Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » środa, 12 lutego 2020, 10:36

BitJanusz pisze: środa, 12 lutego 2020, 09:09czemu jakieś HBAR bądź STX rosną po setki % od dołka?
Nie do końca..

Ale patrząc na wykres to ktoś wiedział i to rozgrywał insidingiem

Ja sam osobiście nie jestem przekonany do HBAR biorąc pod uwagę jak mało jest coinów w obiegu obecnie + nie rozumiem do końca argumentów ludzi związanych z przepustowością sieci, bo już mamy projekty związane z osylatorami hardware'owymi pod zwiększenie przepustowości sieci blockchain (np. HPB)

Chciałbym aby ktoś mi powiedział więcej o HBAR, jaki sens w tym widzi i czy przypadkiem nie popełniam błędu w ocenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 12 lutego 2020, 11:18

wojteks102 pisze: środa, 12 lutego 2020, 10:36ktoś wiedział i to rozgrywał insidingiem
Zwykle ten ktoś to CZ albo sami devsi ;)

Dlatego mocno kwestionuję grę pod wyłapywanie ruchów tego typu:

a) insiderzy wiedzą przed zwykłymi traderami
b) pompki są chaotyczne i ciężko określić, czy dolecą do jakiegoś poziomu, czy nie
c) na nowych shitcoinach binance nie ma za bardzo bagholderów/oporów więc można pompować w zasadzie bez ograniczeń (i to widzimy).

To loteria jak x100 na bitmexie. Raz trafisz, sto razy kupisz i będziesz patrzył na 2-3 m-ce spadku lub boczniaka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 18 stycznia 2020
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: dr.O'Ngal » środa, 12 lutego 2020, 14:09

Witam! Kilka stron wcześniej ktoś wspominał o projekcie AGI, i wg mnie jest to mega ciekawy projekt z dwóch powodów:

- po pierwsze mają dużo wydarzeń do konca marca związanych ze stakingiem (opcja dla swingtradera, jeżeli księciuniu BTC nie odwali żadnego numeru to bedzie można urwać pewnie kilkanaście-kilkadziesiąt %)

- po drugie jest to projekt atrakcyjny na long, co postaram sie przybliżyć poniżej, lecz na wstepie chciałbym powiedzieć że inwestuje w niego, ale nie mam zamiaru nikogo naganiać ani tlumaczyć swojej straty poprzez pisanie tego jaki jest super jak np. LISKowicze (bez urazy) ani... ani.... ani nic z tych rzeczy XD

Przechodząc do sedna, grupa tworząca Singularity NET na cel obrała sobie stworzenie globalnego rynku AI. Będzie to "giełda" bo chyba można to tak nazwac, na której programiści czy jakieś korpo będą mogli handlować gotowymi produktami AI czyli całymi gotowymi algorytmami lub tez kawałkami kodu źródłowego. Cała sieć ma zapewniać anonimowość i działać globalnie. Zespół tworzą naprawde mądre głowy a na ich czele stoi Ben Goertzel ( nie chce mi sie opisywać jego osiągnięć ale w skrócie to ten gosciu od Sofi ). 54% tokenow jest w obiegu co wygląda dla mnie troche słabo bo jednak spora część jest w posiadaniu teamu. Jak na razie jest dosyć cicho o sztucznej inteligencji, nie jest ona HYPOWYM nurtem w swiecie crypto, ale z drugiej strony każda ogromna firma jak Google, facebook, Tesla, Kuga, i pewnie pierdyliard innych mniejszych firm działa nad stworzeniem sztucznej inteligencji, którą wykorzystują w swoich produktach. Patrząc na konkurencje jest ona spora (fetch, matrix itp) jednak, przesledziłem dosyć konkretnie ten projekt, team, założenia itp porównałem z innymi i wypada spoko. Na temat aktywności na Github sie nie wypowiadam bo nie mam pojęcia czy to co zrobili to dużo czy mało... Nie jestem programistą.

Mam nadzieję że trochę przybliżyłem temat, a jeśli zaciekawiłem zachecam do zrobienia obszerniejszego rozeznania na swoją rekę bo projekt jest legitny.

Błedy, uwagi, sugestnie mile widziane bo tak jak mówie nie mam zamiaru naganiać a inwestując w coś, zawsze dobrze spojrzeć z drugiej strony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » środa, 12 lutego 2020, 16:50

Ale jaja. Dopiero co mówiłem o lokalnych płatnościach w INDIACH przy APPC, a teraz widzę wprowadzili kolejne w Brazylii i Meksyku :mrgreen:

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 18:26

SIA COIN ( SC ) zerknąć na wykresie 4h-binance: ożywienie ceny (sc/btc) i obrotów

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
SirJack pisze: środa, 12 lutego 2020, 09:01 TEZOS Jakieś fundamenty tego wzrostu?
na coinmarketcap opis kryptowaluty zaczyna się słowami:

"Developed by ex-Morgan Stanley analyst Arthur Breitman........" i wszystko jasne skoro to jest najważniejsze, w pierwszej kolejności w opisie ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » środa, 12 lutego 2020, 18:45

Na youtubach bardzo zachwalana technologia do smrtcontaktow ale w szczegoly nie wnikalem, mnie juz to nie dotyczy. 8-)

Chociaz czuje jeszcze ten coin nas wzrostami zaskoczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 12 lutego 2020, 19:05

Dziś aż trzy piki chciwości na kolejnych shitcoinach. Nie dziwi mnie, jeśli to już końcówka "alt season". Pisałem wam parę dni temu, że jeszcze widzę miejsce, ale ten okres zaczyna się kończyć. BTC albo przejdzie w tryb korekty razem z altami, albo wybije wściekle na hossę a alty zostaną rozjechane walcem jak na początku 2019.

Dodano po 7 minutach 15 sekundach:
post scriptum:
BitJanusz pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 17:59 Ciekawe, czy wejdzie - pełnoprawny gartley pattern, bardzo ładne proporcje bliskie książkowym, target to ok. 50% wzrostu.



ps. takie coś zaczęło hossę z 3k na bitku.


:roll: :roll: :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » środa, 12 lutego 2020, 19:45

@BitJanusz Lool. Wgle pierwszy raz dowiedziałem się o BQX, że jest na Binance praktycznie od samego początku.
Nie wiem jak to możliwe, że NIGDY nie zwróciłem na niego uwagi. Patrzę dzisiaj na top growth, widzę 100% na BQX, myślałem, że to jakaś nowość jest. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 12 lutego 2020, 19:46

@DjVegas98 bo to totalny shitcoin. Pewnie o paru innych też nie wiesz, np. BNT. :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » środa, 12 lutego 2020, 20:05

no to ludzie sie za ltc juz zabieraja :)

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 20:23

okazja na parze dash/eth moim zdaniem
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 12 lutego 2020, 20:33

@koparki

Okazje na parach to chyba boty wybierają, przynajmniej na Binance ? Zwykle te pary różne z tym samym coinem działają jak naczynia połączone gdzie przepływ wody (wartosci w usdt) wyrównują boty dlatego na duzych gieldach nie ma okazji typu gdzieś na jakimś Dexie wisi zapomniana oferta. Kiedyś w tym roku kupiłem wavesa po 75 centów jak był już po 1$, właśnie na exotycznej parze waves/eth na mało używanej giełdzie gdzie przypadkiem miałem konto, aż byłem zdziwiony bo gratisowo zarobiłem od razu z XX$ za zjedzenie askow. (Ofc nie wymieniałem na fiaty więc nie ma obowiązku podatkowego.)

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » środa, 12 lutego 2020, 20:39

Wśród tych wielu wielkich pomp CHZ robi swoje. Kilkanaście % dziennie.
Fajnie można zarobić na chwilowych spadkach do 10sat.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 12 lutego 2020, 20:52

koparki pisze: środa, 12 lutego 2020, 18:26 SIA COIN ( SC ) zerknąć na wykresie 4h-binance: ożywienie ceny (sc/btc) i obrotów

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
SirJack pisze: środa, 12 lutego 2020, 09:01 TEZOS Jakieś fundamenty tego wzrostu?
na coinmarketcap opis kryptowaluty zaczyna się słowami:

"Developed by ex-Morgan Stanley analyst Arthur Breitman........" i wszystko jasne skoro to jest najważniejsze, w pierwszej kolejności w opisie ;)
chce ci się założyć wątek o takich powiązaniach, bo widzę, że często o tym piszesz.... 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 12 lutego 2020, 21:05

Nie lubie takich coinów jak Sia czy Doge. Z niskimi cenami w satoshi i na każdym satoshi ordery za kilka-kilkanascie-kilkadziesiąt bitów. Ruszyć takie coś żeby cena rosła to ciężko to strasznie rozpędzić. Dlatego nie kupuje takich, nieraz oznacza to czekanie kilka miesięcy nawet na wzrost jeśli nie chce sie wychodzić ze stratą. Sam utknąłem większoscią satoshi do krótkoterminowego trade w Maticu, jak kupowałem po Crashu z 550 sato to myślałem że będzie V recovery jak CZ napisał że sprawdził i dev team nie sprzedawał swoich maticów tylko "few" dużych inwestorow zdecydowało się zrealizować zyski. Teraz ciągle jestem poniżej średniej zakupu a cena nie chce rosnąc bo co 1 satoshi to 8 btc+ ordery. Niepotrzebnie w tym utknąłem. Sia pewnie kiedyś ruszu mocniej tylko kto ma tyle cierpliwosci, chociaz teraz jak dosłownie kazdy coin rośnie to może.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » środa, 12 lutego 2020, 21:07

Ale na tezosie poszedl sell off ciekawe czy eth zachowa siew podobnie

edit: chyba kasa z xtz przeplynela jednak do eth.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lutego 2020, 21:58 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3127
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » środa, 12 lutego 2020, 21:54

Rumcajs pisze: środa, 12 lutego 2020, 21:05Nie lubie takich coinów jak Sia czy Doge
Widzę, że mamy podobne zdanie, dla mnie one są jak "stable-coin", ruchy na nich tak mizerne, że można latami w nich siedzieć ;) Gdzieś chyba @koparki pisał, że w momencie dumpu najlepiej w doge uderzyć, bo najmniej się na nim straci ;) Ale trzymam jakieś garście tego "a nuż wybije niczym szambo na wiosce".
Co do tematu, tak jak @BitJanusz pisze, dosłownie codziennie jest loteria "co dziś spompujemy", ja niestety nie trafiam:P dziś wysprzedałem się z ETH, licząc (haha) na korektę, a tu ciągle wzrosty. LTC trzymam, nie zrobię tego samego błędu co z ETH i BCH gdzie za szybko (co prawda z zyskiem) sprzedałem.
Obecnie obserwuję, nerwowe ruchy zawsze czynią straty.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 12 lutego 2020, 22:20

@mudol

Mówisz o topowych coinach, na nich nie ma aż takich ruchów, no wiem ze ostatnio jest inaczej bo ładne wzrosty topowe też ale na takiej fali wzrostów shitów to bym ostrożnie czekał z realizacją zysków na topce raczej ciągłym zwiększaniem poziomu stop losów niż że widze 8% zysku to seluje. Ale ja bardziej uderzam w low-mid marketcap bo potrzebuje większych zysków niż na topowych coinach, ostatnie 2 lata mase kasy wirtualnej bo niezrealizowanej stracilem szkoda mi siedziec w mega marketcapowych top 20 coinów jak widze że jakieś shity z nagła robią 80%.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » środa, 12 lutego 2020, 23:04

CHZ chyba już zrobił swoje 15% wzrost na koniec;)
Mith wygląda interesująco.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bmwm3e92 » czwartek, 13 lutego 2020, 02:46

Na ethbear/usdt ktoś zwrócił uwagę? Nieźle wbił się w glebę przez pompę na eth.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości