Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » środa, 10 kwietnia 2019, 10:09

Normalnie nie zdecydowałbym się na publikację takiego tekstu. Celem bloga Ambrosus.pl jest przede wszystkim zaprezentowanie ludziom kryptowaluty i technologii Ambrosus. Jednak drugim filarem i pewną misją którą wybrałem za mój cel jest edukacja Polaków w zakresie kryptowalut.

No właśnie, rzetelna edukacja. Edukacja prosta, jednak klarowna i dokładna. Taka która nie wprowadza ludzi w błąd. Napisanie niektórych tekstów zajmuje mi wiele godzin rozeznania. Pomimo wiedzy którą posiadam w tym zakresie. Niejednokrotnie również muszę czytać całe badania naukowe i opracowania. I sprawia mi to ogromną frajdę!

Wiedza ta, nie ma się co oszukiwać, jest specjalistyczna. Jeżeli chcemy, jako społeczność kryptowalut, aby kryptowaluty się w Polsce, pomimo przeciwności, dalej rozwijały, wymaga to naszego zaangażowania w jak najwyższej jakości content.

Dlatego przeczytawszy wczorajszy tekst na łamach Wyborczej, zatytułowany: "Kryptowaluty w tarapatach?", postanowiłem odpowiedzieć na mylące błędy zawarte w jego treści. Kryptowaluty, przez ich związek z naszymi finansami, a także sporą liczbę oszustów korzystających z nowo-powstającej branży i małej wiedzy ludzi na jej temat, potrzebują jakości w przekazywanych informacjach.

Zapraszam serdecznie: https://ambrosus.pl/droga-wyborczo-kryp ... sa-trudne/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » czwartek, 11 kwietnia 2019, 17:01

Odkąd z ramienia Ambrosus rozpocząłem pisanie tego blogu, już kilkukrotnie bliscy znajomi pytali się, czy moje konto na Facebooku zostało przejęte przez "wirusa".

Niestety dla niektórych, jednak wszystkie teksty są jak najbardziej pisane przeze mnie. Kryptowalutami interesuje się od ponad dwóch lat, a że również uwielbiam pisać, to postanowiłem w tym roku połączyć obie pasje. Usłyszałem kiedyś słowa, że im więcej zaczynasz wiedzieć o Bitcoinie i kryptowalutach, tym rośnie twoje zainteresowanie nimi, a także pozytywny odbiór tej technologii. Dlaczego pozytywny możecie słusznie spytać?

Gdyż dopiero wtedy człowiek zaczyna oddzielać wszystkie mity i nieprawdziwe legendy które narosły wokół kryptowalut na przestrzeni lat. Nie śmiem porównywać kryptowalut i ludzi w nie zaangażowane do jakiejkolwiek "grupy" uciskanej w Polsce. Niestety, przez to jak związane są one z finansami, a także przez ogromną liczbę nieuczciwych osób niejednokrotnie oszukujących ludzi zasłaniając się kryptowalutami, lub naciągających ich na nieuczciwe inwestycje, nie mających w zasadzie nic wspólnego z krypto, a jedynie ukrywających się pod takim szyldem, mamy to co mamy.

Dołóżcie do tego jeszcze wahania kursowe samego Bitcoina, krzykliwe nagłówki świetnie sprzedające się w mediach, typu: "Bitcoin znów bezwartościowy", KNF zamykający legalnie działające, prężnie rozwijające się polskie biznesy związane z kryptowalutami, a otrzymamy to co mamy. Czyli kompletny brak świadomości Polaków o technologii, która być może odegra kluczową rolę w kształtowaniu się wielu przyszłych procesów gospodarczych.

Dlatego, pomimo że nie raz wyśmiewano to co robię, ogromnie się cieszę, że mogę dzielić się na tym blogu swoją wiedzą z zakresu kryptowalut. Robię to, bo cholernie to lubię. Jeśli choć jedna osoba wyciągnie z tego coś pożytecznego - moje serce będzie się niezmiernie radowało.

Kończąc ten manifest, zapraszam Was do najnowszego opracowania na blogu. Jest to w zasadzie część druga mojego przeglądu trendów branży żywieniowej i farmaceutycznej.

Dziś dowiecie się jaki ogrom zmian zachodzi w lekach i produktach medycznych, a także jaką rolę odegrają w owych zmianach technologie takie jak - blockchain i IoT (Internet Rzeczy). I uprzedzam, nie jest to zwykłe lanie wody o blockchainie który zmienia świat, ale solidne podejście do realnych problemów. Bez żadnych bajek, konkretnie. Zobaczcie sami!

https://ambrosus.pl/trendy-w-branzy-far ... rewolucja/

W dodatku pracuje mocno nad całą mini seria która wprowadzi was w ekosystem Ambrosusa. Pojawi się ona w całości jeszcze przed 18.04 czyli publicznym Mainnetem. Także zanim to nastąpi dowiecie się naprawdę dużo o samym Ambrosusie i tym w jakie projekty jest zaangażowany, jak dokładnie wygląda system Masternode i dlaczego jest naprawdę godny uwagi oraz wiele więcej.

Mam nadzieję że się spodoba!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 17:17

Obrazek
Cześć, dzisiaj mam dla was coś naprawdę specjalnego.

Kilka dni temu, pod jednym z postów padło następujące stwierdzenie - Ambrosus to scam. Cóż, postanowiłem do sprawy podejść niezwykle poważnie. Jest to bardzo duże oskarżenie dla projektu, lecz zarazem niezwykle ciekawe zagadnienie. Jak określić, czy dany projekt jest, bądź nie jest scamem? W dzikim świecie kryptowalut, taka wiedza może dosłownie zapewnić przetrwanie naszym portfelom. Skontaktowałem się więc z grupą profesjonalistów która na codzień zajmuje się eksponowaniem scamów z krypto (i ma w tym wiele "sukcesów"), a jej członkowe pomogli mi ustalić kryteria mojego małego badania i określić ramy pojęciowe i znaczeniowe, które definiują scam. Również dostarczyli mi mnóstwo informacji na temat samego przebiegu działań scamu, gdyż i w nim jest prawidłowość. Uzbrojony w tą wiedzę, wziąłem na warsztat projekt który jak wiecie sam wspieram - Ambrosus.

Co z tego wyszło? Naprawdę obszerny raport, który nie tylko odpowiada na to pytanie, lecz również dostarcza mnóstwa informacji o samym projekcie. Jest długi, ale warto, gdyż można się wiele nauczyć jeżeli chodzi o weryfikowanie scamów. Co więcej, opracowałem swego rodzaju strukturę, jak krok po kroku sprawdzać i weryfikować kryptowaluty które kupujemy.

Jest to obecnie najdłuższe i najsolidniejsze podsumowanie zrobione przeze mnie na łamach tego bloga, także będę niezwykle wdzięczny za wszelkie komentarze i głosy konstruktywnej krytyki:
https://ambrosus.pl/pelny-raport-i-wery ... -ambrosus/

Chciałbym również powiedzieć, że jeżeli ktoś byłby zainteresowany podobną analizą dowolnej kryptowaluty to niech napisze do mnie na PW. Z chęcią podejmę się takiego zadania.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 kwietnia 2019, 14:44

@stokarz coś dla Twego talentu polemicznego. Nowa lewica forsuje nowe wspaniałe rozwiązania. Oczywiście najlepiej manipulować pieniądzem. Tu jest art znanego redaktora Rafała Wosia.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tema ... monetarna/

Gdyby Ci się chciało napisać parę słów, to dam rt na tt. Gość mnie obserwuje, więc zobaczy to na swojej tablicy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » wtorek, 16 kwietnia 2019, 17:22

Obrazek
Łuny gigantycznych konglomeratów miejskich, cudownych technopolii na miarę możliwości XXI. SMART CITY, miast mądrzejsze od nas samych, naszych dzieci i naszej inteligentnej lodówki. Bezpieczne leki, z pomocą których, każdy z nas jest w stanie stać się superbohaterem. A przynajmniej zdrowym, półbohaterem.

Na razie obie z tych kwestii pozostają w sferze dalekosiężnych planów, wyglądających raczej jak fantastyczne marzenia, a nie realne projekty na przyszłość. Jednak rzeczywistość zmienia się w zastraszającym tempie. Co dziś widnieje w sferze marzeń, już jutro może stać się rzeczywistością z którą będziemy się mierzyć każdego dnia.

Co więc czeka nas w kwestii SMART CITY? Jakie udogodnienia przynosi nam nowy system weryfikacji leków na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej? I jak w tym wszystkim wypada technologia rozwijana przez Ambrosus?

Zapraszam do pierwszego artykułu podsumowującego odpowiedzi na pytania zadawane przez społeczność Ambrosus Polska!

https://ambrosus.pl/europejski-system-w ... mart-city/
Bit-els pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 14:44@stokarz coś dla Twego talentu polemicznego. Nowa lewica forsuje nowe wspaniałe rozwiązania. Oczywiście najlepiej manipulować pieniądzem. Tu jest art znanego redaktora Rafała Wosia.
Will do. Ostatnio miałem nawet plan napisania o MMT, największa bzdura jaką słyszałem. Fajnie określił to Naval, szef Angellist - MMT jest cudowna, ma tylko jeden minus - inflację. NO WŁAŚNIE INFLACJĘ!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 kwietnia 2019, 17:27

Tak im tt odpowiedziałem:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » czwartek, 18 kwietnia 2019, 14:06

Przeklejam post z innego forum, być może ktoś będzie chętny podjąć się zadania:
Hej. Być może ostatnimi czasy zdenerwowało niektórych nasilone publikowanie przeze mnie materiałów na temat Ambrosus i kryptowaluty AMB. Zarzucanie mi braku obiektywizmu w promowaniu projektu jest jak najbardziej trafione! Niemożliwym jest utrzymać pełną obiektywność prezentowanych rzeczy, jeśli pracuje się dla danej firmy, gdyż naturalnie istnieje silna polaryzacja w jej stronę. Pracownik Ambrosus piszący o Ambrosus, jest tak samo obiektywny jak pracownik Binance piszący o Binance, jak pracownik Google piszący o Google. Czyli nie jest obiektywny wcale.

Niemniej czynię wszelkie kroki, aby zachować spójność i prawdziwość danych. Nie zatajam faktów, udostępniam źródła pochodzące ze stron trzecich, nie posiadających tej właśnie polaryzacji w stronę AMB. W dodatku, publiczna natura blockchainu pozwala wam na sprawdzenie wszystkiego samemu! Do czego całym sercem namawiam.
I czekam na poważną analizę Ambrosusa, przeprowadzoną przez niezależne strony trzecie, bez odnoszenia się do danych przedstawianych przeze mnie (gdyż są one spolaryzowane!), z pełną jawnością i profesjonalizmem. Moje serce nie będzie się mogło radować bardziej widząc coś takiego. Powinniśmy być wszyscy jak najbardziej sceptyczni w kryptowalutach. Tak zrobioną pracę prosiłbym opublikować najlepiej na Steemicie lub Medium. Ah i oczywiście wysłać link do mnie. Czy ktoś się takowego zadania podejmie? Jasna i spójna analiza Ambrosus, korzystając z własnych źródeł. Niech będzie, potraktujcie proszę to jako wyzwanie.

Chciałbym w tym miejscu również jasno zaznaczyć – AMB to utility token. Nie ma żadnej wartości. Nie powinien być traktowany jako inwestycja, ani spekulacja. NIE MA ŻADNEJ WARTOŚCI.

Jeżeli zostało to już ustalone, to czas przejść do sensownych rzeczy. Mianowicie:

Blog prowadzę nie tylko po to, aby promować jakiś projekt. Fakt – informacje o Ambrosus pojawiają się i będą się pojawiać. Jednak mają one charakter informacyjny, poglądowy i (mam nadzieję) edukacyjny, choć po części. Traktujcie je więc w taki sam sposób, w jaki traktujecie informacje docierające do was o innych projektach – IOTA, EOS, BCH – czymkolwiek. Fakt – moje teksty newsami nie są. Są publikacjami. Mogą budzić emocje.

Nie promuje tego projektu w celach zarobkowych. Gdzieś mam to, czy ktokolwiek kupi jakiś token czy nie. Nie jest on inwestycją, ja nie jestem osobą doradzającą w inwestowaniu, nie posiadam takich uprawnień, ani umiejętności, więc branie na poważnie jakichkolwiek moich analiz i wyciąganie z nich wniosków (nigdy nie znajdziecie w moich tekstach nawet słowa o namawianiu do zakupu) jest błędem. Takim samym jak zakładanie, że jakikolwiek token ma jakąkolwiek wartość. Wartość ma Bitcoin, wartość ma Monero – tokeny wartości, póki co, jeszcze nie mają.

Celem założenia bloga (tak, z ramienia Ambrosus, ale nadal posiadającego niezależność twórczą) było promowanie Ambrosus w Polsce, A TAKŻE (przede wszystkim) w długofalowym planie stworzenie platformy edukacyjnej o kryptowalutach dla Polaków. Uwielbiam tą sferę, uwielbiam pisać o tej technologii i jeżeli myślicie, że porzucę swoje plany bo nazwano mnie Koniecznym – cóż, ale podziękuje.

Na blogu w niedalekiej przyszłości pojawią się nowe materiały edukacyjne. Omawiany był już temat pracy, studiów i kariery w celu jak najlepszego związania swojej przyszłości z krypto (jeżeli się nim pasjonujemy, tak jak ja). Podjąłem się również próby przedstawienia rozwiązań dla wielkiego problemu Odwróconego Łańcucha Dostaw w Polsce, przez który z rąk Polaków uciekają setki milionów złotych rocznie. Pisałem o Bitcoinie, o jego sile i nadziejach z nim związanych, pisałem dlaczego państwa powinny lepszym okiem spojrzeć w stronę kryptowalut – jakie korzyści by im to zapewniło.

Również takie materiały pojawiać się będą na blogu. Zgłębimy na jego łamach fascynujące zagadnienia, takie jak centralizacja i decentralizacja w ludzkich społeczeństwach na przestrzeni wieków, sprawdzimy czy Bitcoin może przechowywać czas i odkryjemy, czy gdzieś w naturze znaleźć możemy nawiązania do organizacji danych pod postacią informacji, jaką znamy z blockchainu.

Kryptowaluty to wspaniała dziedzina i choć wszyscy zachować musimy ogromny sceptycyzm, to jednak czasem warto otworzyć też głowy. Trzymajcie się!
https://www.docdroid.net/ZpBDxv8/projec ... brosus.pdf - Ambrosus Project Report by Cryptocue - proszę bardzo, w ramach źródeł możecie nawet skorzystać z tego niezależnego raportu na temat projektu. Raport załączyłem w formie PDF.

EDIT:
Konkurencja się zmniejsza. Kryptowaluta zajmująca się supply chain - Devery, właśnie zostaje opuszczona przez swojego CEO.
Devery TG has just capitulated.

There’s been some confusion around this previously, the Devery protocol is the foundational layer which is open source and free. On top of this commercial applications can be built by anyone, we are in the next stage setting up projects that are customer/b2b as well as open source focused. I’ll be stepping out but we’ll be discussing this all further internally to ensure things are cleared up.

Their CEO casually said he'll step out from the project
Soft exit scam.
Dodano po 2 godzinach 33 minutach 41 sekundach:
Obrazek
Przedstawiam Wam kompletny poradnik wprowadzający do systemu Masternodes od AMB! Obowiązkowa czytanka dla każdego zainteresowanego hostowaniem noda.


Zapraszam również do grupy na Telegramie: https://t.me/ambrosuspoland

Dodano po 1 godzinie 34 minutach 8 sekundach:
Zaktualizowałem artykuł bo doszły do mnie głosy, że system jest niejasny. Aktualizacja:

Dobra, wyłożyłem to jak najprościej potrafię. Jeżeli nadal jest niezrozumiałe to piszcie. Zmiana którą wprowadziłem: Posiadając Masternode Apollo jak i Atlas otrzymujesz nagrody w postaci AMB. Z każdego pakietu (koszt jednego pakietu - $12 USD - za pakiety płacą firmy korzystające z AMB-NET). 30% z $12 USD z każdego pakietu jest rozdzielana pomiędzy Masternode Apollo. 70% z $12 USD z każdego pakietu jest rozdzielana pomiędzy Masternode Atlas. USD jest następnie przeliczane na AMB i otrzymujesz nagrodę w tokenach AMB.

Tak więc, im więcej pakietów dziennie uploadować (i płacić za nie) będą firmy i partnerzy za pomocą Hermesów, tym więcej tokenów AMB zarobią Apollo i Atlas. Im większa aktywność sieci tym więcej nagród dla Masternode.

Nieoficjalny kalkulator (będzie on uzupełniony), znajdziecie tutaj:
https://ambrosus.yannlevy.eu/

Model matematyczny systemu Masternode:
https://blog.ambrosus.com/ambernomics-u ... 155858e783

EDIT 2:

ha, ciekawą uwagę otrzymałem na Telegramie. Faktycznie słowo pakiety kojarzy się z czymś w stylu DasCoina :P Musiałem jednak jakoś przetłumaczyć słowo bundles. Ta konkretna organizacja danych kojarzyła mi się najmocniej z kompresowaniem ich i wysyłaniem na blockchain w postaci pakietów danych właśnie. Może lepszym określeniem byłby zbiór, czy paczka?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Rumcajs » czwartek, 18 kwietnia 2019, 14:40

stokarz pisze: wtorek, 16 kwietnia 2019, 17:22ha, ciekawą uwagę otrzymałem na Telegramie. Faktycznie słowo pakiety kojarzy się z czymś w stylu DasCoina :P Musiałem jednak jakoś przetłumaczyć słowo bundles. Ta konkretna organizacja danych kojarzyła mi się najmocniej z kompresowaniem ich i wysyłaniem na blockchain w postaci pakietów danych właśnie. Może lepszym określeniem byłby zbiór, czy paczka?


może to po prostu tłumacz dwoma słowami właśnie jako "pakiet danych"
a "paczka" też się kojarzy ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:59

Hej,

Do 10 maja z powodu przygotowań do egzaminów, na blogu nie będą publikowane żadne nowe materiały.

Natomiast po 10 maja pojawi się wiele ciekawych opracowań dających wam szersze spojrzenie na Kryptowaluty i kilka z najnowszych technologii z nimi związanymi. Pojawią się oczywiście również nowe publikacje na temat AMB.

Do tego czasu zachęcam do zapoznania się z dotychczas opublikowanymi tekstami, szczególnie ostatnim na temat Masternodes AMB.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 13 maja 2019, 23:42

Sieć kawiarni Starbucks nawiązała współpracę z firmą Microsoft w celu stworzenia systemu śledzącego produkcję kawy opartego na blockchainie Ethereum.
https://kryptowaluty.info.pl/starbucks- ... ckchainie/

Czemu ciągle słysze o projektach do śledzenia produktów tylko że wszyscy zamiast używac gotowego już Ambrosusa to ogłaszają że będą robić od nowa. Ostatnio śledzenie leków w jakimś kraju też ogłoszono ofc też nie wykożystano Ambrosusa tylko będa samemu wynajdywać koło od nowa bo tak to wygląda.
Ostatnio zmieniony piątek, 17 maja 2019, 01:02 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: Rumcajs » piątek, 17 maja 2019, 00:58

O a tu kolejny nowy projekt tym razem do śledzenia dóbr luksusowych robiony od zera w współpracy z microsoftem Azure
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ch/9wv8n45
pamietam jak były hype na każdym coinie co wchodził na ta platformę mivrosoftu Azure, a teraz microsoft oferuje firmom technologie na blockchainie i się śmieje pełną gębą z tych coinów co do niego wskakiwały jak już je wyssał z ich technologi i pomysłów. I teraz on będzie zawierał partnerstwa ze znanymi firmami a nie jakieś startupy z ICO z krypto. Zasrane giganty technologiczne jak i banksterka, CTO banku Bank of America mówi prasie że nie widzi ani jednej użyteczności blockchainu a w tym samym czasie jej bank zgłasza najwięcej patentów związanych z blockchainem. Parodia na kółkach. A coiny mają w dupie bo jak coś to zrobią własne.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » piątek, 17 maja 2019, 19:39

Obrazek
Wjeżdżam z nowym podsumowaniem tego, co w ostatnim czasie działo się w projekcie. Ogólnie rzecz ujmując, drużyna deweloperska była tak zajęta, że nie mieli kiedy jeść i chodzić do kibla, biznesowi wykupili wszystkie miejsca w europejskich liniach lotniczych, a CEO nie spał od dwóch miesięcy.

Nie żartuje! https://ambrosus.pl/ambrosus-amb-majowy ... -projektu/

Poznajcie Ambrosus Explorer, Ambrosus Bridge i wiele innych. Zapraszam do dyskusji :D


Rumcajs pisze: piątek, 17 maja 2019, 00:58O a tu kolejny nowy projekt tym razem do śledzenia dóbr luksusowych robiony od zera w współpracy z microsoftem Azure
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ch/9wv8n45
pamietam jak były hype na każdym coinie co wchodził na ta platformę mivrosoftu Azure, a teraz microsoft oferuje firmom technologie na blockchainie i się śmieje pełną gębą z tych coinów co do niego wskakiwały jak już je wyssał z ich technologi i pomysłów. I teraz on będzie zawierał partnerstwa ze znanymi firmami a nie jakieś startupy z ICO z krypto. Zasrane giganty technologiczne jak i banksterka, CTO banku Bank of America mówi prasie że nie widzi ani jednej użyteczności blockchainu a w tym samym czasie jej bank zgłasza najwięcej patentów związanych z blockchainem. Parodia na kółkach. A coiny mają w dupie bo jak coś to zrobią własne.

Wiesz, wszystko zależy od tego która z firm zrobi to najlepiej i najtaniej. Decentralizacje i tak każdy ma zazwyczaj w d*pie, ważne żeby sprzedać "blockchain". Tak naprawdę, to firmy takie jak Ambrosus (i z tego co wiem to zazwyczaj tak robią) oferując swoim klientom produkt, nie powinny nawet wspominać o jakichś tokenach, pakietach czy Masternodach. Mówisz np. firmie spożywczej, że będziesz im śledził żywność co pozwoli im oszczędzić w skali roku tyle i tyle. I proszę, kupują, a my, drobni kryptowaluciarze, zacieramy rączki z podniecenia bo cena tokenu rośnie przez adopcję.

AMB już teraz opublikowało pełną dokumentację i koszty (jako pierwszy projekt kryptowalutowy zaangażowany w IoT!) swoich usług i produktów, jest to naprawdę pokaźna baza danych i informacji, także zajmie mi chwilę opracowanie jej i wrzucenie na bloga, ale powinna pojawić się przez weekend, także otrzymacie szansę wgłębienia się w to i poznania, że co by nie mówić, chłopaki z AMB nie lecą z nami w kulki tylko rzeczywiście robią wiele interesujących rzeczy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » czwartek, 23 maja 2019, 16:08

Obrazek
Technologia kryptowalut zmienia się z zawrotną prędkością. To co wczoraj było problemem, już dziś mogło zostać rozwiązane. Mimo to, kryptowaluty mają ogromny problem. Problem skalowalności. O co chodzi?

Systemy kryptowalut są niezwykle zasobo-żerne. Dzieje się tak, przez unikatowe własności kryptowalut. Ogromny pobór prądu i mocy obliczeniowej potrzebny jest do zapewnienia bezpieczeństwa globalnej sieci. Jak więc sprawić, aby kryptowaluty wykorzystywane były przez większość ludzi? Jakie kroki podjąć, nie rezygnując z bezpieczeństwa, aby w ogóle było to możliwe?

Nad tymi pytaniami każdego dnia, głowią się jedne z najbardziej wybitnych umysłów naszego gatunku. Już teraz powstały takie enigmatycznie brzmiące technologie jak Sharding, Lightning Network czy Sidechainy.

Dziś chciałbym wprowadzić was w ostatnią z nich: sidechainy. Ambrosus wprowadził je niedawno do arsenału swoich narzędzi. Dlaczego mówię o narzędziach? Gdyż sidechainy tym właśnie są - narzędziem w budowaniu blockchianu. Co więcej, kluczowe jest prawidłowe ich zastosowanie. Sidechainy są bardzo drogie w kreacji i późniejszym utrzymaniu oraz zabezpieczeniu. Zatem do czego się nadają?

Wczoraj mogliście przeczytać mój raport na temat LISK w którym omawiałem właśnie kwestię sidechainów. W LISK są one kluczowym punktem całego projektu. Tuż po zakończeniu pisania raportu o LISK, okazało się, że kryptowaluta której polskiego bloga prowadzę - AMB, wprowadziło sidechainy do swojego blockchaina. W pełnej wersji, wraz z kompletem narzędzi deweloperskich. Było to dla mnie o tyle zaskakujące, że myślałem - patrząc na LISK - że jeszcze daleka droga do pełnej implementacji sidechain w jakiejkolwiek z kryptowalut. A tu, okazuje się, że inna kryptowaluta, pracując nad sidechainami przez rok, wprowadziła je wreszcie, po cichu, bez fanfarów, do swojego systemu.

Bardzo mnie to zainteresowało, gdyż, patrząc jak najbardziej obiektywnie (pomimo, że otwarcie wspieram AMB, odkąd zacząłem pisać raporty o innych projektach, nie posiadam żadnych tokenów, aby mój osąd był możliwie obiektywny i pozbawiony wpływów ekonomicznych) podejście do sidechainów które prezentuje AMB jest znacząco lepsze. Sidechainy nie są tu fundamentem projektu, a raczej tym czy rzeczywiście są - jednym z narzędzi, które odpowiednio zastosowane, np. do tokenów lojalnościowych, może przynieść korzyści.

Niestety, LISK nie posiada aktualnie dokumentacji na temat swoich sidechainów, abym był w stanie w pełni porównać sidechainy AMB i LSK. Kiedy takowa dokumentacja się ukaże, z chęcią to zrobię.

Jestem bardzo zadowolony, że pojawiła się zdrowa konkurencja w tym obszarze. Dzięki temu, LISK również będzie musiał się pośpieszyć z tym co robią. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich. Zdrowa konkurencja rynkowa napędza projekty do działania.

Zapraszam: https://ambrosus.pl/ambrosus-wprowadza- ... sidechain/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: stokarz » wtorek, 11 czerwca 2019, 15:10

Hej wszystkim. Niestety z wielką przykrością muszą dzisiaj poinformować o zawieszeniu współpracy z Ambrosus w kwestii promowania projektu i tworzenia jego społeczności w Polsce. Ambrosus nie był zainteresowany dalszą współpracą w kwestii tworzenia treści i publikacji przeze mnie w języku polskim jak i angielskim, zatem zmuszony jestem zaprzestać swojej pracy. Oczywiście, nie świadczy to źle o samym projekcie i zapewne dalej będę go obserwował. Zamierzam również publikować artykuły o kryptowalutach, gdyż zwyczajnie fascynuje mnie krypto odkąd się tutaj znalazłem, ponad dwa lata temu. Wątek jest otwarty dla wszystkich chcących podzielić się informacjami na temat AMB lub zapytać (odpowiem) o cokolwiek, czy dyskutować na tematy związane z projektem. Strona zostanie zarchiwizowana wraz ze wszystkimi treściami, a profil na FB wraz z grupą na Telegramie usunięte.

Dziękuje wszystkim, którzy czytali moje artykuły, możecie być pewni, że zawsze wkładam w nie mnóstwo pracy i serca. W dalszej mierze uważam, że AMB ma spory potencjał, szkoda natomiast, że kilka z moich tekstów, np. bardzo szczegółowej analizy ich technologii IOT, której dokumentacje możecie znaleźć na oficjalnej, angielskojęzycznej stronie projektu, czy kilka innych interesujących materiałów nigdy już się nie ukaże, z powodu zawieszenia współpracy. Za AMB trzymam kciuki, jeżeli będą dalej się rozwijali to mają wiele do osiągnięcia, szkoda że nie dane mi będzie tego częścią.

Na tym forum w dalszej mierze będziecie mogli zobaczyć sporo mojej pracy, między innymi następne raporty o altcoinach i ciekawych zagadnieniach związanych z krypto. Także nie ma mowy o jakiejkolwiek rezygnacji z krypto!

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: -27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ambrosus (AMB) - Zdecentralizowana sieć IOT

Postautor: cachaca » środa, 12 czerwca 2019, 11:07

hehe amb jak kolejny nix , cena spada i spada :)))))

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości