Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: CzarnaOwca » środa, 18 maja 2022, 19:23

Bittrex: The USDT-LUNA market will be removed on 06/03/2022.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: JanBatory » środa, 18 maja 2022, 20:02

na bittrex jest kurs z czapy i wolumen mizerny wiec normalne ze usuwaja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: CzarnaOwca » środa, 18 maja 2022, 20:03

@JanBatory :lol: mylisz się, nie usuwają z Twoich powodów bo są bezsensu, po prostu usuwają bo nie będzie luna ratowana. Kurs nie ma nic do rzeczy.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Don8000 » środa, 18 maja 2022, 20:06

Luna go to the Moon Hell :twisted:

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: JanBatory » środa, 18 maja 2022, 20:16

mudol pisze: środa, 18 maja 2022, 20:03@JanBatory mylisz się, nie usuwają z Twoich powodów bo są bezsensu, po prostu usuwają bo nie będzie luna ratowana. Kurs nie ma nic do rzeczy.


w sumie racja :)
27 maja nowa Luna powstaje

90% jest za forkiem:
https://station.terra.money/proposal/1623

a ludzie z forum byli 90% przeciwni :)
normalnie jak wybory w USA oszukane :D

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Don8000 » środa, 18 maja 2022, 22:11

JanBatory pisze: środa, 18 maja 2022, 20:16w sumie racja :)
27 maja nowa Luna powstaje

90% jest za forkiem:
https://station.terra.money/proposal/1623

a ludzie z forum byli 90% przeciwni :)
normalnie jak wybory w USA oszukane :D


To jakiś ponury żart, jeszcze parenaście dni temu kwon chwalił się, że kupił BTC za 230 milionów USD w przerwie pomiędzy podlewaniem kwiatków, a śniadaniem w maku - za kasę, którą ludzie właśnie stracili do zera dając się naganić, ale nic się nie stało - będzie nowa lepsza LUNA. :D Klasyczna piramida Ponzi :x

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: beter2 » czwartek, 19 maja 2022, 22:35

tym razem muszę się dobrze wbić i zainwestować moje 50 zł w nowy LUNA SHIT COIN :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 20 maja 2022, 10:01

Zajebiście to sobie donkwon wymyślił, grał w grę pt. LUNA, przejebał wszystko i stwierdził, że sobie starego SAVE'a wgra ponownie :lol:
A ktoś ogarnia co z UST? też jakieś stare save'y będzie ponownie wgrywał? :lol:
Obecnie ten "stablecoin" jest po 0.07$ :mrgreen:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: FeniX`cK » piątek, 20 maja 2022, 10:57

Szczerze wątpię, że jakakolwiek giełda to zlistuje to po 1, po drugie pozostałe giełdy niebawem wywalą starą lunę bo brak tam jakichkolwiek podstaw projektu w tej chwili poza spekulacją, na której jeszcze zarabiają (prowizje)
Po 3 jeśli to prawda https://news.bitcoin.com/do-kwon-dissol ... qukD9fEj5s

To nie będzie żadnej luny 2.0, a ten arogancki cwaniaczek CEO zapewne już zadbał o to żeby skutecznie zniknąć wraz ze swoją rodzinką. To wszystko wygląda jak najzwyklejszy w świecie wałek na ogromną skale. Niestety.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: pael » piątek, 20 maja 2022, 11:07

FeniX`cK pisze: piątek, 20 maja 2022, 10:57To wszystko wygląda jak najzwyklejszy w świecie wałek na ogromną skale.


...i bardzo dobrze. Pokazuje to skale analfabetyzmu finansowego znawcow i ekspertow krytpo gloszacych "nowa ekonomie". Gdy przeczytalem, ze robia collateral na btc to sie za glowe zlapalem.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: zerrkos » piątek, 20 maja 2022, 12:11

pael pisze: piątek, 20 maja 2022, 11:07Gdy przeczytalem, ze robia collateral na btc to sie za glowe zlapalem.


Po prostu ktoś miał chrapę na to BTC i zrobił lu(na) na BTC.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: pael » piątek, 20 maja 2022, 21:36

Po fakcie to każdy mądry, ale powiedzieć co było nie tak przed upadkiem to nikt nie potrafił.
@Jahu Zaorski wyjasnil, sa nagrania.
pael pisze: piątek, 4 lutego 2022, 12:40Bez znaczenia, jesli ma racje na temat fundamentu to to sie wyleje. Skonczy sie jak z time -90%+
pael pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 12:32Fundament wyplacania 20% z takimi zalozeniami nie moze dzialac, ale nie streszcze tej pogadanki,

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Don8000 » piątek, 20 maja 2022, 21:43

mudol pisze: środa, 18 maja 2022, 19:23Bittrex: The USDT-LUNA market will be removed on 06/03/2022.


A D/W nadal nie działa.

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: JanBatory » piątek, 20 maja 2022, 21:44

Ludzie sa wkurzeni bo podczas glosowania Do Kwon zmienia sobie zasady podziału :)
Spolecznosc mowi ze powinna byc nowa ankieta - a Do Kwon robi swoje.

Ciekawe czemu nie ma tresci ankiety na blockhainie - niezmienialna
tylko zwykle oszukiwanie. Puszcze sobie glowanie, zmienie w miedzyczasie i robie co chce.

Czyli nie ma spolecznosci ktora decyduje tylko jest dyktator.

:arrow: :arrow: :arrow: Jakie macie predykcje ile moze kosztowac nowa Luna na starcie?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Don8000 » piątek, 20 maja 2022, 22:02

JanBatory pisze: piątek, 20 maja 2022, 21:44:arrow: :arrow: :arrow: Jakie macie predykcje ile moze kosztowac nowa Luna na starcie?


Osobiście nie dałbym ani 0,00000001 tethera za nową lunę.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Jahu » sobota, 21 maja 2022, 00:04

pael pisze: piątek, 20 maja 2022, 21:36@Jahu Zaorski wyjasnil, sa nagrania.
No właśnie problem polega na tym, że nie nic wyjaśnił. Gówno wyjaśnił. Śmiał się tylko z lunatyków i obrażał ich i naprawdę ciężko było brać go na poważnie, zwłaszcza, że miał shorta i FUD był w jego interesie. Zapytany o szczegóły odparł, że nie wie, bo nie zna algorytmu. Ale na pewno ma rację, bo tak. Są nagrania. On po prostu sobie spekulował widząc szybkość wzrostu i niedawne ATH oraz wysoką nagrodę i to, że cały rynek spada, więc było logicznym, że Luna dostanie najbardziej, nawet 90% od ATH. Ale nie był w stanie przewidzieć, że spadnie do zera i że cały projekt upadnie, bo nikt tego nie był w stanie przewidzieć nie analizując całego kodu jaki był zaimplementowany. Zaorski pewnie sam był siłą tego spadku zdziwiony, ale wiadomo, że się teraz nie przyzna. Tezę tę potwierdza fakt, że wychodził przy cenie dokładnie 57$ za Lunę, więc o wiele za wcześnie. Poza tym prosiłem w tym wątku dwukrotnie, żeby ktoś mi wyjaśnił jak ta Luna działa i nikt mi nie odpisał. A wystarczyło, że algorytm paliłby UST wraz ze spadkiem tak by zabezpieczenie nie spadło poniżej 100%. Można to robić na wiele sposobów przecież i były jakieś rezerwy, były kupowane BTC itd. Jest dla mnie kompletnie też niezrozumiałe, że wszyscy jadą po algorytmicznych stablecoinach, a nikt nie mówi o DAI, które takim właśnie jest i sobie działa bezproblemowo od dobrych kilku lat, przetrwało już kilka krachów o 50% i większych i nic. Bo algorytm trzyma zabezpieczenie na poziomie co najmniej 150% zawsze. Więc tym bardziej śmieszą mnie teraz takie opinie, że to od razu było wiadomo i że tylko idioci się w to pakowali ($100 mld wpakowali, nawet bogaci ci idioci), że wszystkie algorytmiczne stablecoiny to gówno, że teraz będą padać po kolei, że zaraz tethera zaatakują. To bzdury. Akurat ja nigdy Luny ani UST nie miałem, ale przymierzałem się do stablecoinów by wyjść w razie $100k na BTC, stąd moje zainteresowanie i szokuje mnie na jakiej niewiedzy to wszystko jest oparte, a jeszcze bardziej mnie szokuje, że nikt nie potrafi, albo nie chce pewnych rzeczy wyjaśnić i tak ciężko dotrzeć do rzetelnej wiedzy, więc proszę nie udawaj teraz, że to było wszystko oczywiste, bo wcale nie było.

Co do samej Luny to projekt jest martwy i będzie spadać dalej. Radzę uciąć straty, wyjść i zapomnieć, bo szkoda nerwów. Oczywiście żadna Luna 2.0 tu nic nie zmieni, bo nie będzie żadnej wartości dodanej, a straconego zaufania nie da się odzyskać. Bez ludzi też nic nikt nie zbuduje. Będzie to sobie jeszcze jakiś czas dogorywać, aż ludzie zapomną, ostatni dev zgasi światło, a Do Kwon trafi do aresztu.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: pael » sobota, 21 maja 2022, 06:42

Bylo, zacytowalem Ci moje posty. Jedynie nie bylo wiadomo kiedy ktos dokona ataku.
Jahu pisze: sobota, 21 maja 2022, 00:04Zapytany o szczegóły odparł, że nie wie, bo nie zna algorytmu.


Skomentowal mechanizm dzialania, mial racje dlugo przed faktem i nie zmieni tego krzyk i placz, fud czy zarobek zaorskiego, luna spadla grubo ponizej zera.

Co mozna bylo zrobic to z kwonem dyskutuj kwietnei 2022, nie 21 maja. Poki co faktem jest, ze wdrozony projekt luna + algo ust dokonal najwiekszego w historii krypto upadku.

Boksowal sie na minutki z filmu nie bede, ekipa luny, pan paragraf i reszta musieli palic buraka na live.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: adiqq » sobota, 21 maja 2022, 07:59

Jahu pisze: sobota, 21 maja 2022, 00:04 a nikt nie mówi o DAI, które takim właśnie jest i sobie działa bezproblemowo od dobrych kilku lat, przetrwało już kilka krachów o 50% i większych i nic. Bo algorytm trzyma zabezpieczenie na poziomie co najmniej 150% zawsze
No ale odnośnie DAI - to oni też mieli swoje problemy i też były swego czasu jakieś kaskady likwidacji. Ale chyba nauczyli się na swoich własnych (kosztownych) błędach. Chyba. Ale tutaj jest to chyba zdecydowanie bardziej czytelne i zrozumiałem
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2020/0 ... to-krachu/

A co do Luna to pełna zgoda. Trup. RIP.

Dodano po 6 minutach 46 sekundach:
pael pisze: sobota, 21 maja 2022, 06:42Co mozna bylo zrobic to z kwonem dyskutuj kwietnei 2022, nie 21 maja. Poki co faktem jest, ze wdrozony projekt luna + algo ust dokonal najwiekszego w historii krypto upadku.
Ja to tak samo postrzegam, mimo mojego tak krótkiego doświadczenia z krypto. Skala i medialny rozgłos chyba nieporównywalny z róznymi innymi zdarzeniami z przeszłości. Tak szczerze mówiąc, to nawet za bardzo nie wiem do czego to porównać....zakładając, że to nie był scam od samego początku, a "tylko" posypał się system, bo założenia były nie teges....
Na pewno jeden z "kamieni milowych" w historii krypto to będzie ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: BitBoy » sobota, 21 maja 2022, 11:37



Osobiście uważam że warto mieć nieco Luny kupionej za grosze. Jeśli nadal będzie można ją wymieniać to kiedyś może nastąpić moment jak w zeszłym roku na ETC, czyli "czemu to gówno rośnie".

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: bazukajo » sobota, 21 maja 2022, 12:31

Dokladnie o tym samym dzis pomyslalem. Dokupilem kolejna paczke niech lezy.Kupuje strach :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości