W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 511
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 11:28

polecam waluty typu POW z top 10 kapitalizacji-czyli altowe bluechipy (shitcoinów teraz nie polecam ) , zwłaszcza dash i zec (od biedy XMR) bo maja bardzo mało monet w obiegu a są na wszystkich miemal giełdach! dlatego można je łatwo rozhulać na fali euforii bitcoina... a są baaaardzo już tanie wzgledem btc (super okazja konwersji drogiego btc na tanie a wartościowe monety z silnymi sieciami POW i z anonimowością!). Ryzyko juz nie jest duze obecnie m.zd. - ryzyko nie jest większe niż trzymanie btc(ryzyko końca bańki) a potencjalne wzrosty na takich kojnach moga być sporo wieksze niz na "zwykłym" btc , zwłaszcza że jest tam bardzo mała "baza monetarna".
- -

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: mikolajkulczyk » czwartek, 12 października 2017, 12:18

@koparki, jest może jakaś lista gdzie są wypisane wszystkie alty PoW albo PoS ? Tak żeby można było odróżnić który alt jest na jakim szyfrowani.
p.s. ja nie mogę znaleźć :(

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 12:30

https://coinmarketcap.com/coins/views/f ... -mineable/
ten filtr nie jest doskonały bo odfiltrowuje kojny "bez mozliwości kopania" a wyskakuje np. steem
- -

Dyskutant
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0

Postautor: AniaS » czwartek, 12 października 2017, 13:12

Czytalam bardzo duzo o ETP jeszcze dzisiaj, o ich planach, o wejsciach na nowe gieldy, o samym projekcie, etc.,etc. ETP powtórzy co najmniej sukces NEO, ktory kilka mies. temu kosztowal 1$, a dzis ok. 30$.
Reasumujac, bez problemu 10$ zobaczymy na Świeta, uwazam, ze jesli alty beda rosnac na Bitfinex (wiele zalezy od sytuacji z BTC) to na Metaverse - ETP odnotujemy najwyzsze wzrosty.

Nikogo nie namawiam na inwestycję, to jest tylko moje zdanie. :)

Początkujący
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sayan » czwartek, 12 października 2017, 13:26

AniaS pisze:Przejdź do cytowanego posta ETP powtórzy co najmniej sukces NEO, ktory kilka mies. temu kosztowal 1$, a dzis ok. 30$.
Reasumujac, bez problemu 10$ zobaczymy na Świeta

Ciekawe, odważne stwierdzenie, przyjrzę się temu :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1

Postautor: jasiek » czwartek, 12 października 2017, 13:58

Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta
AniaS pisze:Przejdź do cytowanego posta Kupilam trochę QTUM (Bitfinex), bo podobno warty uwagi projekt...

Czy wart nie wiem, ale związany z nim jest scamer od scamcoina BitBay i wiele osób traktuje nie bez powodu Qtum jako scam. Oczywiście może rosnąć, nie jest powiedziane, że jest przegrany, ale warto wiedzieć, że nie jest do końca kolorowo z Qtum. Tu kilka linków - można łatwo znaleźć więcej informacji: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... um#p296081

Ten news jest dosc stary, a ten koles sie wybronil od zarzutow, to nie on uciekl z bitcoinami, ktore byly przeznaczone zreszta na projekt ktory sam dalej rozwija.

Początkujący
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 października 2017, 14:56

Zabawna sytuacja na Dashu
Czy ktoś zna rozwiązanie skąd się wzięło 214 osób na jednym bidzie i łączny koszt wejscia wszystkich to 4 taniutkie monetki? Pierwszy raz takie coś widzę XD
Może to jakieś wejścia sprawdzajace czy kurs przekracza dany poziom ale czemu aż tyle? coś się zapowiada na Dashu ciekawego?
http://fotowrzut.pl/WL2R927E6Q

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 15:15

wybicie na eos , na razie subtelne... sporo czasu eos/usd szorował w rejonach 0.5$ bez przebicia w dół wykres 12h. Ryzyko nieduże , poprzednie dno moze byc stopem
- -

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2941
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 15:16

@Kristof707, Chyba OFERT nie osób. Kliknij 100 razy ten sam bid i też będzie jako 100 ofert widoczne.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jezykowaty » czwartek, 12 października 2017, 18:04

Czy ktoś byłby tak miły i powiedział krótko jak korzystać z bitfinex? Rex jest o wiele bardziej przejrzysty a tu się połapać nie mogę..

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 października 2017, 19:48

koparki pisze:Przejdź do cytowanego posta wybicie na eos , na razie subtelne... sporo czasu eos/usd szorował w rejonach 0.5$ bez przebicia w dół wykres 12h. Ryzyko nieduże , poprzednie dno moze byc stopem

Czemu akurat EOS? Obecnie wiele altcoinów szoruje o podłoże. Czy coś się szykuje, jakiś news, zmiany itp?

Edit: i tak btw, w co radzicie teraz wchodzić na long term tak do końca roku? według expertów na tradingview i ich prognoz to widać, że większośc altów ma obecnie wielkie szanse na mocne wybicie i są oznaczone w rejonie (buy) i na longterm

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 21:56

definicja "giełdowego" słowa bluechip (bo dostałem zapytanie na priva):

http://finansopedia.forsal.pl/encyklope ... -chip.html
- -

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kluka » czwartek, 12 października 2017, 22:39

Tez jestem jak @koparki, zdania ze zec moze pokazac w tym roku pazur, licze na okolice 800-1000$ jednakze zastanawiam sie nad taka oto opcja: bit teraz rosnie dalej do forku z gold i potem sw2x (czy jakos tak) i w tym czasie alty doluja. Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja. Chodz bardziej prawdopodobne wydaje sie odbicie na altach w miedzyczasie (po najbizszym forku wydaje mi sie pewne) jezeli bedziej przed bez zwaly na bicie to znaczyloby ze nowy kapital naplynal i bylby to bardzo pozytywny sygnal. Swoja droga nie wiem po co ludzie sprzedaja wartosciowe alty tylko po to zeby zyskac scam ktory ma w nazwie bitcoin. Przeciez takie monero czy zec oprocz zachwalanych wartosci ad centralizacji kopania jakie ma miec gold ma dodatkowa wartosc dodana jaka jest (opcjonalna ale najlepiej rozwinieta w zec) prywatnosc. Nie widze sensu dlaczego mialbym sprzedac kilkaset zec i w zamian chciec dostac kilkadziesiat monet "scama" -jak niektorzy uwazaja golda. Nie bedzie to wiele warte wg mnie, licze na max kilkadziesiat $ za sztuke po opadnieciu emocji i jak juz nie tylko insiderzy sprzedaja. Jedno wg mnie jest pewne: Ludzie niedlugo rzucca sie spowtotem na alty.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 22:50

Kluka pisze:Przejdź do cytowanego posta Swoja droga nie wiem po co ludzie sprzedaja wartosciowe alty tylko po to zeby zyskac scam ktory ma w nazwie bitcoin

zachowania stadne - ot co. poza tym jak coś spada to ludziska nie chcą ponosic strat i sprzedaja - normalka.

Kluka pisze:Przejdź do cytowanego posta Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja. Chodz bardziej prawdopodobne wydaj

część kapitału migruje pomiedzy alt - bit a część kapitału pomiędzy krypto-fiat , jesli będa z giełd uciekały fiaty to wtedy solidarnie wszystkie krypto włączie z bitem spadna ale spora część kapitału nigdy nier wychodzi do fiat - jako sposób na ochrone utraty wartośći migruje pomiedzy niedowartościowanymi altami a przewarościowanym bitkiem i na odwrót.

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
stawiam na to że jesli faktycznie btc będzie jeszcze mocno walił w górę to niektóre wartościowe alty się podłączą , prosze pamietać że któraś anonimowa waluta na pewno osiagnie kapitalizację przynajmniej 1/4 kapitalizacji bitcoina (bo conajmniej 1/4 obiegu gospodarczego jest w szarej strefie) co się wiąze z ogromną hossą na tym alcie, trudno tylko powiedzieć czy to bedzie zec , czy monero czy dash , najlepiej trzymac wszystkie trzy ;) albo wybrac taki który istnieje na wszystkich liczących się giełdach oraz który się aktywnie rozwija , ma najwiecej akceptacji, obsługiwany jest przez portfele android ! itd...
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 października 2017, 23:01 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
- -

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 października 2017, 23:01

Kluka pisze:Przejdź do cytowanego posta bit teraz rosnie dalej do forku z gold i potem sw2x (czy jakos tak) i w tym czasie alty doluja. Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja.

Czy wszyscy inni znawcy też popierają tezę, że nie warto teraz wchodzić w Alty i szanse wzrostowe są bardzo nikłe przed forkiem?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 23:04

jesli chodzi o ceny w dolarach to alty nie staniały jakos szczególnie , to jest gratka dla osób które nie dotykaja fiatów i migrują jedynie pomiedzy btc a altami.

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
litecoin wykazuje tez symptomy wzrostów ale szkoda mi kapitału na klona btc , zwłaszcza że będa w sumie 3 forki pierwowzoru... a kolejna sprawa że giełdy w Azji dodają już monero i zec-a wiec równiez na bithubie ludzie maja alternatywę wobec LTC której wcześniej nie było.
- -

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kluka » czwartek, 12 października 2017, 23:32

koparki pisze:Przejdź do cytowanego posta
Kluka pisze:Przejdź do cytowanego posta Swoja droga nie wiem po co ludzie sprzedaja wartosciowe alty tylko po to zeby zyskac scam ktory ma w nazwie bitcoin

zachowania stadne - ot co. poza tym jak coś spada to ludziska nie chcą ponosic strat i sprzedaja - normalka.

Kluka pisze:Przejdź do cytowanego posta Bit osiaga 10k $ jakos w listopadzie, alty caly czas doluja (szczegolnie btc/alt) nastepnie banka na bicie peka (spada powiedzmy do 3k) i w dalej w panice alty sa wyprzedawane aby zrealizowac zysk i... dalej doluja. Chodz bardziej prawdopodobne wydaj

część kapitału migruje pomiedzy alt - bit a część kapitału pomiędzy krypto-fiat , jesli będa z giełd uciekały fiaty to wtedy solidarnie wszystkie krypto włączie z bitem spadna ale spora część kapitału nigdy nier wychodzi do fiat - jako sposób na ochrone utraty wartośći migruje pomiedzy niedowartościowanymi altami a przewarościowanym bitkiem i na odwrót.

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
stawiam na to że jesli faktycznie btc będzie jeszcze mocno walił w górę to niektóre wartościowe alty się podłączą , prosze pamietać że któraś anonimowa waluta na pewno osiagnie kapitalizację przynajmniej 1/4 kapitalizacji bitcoina (bo conajmniej 1/4 obiegu gospodarczego jest w szarej strefie) co się wiąze z ogromną hossą na tym alcie, trudno tylko powiedzieć czy to bedzie zec , czy monero czy dash , najlepiej trzymac wszystkie trzy ;) albo wybrac taki który istnieje na wszystkich liczących się giełdach oraz który się aktywnie rozwija , ma najwiecej akceptacji, obsługiwany jest przez portfele android ! itd...

A dash przypadkiem nie porzucil rozwijania anonimowosci? Z reszta i tak ma ja najbardziej kulejaca. Jak zcash w nastepnym roku wprowadzi zapowiadane ulepszenie to bedzie bezkonkurencyny. Tylko jest jeszcze kwestria czy jeden prywatny coin sie wybije czy bedzie ogolny boom.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 656
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 października 2017, 23:48

Dash nie zarzucił anonimowości. Tylko musisz mieć portfel typu core.
Bitcoin for Polish Charity
https://bitmarket.pl/charity/
wesprzyj, propaguj

Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » czwartek, 12 października 2017, 23:50

monero ma problem - brak portfela lekkiego i brak portfela pod android , gdyby istniał lekki portfel to znika anonimowość , więc monero raczej będzie służył większym graczom jako składnik do budowania bramki anonimizujacej btc-monero-btc , ale taka bramka tez nie gwarantuje anonimowości bo jest strona trzecia , w obecnej formie monero nie nadaje się dla mainstreamu - trzeba mieć pełnego klienta i pobrać kilkanaście giga blockchaina.
Zec , nie wiem jak się sprawy mają przy transferze anonimowym , brak portfela lekkiego z anonimowością (nie wiem czy taki moze istnieć) , brak portfela pełnego z gui z anonimowością (chyba)
najlepiej wypada dash - lekki portfel , portfel pod andka, za chwile evolution - ułatwienie dla mainstreamu. no ale dla anonimowośći trzeba ściagac cały blockchain ;( . Fajne miksowanie monet ale długo trwa - niewydajne , nie wiem czy skalowalne (nie wnikałem trzeba pytań kolegów od spraw technicznych dasha)
Trudno mi ocenić popularność na świecie kazdego z nich... prawdopodobnie zec będzie promowany bo w dziwny sposób jest to kojn popularny mimo małej kapitalizacji i pojawił się na głównych giełdach od pierwszego dnia emisji.... czyli ma plecy. Ale w sumie nie wiem dlatego mam wszystkie trzy i wierzę ze któregoś dnia, któryś z nich po prostu eksploduje +10% codziennie o ile bedzie to prywatność dla zwykłego użytkownika. Czyli moze to jeszcze potrwać .
- -

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kluka » piątek, 13 października 2017, 06:38

Mamusiu jaka sieczka na alt/btc.. wartosciowe coiny wlasnie trafiaja ze spanikowanych slabych rak do wielorybow. Ale beda pompy niedlugo. Ciekawe ktory alt pierwszy przebije 1000$ ...

Wróć do „Pozostałe”