Warto by wiedzieć ... jaka jest statystyka jednego gracza na giełdzie, czy na forexie do jednego z mieszkańców świata ... to dawałoby jakąś asymptotyczną wartość do której może zmierzać średnia gracza krypto na mieszkańca, gdyż spora pula tradycyjnych inwestorów to potencjalni gracze na krypto.

Edit:
W Polsce to 250 tysięcy inwestorów detalicznych
37% Australijczyków inwestuje na giełdzie. Natomiast w Polsce…
https://comparic.pl/37-australijczykow- ... st-polsce/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: nnx3 » piątek, 19 maja 2017, 08:53

obroty(VOL) na Polish GPW to ok 200mln USD obroty crypto caly swiat wedlug coinmarket to 2000mln USD

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 10:41

I GNO odpalił ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 maja 2017, 12:52

@cryptotrader, z tym "odpaleniem" to na razie jakieś 5%, jak na alty to d... nie urywa :)
Ale faktycznie w dobrym kierunku. Po przebiciu 0.08 może nabierze rozpędu.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnaOwca i 9 gości