forki bitcoina i bitcoin casha

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 18 marca 2021, 13:29

Posiadam klucze prywatne do adresu Bitcoin sprzed jego pierwszych forków. Chciałbym pozyskać wszystkie jakkolwiek wartościowe forki z sieci Bitcoin i Bitcoin Cash. Znalazłem stronę:

https://forkdrop.io/#table-bitcoin

w kolumnie Ratio Price jest wartość coina uzyskanego z 1 BTC. Z tych walut interesują mnie (Ratio Price>5$):

Bitcoin Cash (BCH)
Bitcoin SV (BSV)
Bitcoin Gold (BTG)
Bitcoin Diamond (BCD)
BitcoinX (BCX)

Pytanie czy jest coś co jeszcze ma jakąkolwiek wartość (np. forki forków?). Istnieje jakiś bezpieczny multiwallet, który mógłby sobie poradzić z ww. albo chociaż z ich częścią?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: Kutalisk » czwartek, 18 marca 2021, 14:01

@jaitylkoja jeszcze fork forka BCH czyli BCHA jest wart ok. 17$
https://www.coingecko.com/pl/waluty/bitcoin-cash-abc

Niezła lista, nie wiedziałem, że aż tyle tego jest.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 18 marca 2021, 14:17

Znalazłem multiwallet exodus, który wspiera:

Bitcoin Cash (BCH)
Bitcoin SV (BSV)
Bitcoin Gold (BTG)

https://www.exodus.com/status/#assets

Ktoś poleca lub odradza?

@Kutalisk wiesz gdzie BCHA można sprzedać i jaki jest bezpieczny portfel?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: Kutalisk » czwartek, 18 marca 2021, 14:26

@jaitylkoja ja rozdzielałem BCHA z moich BCH na coinex zdaje się do 10tys. USD/24h bez weryfikacji wypłaty, poszło sprawnie i bezproblemowo.
https://www.coinex.com/

Coś wtedy na Binance nie śmigało, łańcuch był niestabilny nie pamiętam dokładnie.
Walleta żadnego nie będę polecał nie jestem kompetentny.

tu masz temat:
viewtopic.php?f=116&t=34436#p671449

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 18 marca 2021, 15:50

@Kutalisk czy to znaczy, że BCH ABC nie ma replay protection? Rozumiesz, że rozdzielałeś to poprzez giełdę po tym jak wystąpił hard fork a nie trzymałeś na giełdzie w trakcie rozdzielenia?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: Kutalisk » czwartek, 18 marca 2021, 16:12

@jaitylkoja nie wiem nie zgłębiałem tematu. Rozdzieliłem coiny po forku przelewając na giełdę. Nie trzymałem przed, bo nie wiedziałem jakie giełdy będą wspierać i ile zajmie walka forków. Wiec nie ryzykowałem przetrzymania środków na giełdzie.

Rozumiem, że chcesz podzielić na portfelu? To tutaj nie pomogę.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: jaitylkoja » piątek, 16 kwietnia 2021, 13:07

Ok, to co mogłem to wyciągnąłem. Poniżej opisuje zabawę z próbami wydobycia różnych rodzajów bitcoinów dla starego adresu (do kraników) z kilkoma tysiącami wejść/wyjść:

BTC - wyodrębniłem bez większych problemów poprzez Electrum, nie czekałem długo na synchronizację, nie byłem w stanie wysłać jednej transakcji dla tylu wejść/wyjść, musiałem wszystko rozbijać na kilka transakcji po 100kB każda płacąc horrendalne opłaty transakcyjne czekając i tak od 1-4 tygodnia. Nie byłem w stanie wysłać części transakcji w ogóle, bo fee zjadało kilkaset złotych (=wartości transakcji). Zdecydowanie ten twór nie służy do małych płatności - jest nieużywalny dla takich zastosowań.

BCH - wyodrębniłem bez większych problemów poprzez Electron Cash, nie czekałem długo na synchronizację, nie byłem w stanie wysłać jednej transakcji dla tylu wejść/wyjść, musiałem wszystko rozbijać na kilka transakcji po 100kB każda (to ten słynny oryginalny Bitcoin?). Fee kosztowało mnie 1sat/B, czyli tyle co nic, wszystko wysłałem bez problemu. Nie czekałem długo na podpis i broadcast. Wysyłałem na Coinex, nie dostałem z automatu BSV za to dostałem tylko małą część BCHA (podejrzewam, że transakcje były duże i dlatego albo wyłączyłem opcję Podpisów Schnorra)

BSV - wyodrębniłem bez większych problemów poprzez ElectrumSV, ale niestety czekałem kilka godzin na synchronizację. Za to byłem w stanie wszystko wysłać w jednej transakcji (~0,5MB) i nie musiałem rozbijąc na mniejsze, co bardzo mi się podobało. Nie udało mi się wysłać darmowych transakcji ale przeszło za 1sat/B i potwierdziło się też od razu w następnych blokach.

BCHA - wyodrębniłem bez większych problemów poprzez Electrum ABC a w małej części zrobił to coinex. Nie pamietam jakiś problemów ze zbyt długą synchronizacją czy podpisywaniem transakcji. Nie byłem w stanie wysłać jednej transakcji dla tylu wejść/wyjść, musiałem wszystko rozbijać na kilka transakcji po 100kB każda. Fee kosztowało mnie 1sat/B, czyli tyle co nic, wszystko wysłałem bez problemu i nie pamiętam, żebym długo na to czekał.

BCD - wyodrębniłem bez większych problemów poprzez Electrum-BCD. Błyskawiczna synchronizacja, aż myślałem, że to jakiś błąd. Nie byłem w stanie wysłać jednej transakcji dla tylu wejść/wyjść, musiałem wszystko rozbijać na kilka transakcji po 100kB każda. Fee kosztowało mnie 1sat/B, czyli tyle co nic. Długi i mozolny czas podpisywania transakcji i rozgłaszania jej w sieci. Czekałem kilka godzin na pierwsze potwierdzenia.

BTG - wyodrębniłem bez większych problemów poprzez ElectrumG. Mozolna i długa synchronizacja, zostawiłem kompa na noc. Nie byłem w stanie wysłać jednej transakcji dla tylu wejść/wyjść, musiałem wszystko rozbijać na kilka transakcji po 100kB każda. Fee kosztowało mnie 1sat/B, czyli tyle co nic. Długi i mozolny czas podpisywania transakcji i rozgłaszania jej w sieci. Dosyć szybkie potwierdzenia.

BCX - nie byłem w stanie pobrać listy peerów a tym samym historycznie zsynchronizować wallet-qt. Prawdopodobnie projekt jest martwy, na githubie nic się nie działo od 2018 r., chyba możliwy tylko handel wewnętrzny na mniejszych giełdach, bo Binance też wycofał. Nie działał mi explorer.

Pozostałych forków nie sprawdzałem, bo są za mało warte.

Jeśli się podobało zostaw łapkę w górę i zasubskrybuj kanał.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: Anunaki » wtorek, 7 września 2021, 10:05

Koledzy i koleżanki, jeżeli posiadam BTC na swoim LEDGERZE to jak w prosty sposób mogę wydobyć BITCOIN DIAMOND?
https://findmycoins.ninja/ - pokazuje, że DIAMOND`sy są na moim adresie BTC dostępne...

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: miso20 » wtorek, 7 września 2021, 13:15

@Anunaki jeżeli ledger nie obsługuje tego forka, to musiałbyś znaleźć klucz prywatny do tego adresu, na którym są monety. W ledgerze chyba nie ma takiej opcji by podejrzeć klucz prywatny, więc pewnie musiałbyś wpisać seed tutaj https://iancoleman.io/bip39/ i szukać ręcznie adresu i klucza do niego. Potem klucz wpisać do jakiegoś portfela obsługującego tego forka. Natomiast uważaj z wpisywaniem seedu, bo to jest niebezpiecznie. najlepiej skorzystać z tego narzędzia offline a pobrać z github.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: Anunaki » wtorek, 7 września 2021, 13:31

miso20 pisze: wtorek, 7 września 2021, 13:15@Anunaki jeżeli ledger nie obsługuje tego forka, to musiałbyś znaleźć klucz prywatny do tego adresu, na którym są monety. W ledgerze chyba nie ma takiej opcji by podejrzeć klucz prywatny, więc pewnie musiałbyś wpisać seed tutaj https://iancoleman.io/bip39/ i szukać ręcznie adresu i klucza do niego. Potem klucz wpisać do jakiegoś portfela obsługującego tego forka. Natomiast uważaj z wpisywaniem seedu, bo to jest niebezpiecznie. najlepiej skorzystać z tego narzędzia offline a pobrać z github.
-a czy nie moge wyslac środki na jakiś inny wallet na kompie np. electrum btc i wtedy wydobyc diamondy? lub coś w ten deseń?

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: miso20 » wtorek, 7 września 2021, 16:53

@Anunaki z tego co wiem, to by móc dostać się do jakiegokolwiek forka musisz mieć klucz prywatny do adresu, na którym znajdują się środki. Zagwozdka więc w tym byś zdobył klucz prywatny. Jeżeli wyślesz środki na electrum btc, to bitcoiny będa na jednym adresie, a forki zostaną na starym, bo podpisujesz tylko transakcje bitcoinową.

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

forki bitcoina i bitcoin casha

Postautor: miso20 » środa, 8 września 2021, 10:47

Anunaki pisze: środa, 8 września 2021, 10:37a wiesz, wystarczyło ściągnąć portfel Electrum BCD z oficjalnej strony i tam wprowadzić seeda i od razu nic dodatkowo nie robiąc miałem swoje BCD
Fajnie tylko wpisałeś seeda z ledgera do obcego programu. Być może masz wirusa na kompie, który by zabrał ci środki nim zdążysz mrugnąć. Dlatego pisałem by uważać z wpisywaniem seeda. A jeżeli electrum zaczytał klucze po seedzie to dużo roboty oszczędziłeś, więc fajnie.

Brakujące inputy, to tak jakby świeżo generowane monety. Kopałeś je?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości