Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » wtorek, 11 maja 2021, 23:32

arturz pisze: wtorek, 11 maja 2021, 20:32oba mają aktualnie wyłączone parkowanie (można to zrobić softem).
w nowych się nie da.
ElFi pisze: wtorek, 11 maja 2021, 22:55Albo kopiesz "u nich" albo "dla nich" - to są dwie całkiem odmienne opcje. Chińczycy działają na zasadzie "u nich" - czyli kopiesz swoimi działkami ale podajesz swój adres rolnika i żniwiarza aby w razie wygranej pieniążki zostały przelane do poola, potem pool przelewa wszystkim "udziałowcom" odpowiednio co do udziału. Druga opcja - "dla nich" - to kopanie działkami zarejestrowanymi od razu na pool. Różnica polega głównie na tym, że takich działek nie wykorzystasz nigdzie indziej. To tak z grubsza.....
a która wersja będzie ta oficjalna ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Czeslaw » wtorek, 11 maja 2021, 23:55

Próbował ktoś do koparek ETH dowalić dysków i odpalić jeszcze kopania chia? Mam parę koparek na xeonach, więc mocy styknie, najwyżej bym ramu dołożył bo mam tam tylko po 4gb i chyba nie powinno mi to robić problemów z kopaniem ETH?

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » środa, 12 maja 2021, 00:31

Czeslaw pisze: wtorek, 11 maja 2021, 23:55Próbował ktoś do koparek ETH dowalić dysków i odpalić jeszcze kopania chia? Mam parę koparek na xeonach, więc mocy styknie, najwyżej bym ramu dołożył bo mam tam tylko po 4gb i chyba nie powinno mi to robić problemów z kopaniem ETH?

Ja kopie chie tworze działki i kopie eth wszystko chodzi bez problemu równocześnie
Ramu masz za mało więc może być problem

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: l10n » środa, 12 maja 2021, 00:35

fetek pisze: wtorek, 11 maja 2021, 17:13
Klejna pisze: wtorek, 11 maja 2021, 16:22 Będę mógł je w prosty sposób nie ręcznie ustawić na te 3200 ? w sensie jak w intelu sa profile xmp to w amd też tak będzie?
XMP działa normalnie, jak kupisz 3400 to ustawiasz 3400 itd.
caralooh_pl pisze: wtorek, 11 maja 2021, 16:35 Zgadzało się do 8.05 co do praktycznie centa. Dostałem dzisiaj rano 0.035 a powinienem dostać 0.05
u mnie 0,02 a dostałem 0.013 no ale jak piszesz wyboru nie ma.
caralooh_pl pisze: wtorek, 11 maja 2021, 16:07 Szkoda mi tylko tych ssd-kow
bo sie frajerzynie na super szybkie SSD z niskim TBW..na hdd też się da plotować a statystycznie w tygodniu więcej plotów wyrobi SSD SATA 2TB niż super szyki 1TB m2. Więc taniej więcej tylko problem z kontrolerom więc lepiej mieć coś na pci ewentualnie m2
ja kupilem dysk samsung 980 1 TB za ok 550zl ma 600 TBW ale d,is znalazlem sabrenta 1tb za ok700zl ktory ma 1200 TBW a 2TB ma 2800 TBW tylko ze cena u mnie to 339£

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: ElFi » środa, 12 maja 2021, 00:44

fetek pisze: wtorek, 11 maja 2021, 23:32a która wersja będzie ta oficjalna ?
Trudno wyczuć, czy pool zablokuje działki aby przytrzymać górników u siebie czy zezwoli na używanie prywatnych aby jak najszybciej "nabić" duży storage (online power), dwie różne filozofie

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 5 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: figurx » środa, 12 maja 2021, 01:04

ElFi pisze: wtorek, 11 maja 2021, 22:55To zależy od poola. Albo kopiesz "u nich" albo "dla nich" - to są dwie całkiem odmienne opcje. Chińczycy działają na zasadzie "u nich" - czyli kopiesz swoimi działkami ale podajesz swój adres rolnika i żniwiarza aby w razie wygranej pieniążki zostały przelane do poola, potem pool przelewa wszystkim "udziałowcom" odpowiednio co do udziału. Druga opcja - "dla nich" - to kopanie działkami zarejestrowanymi od razu na pool. Różnica polega głównie na tym, że takich działek nie wykorzystasz nigdzie indziej. To tak z grubsza.....

Myslisz ze warto twardo generowac dziakli dla siebie z mysla ze bedziemy mogli je potem przeniesc na nowe poole w europie albo stanach?. Jutro sporo sprzetu do mnie przychodzi i musze obrac startegie. wbic na hpoola czy plotowac pod siebie az otworza nowe poole i tam uzyc sowich dzialek na swoim kluczu.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » środa, 12 maja 2021, 06:54

figurx pisze: środa, 12 maja 2021, 01:04Myslisz ze warto twardo generowac dziakli dla siebie z mysla ze bedziemy mogli je potem przeniesc na nowe poole w europie albo stanach?. Jutro sporo sprzetu do mnie przychodzi i musze obrac startegie. wbic na hpoola czy plotowac pod siebie az otworza nowe poole i tam uzyc sowich dzialek na swoim kluczu.

Jak sporo sprzętu to po co Ci w ogóle pool? :-)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » środa, 12 maja 2021, 07:48

figurx pisze: środa, 12 maja 2021, 01:04Myslisz ze warto twardo generowac dziakli dla siebie z mysla ze bedziemy mogli je potem przeniesc na nowe poole w europie albo stanach?. Jutro sporo sprzetu do mnie przychodzi i musze obrac startegie. wbic na hpoola czy plotowac pod siebie az otworza nowe poole i tam uzyc sowich dzialek na swoim kluczu.
przygotować przeprowadzić testy i czekać.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » środa, 12 maja 2021, 11:54

Polecacie aby zrobic raid 0 z dyskow ssd m2. Jaki kontroler do tego dobrać? Żeby cens nie byla za wysoka. Czy na pci-e x1 nie bedzie za wolny? Chetnie uslyszalbym jskies konkretne modele ktore dają rade i nie wykrzaczaja sterowników.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Klejna » środa, 12 maja 2021, 11:57

Jakie DYSKI HDD lepiej kupić WD RED czy SEAGATE SURVEILLANCE niby oba do pracy ciągłej a ten seagate tańszy o 50 zł :P

tre
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tre » środa, 12 maja 2021, 12:09

Z tego co czytałem to skyhawki seagate częściej ludzie polecają, chociaż zdecydowanie najlepiej podobno kupować Seagate Exos bo mają 2x większą wytrzymałość MTBF i 5 lat gwarancji.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » środa, 12 maja 2021, 12:12

zagrob pisze: środa, 12 maja 2021, 11:54Polecacie aby zrobic raid 0 z dyskow ssd m2. Jaki kontroler do tego dobrać? Żeby cens nie byla za wysoka. Czy na pci-e x1 nie bedzie za wolny? Chetnie uslyszalbym jskies konkretne modele ktore dają rade i nie wykrzaczaja sterowników.
oczywiście że będzie za wolny, te kontrolery są na 16x

asus hyper m2
Klejna pisze: środa, 12 maja 2021, 11:57Jakie DYSKI HDD lepiej kupić WD RED czy SEAGATE SURVEILLANCE niby oba do pracy ciągłej a ten seagate tańszy o 50 zł :P
bez znaczenia

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Klejna » środa, 12 maja 2021, 13:07

A jak porównamy jeszcze Seagate IRON WOLF Nas vs SEAGATE SURVEILLANCE vs WD Red . Zależy mi na jak najmniejszym hałasie temperaturach oraz by w przyszłosci odsprzedać dyski jako używane to co z tych myślicie jest najlepsze? . W sklepie mówią że te SEAGATE SURVEILLANCE są do monitoringu a Iron wolfy do serwerów. Ja chce to do farmie w koparce do chia pod windowsem i będę to trzymał w normalnej obudowie PC. Czy warto przepłacać do ironwolfów czy do naszych celów te tańsze SEAGATE SURVEILLANCE też będą super?

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » środa, 12 maja 2021, 14:10

Co kupisz z serwerowych będzie dobrze ja sam mam już mieszane. Dyski do monitoringu to akurat wydaje mi się że mają wzmocnione głowice na zapis bo tam ciągle następuje zapis a w chia nam jest potrzebny odczyt tylko ale to się przekłada że mają trochę więcej mtbf więc według mnie każde są dobre wydaje mi się bo mam iron wolfy że są dość głośne niż wd i w Chinach jak był początek szału to podrożały trochę więcej bo o 60% a Seagate tylko o 40% w tej chwili więcej troszeczkę mam WD ale kupowałem takie jakie były.wszystkie będą dobre mam też jednego skyawka ale jeszcze nie od pakowałem

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » środa, 12 maja 2021, 14:18

Klejna pisze: środa, 12 maja 2021, 13:07A jak porównamy jeszcze Seagate IRON WOLF Nas vs SEAGATE SURVEILLANCE vs WD Red . Zależy mi na jak najmniejszym hałasie temperaturach oraz by w przyszłosci odsprzedać dyski jako używane to co z tych myślicie jest najlepsze? . W sklepie mówią że te SEAGATE SURVEILLANCE są do monitoringu a Iron wolfy do serwerów. Ja chce to do farmie w koparce do chia pod windowsem i będę to trzymał w normalnej obudowie PC. Czy warto przepłacać do ironwolfów czy do naszych celów te tańsze SEAGATE SURVEILLANCE też będą super?
wszystkie dyski które wymieniałeś są zwykłymi dyskami do pracy 24h, żadne nie są dedykowane do serwów, to zupełnie inna liga.

tre
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tre » środa, 12 maja 2021, 14:38

No właśnie, dlatego podobno lepiej kupić trochę droższe Seagate Exos, klasy enterprise.

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » środa, 12 maja 2021, 14:44

tre pisze: środa, 12 maja 2021, 14:38No właśnie, dlatego podobno lepiej kupić trochę droższe Seagate Exos, klasy enterprise

Naprawdę aż takie nie potrzebujemy... Ani exos ani WD gold . Nasze dyski nie pracują nim stop ... Oczywiście są cały czas włączone ale nie zapisują non stop a odczyty są około 19 razy na dobę z każdej działki . Szczerze to wystarczą te prostsze NAS

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 7 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: maciej321 » środa, 12 maja 2021, 14:46

czyli podsumowujac to najlepsze dyski serwerowe, a juz jakie to wielkiej roznicy nie ma. mam hub usb, mam tez HighPoint dla ssd. musialbym tutaj dokupic jakas szuflade na ten dysk lub przejsciowke zeby go zasilic i polaczyc pod hub?

zamowilem WD Ultrastar DC HC320 (7K8) 3.5'' HDD 7200RPM 12Gb/s beda ok?

edit: dysk jest z interfejsem SAS. da sie zalatwic jakas przejsciowke zeby podlaczyc pod usb plus zasilic jakos?

Gaduła
Posty: 411
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: green3d » środa, 12 maja 2021, 15:29

Ma ktoś dostęp do komputera z linuxem który ma więcej niż 300GB ramu? Ciekaw jestem czasu generowania plotów ż użyciem ramdysku.

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » środa, 12 maja 2021, 15:47

maciej321 pisze: środa, 12 maja 2021, 14:46WD Ultrastar DC HC320

2mln mtbf wyższa półka w stosunku do WD Red plus których zamówiłem 5 sztuk ( 1mln mtbf) będziesz 10 lat farmił chia 😉 co do przejściówki to poszukaj bo wiem że sas na Sata są to być może na USB też.

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość