IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 19:02

bl4ck pisze: IOTA jest tylko na finexie to jego największy problem, NEO i OMG są na bittrexie a tam się nie patyczują z pompowaniem.
Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć że inne giełdy pracują już nad dodaniem IOTY. Problem jest że jest tak odmienny od blokchainów że nie jest to takie łatwe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » czwartek, 10 sierpnia 2017, 19:03

bl4ck pisze: IOTA jest tylko na finexie to jego największy problem
Otwarte pytanie dlaczego jest tylko na jednej giełdzie, skoro taki przyszłościowy, amerykański?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: bl4ck » czwartek, 10 sierpnia 2017, 19:07

@mecenas, Nie mam pojęcia dla mnie liczy się spekulacja i to czy cena pójdzie do góry czy w dół :), przyszłościowy powiadasz.. taki przyszłościowy jak na razie wszystkie alt coiny :)

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
ajatoluk pisze: Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć że inne giełdy pracują już nad dodaniem IOTY. Problem jest że jest tak odmienny od blokchainów że nie jest to takie łatwe.
Nie sądzę od tego są autorzy coina, aby pomóc we wróżeniu coina na giełdę. Wszystko zależy wyłącznie od tego czy danych coin ma dla nich perspektywy na wzrost ponieważ to na handlu zarabiają.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » czwartek, 10 sierpnia 2017, 19:19

Kiwek pisze: eter wallet można trzymać IOTA
bl4ck pisze: Nie sądzę od tego są autorzy coina, aby pomóc we wróżeniu coina na giełdę. Wszystko zależy wyłącznie od tego czy danych coin ma dla nich perspektywy na wzrost ponieważ to na handlu zarabiają.
No właśnie o to mi chodziło że właściciele giełd potrafią zobaczyć rzeczy których inni nie widzą. Za powiedzmy trzy miesiące będzie na innych giełdach z pewnością.
A tu nad czym aktualnie pracują (naprawde interesujące)
https://blog.iota.org/iota-development- ... 741f37ed01

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RodStewart » piątek, 11 sierpnia 2017, 08:59

@mecenas, tak, kiedy przeczytałem więcej na temat IOTA, postanowiłem zainwestować. W stosunku do reszty portfela raczej niewiele. Niestety o projekcie dowiedziałem się dopiero kiedy wszedł na Bitfinex a wtedy cena była już lekko wywindowana.

Uważam, że to jest następny krok po technologii blockchain. Gdzieś ktoś określił Tangle mianem Blockchain 3.0 (po Ethereum, który jest 2.0). Widać, że ewolucja następuje tak szybko, że a) zwykłemu userowi cięźko za tym nadążyć i wyłapać z zalewu scamów, copycoinów itd., b) BTC i ETH są wciąż niezłą maszynką do robienia pieniędzy i w korycie jest jeszcze sporo do wszamania ;) .
Bariera przyswajania też robi swoje. Przecież Bitcoin istnieje już 8 lat, a kto potrafi wytłumaczyć na czym polega? Tu na forum może 50% użytkowników lepiej lub gorzej by sobie z tym poradziło. A Blockchain to tylko jednowymiarowy schemat, podczas gdy Tangle to coś w rodzaju chmury z własnym algorytmem kryptograficznym i kodem trinarnym...

Dodam jeszcze bo nie pamiętam czy było tu wspomniane, że nie istnieje w IOTA problem skalowalności - jak sieć się już rozhula to działa tym szybciej im więcej transakcji jest wykonywanych (takie dodatnie sprzężenie zwrotne), a ograniczeniem w przepustowości jest tylko fizyka naszego świata (propagacja sygnału).
Twórcy nieśmiało wspominają też, że docelowo oprócz transakcji M2M (Machine-to-Machine) transakcje Human-to-Human są jak najbardziej możliwe.

Dla przeciwwagi, widzę również kilka trudności na jej drodze:
- co może odstraszać to obecność koordynatora - tymczasowego węzła w sieci, który dba o to by we wczesnej fazie sieć nie padła ofiarą ataku większościowego. Można to negatywnie skojarzyć z centralizacją sieci. Dopiero większa ilość użytkowników zapewnia bezpieczeństwo sieci - podobnie jak w Bitcoinie. Z czasem koordynator zostanie wyłączony całkowicie, ale niektórym pewnie pozostanie niesmak.

- konieczność wykonania algorytmu PoW w celu potwierdzenia transakcji po stronie klienta (czyli każdy sobie górnikiem) - zajmuje do kilku minut na laptopie. Można się przyczepić że hej - procek w moim lapku przez te klikanaście sekund pobiera więcej prądu - transakcja nie jest już 100% darmowa.
Żeby to samo mogła zrobić przysłowiowa pralka, potrzebny jej dedykowany układ, który zrobi to w ułamek sekundy. Koszt umieszczenia takiego układu jest znikomy, ale wymaga przyjęcia i stosowania pewnego standardu po stronie producentów sprzętu elektronicznego. Nie widzę z tym problemu bo różne tego typu standardy są już wykorzystywane, a IOTA jest przecież open source, więc nikomu licencji płacić nie trzeba (w przeciwieństwie do dekoderów MP3, Dolby itp.)

- inne, o których zapewne dopiero się przekonamy, kiedy IOTA wyjdzie z fazy beta

Nie jestem iotowym naganiaczem, jak już pisałem nie wszedłem all-in i nie, nie mam koszulki z logo IOTA. Ten projekt może się udać, ale niekoniecznie. Nie zawsze najlepsze w teorii okaże się najlepsze w praktyce. Równie dobrze Lightning Network może pozamiatać ze względu na popularność Bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:07

Dziękuję za odpowiedź.
Proszę, napisz jeszcze co to oznacza na tle Twojego postrzegania IOTA:
mecenas pisze: Cyt.: "Istnieją jednak pewne zastosowania, w których należy przechowywać pełne dane surowe księgi handlowej i być dostępne na stałe, na przykład przejrzysty audyt będzie wymagał takiej zdolności. To jest rola "Permanodes". Permanode zapisuje całą historię Tangle'a i dane w niej na stałe i bezpiecznie. Dzięki punktom kontrolnym w migawkach umożliwiamy całkowite usunięcie wymagań zaufania."
źródło:
http://translate.google.com/translate?h ... 741f37ed01

Niby waluta bez blockchaina a jednak z blockchainem?
Ostatnio zmieniony piątek, 11 sierpnia 2017, 09:08 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA

Postautor: adam1226 » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:10

Lepsze wrogiem dobrego? :twisted:

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
mecenas pisze: "Istnieją jednak pewne zastosowania
@mecenas, wez sie nie kompromituj.

To tak jakbyś powiedzial, ze bitcoin nie jest zdecentralizowany bo istnieja scentralizowane procesory płatności...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:14

@adam1226, Adamie, weź się nie kompromituj i pozwól ludziom pytać o to, co dla niech niezrozumiałe.
Człowieku spytać już normalnie i na temat na tym forum nie wolno? To, że Ty wszystko wiesz i wszystko rozumiesz nie znaczy, że mamy jako szaraczki użytkowniczki tu na siłę milczeć w permanentnym stanie niewiedzy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RodStewart » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:36

mecenas pisze:Dziękuję za odpowiedź.
Proszę, napisz jeszcze co to oznacza na tle Twojego postrzegania IOTA:
mecenas pisze: Cyt.: "Istnieją jednak pewne zastosowania, w których należy przechowywać pełne dane surowe księgi handlowej i być dostępne na stałe, na przykład przejrzysty audyt będzie wymagał takiej zdolności. To jest rola "Permanodes". Permanode zapisuje całą historię Tangle'a i dane w niej na stałe i bezpiecznie. Dzięki punktom kontrolnym w migawkach umożliwiamy całkowite usunięcie wymagań zaufania."
źródło:
http://translate.google.com/translate?h ... 741f37ed01

Niby waluta bez blockchaina a jednak z blockchainem?
Nie jestem ekspertem, więc to co napiszę to tylko moja interpretacja tego akapitu.

To że nie ma łańcucha bloków nie znaczy że w jego miejsce nie ma już niczego - jest Tangle.
Permanodes to węzły zapisujące cały Tangle, tak jak full nodes zapisują cały Blockchain. Pralka do swojego szczęsliwego funkcjonowania w sieci IoT nie potrzebuje całej historii transakcji, więc przechowuje tylko snapshot (migawkę :lol: ) tych transakcji, które jej dotyczą. Zupełnie jak nas, interesuje ją tylko własny portfel i budżet :D . Jak to jest technicznie realizowane, to mogę tylko gdybać. Wyobrażam sobie że jest to mała skompresowana paczka transakcji z jakąś sumą kontrolną, która pozwala zweryfikować jej autentyczność z tym co posiada Permanode.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:40

RodStewart pisze: Permanodes to węzły zapisujące cały Tangle, tak jak full nodes zapisują cały Blockchain.
Zapytuję nieśmiało właśnie o to, bo IOTA jest postrzegana jako crypto bez blockchaina. Próbuję ustalić, czy takie określenie przypięte do IOTA jest poprawne. Szkoda, że osoby, które mogłyby to szerzej wyjaśnić szukają jedynie zaczepek.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RodStewart » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:51

Jak widać zastosowano tu chwytliwe stwierdzenie, ale nie do końca słuszne. Ono sugeruje kompletny brak tego elementu, podczas gdy on jest, ale w innej bardziej złożonej formie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » piątek, 11 sierpnia 2017, 09:55

@RodStewart,
Dzięki. Zatem ta "masa danych" z Tangle i tak gdzieś zalega na dyskach twardych.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: RodStewart » piątek, 11 sierpnia 2017, 10:04

Tak to wygląda. Nigdzie jeszcze nie natknąłem się na informację jakiego rzędu wielkości jest obecny Tangle. Zakładając miliardy urządzeń IoT w przyszłości może być to jeden z czynników powodujących centralizację sieci.
Może gdzieś w whitepaper jest odpowiedź na to pytanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA

Postautor: adam1226 » piątek, 11 sierpnia 2017, 10:09

RodStewart pisze: Jak widać zastosowano tu chwytliwe stwierdzenie, ale nie do końca słuszne. Ono sugeruje kompletny brak tego elementu, podczas gdy on jest, ale w innej bardziej złożonej formie.
Jest ale nie jest konieczny do funkcjonowania sieci.
O szczególy techniczne tez bym polecal pytac sie u zrodla..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » piątek, 11 sierpnia 2017, 12:26

RodStewart pisze:Tak to wygląda. Nigdzie jeszcze nie natknąłem się na informację jakiego rzędu wielkości jest obecny Tangle. Zakładając miliardy urządzeń IoT w przyszłości może być to jeden z czynników powodujących centralizację sieci.
Może gdzieś w whitepaper jest odpowiedź na to pytanie?
Pracują właśnie nad whitepaper 2.0 tyle wiem na pewno (bo ten technicznie jest trudny dla większości do przetrawienia więc liczę na więcej szczegółów).
Ten koordynator o którym ktoś wspomniał można sobie wyobrazić jak matkę która czuwa na nowonarodzonym dzieckiem gdy jest jeszcze słabe i bezsilne. Jak dziecko podrośnie poradzi sobie bez matki.
Skynet byłoby chyba lepszą nazwą zamiast tangle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: amneziahaze » niedziela, 13 sierpnia 2017, 07:53

idzie up up, w porównaniu do btc, to w zasadzie niewiele, choć przebicie 1usd jest niemal pewniakiem, a zatem 20%. Gdyby nie muł na poloniex i pending robilbym dzisiaj zakupy. oczywiscie polo musi siąść gdy wszystkie alty lecą, btc drożeje, zaś iota cały czas +10% kolejny dzień. Zasadniczo to nie ma czego porównywać, nawet jeżeli kosztuje po 5k. Ludzie często zapominają o podstawach.

IOTA w 2tyg. podwoiła cenę. Obrazek
Szacuje się, że w 2020 roku będzie podłączonych do sieci od 25 mld do 50 mld urządzeń[4][5]. W 2016 roku wartość rynku IoT szacuje się na 200 mld dolarów[6], a w 2019 roku na 1,3 bln dolarów
Podstawowym celem Internetu rzeczy jest stworzenie inteligentnych przestrzeni tj. inteligentnych miast, transportu, produktów, budynków, systemów energetycznych, systemów zdrowia czy związanych z życiem codziennym. Podstawą rozwoju inteligentnych przestrzeni jest dostarczenie technologii, która zapewni ich realizację

https://questus.pl/blog/connected-life- ... of-things/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_rzeczy

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: korner23 » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 00:30

jak iota przebije na bitfinexie opor 0,803$ to bedzie dobry * sygnal na wzrosty i wejscie ?
jak pytanie banalne i z d... to przepraszam dopiero zaczynam ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 22:40

Fajne uczucie widzieć te wzrosty szczególnie jak sie kupiło za około 0.4$ solidną ilośc a mogłem po 0.25 tylko te cholerne transfery waluty z zagranicy do kraju były tak upierdliwe i czasochłonne (wszędzie cholerna weryfikacja na każdym kroku rzucaja kłody pod nogi)). W dwa tygodnie zysk większy od trzyletnich dochodów a wygląda że IOTA nawet nie włączyła jeszcze drugiego biegu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kluka » wtorek, 15 sierpnia 2017, 14:41

Ooo super, jelota rosnie cieszylem sie bo kupilem niecale 2 miesiace temu i ... myslalem ze mam dzis zagladam na portfel a tu piekne okragle 0. Zadnej historii, nic... ciesze sie ze nie wszedlem wiekszym procentem kapitalu i mam nadzieje ze to jakis chwilowy bug... chyba ze cos musze sobie zaktualizowac od tego czasu?? Wgl dziwny ten portfel jest :roll:
...wszyscy mowia: nie trzymaj coinow na gieldzie bo to niebezpieczne - miesiacami trzymalem srodki na polo i bittrexie i nigdy grosza mi nie ukradziono a tu taka sytuacja :/
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: amneziahaze » wtorek, 15 sierpnia 2017, 15:08

@Kluka, dobrze że niewiele straciłeś i że o tym piszesz. Od dwóch dni nie mogłem wysłać z Bitfinexa IOTA na wallet mobilny "incorrect adress", zakładam jednak, że coś źle skonfigurowałem. Mam dwa zsychronizowane mobilne wallety, chciałem przetestować, nie wyszło, więc sprzedałem dzisiaj o 7:00 na górce, przed zjazdem btc/ltc/iota.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości