Jaka trzecia główna waluta

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Jaka trzecia główna waluta

Postautor: Multi » poniedziałek, 4 listopada 2013, 15:08

Jaka według was będzie 3 krypto-waluta tzw brąz, złoto mamy - Bitcoin, srebro - Litecoin, a brąz ??

Zastanawiam się nad kupieniem teraz, wrzuceniem na papier wallet i zapomnieniu na 2-4 lata.

Która ma możliwości ? Patrząc na rynek to XPM, FTC, TRC, PPC tylko stopniowa tanieją, nie widzę ich przy życiu za kilka lat, żadnego wsparcia, handlu itp.
Ciekawi mnie WDC i DGC, wordcoin ma tzw fundacje, nawet handelek na bitcointalk.org mi jakiś migną, ostatni atak 51% szybka reakcja, ale właśnie mało ludzi kopie.
DGC jakoś wszyscy chwalą...

Jak wy to widzicie ??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: prezes » poniedziałek, 4 listopada 2013, 16:03

Ja widzę GLD ale coś ostatnio deweloperzy przy niej majstrują, miejmy nadzieję, że się wszystko dobrze skończy
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: Multi » poniedziałek, 4 listopada 2013, 16:07

Czekam na inne opinie

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: virus » poniedziałek, 4 listopada 2013, 16:10

Jak dla mnie ciekawe co sie dzieje z XPM ... w osobnym watku jest na ten temat dyskusja... to ile laduje tego na runku to jakies 1% z tego co jest kopane :P

Moze jak znajda jakas ciekawa liczbe pierwsza to ktos wykupi XPM za $100k (taka to chyba nagroda za znalezienie nowej ;) ).

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: satriani » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:03

technologicznie PrimeCoin jest znacznie lepszy niż Bitcoin i myślę że w przyszłości będzie więcej wart niż bitcoin. Teraz się możecie śmiać, ale tak to już jest, że na rynku pierwszy zarabia krocie, ale ostatecznie zostaje najlepszy. A PrimeCoin ma tak dużo przewag vs bitcoin (chociażby to że jest 12x szybszy !!), że prawa ekonomi w długim terminie powinny zrobić swoje. Zreszta nazwa Prime - pierwszy - też coś mówi ;)
Obecnie cena jest zdołowana, ale to i tak bezprecedensowa sytuacja, żeby jakakolwiek kryptowaluta po 15 tygodniach od otwarcia miała 2 mln dolarów kapitalizacji. Teraz najwazniejszą rzeczą jest szybki spadek rewarda i ograniczenia podaży. To powinno troche podbić cenę i wpłynąć na spiralę dalszego wzrostu diffa i spadek rewarda. Za około tydzień zbliżymy się do diffa 10. Przebicie go powinno spowdować spadek rewarda w kilka dni o jakies 10%. Wtedy może ludzie się skapną, że PrimeCoin jest rzadkim towarem. Nie wiem kiedy spirala ta się zacznie nakręcać (wzrost diffa, spadek rewarda, wzrost ceny, wzrost diffa itd.), ale gdy to się zacznie to pewnie będzie za późno na tanie zakupy. Teraz jest fajowo - bo jest bardzo tanio.

Co do innych kryptowalut. Myśle że PPC i NVC ma największą przyszlość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: maky » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:13

satriani pisze:technologicznie PrimeCoin jest znacznie lepszy niż Bitcoin i myślę że w przyszłości będzie więcej wart niż bitcoin. Teraz się możecie śmiać, ale tak to już jest, że na rynku pierwszy zarabia krocie, ale ostatecznie zostaje najlepszy. A PrimeCoin ma tak dużo przewag vs bitcoin (chociażby to że jest 12x szybszy !!), że prawa ekonomi w długim terminie powinny zrobić swoje. Zreszta nazwa Prime - pierwszy - też coś mówi ;)
Obecnie cena jest zdołowana, ale to i tak bezprecedensowa sytuacja, żeby jakakolwiek kryptowaluta po 15 tygodniach od otwarcia miała 2 mln dolarów kapitalizacji. Teraz najwazniejszą rzeczą jest szybki spadek rewarda i ograniczenia podaży. To powinno troche podbić cenę i wpłynąć na spiralę dalszego wzrostu diffa i spadek rewarda. Za około tydzień zbliżymy się do diffa 10. Przebicie go powinno spowdować spadek rewarda w kilka dni o jakies 10%. Wtedy może ludzie się skapną, że PrimeCoin jest rzadkim towarem. Nie wiem kiedy spirala ta się zacznie nakręcać (wzrost diffa, spadek rewarda, wzrost ceny, wzrost diffa itd.), ale gdy to się zacznie to pewnie będzie za późno na tanie zakupy. Teraz jest fajowo - bo jest bardzo tanio.

Co do innych kryptowalut. Myśle że PPC i NVC ma największą przyszlość.
Coś mi tu śmierdzi naganianiem. ;)
Szybkość wcale nie jest zaletą w przypadku kryptowalut.
Generalnie uważam, że BTC się obroni jako pierwsza kryptowaluta a reszta poleci na dno. Chyba, że ktoś wymyśli coś innowacyjnego, ale naprawdę innowacyjnego. Na razie jednak niczego takiego nie spotkałem.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: Yoda » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:07

Moim zdaniem trzecią walutą będzie FTC (FeatherCoin). Oparty na Scrypt, 4 razy więcej monet niż Litecoin i 16 razy więcej niż Bitcoin oraz szybkość transakcji taka jak w Litecoin. No i mała społeczność zgromadzona na forum tej waluty ;)

EDIT: Cena spada (choć wydaje się, że osiągnęła podwójne dno), ale kapitalizacja rośnie:

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: pm7 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:19

Nie potrzebujemy więcej niż jedna waluta na technologię (sha/scrypt).
Trzeci całkiem możliwe, że będzie Primecoin, choć według mnie świetnym projektem jest Namecoin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: Nuke » wtorek, 5 listopada 2013, 00:17

Dla mnie bezsprzecznie Namecoin jest srebrem. Bo ma realne zastosowanie, nie tylko jako waluta.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: kontener » wtorek, 5 listopada 2013, 14:36

Panowie a jak przechowuje się PrimeCoin czy inne niszowe waluty ?
Są do tego jakieś portfele jak do LTC czy BTC ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 listopada 2013, 14:58

Każda waluta ma portfel. Szukaj na bitcointalk.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: servantes » środa, 6 listopada 2013, 16:20

satriani pisze:technologicznie PrimeCoin jest znacznie lepszy niż Bitcoin i myślę że w przyszłości będzie więcej wart niż bitcoin. Teraz się możecie śmiać, ale tak to już jest, że na rynku pierwszy zarabia krocie, ale ostatecznie zostaje najlepszy. A PrimeCoin ma tak dużo przewag vs bitcoin (chociażby to że jest 12x szybszy !!), że prawa ekonomi w długim terminie powinny zrobić swoje. Zreszta nazwa Prime - pierwszy - też coś mówi ;)
Obecnie cena jest zdołowana, ale to i tak bezprecedensowa sytuacja, żeby jakakolwiek kryptowaluta po 15 tygodniach od otwarcia miała 2 mln dolarów kapitalizacji. Teraz najwazniejszą rzeczą jest szybki spadek rewarda i ograniczenia podaży. To powinno troche podbić cenę i wpłynąć na spiralę dalszego wzrostu diffa i spadek rewarda. Za około tydzień zbliżymy się do diffa 10. Przebicie go powinno spowdować spadek rewarda w kilka dni o jakies 10%. Wtedy może ludzie się skapną, że PrimeCoin jest rzadkim towarem. Nie wiem kiedy spirala ta się zacznie nakręcać (wzrost diffa, spadek rewarda, wzrost ceny, wzrost diffa itd.), ale gdy to się zacznie to pewnie będzie za późno na tanie zakupy. Teraz jest fajowo - bo jest bardzo tanio.

Co do innych kryptowalut. Myśle że PPC i NVC ma największą przyszlość.

Przyszłością krypto-walut nie jest wcale użycie ich do płatności w Bierdonca albo kawiarni. Tak więc "szybkość" waluty ma drugorzędne znaczenie, chyba, że mają to być mikropłatności błyskawiczne.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: kactech » środa, 6 listopada 2013, 16:31

servantes pisze:
satriani pisze:technologicznie PrimeCoin jest znacznie lepszy niż Bitcoin i myślę że w przyszłości będzie więcej wart niż bitcoin. Teraz się możecie śmiać, ale tak to już jest, że na rynku pierwszy zarabia krocie, ale ostatecznie zostaje najlepszy. A PrimeCoin ma tak dużo przewag vs bitcoin (chociażby to że jest 12x szybszy !!), że prawa ekonomi w długim terminie powinny zrobić swoje. Zreszta nazwa Prime - pierwszy - też coś mówi ;)
Obecnie cena jest zdołowana, ale to i tak bezprecedensowa sytuacja, żeby jakakolwiek kryptowaluta po 15 tygodniach od otwarcia miała 2 mln dolarów kapitalizacji. Teraz najwazniejszą rzeczą jest szybki spadek rewarda i ograniczenia podaży. To powinno troche podbić cenę i wpłynąć na spiralę dalszego wzrostu diffa i spadek rewarda. Za około tydzień zbliżymy się do diffa 10. Przebicie go powinno spowdować spadek rewarda w kilka dni o jakies 10%. Wtedy może ludzie się skapną, że PrimeCoin jest rzadkim towarem. Nie wiem kiedy spirala ta się zacznie nakręcać (wzrost diffa, spadek rewarda, wzrost ceny, wzrost diffa itd.), ale gdy to się zacznie to pewnie będzie za późno na tanie zakupy. Teraz jest fajowo - bo jest bardzo tanio.

Co do innych kryptowalut. Myśle że PPC i NVC ma największą przyszlość.

Przyszłością krypto-walut nie jest wcale użycie ich do płatności w Bierdonca albo kawiarni. Tak więc "szybkość" waluty ma drugorzędne znaczenie, chyba, że mają to być mikropłatności błyskawiczne.
Nie wiem czy używałeś Prime, po chwili masz potwierdzenie sieci że tx jest w bloku i ludzie to po prostu lubią, cały czas jestem zdania że BTC będzie używane do kupowania tankowców ropy a Prime do użytku codziennego, oczywiście do czasu aż nie powstanie coś ciekawszego... zobaczymy.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: maky » środa, 6 listopada 2013, 17:32

kactech pisze:Nie wiem czy używałeś Prime, po chwili masz potwierdzenie sieci że tx jest w bloku i ludzie to po prostu lubią, cały czas jestem zdania że BTC będzie używane do kupowania tankowców ropy a Prime do użytku codziennego, oczywiście do czasu aż nie powstanie coś ciekawszego... zobaczymy.
Primecoin to więcej niewiadomych niż wiadomych. Jak będzie wzrastać trudność?
Czytałem papiery primecoina i do końca nie rozumiem jak działa. Dlaczego są ograniczenia co do dużych liczb pierwszych i jak to wpłynie na primecoin.

EDIT: "Primecoin's proof-of work system is designed so that the work is efficiently verifiable by all nodes on the Primecoin network.[1] To meet this requirement, the size of the prime numbers in the system cannot be too large."
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: kactech » środa, 6 listopada 2013, 18:16

maky pisze:Jak będzie wzrastać trudność?
Do końca nie wiadomo, to jest właśnie ekscytujące :)
maky pisze:Dlaczego są ograniczenia co do dużych liczb pierwszych i jak to wpłynie na primecoin.
Jak zacytowałeś potrzeba sprawnej weryfikacji liczb, testy są bardziej skomplikowane niż SHA i stawia to pewne ograniczenia.
Jak na razie Sunny King uważa że przeskakiwanie pomiędzy diff 9 i 10 nie wpłynie negatywnie na sieć
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg3496244
XPM ma rozwalić duopol BTC/LTC i przez to pomóc PPCoin, zrobi to, a zanim polegnie od kosmicznych liczb da nieźle zarobić i pobije jeszcze sporo rekordów :D
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: maky » środa, 6 listopada 2013, 18:18

kactech pisze:XPM ma rozwalić duopol BTC/LTC i przez to pomóc PPCoin, zrobi to, a zanim polegnie od kosmicznych liczb da nieźle zarobić i pobije jeszcze sporo rekordów :D
To tylko potwierdza moje przemyślenia na ten temat...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: satriani » środa, 6 listopada 2013, 18:23

z tego co czytam to jest wyjaśnione że z uwagi na potencjalne kłopoty z duzymi liczbami pierwszymi wywalono Mersenne primes i dano Cunningham chains.

jeśli ktoś ma link do jakiejś głebszej dyskusji na ten temat bądź rozgryzł wszystkie szczegóły primecoina to chętnie poczytam

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka trzecia główna waluta

Postautor: kactech » środa, 6 listopada 2013, 23:57

maky pisze:
kactech pisze:XPM ma rozwalić duopol BTC/LTC i przez to pomóc PPCoin, zrobi to, a zanim polegnie od kosmicznych liczb da nieźle zarobić i pobije jeszcze sporo rekordów :D
To tylko potwierdza moje przemyślenia na ten temat...
Te trzy kropki odebrałem w jakiś sposób negatywnie, SK mówi o tym otwarcie, nie zamiata problemów pod dywan tak jak ostatnio Gavin Andersen, wejdź na wątek Prime, tam aż kipi od rozważań i pracy, btc fundation to przy nich jak stowarzyszenie obrońców teorii obrotu słońca wokół ziemi.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości