W jakie waluty teraz inwestujecie.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 13:38

Niesamowite, jesteś prawdziwym jasnowidzem, wszystko wiesz najlepiej. Przykro mi, że miałeś trudne dzieciństwo, ale miej pretensje do swoich rodziców, a nie do nas wszystkich. Pozdrawiam. :lol:

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: SkyValley » wtorek, 19 sierpnia 2014, 15:10

Hej, to moje posty (Leddisy), wymazałem hasła na kompie i nie mogłem sobie przypomnieć, a do forum mam zapisane w przeglądarce :)
Nie mogłem się opanować, żeby odpisać, zatem poszło z nowego konta.

Haha no Fese, nie rozśmieszaj mnie, na argumenty odpowiadasz argumentem ad personam typu "to ty jesteś głupi i oddaj mi resorka":-)
Moje dzieciństwo było zajebiste, mnóstwo lasek na placu zabaw miałem, miałem rower trzykołowy i miałem cały czas co robić; rodzice również byli/są bardzo w porządku.

Może wrócimy do rozmowy na temat AR?
Drugi top opada, support na bidach nikły i nie wzrasta, wolumen 3.47 btc. Nie mówię, że to nie wzrośnie, ale jest w takiej fazie, że może zarówno polecieć, mulić, jak i wzrosnąć. Koledzy z GPW nie umieją zanalizować wykresu, orderów i wolumenu? :)

AR można tak łatwo zmanipulować, że masakra. Myślę, że można kupić w przedziale koło 5k.
Pisałeś, że fontas czy ktoś chciał to zniszczyć i się nie udało. Cóż, nie wiem czy to prawda, ale by spowodować spadek o kilkadziesiąt %, wystarczy zwykły FUD dobrze rozegrany lub FUD + mały wkład btc, a coiny i tak odkupisz wiele taniej. Nie popieram takich ruchów, nie stosuje ich, ale widać, że łatwo to można zajechać. Osoby jak fontas (ten z tw jako fontas, nie wiem czy to ten z btc-e i ltc legendarny, raczej nie, raczej tylko nick taki), dysponują setkami btc, oni mogą spowodować sell off na o wiele większych walutach, AR w obecnej sytuacji to byle mała rybka może zajechać.
SpartaN pisze:SkyValley czemu zamilkłeś, ostatnimi czasy codziennie można było natrafić na Twoje posty. Wszyscy wstrzymali się z handlem na altach?
Zawsze pisałem, teraz więcej czasu poświęcam na naukę analizy. Pisanie na forum tyle ile ja pisałem, jest dla mnie raczej poświęceniem swojego czasu, a nie korzystaniem i uczeniem się, bo tu zazwyczaj jedynie temat "co kupić" i uzasadnienia typu "dev aktywny" "wejdzie na mintpal bo jesteśmy na 5 miejscu w głosowaniu", a mało o wykresach. A ja ostatnio jestem pod wrażeniem kilku prostych rzeczy, które poznałem z analizy, np. tego ile można wyciągnąć ze zwykłego EMA, Rsi, Fibo. Dywergencja też jest bardzo ciekawa, wiele osób uznaje ją za kluczowy do gry wskaźnik.

Co do ostatniej sytuacji na rynku, to mogły być/są świetne okazje do wejścia w wiele walut. Rynek jest przestraszony, ludzie boją się kupować. Tymczasem taka atmosfera strachu, gdy wszystko spadło i było dużo paniki itd., jest często najlepszym momentem na kupno. To tak jakby bomba wybuchła i każdy by był wystraszony, schowany do piwnicy czy za szafę. Mimo, że już nic nie spada, jest cisza, to ludzie się ukrywają, czekają aż ktoś inny pierwszy wyjdzie na ulicę. To normalne, większość teorii grania powie Ci "czekaj na sygnał, nawet jeśli masz kupić drożej", minimalizujesz ryzyko. Jak coś mocno z altów spadło (pow 40%), to nawet zakładając, że i tak zostanie w downtrendzie, można śmiało grać na fibo 50-61.8, jeśli ktoś kupił na dnie lub prawie na dnie, oczywiście grać na mid kilka dni (jeśli btc nie będzie lecieć już). Wiadomo, jeszcze zależy to od waluty indywidualnie. Tylko przy tak dużych spadkach, często jak ludzie chcą kupić, bo się ruszyło wyraźnie, to już jest te wzrost 38.2 fibo. ;)

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 15:49

Każdego Coina można zniszczyć, ale to wymaga dużego wkładu finansowego. Duże udziały w Arcoine ma kilka osób, które nie zamierzają sprzedawać coinów pod wpływem pompki - mają inny cel. A jak to na giełdzie są spadki i wzloty. Co do grupy z GWP, przykro mi nie znam ich a czy będą inwestować w coiny to ich sprawa. Na pewno GPW jest bezpieczniejszą inwestycją regulowaną prawnie.

Press Arcoin: http://bitcoinbarbie.com/arcoin-hits-wa ... -tomorrow/

Jak by ktoś chciał się pobawić w glosowanie Arcoin (prawie 1 miejsce): https://cryptoine.com/voting - sorry juz jest 1 miejsce w 2dni

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 16:27

Szkoda się unosić, my Polacy jesteśmy nieżyczliwym narodem. Jeżeli masz duży kapitał zainwestuj w GPW, przynajmniej nie jesteś narażony na sztuczne pompki. Giełda jest regulowana prawnie. Pozdrawiam. :roll:

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Chancellor » wtorek, 19 sierpnia 2014, 16:54

fese pisze:Giełda jest regulowana prawnie. Pozdrawiam. :roll:
Tym, którzy wierzą w prawne regulacje na GPW i uważają, że to ich chroni przed wałkami, polecam poczytać o historii z akcjami banku Nova KBM.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kk2000 » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:12

Na GPW doświadczenie mam kilkuletnie, ale nie ma możliwości ustrzec się pompek. Przykład z ostatnich dni: RESBUD. Nic nie robi, brak perspektyw = wzrosty kilkaset procent.
Problem w tym, że spodziewane jest tąpnięcie a złoto nie jest już tak atrakcyjne i poszukuje się innych możliwości. Ja jestem małym inwestorem i małym ryzykantem, więc nie mam też wygórowanych oczekiwań, ale zawsze czegoś się dowiedzieć warto.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:23

Mała kasa? kup Bitcoin (teraz jest tani). Wymień na Arcoin, zarób kilkadziesiąt procent. Sprzedaj. Z tym coinem powinno być dobrze, trzyma się na odpowiednim poziomie. W obiegu jest tylko coś ponad 500tyś.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:27

Jeżeli chodzi o RESBUD, to pięknie wystrzelił w górę, później spadł, ale nie w ciągu kilku godzin jak to ma się do coinów, tylko w ciągu kilku dni.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kk2000 » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:32

Jedno widzę kolego Fese,
Coindy są duuużo łatwiejsze do zmanipulowania ale i zarobienia nić cokolwiek na GPW.

Nie dziwię się więc, że ludzie pompek się boją.
Ostatnio zmieniony środa, 20 sierpnia 2014, 16:25 przez kk2000, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 4 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katow!ce

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: makyo » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:38

makyo pisze:Lato zbliża się do końca więc być może zacznie się coś dziać w końcu.
Ja obecnie siedzę w XDN i VIA.

Co do XDN to obserwowałem to już od dawna i nie byłem przekonany co z tego wyniknie. Na pierwszy rzut oka wyglądało to śmiesznie i nie poważnie, ale dev bardzo rzeczowy i szczery ;) no i cały czas progres był. Tak sobie pomyślałem, że może XDN powtórzy sukces DOGE wśród walut Cryptonote. Zapakowałem się przy 3,5 sat i czekałem cierpliwie. Po dość długim czasie wskoczyło na 7 sat, a że wyjeżdżałem na wakacje i nie wiedziałem co z tego wyniknie to sprzedałem (100% zysk). No i ostatnio patrzę sobie i widzę, że waluta ostro się dalej rozwija. GUI wallet z fajnymi ficzerami itp itd, a to dopiero początek ma być. Hashrate podskoczył z 500MH do 1,5GH. Cena skoczyła z 7 sat do 21 sat i teraz trochę spadła. Zapakowałem się znowu przy 16sat. Być może coś z tego będzie większego, nie wiem. Na razie volumen 24H był max na Poloniexie jakieś 31BTC więc jest jeszcze dużo przestrzeni na porządne ruchy. Waluta jest na Bittrex, Poloniex i HitBTC (skądinąd ciekawa giełda powstała - zobaczymy co z tego będzie - można kupować również fiatami)
https://bitcointalk.org/index.php?topic=632595.0
http://coinmarketcap.com/currencies/ducknote/

Co do VIA, sam nie wiem. Tak na wyczucie w to wszedłem. Ciekawe rzeczy się dzieją koło tego coina. Choćby team developerów konkretny, no i rozwój platformy do tradingu opartej na blockchain Clearhouse i waluty XCH, którą można uzyskać poprzez konwersję VIA. Na razie spada, ale mam nadzieję, że przy 0.00033575 się odbije. Sam nie wiem. Może ktoś jeszcze się interesuje VIA i więcej wyjaśni. Co wy o tym myślicie?
Z VIA wyskoczyłem z małą stratą (8%). Na szczęście przed tą cegłą 46BTC. ;)

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:42

My tu dyskutujemy, zamiast kupować (kupują inni) a AR pomału wystrzela w górę, czyżby cisza przed burza?

https://bittrex.com/Market/?MarketName=BTC-AR

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: SkyValley » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:45

kk2000 pisze:Przepraszam kolego Fese, że zasugerowano Ci, że masz ze mną jakieś powiązania. Ludzie wypowiadający się w odpowiedzi na moje posty są debilami, ale widać i na bitcoiny (a przynajmniej na śmieciowe dyskusje o nich) mają chęć debile. Kończę więc pytać o cokolwiek, bo jesteście polakami - śmieciami. Nie mówię o wszystkich, tylko o tych, którzy atakowali mnie za szczere, choć zwyczajne pytania i stwierdzenia. Jesteście śmieciami i pierdołami, i TYLKO dlatego nie będę się o nic pytał.

Fese, dziękuję za ludzką życzliwość.
Gdy wchodzisz na forum o akwarystyce, nie piszesz postów, że "wow, jak nasypie rybkom pokarmu, to go jedzą!", tak więc nie dziw się prześmiewczej reakcji na odkrycie przez Ciebie Ameryki czyli Pos. Jeśli nie masz elementarnej wiedzy, to czytasz i ją zdobywasz, a nie produkujesz naganiające posty z zerowym poziomem wiedzy. Poza tym nadal uważam, że Fese to raczej Ty, to zbyt łatwo widać, staraj się bardziej Fese z tym rozdwojeniem jaźni :)

Jeśli piszesz Polak z małej litery, to prezentujesz postawę niemoty a może nawet durnia i to nie atak na Ciebie, ale stwierdzenie faktu.
Już w 2 klasie szkoły podstawowej dziecko wie, że Polak pisze się z dużej litery. Ty natomiast wolisz pisać z dużej litery słowo "ban".

Jeśli obruszasz się jak histeryczka czy kobieta podczas okresu, to tak napiszę i nie jest to obelga, a raczej stwierdzenie faktu za pomocą metafory.
Nie jest to ocena Twojej osoby, ale tego, co prezentujesz.

Co do Twoich wprost obelg - nie jesteś w stanie mnie obrazić, dotknąć, sponiewierać mną wyzwiskami, zrobić ze mnie pośmiewiska itd. W tym momencie pokazałeś tylko swój niski poziom, zarówno intelektualny jak i emocjonalny.

Zawsze chętnie pomagam nowym, zawsze tłumaczę, podaję rady, linki, pobudzam do własnego myślenia, czy przez pm, czy tutaj, ale na to, co prezentujesz brak miłych słów.

Tym postem pokazałeś intelektualne, emocjonalne i kulturowe dno na którym być może egzystujesz. Obelgi choć dotykają tylko Ciebie, zostaną zgłoszone do moderatora. Ponadto post trafia do mojej stopki, by forum widziało jaki poziom prezentujesz. Bo to nie tylko tragiczne, ale i zabawne.

Rozmowny
Posty: 70
Rejestracja: 18 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: xeel » wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:59

gdy rozmawia 2 obcych ludzi to nie da się skonstruować tak tendencyjnej rozmowy jak pomiędzy fese i k2000 :) po prostu
10 latek przeprowadził by lepszą manipulację. Słabe to było. :D

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: SkyValley » wtorek, 19 sierpnia 2014, 18:29

ALE BEKA! :mrgreen:
kk2000 pisze:Kolego FESE, (...)
fese pisze:Mój drogi przyjacielu (...)
kk2000 pisze:Kolego Fese,
Nie chciałem Cię obrazić ani sugerować, że kłamiesz.(...)
kk2000 pisze:Dzięki piękne za rady!
(...)
Dobrej nocki.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 sierpnia 2014, 18:33 przez SkyValley, łącznie zmieniany 2 razy.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 10 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: fese » wtorek, 19 sierpnia 2014, 18:30

:mrgreen: Było słabe, bo to nie była rozmowa manipulacyjna!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 19 sierpnia 2014, 20:55

uspokujcie sie bo zaraz cos kupie i bedzie dump do piwnicy.
az wstyd mi sie przyznac ale to ja kupilem troche ltc i zamienilem na btc i kurs jest jaki widac :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 4 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katow!ce

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: makyo » wtorek, 19 sierpnia 2014, 21:06

kingscrown pisze:SYS
Możesz przybliżyć dlaczego?
Obserwuję tą monetę i z tego co na razie widać to jak piszą na btctalk "Epic Fail".
Jedyne co chyba trzyma kurs to ta ścianka 60BTC na Mintpal.
Coin wygląda obiecująco, ale nastroje chyba są słabe.

Edit 1:30
No i SYS leci do piwnicy. :/

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wolv » środa, 20 sierpnia 2014, 09:26

Co sądzicie o Skull Coin? Pomysł z Proof of Quest wydaje się dość ciekawy. 30 mln total też nie wygląda źle. Z drugiej strony, na razie własnego portfela brak, a i z zakupami w przedsprzedaży są zgrzyty.

Gaduła
Posty: 316
Rejestracja: 1 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Gordu » środa, 20 sierpnia 2014, 11:12

Wczoraj przegladalem bitcointalka i chyba nie ma aktualnie zadnej ciekawej monety :/ a sprzet stoi ... :/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 10 marca 2014
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: alganonim » środa, 20 sierpnia 2014, 11:32

Witam forumowiczów

Siedzi ktoś z Was jeszcze na DRKach, zastanawiam się czy jest szansa na odbicie powyżej 0,008, tematy i analizy wszelkie możliwe oczywiście śledzę ale jestem ciekaw waszego zdania. Wtopiłem w DRK swego czasu sporo BTC, jeszcze przed RC3, można potem było szybko wyjść z zyskiem ale tego nie zrobiłem, z RC4 wiadomo jak wyszło, kilka drobnych błędów, trole w wątku na bitcointalk, inne niespodzianki i kurs zjechał a zjazd BTC tylko pomógł.

Po spadku trochę też odbił BC i Cloak tylko ciekawe na jak długo, nie wygląda to na odbicie martwego kota ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości