Co kopać na nVidii albo CPU.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: sna25 » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 11:26

Procesor Athlon 4x 3GHz, Nvidia GTX 650. Sprzęt kupowany do gier. Wiem że BTC nie ma sensu, a jest sens kopać jakieś wschodzące waluty? Komputer i tak jest włączony 24 h na dobę, tak poprostu mam, że kompa nie wyłączam, zawsze coś tam się na nim robi a w nocy np, żle mi się śpi jak nie szumią wiatraczki. Także koszt kopania = koszt pracy karty lub CPU na 100% zamiast pracy w stanie bezczynności.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: lenny » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 11:34

PC pod obciążeniem zeżre Ci 2x więcej prądu, niż idlując (przy ściąganiu jakichś torrentów czy co tam robisz). Tak więc będziesz w plecy, co byś nie kopał. Możesz liczyć na łut szczęścia i kopać cokolwiek nowego, co jest na rynku. A nóż-Ci się uda i sprzedasz za miesiąc drożej i będziesz do przodu po odliczeniu kosztów prądu. Pytanie tylko, czy nie taniej by Ci wyszło, po prostu kupić waluty X i Y za 100 PLN i potem sprzedać, bez mordowania swojego słabego sprzętu bezsensownym kopaniem ;)

Chcesz wejść w mining krypt - kup sobie kartę Radeon albo ASIC pod Bitcoiny.
A teraz jak chcesz się przysłużyć dla crypto-community to postaw node'a 24/7 bitcoind :)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: sna25 » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 11:45

No walut różnych (50% BTC, 50% Inne) też trochę kupiłem. OK rozumiem, to na razie dam sobie spokój z kopaniem, jak będę kupował nową kartę graficzną co planuję specjalnie dla gry Wiedźmin 3 jak ona wyjdzie, to kupię Ati.

Natomiast dziwi mnie, że nikt nie zrobił jakiejś waluty ze specjalnym skryptem pod nVidię, wkońcu nVidia do gier jest równie dobra jak Ati jeśli nie lepsza. Trzeba by więc wybrać taki rodzaj matematycznych obliczeń który akarat dobrze się liczy na nVidii. Może warto pomyśleć i stworzyć taką walutę. Wszyscy którzy mają nVidię by na to poszli i mogła by się czymś wyróżnić z pośród dziesiątek walut kopanych Ati.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: MarcusDe » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 13:11

Na CPU: srotoshare, primecoin, datacoin, quark. Ale szukaj nowych.
Jak się dobrze wstrzelisz (zaczniesz kopać w godzinę po premierze coina) to zysk może być całkiem spory, kilka BTC za 24h kopania.

edit:
O ile nie kopiesz w pracy na darmowym prądzie, wtedy wszystko się opłaca :-)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: sna25 » wtorek, 17 grudnia 2013, 20:14

Dobra kopię teraz molecule coin: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg3970521, jak przestanie się szybko kopać to pokopię jakieś kolejne nowe pod CPU. A kto wie, może któreś kiedyś wejdzie na jakąś giełdę to się sprzeda.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: sna25 » czwartek, 19 grudnia 2013, 00:56

CUDAMINER - program do kopania na nVidii:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=167229.0

Próbował ktoś? Ja właśnie odpaliłem ale nie LTC do którego ten program powstał ale hit ostatnich dni DOGE COIN. Zobaczymy rano co nakopie. Ogólnie GeForce GTX 650 (karta za 350 zł) liczy mi z prędkością 70-80 khash. Lepsze Nvidie pewnie wyciągają więcej. Myślicie, że ma to sens? Bo karta je jedynie: Pobór mocy 64 W (za stroną nVidia). To nie dużo bo np. Procesor Athlon 4x 3GHz, którym kopałem jakąś monetę Molecule (pod CPU) żre 125 W.

Wygadany
Posty: 526
Rejestracja: 25 lipca 2012
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: poochone » czwartek, 19 grudnia 2013, 01:05

sna25 pisze:CUDAMINER - program do kopania na nVidii:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=167229.0

Próbował ktoś? Ja właśnie odpaliłem ale nie LTC do którego ten program powstał ale hit ostatnich dni DOGE COIN. Zobaczymy rano co nakopie. Ogólnie GeForce GTX 650 (karta za 350 zł) liczy mi z prędkością 70-80 khash. Lepsze Nvidie pewnie wyciągają więcej. Myślicie, że ma to sens? Bo karta je jedynie: Pobór mocy 64 W (za stroną nVidia). To nie dużo bo np. Procesor Athlon 4x 3GHz, którym kopałem jakąś monetę Molecule (pod CPU) żre 125 W.


WOW stary
70-80 kh/s

Ati 5850 ktora jest w podobnej cenie wyciaga

350-380 kh/s

Tak to nie pomylka to poprostu jest ati a nie szmelc Geforce
Obrazek
Unlock Telefonow
NOKIA HTC BLACKBERRY ZTE DORO
Zapraszam na PM

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: sna25 » czwartek, 19 grudnia 2013, 01:22

No OK ale ja kupowałem komputer do grania w gry a nie na koparkę. Właściwie wtedy nawet nie słyszałem o walutach. Jak będe kupował kolejną kartę to może Ati. Puki co jednak skoro komp cały czas i tak chodzi, to miło by było jak by coś się kopało. 60W za tą kartę mi nie robi różnicy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Co kopać na nVidii albo CPU.

Postautor: MarcusDe » czwartek, 19 grudnia 2013, 21:22

Hehe, nigdy nie wierzyłem, że kupię karty ATI, bo do niczego się nie nadawały, aż wreszcie znalazły jakieś zastosowanie inne niż do trollowania na Internetach jakie to są jednak dobre - rzeczywiście w tej jednej rzeczy, przeliczaniu w kółko tego samego, czyt. kopanie kryptowalut, są świetne ;-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości