Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 31 grudnia 2020
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: EL POLAKO » niedziela, 30 stycznia 2022, 14:19

Jakie widzicie ogólnie perspektywy dla Polki?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » poniedziałek, 31 stycznia 2022, 09:47

EL POLAKO pisze: niedziela, 30 stycznia 2022, 14:19Jakie widzicie ogólnie perspektywy dla Polki?
Mogę być nieobiektywny, bo nie ukrywając mam sporą pozycję na HOLD w DOT ale uważam, że fundamentalnie wszystko się zgadza. Sieć powinna mieć przed sobą w tej chwili najlepszy okres. Tak naprawdę wszystko co najlepsze pod tym względem przed nami bo aplikacje dopiero ruszają. Efekt sieciowy powinien zrobić swoje bo DOT, ma dużą i dynamicznie rosnącą liczbę developerów (nominalnie chyba drugą po ETH). Minus jest taki, że odpalenie wszystkiego i ten cały prime time może wypaść w środku bessy na całym rynku, co oczywiście nie pomoże wzrostom. Jednak w dłuższym terminie (2-3 lata) moim zdecydowaniem warto stakować i na większych spadkach zwiększać pozycję.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: fifipl » poniedziałek, 31 stycznia 2022, 10:01

długoterminowo jak najbardziej. Młody projekt dopiero co ruszył. Ledwie kilka aukcji zakończonych. Myślę że da zarobić ale to za kilka lat. Zarządzany przez całkiem mądrych ludzi wywodzących się z ETH . Ale teraz to raczej widzę zimę w crypto. Imo kupować stakować czekać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: blink » piątek, 18 lutego 2022, 09:38

Ciekawy sposób, jeśli ktoś chce trzymać polki długi czas.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » poniedziałek, 21 lutego 2022, 21:23

blink pisze: piątek, 18 lutego 2022, 09:38Ciekawy sposób, jeśli ktoś chce trzymać polki długi czas.
Lepiej niż bDOT na Binance skorzystać z lcDOT na Acala. Też można w ten sposób kupić taniej i wymienić za niecałe 2 lata na prawdziwe DOT, z tym że lcDOT można stakować na Acala w parze z DOT lub mintować aUSD. Opcji pojawi się pewnie znacznie więcej wraz z wdrażaniem kolejnych funkcji na platformie.

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 31 grudnia 2020
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: EL POLAKO » wtorek, 17 maja 2022, 19:36

Co sądzicie o Polkadot w kontekście upadku LUNY? Są tu jakieś podobieństwa?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 lipca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: united38 » czwartek, 7 lipca 2022, 12:10

Dzień dobry,

Mam taka zagwozdkę padł mi komputer na którym logowałem się do swojego konta na https://polkadot.js.org/ swoje dotki trzymałem na ledger.
I teraz na nowym komputerze po podłączeniu ledgera na stronie nie pokazuje mi się moje konto. Myślałem że to działa automatycznie. Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak przy użyciu ledgera (który jest sprawny) i nowego komputera dostać się do swojego konta ?.

Z Góry dziękuje za pomoc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » czwartek, 7 lipca 2022, 12:35

united38 pisze: czwartek, 7 lipca 2022, 12:10Mam taka zagwozdkę padł mi komputer na którym logowałem się do swojego konta na https://polkadot.js.org/ swoje dotki trzymałem na ledger.
I teraz na nowym komputerze po podłączeniu ledgera na stronie nie pokazuje mi się moje konto. Myślałem że to działa automatycznie. Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak przy użyciu ledgera (który jest sprawny) i nowego komputera dostać się do swojego konta ?.
Musisz w zakładce 'Settings' w ostatnim polu wybrać opcję 'Attach Ledger via WebUSB (Chrome, recommended)'. Następnie dodać konto w zakładce 'Accounts' tak jak robiłeś to za pierwszym razem i wtedy powinno je wczytać.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 lipca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: united38 » czwartek, 7 lipca 2022, 19:19

dondziadzia pisze: czwartek, 7 lipca 2022, 12:35Musisz w zakładce 'Settings' w ostatnim polu wybrać opcję 'Attach Ledger via WebUSB (Chrome, recommended)'. Następnie dodać konto w zakładce 'Accounts' tak jak robiłeś to za pierwszym razem i wtedy powinno je wczytać.

Dziękuje działa.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: maciej84 » czwartek, 11 sierpnia 2022, 14:27

Czy ktoś z was steakuje Polke na Ledgerze?? Jakiego najlepiej wybrać walidatora?? Jaki jest % do zgarnięcia w skali roku?? Wszystkie informacje w tym temacie mile widziane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » czwartek, 11 sierpnia 2022, 14:54

maciej84 pisze: czwartek, 11 sierpnia 2022, 14:27Czy ktoś z was steakuje Polke na Ledgerze?? Jakiego najlepiej wybrać walidatora?? Jaki jest % do zgarnięcia w skali roku?? Wszystkie informacje w tym temacie mile widziane.
Wszystkie te informacje są łatwo dostępne w internecie. Spróbowałeś chociaż znaleźć odpowiedzi czy liczysz, że dostaniesz je na tacy?

https://polkadot.js.org -> zakładka Network - Staking - Targets
https://polkadot.subscan.io/validator

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 czerwca 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: kubix89 » niedziela, 2 października 2022, 12:37

Chciałem stajkowac Polkadot . Wysłałem jakaś llosc ale walidator jest pełny i środki mi utknęły bo jest napisane „waiting nominantion” i co dalej . Trzeba czekać aż miejsce będzie czy jak to wyglada ? Ktoś się orientuje ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » niedziela, 2 października 2022, 14:01

kubix89 pisze: niedziela, 2 października 2022, 12:37Wysłałem jakaś llosc ale walidator jest pełny i środki mi utknęły bo jest napisane „waiting nominantion” i co dalej . Trzeba czekać aż miejsce będzie czy jak to wyglada ? Ktoś się orientuje ?
Zakładam, że nie wysłałeś DOT do validatora, a dałeś na staking i wybrałeś jednego. Jeśli dany validator nie jest wybrany w danej erze (ok 24h) to nie dostaje się za to DOT. Można wybrać maksymalnie 16 validatorów i najlepiej to zrobić żeby zwiększyć szanse.
Nie wiem jaką kwotę stakujesz ale jeśli jest mniejsza niż 200-300 DOT to możesz mieć generalnie problem z otrzymywaniem odsetek. Przy mniejszych kwotach warto rozważyć liquid staking (np. na Parallel Finance albo Acala).

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 czerwca 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: kubix89 » niedziela, 2 października 2022, 17:30

Aktualnie mam 13 walidatorów ( na początku miałem 2 dziś wybrałem więcej ) z balance mi uciekło 30 sztuk wiec raczej wysłało ale widzę caly czas ilość początkowo ale zablokowane 30 sztuk. Ogolnie jeśli chodzi o ilość to wysłałem 30 szt na początek bo chce sprawdzić jak to dziala później chce dołozyc dużo więcej tylko muszę to ogarnąć jakoś .
Stejkuje near i atom tam na luzie wszystko , gorzej z polka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » niedziela, 2 października 2022, 19:45

kubix89 pisze: niedziela, 2 października 2022, 17:30z balance mi uciekło 30 sztuk wiec raczej wysłało ale widzę caly czas ilość początkowo ale zablokowane 30 sztuk. Ogolnie jeśli chodzi o ilość to wysłałem 30 szt na początek bo chce sprawdzić jak to dziala
Absolutnie nie wysyłaj żadnych DOT na adresy validatorów bo zwyczajnie je stracisz. Jeśli te 30, które wrzuciłeś mają status bonded to jest ok, w każdym razie przy stakingu nie wysyła się żadnych DOT. 30 DOT to zdecydowanie za mało żeby otrzymywać nagrody ze stakingu. Minimum jest zmienne bo zależy jak się rozłożą nominacje natomiast na dzisiaj jest to np. 171.83.

Ogólnie stakowanie DOT nie należy do najłatwiejszych i polecam dobrze się przygotować za nim zacznie się to robić na własną rękę. Plus jest taki, że planowane jest wprowadzenie nomination pooli i za jakiś czas może to być łatwiejsze niż teraz. Interfejs też ma się doczekać updatu.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 czerwca 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: kubix89 » niedziela, 2 października 2022, 19:49

Tak maja bonded status. Wiec podsumowując jak to teraz odkręcić ? Żeby zwróciło mi na adres lub chociaż zaczęło stejkowac i wtedy zrezygnuje

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » poniedziałek, 3 października 2022, 08:55

kubix89 pisze: niedziela, 2 października 2022, 19:49Tak maja bonded status. Wiec podsumowując jak to teraz odkręcić ? Żeby zwróciło mi na adres lub chociaż zaczęło stejkowac i wtedy zrezygnuje
Musisz unbondować te 30 DOT, potrwa to 28 dni za nim środki będą uwolnione. I polecam zainteresować się liquid staking na Parallel Finance albo Acala. Daje to możliwość otrzymywania nagród nawet przy mniejszych kwotach i jest znacznie prostsze.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 czerwca 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: kubix89 » poniedziałek, 3 października 2022, 10:13

Robiłem tak i mi pokazało ze failed mimo ze pojawił się w początkowej fazie udane unbobded Wiec ciężko twierdzić czy się udało czy nie . Trzeba czekać 28 dni . Ogolnie tez polkadot problematyczny bo na ledger kilka razy miałem zablokowane środki bo jakieś aktualizacji nie było a druga sprawa polkadot.js.org i lądowanie tam stron to jakiś dramat. A sprawdzałem na 2 laptopach

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Anunaki » poniedziałek, 3 października 2022, 10:31

dondziadzia pisze: poniedziałek, 3 października 2022, 08:55Musisz unbondować te 30 DOT, potrwa to 28 dni za nim środki będą uwolnione. I polecam zainteresować się liquid staking na Parallel Finance albo Acala. Daje to możliwość otrzymywania nagród nawet przy mniejszych kwotach i jest znacznie prostsze.
-Na tej Acali to zeby zastejkować lub unstejkować trzeba mieć jakies tokeny ACA na prowizje? (skąd je wziąć?) Na Acali można odstejkować natychmiastowo dobrze widze?
-Prallel Finance natomiast tu nie trzeba zadnych dodatkowych tokenów poza DOT, natomiast unstaking trwa 28dni si?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » poniedziałek, 3 października 2022, 11:14

Anunaki pisze: poniedziałek, 3 października 2022, 10:31-Na tej Acali to zeby zastejkować lub unstejkować trzeba mieć jakies tokeny ACA na prowizje? (skąd je wziąć?) Na Acali można odstejkować natychmiastowo dobrze widze?
Z tego co wiem jest flexible fee więc można bez ACA i zapłacić w DOT, natomiast nigdy z tego nie korzystałem bo mam trochę tokenów ACA i fee jest naprawdę niskie. Można unstakować na dwa sposoby, natychmiast albo przez pełne 28 dni. Osobiście mam zastakowane trochę DOTów na Acali ale po ostatnim incydencie z aUSD skierowałem uwagę bardziej w kierunku Parallel.
Anunaki pisze: poniedziałek, 3 października 2022, 10:31-Prallel Finance natomiast tu nie trzeba zadnych dodatkowych tokenów poza DOT, natomiast unstaking trwa 28dni si?
Na Parallel również są dostępne dwie opcje na unbodning - natychmiastowy i 28 dni. Fee płaci się w PARA notomiast również jest bardzo niskie i tokeny PARA otrzymuje się na start za darmo żeby mieć na pierwsze fee. Później otrzymujemy dodatkowo tokeny PARA za stakowanie oprócz standardowego APR.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości